Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc pri pravljenju pojacala...?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Pomoc pri pravljenju pojacala...?

[ Pregleda: 4290 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marllboro

Član broj: 290286
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Pomoc pri pravljenju pojacala...?09.09.2011. u 22:38 - pre 153 meseci
Poceo sam da razvijam projekat za izradu pojacala sa 4 ili 6 izlaza. Pojacalo bi se sastojalo iz Legend klasicnig pojacavaca od 125w rmsa 8 oma. I jos bih napravio Brige mod za po dva ta pojacala. E sad pitanje : Da li na jedan izlaz pojacala mogu da zakacim kutiju snage od 180 do 210 w i da mi se extra cuje. To bi koristio za ozvucenje zurki i svirki. Svi koji imaju bilo kakav predlog neka kazu.. Pozdrav..
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Pomoc pri pravljenju pojacala...?09.09.2011. u 22:57 - pre 153 meseci
Procesljaj malo forum, pisalo se dosta o tome.. Sve se moze a i ne moze..zavisi,pre svega od kutije. Preporucljivo je da ti snagas bude jaci od kutije koju ganjas,bar za 30%. i naravno ne teras ga na 0db,ostavi fore izmedju -6 i -3, tako ce mu snaga biti manja od kutije koju ona trpi,ali ima fore i snage da "pljune" i upravlja pikovima u pesmi.

Isto tako,mzoe da pojacalo bude slabije od kutije,ali zaboravi onda na pun potencijal zvuka koji mozes da dobijes iz iste Fakticki, zbog 3db hedruma koji iole svaki ozbiljniji zvucnik ima, za 100w recimo RMS po AES standardu zvucnika, leze mu pojacalo od 200w. i gori tek na duplo vecoj snazi od te,ako je u kontinuitetu (ne mislim na peak)

Negde kod nekih proizvodjaca HF drivera,ces procitati, da ISKLJUCIVO snagas mora da bude sposoban da isporuci 2x vise snage od snage koje je driver deklerisan bez izoblicenja.. a sad,zasto je to tako, kazem procesljaj forum,imas negde na prvoj ili drugoj strani..negde sam pisao o tome..

Poz..i dobro dosao na najbolji forum
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

Marllboro

Član broj: 290286
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pomoc pri pravljenju pojacala...?10.09.2011. u 10:19 - pre 153 meseci
Znaci da sa ovim clasic Legend ojacalom nebih mogao da guram kutiju sa SAL spa3040 driverom i visokotoncem... ? Zna li neko koje pojacalo bi mi extra odradilo posao sa ovom kutijom?
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Pomoc pri pravljenju pojacala...?10.09.2011. u 10:33 - pre 153 meseci
Pa zar opet Milose.....????? Dokle vise....!!??
 
Odgovor na temu

Marllboro

Član broj: 290286
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pomoc pri pravljenju pojacala...?10.09.2011. u 10:41 - pre 153 meseci
Koji Milos? Ne razumem?
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Pomoc pri pravljenju pojacala...?10.09.2011. u 11:43 - pre 153 meseci
Milos-94, ...milos... Nije ti poznato...??
 
Odgovor na temu

Marllboro

Član broj: 290286
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pomoc pri pravljenju pojacala...?10.09.2011. u 12:02 - pre 153 meseci
Ne. Zovem se Nikola. Tek sam postao clan ovog foruma, posto mi treba pomoc oko pravljenja pojacala. Pozz
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Pomoc pri pravljenju pojacala...?10.09.2011. u 12:13 - pre 153 meseci
Citat:
Marllboro: Znaci da sa ovim clasic Legend ojacalom nebih mogao da guram kutiju sa SAL spa3040 driverom i visokotoncem... ? Zna li neko koje pojacalo bi mi extra odradilo posao sa ovom kutijom?


Citat:
Stefan117: Pa zar opet Milose.....????? Dokle vise....!!??:):):)


Citat:
Marllboro: Koji Milos? Ne razumem?


Citat:
Stefan117: Milos-94, ...milos... Nije ti poznato...??:):)


Dobro, ajd sad ko je Milos ko nije nije vise bitno, covek trazi pomoc pa ajd da probamo.

Vec si dobio lep odgovor onako vise iz profesionanog ugla gledano, za licne (amaterske) potrebe ne vidim sto ti ne bi bilo dovoljno pojacalo od 120W/8 oma, i sto to ne bi moglo da tera taj tvoj zvucnik?? Ti neces popunjavati stotine kvadrata pa da razmisljas u tom pravcu i na taj nacin. I to pojacalo ce ti extra raditi posao i ne vidim bilo koji problem.
A da zgoda bude jos veca, probas pa ako bas bas ne ide, posadis na (ISTU) plocicu jos koji tranzistor, dignes napon napajanja i eto zavrssen posao. Trebas samo od pocetka misliti na hladjenje da bi ovakvo eventualno prosirenje kasnije bilo moguce.
 
Odgovor na temu

Marllboro

Član broj: 290286
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pomoc pri pravljenju pojacala...?10.09.2011. u 12:21 - pre 153 meseci
Hvala.. To pojacalo bi se setalo sa zurke na zurku, inace se bavim pustanjem muzike (DJ) pa mi zato treba. Ujedno zelim i da naucim, da mi je stalo samo do pojacala, ja bih ga kupio.... Dvoumim se izmedju dog vaseg predloga, i nasao sam malopre na forumu Legendino sa 6 izlaznih fetova, koji daje 200w 8 oma. Sta vi mislite? Hladjenje nije problem kupicu hladnjake, trafo imam od 1.9 pa do 2.5 kw nisam siguran koja je snaga. ali minimum je 1.9kw.
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Pomoc pri pravljenju pojacala...?10.09.2011. u 12:53 - pre 153 meseci
Citat:
Marllboro: Hvala.. To pojacalo bi se setalo sa zurke na zurku, inace se bavim pustanjem muzike (DJ) pa mi zato treba. Ujedno zelim i da naucim, da mi je stalo samo do pojacala, ja bih ga kupio.... Dvoumim se izmedju dog vaseg predloga, i nasao sam malopre na forumu Legendino sa 6 izlaznih fetova, koji daje 200w 8 oma. Sta vi mislite? Hladjenje nije problem kupicu hladnjake, trafo imam od 1.9 pa do 2.5 kw nisam siguran koja je snaga. ali minimum je 1.9kw.


Koje si pojacavace do sad koristio? Moras da razumes zasto pitam, svaki dvanaestogodisnjak danas sa mp3 player-om bi da bude dj!
Daj nam malo vise informacija, sta si koristio od pojacavaca, na kojim zvucnicima i u kolikim prostorijama pa da napravimo neko poredjenje. Ili tek pocinjes i nemas nista od opreme? Ja ti nisam neki strucnjak ali verujem da bi izasli na pravi put.
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Pomoc pri pravljenju pojacala...?10.09.2011. u 12:58 - pre 153 meseci
Citat:
d.veljko83: Dobro, ajd sad ko je Milos ko nije nije vise bitno, covek trazi pomoc pa ajd da probamo.

Vec si dobio lep odgovor onako vise iz profesionanog ugla gledano, za licne (amaterske) potrebe ne vidim sto ti ne bi bilo dovoljno pojacalo od 120W/8 oma, i sto to ne bi moglo da tera taj tvoj zvucnik?? Ti neces popunjavati stotine kvadrata pa da razmisljas u tom pravcu i na taj nacin. I to pojacalo ce ti extra raditi posao i ne vidim bilo koji problem.
A da zgoda bude jos veca, probas pa ako bas bas ne ide, posadis na (ISTU) plocicu jos koji tranzistor, dignes napon napajanja i eto zavrssen posao. Trebas samo od pocetka misliti na hladjenje da bi ovakvo eventualno prosirenje kasnije bilo moguce.


Bas tako..

Moze, nemoj samo da forsiras preterano na tim zurajama,i bez brige. Legend je dobro pojacalo. ja sam svojevremeno u planu imao neka 2 quasora,za bridge varijantu, da pravim,ali sam zapeo kod hladjenja

Edit

Dok ja nacukam 2 recenice, nakupi se postova ispred
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Pomoc pri pravljenju pojacala...?10.09.2011. u 13:20 - pre 153 meseci
Ja se izvinjavam ako sam pogresio dal si onaj Milos ili nisi..., al nesto mi cudno bas tu jako., njemu je takodje trebalo za zurke i neke svirke, onda jos, takodje bi koristio sal zvucnike (verovatno ih je do sad i napravio ), i jos kako mi se cini spominjao je ta neka pojacala koja ti hoces.., tako da ne znam....... procenite vi...!!??

Pozdrav...!!!
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Pomoc pri pravljenju pojacala...?10.09.2011. u 13:34 - pre 153 meseci
Citat:
Stefan117: Ja se izvinjavam ako sam pogresio dal si onaj Milos ili nisi..., al nesto mi cudno bas tu jako., njemu je takodje trebalo za zurke i neke svirke, onda jos, takodje bi koristio sal zvucnike (verovatno ih je do sad i napravio :D), i jos kako mi se cini spominjao je ta neka pojacala koja ti hoces.., tako da ne znam....... procenite vi...!!??

Pozdrav...!!!


Ko onaj serijal reklama "mislite o tome..." :)


 
Odgovor na temu

Marllboro

Član broj: 290286
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pomoc pri pravljenju pojacala...?10.09.2011. u 13:44 - pre 153 meseci
Ja nemam nikakve veze sa tim Milosem.. Ovako mozete mi predloziti neka pojacla koja bi mogla da guraju kutiju sa SAL spa 3040 pa da pogledam... Posto do sad legendino niko nije pravio, pa necu ni ja, onda ostaje da nadjem nesto drugo.. pozzz I stefan117 vidim koliko vas je taj milos namucio kad imate fobiju od njega.
 
Odgovor na temu

Marllboro

Član broj: 290286
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pomoc pri pravljenju pojacala...?10.09.2011. u 13:47 - pre 153 meseci
d.veljko83 koristio sam neko pojacalo rucne izrade koje sam kupio od drugara. cini mi se da ima 4x350w na 4 oma ili 2x700w na 8 oma u brigeu.. ali nikada nisam kacio nesto na brige jer imam dosta sal kutija pa sam ih vezivao paralelno po dve na jedan izlaz. i imam jos 4 kutije pa bih za njih da napravim pojacalo.
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Pomoc pri pravljenju pojacala...?10.09.2011. u 14:01 - pre 153 meseci
Citat:
Marllboro: d.veljko83 koristio sam neko pojacalo rucne izrade koje sam kupio od drugara. cini mi se da ima 4x350w na 4 oma ili 2x700w na 8 oma u brigeu.. ali nikada nisam kacio nesto na brige jer imam dosta sal kutija pa sam ih vezivao paralelno po dve na jedan izlaz. i imam jos 4 kutije pa bih za njih da napravim pojacalo.


Te cifre vezi macku o rep, dok to neko ko ume i moze ne premeri ne zna se kolko ima.

http://bas.elitesecurity.org/leg-LAY.gif
http://bas.elitesecurity.org/leg-stage_masterLAY.gif

Kazes da oces i da ucis, ovo ti je idealan spoj onoga sto se nudi i tvojih potreba.

Da sam na tvom mestu radio bih ovo na prvom linku. Imao bih u vidu hladdjenje i za drugu opciju od pocetka. Pogledaj obe slike, videces da je sve isto, sem male razlike u vrednisti pasivnih elemenata, 2 drajvera i 4 izlazna tranzistora.

Uci se sa ovom prvom, ako nesto zeznes manja steta, lakse ce ti profunkcionisati bla bla...

Kad sastavis probaj, testiraj, radi sta god oces (u razumim granicama naravno) pa ako ti ne odgovara dokupis ovih par sitnica i resis problem.
 
Odgovor na temu

Marllboro

Član broj: 290286
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pomoc pri pravljenju pojacala...?10.09.2011. u 14:15 - pre 153 meseci
Potpuno ste u pravu. Uradim ovo pojacalo i idem sa naponom napajanja +/-55v DC. I napravim stereo pa ako nekad zatreba kacim ga u brige mod. posto cu da napravim 4 ovakva mono pojacala imacu 4*150w 8 oma ili oko 2x250w 8 oma u brigeu.. Pozz
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Pomoc pri pravljenju pojacala...?10.09.2011. u 14:24 - pre 153 meseci
Citat:
MarllboroPotpuno ste u pravu. Uradim ovo pojacalo i idem sa naponom napajanja +/-55v DC. I napravim stereo pa ako nekad zatreba kacim ga u brige mod. posto cu da napravim 4 ovakva mono pojacala imacu 4*150w 8 oma ili oko 2x250w 8 oma u brigeu.. Pozz


"Sad i kad sam sam svi mi kazu vi,
zbog toga ja znam da sam..." :D

Eto, resen problem. Srecno!
 
Odgovor na temu

Marllboro

Član broj: 290286
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pomoc pri pravljenju pojacala...?10.09.2011. u 14:28 - pre 153 meseci
Hvala.. o daljem radu vas povremeno obavestavam. pozzz
 
Odgovor na temu

raider007

Član broj: 290386
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pomoc pri pravljenju pojacala...?23.09.2011. u 10:06 - pre 153 meseci
Pozdrav.. imam jednu molbu? Da li neko ko ima vremena moze da mi uradi PCB za legend pojacalo sa borinog sajta za samo dva para izlaza.. imam plocice dimenzija 180x90 imam 2 komada... Unapred hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Pomoc pri pravljenju pojacala...?

[ Pregleda: 4290 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.