Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aparati za mig/mag zavarivanje u zastiti gasova i modeli prilikom odabira

elitemadzone.org :: TechZone :: Aparati za mig/mag zavarivanje u zastiti gasova i modeli prilikom odabira

[ Pregleda: 4348 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Petar dioda
masinobravar
RTB

Član broj: 264126
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: amdc2d@gmail.com


+1 Profil

icon Aparati za mig/mag zavarivanje u zastiti gasova i modeli prilikom odabira08.09.2011. u 07:13 - pre 153 meseci
Temu otvaram jer je na trzistu veliki broj izlagaca zavarivacke opreme a tu su i kinezi da razmotrimo koji je najadekvatniji aparat za ulozeno/dobijeno.
tema je da se okupe svi zavarivaci profesionalci i amateri da doprinesemo i pruzimo razna znanja jedni drugima u polju ove vrste industrije,da pocnemo:
ja kao amater u zavarivanju sticem neka znanja i za sada sam imao varstroj supermig 280 koji je impresivan aparat za dobijeno ulozeno ali se ne dobija tako lep var kao kod kemppi uredjaja koji su malo skuplji od konkurencije.Svako ko ima ozbiljnije aparate neka opise ili da sliku svog aparata,prilozi specifikaciju i obrazlozi kako se pokazao pri radu u njegovoj radionici.
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Darko_zed
Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Aparati za mig/mag zavarivanje u zastiti gasova i modeli prilikom odabira08.09.2011. u 17:46 - pre 153 meseci
ti mislis da je tvoj ''super mig'' ozbiljan ?? Daj molim te .............
i leoo si rekao da se ne dobija lep var kao kod kempija ,a sta mislis zasto , zato sto je ozbiljan
Prigusnica jadna , diode jadne u sustini ispravljacki deo jadan ,a uz to i jezgro trafoa radi u max zasicenju ....
Pozdrav
P.S Mala razlika izmedju super mig 280 i mig 230 varstroj aparata ista razlika kao izmedju varstroj mig 160 i 180 ,a ko ih poznaje i razume se zna o cemu pricam .tvoj aparat je fenomenalan i super radi bez govora ali nije ozbiljan ni priblizno ako ga pokusvas uporediti sa aparatima klase koje sto si pomenuo.
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Darko_zed
Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Aparati za mig/mag zavarivanje u zastiti gasova i modeli prilikom odabira08.09.2011. u 17:56 - pre 153 meseci
Zao mi je sto nisam slikao CO2 aparat ROWAC 200A(stari nemacki) trofazni koji mi je bio na servisu da vidis i uporedis koja je to klasa aparata .Osim sto mu je intermitenca na max 200A 60% ,a na 160 vec 100% unutrasnjost mu je da se odusevis, kao mala lokomotiva , jednostavno perfektan.Za par dana cu okaciti slike CO2 aparata Rade Koncar 160A koji je mogu reci veoma redak ,unikat za malo ,pa uporedi sa tim novim ''super migovima'' .Pozdrav
 
Odgovor na temu

Petar dioda
masinobravar
RTB

Član broj: 264126
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: amdc2d@gmail.com


+1 Profil

icon Re: Aparati za mig/mag zavarivanje u zastiti gasova i modeli prilikom odabira10.09.2011. u 06:17 - pre 153 meseci
Vec smo pricali o izradi aparata kod tebe to stoji imam planove ali ne i dovoljno kesa obraticu ti se preko tvog sajta mejlom,nego ajde da svako napise par recenica o svom aparatu jer puno vidim ljude imaju pristojan kes a odlucuju se za slovenacko-kineske aparate nisu u sustini losi za neki ajde amaterski rad ali da bi znali sta da odluce mozemo doprineti opisivanju nekih ozbiljnijih aparata da bi znali koliko da dodaju kesa ne bi li pogresili i povecali znanje zavarivanja sa ametorskog na polu-profi nivo,a obavezno je da se u temi ne objasnjavaju procesi i osnove zavarivanja jer to ne spada u specifikacije i osobine aparata koji se u praksi pokazao,za procese zavarivanja postoji knjiga pa ko nezna neka je nabavi,a da bi se kvalitetno izvela teorija iz knjige u praksi treba i aparat kvalitetan koji ce sve to da isprati zato sluzi ova tema,hvala.
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Darko_zed
Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Aparati za mig/mag zavarivanje u zastiti gasova i modeli prilikom odabira10.09.2011. u 07:40 - pre 153 meseci
Citat:
Vec smo pricali o izradi aparata kod tebe to stoji imam planove ali ne i dovoljno kesa obraticu ti se preko tvog sajta

Nema to veze sa tim dali hoces da ti ja napravim ozbiljan aparat ili ne , napisao sam ti samo moje misljenje o tvom aparatu koji posedujes.Nisam imao namere da stavljem moj proizvod ispred bilo kog vec da ukazem na rec ''ozbiljan'' u ovoj temi i kao sto si rekao ''slovenacko-kineski'' aparati definitivno ne mogu biti toliko ozbiljni ako bismo ih uporedili sa nekim extra markama tipa Kempi , Fronijus , Esab itd.
Imao sam prilike da kupim CO2 270A neka nepoznata marka (kinez sigurno) po ceni od 750 eura glanc nov ,e sad je tu fora ako nadjem jos cetri kupaca meni je aparat gratis .Prilikom isprobavanja se pokazao solidno ali mogu slobodno reci da je za celu jednu amperazu slabiji od CO2 aparata moje izrade od 200A i sem toga intermitenca mu je na tih navodno 270A 10% , a kod mene na 200A 60% i vec na 160A 100% .Ovi aparati su se prodavali kao industrijski profesionalni ''ozbiljni'' ali su daleko od toga ako trebaju raditi punih 8 sati bez prekida pa cak i sa pola svoje snage.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Aparati za mig/mag zavarivanje u zastiti gasova i modeli prilikom odabira

[ Pregleda: 4348 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.