Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

simptom kad izgori usb kontroler u southbridge?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: simptom kad izgori usb kontroler u southbridge?

[ Pregleda: 2652 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tukidid

Član broj: 141594
Poruke: 119
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon simptom kad izgori usb kontroler u southbridge?08.10.2011. u 16:27 - pre 152 meseci
kad se ubode bilo koji usb uredjaj (pa i mobilni tel koji mozda sam napaja usb izlaz) win XP blokira a takodje i pri butovanju blokira
U device manager sve ok sto se tice usb controller i hub, ima 5v na pinu usb
Jedino kad se disabluje ehci a udode nesto u usb onda ne blokira ali prijavi "usb device not recognized" i npr ne upali se dioda naaflesu
Jel vise lici da je izgoreo usb deo ATI I/O kontrolera na ploci ili da je mozda hladan lem dobio?
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: simptom kad izgori usb kontroler u southbridge?09.10.2011. u 11:53 - pre 152 meseci
Koja je maticna ploca u pitanju? Jel mozes reinstalirati USB support na windowsima?
Za test ti preporucam da podignes neki linux live CD i od tamo provjeris dali se desavaju slicne stvari

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: simptom kad izgori usb kontroler u southbridge?09.10.2011. u 13:10 - pre 152 meseci
Ja sam skoro dobio jednu takvu ploču, dok se ne ubode fleška sve lepo radi, kada se ubode onda se blokiraju i tastatura i miš. Vađenje fleške oslobodi tastaturu ali za miška mora restart. Od tri fleške, jedna (najstarija) ne blokira ali je Windows (i Live Linux) ne prepoznaju. Nema veze sa drajverima za USB port jer se dešava i kada se uđe u bios mada tada naravno ne deluje na miška ali blokira tastaturu. Isto je sa portovima pozadi kao i sa onim kablićem od ploče koji ima USB portove i test diode.
Rešenje mi je bilo USB kartica sa kojom normalno radi mada slabo koristim pošto je u mreži.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: simptom kad izgori usb kontroler u southbridge?

[ Pregleda: 2652 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.