Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 844273 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u06.08.2014. u 08:53 - pre 118 meseci
Pa zato sto je to fenomen, zapazen ne samo do domaceg stanovnistva, nego i stranaca (turista, ambasadora...).
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u08.08.2014. u 12:45 - pre 118 meseci
http://www.24sata.rs/vesti/beo...stao-od-bus-plusa/146214.phtml

Citat:
Grad je odustao od preuzimanja “Bus plusa” nakon šestomesečnih pregovora sa firmom “Apeks solušn tehnolodži”, saznaju “24 sata”. Gradski čelnici su procenili da bi ovaj posao bio preskup i pravno komplikovan.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u08.08.2014. u 12:58 - pre 118 meseci
To se i ocekivalo.
Ovo je glupo:

Citat:
u Direkciji za javni prevoz razmišljaju da od 15. avgusta ponovo uvedu obaveznu validaciju personalizovanih karata
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
5.157.38.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u08.08.2014. u 17:47 - pre 118 meseci
Al' je zato bilo 6 meseci naslova u novinama i ručkova u Maderi.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u09.08.2014. u 00:08 - pre 118 meseci
Ali najjace mi je ime firme Apeks... valjda im bilo glupo da preuzmu direktno onu mudros' "Vrh brate!". :D

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u09.08.2014. u 21:20 - pre 118 meseci
Citat:
Prodaja karata u javnom gradskom prevozu u Beogradu dramatično je opala, a broj korisnika mesečne karte smanjio se za više od 30 odsto u odnosu na avgust 2013.


Citat:
Direktor Direkcije za javni prevoz Uglješa Mitrović rekao je za Novosti da će od 1. septembra početi primena kratkoročnih mera kako bi se poboljšala naplata.

"Suština je u boljoj kontroli i to moramo da obezbedimo. Na tom poslu biće angažovano više komunalnih policajaca, kojima će biti ponuđeno da se samo time bave. Neće se upošljavati novi kontrolori niti će se plaćati iz budzeta", naveo je Mitrović.


http://www.b92.net/biz/vesti/s...08&dd=09&nav_id=886374
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.08.2014. u 16:12 - pre 118 meseci
Srbija | nedelja 10.08.2014. | 16:03
Kupujte karte i GSP neće poskupeti
Izvor: Tanjug

Beograd -- Direktor Direkcije za javni prevoz grada Beograda Uglješa Mitrović kaže da veruje da ako se poveća prodaja karata prevoz neće poskupeti.
Foto: Tanjug
Foto: Tanjug

"Odluka o povećanju cene prevoza nije doneta, a verujem da, ukoliko se poveća naplata karata i zaustavimo švercovanje, ove mere neće biti ni potrebne", rekao je Mitrović za Tanjug.

Mitrović je izjavio da je prihod od prodaje karata u javnom gradskom prevozu dramatično opao u poslednjih godinu dana i najavio rigorozniji sistem kontrole u prevozu kako bi se sprečilo švercovanje.

"To je još jedna od zaostavština prošle vlasti - da veliki broj Beogradjana ne plaća karte u prevozu. Prema nekim procenama, više od 50 odsto Beogradjana koji koriste javni prevoz ne plaća karte. Kada bi se u Londonu ili Parizu polovina putnika u gradskom prevozu vozila besplatno ili kada bi se švercovala, njihovi prevoznici bi propali ", navodi se u pisanoj izjavi Mitrovića dostavljenoj medijima.

On je dodao da je ovakva situacija neodrživa i da se moraju preduzeti mere da više gradjana plaća karte i da Beogradjani moraju da razumeju da onaj ko se švercuje u javnom prevozu krade od svih.

Mitrović kaže da je trenutna situacija neodrživa i da se može očekivati čitav set mera u cilju poboljšanja naplate, kao i da će sistem kontrole biti snažniji i pozvao sve državne kompanije i kompanije koje posluju sa Gradom da zaposlenima kupuju karte za gradski prevoz.

Govoreći o postojećem tarifnom sistemu u gradskom prevozu on je rekao da je zastareo i nepraktičan i da je Beograd jedna od retkih evropskih metropola koja u prevozu ima jednu tarifnu zonu.

"Mi pažljivo radimo na novom tarifnom sistemu zajedno sa GSP i Sabraćajnim fakultetom i on će startovati sa 1. januarom. U medjuvremenu ćemo menjati postojeće odluke u smislu bolje i efikasnije naplate karata", kaže Mitrović.

On kaže da je ugovor Grada i turske kompanije "Apeks" od samog nastanka kontraverzan, ali da je to komplikovan medjunarodni ugovor u kome su se potpisnici, posebno turska strana, dobro zaštitile.

"Raskidanjem ovog ugovora ne smemo da nanesemo veću stetu Beogradu, da gradjani plaćaju penale kao nekada sa Parking servisom. U ovom trenutku nismo još doneli odluku u kom pravcu će se razvijati odnos grada i turske kompanije "Apeks"", zaključio je Mitrović.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.08.2014. u 16:19 - pre 118 meseci
Citat:
To je još jedna od zaostavština prošle vlasti - da veliki broj Beogradjana ne plaća karte u prevozu.


Sakrivanje sopstvene nesposobnosti bacanjem krivice na prethodnu vlast...
Neke stvari se nikad ne menjaju.
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.08.2014. u 18:39 - pre 118 meseci
A i prethodna vlast su bili oni :)
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.08.2014. u 18:56 - pre 118 meseci
Citat:
IUOP_1: Sakrivanje sopstvene nesposobnosti bacanjem krivice na prethodnu vlast...

Ovo mu isto dodje zaostavstina prethodne vlasti :) (i one pre nje i one pre..)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.08.2014. u 19:22 - pre 118 meseci
Znate onaj vic:

Prethodna vlast je dovela zemlju na ivicu provalije.
Nova vlast je napravila odlučan korak napred.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7173 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.08.2014. u 19:54 - pre 118 meseci
A kakve veze ima broj onih koji ne placaju kartu sa... vlascu, bilo kojom?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.08.2014. u 19:58 - pre 118 meseci
Meni je muka da udjem u GSP. Kad cujem koliko motori autobusa urlaju smrkne mi se. Da je prevoz kulturiska pa i da covek plati. Daleko je normalnost u odnosu na nas.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.08.2014. u 22:06 - pre 118 meseci
Citat:
Meni je muka da udjem u GSP. Kad cujem koliko motori autobusa urlaju smrkne mi se. Da je prevoz kulturiska pa i da covek plati. Daleko je normalnost u odnosu na nas.


Ja razumem da neko ne plati zato sto nema ali ovo je bedan izgovor. Ako ti se ne svidja miris i buka onda ne udjes u bus. Umesto toga, platis taksi ili prosetas.

Resenje za gradski prevoz je prosto ali nepopularno.
1) dekretom zabraniti svako sufinansiranje iz budzeta
2) onemoguciti ulazak u bus bez karte sto i nije toliki SF kao sto u prvi mah zvuci
3) uvesti pravilnik o minimumu kvaliteta usluge da se ne bi sparalo na odrzavanju vozila kako bi se nahranio upravljacki kadar.


[Ovu poruku je menjao HeYoo dana 10.08.2014. u 23:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.08.2014. u 22:16 - pre 118 meseci
Najvise mi smeta buka i bahata voznja vozaca. Ono u cemu se vozimo opisao bi kao 128-ica stara 20-ak godina a ono sti bi zeleo minimum je bar Fiat Puno. Mirisi (nisam ih ni spominjao) ce ostati jos dugo vremena (mentalitet) ali buka (i klimatizacija) moze da se koriguje kada bi kupili kvalitetnije autobuse koje bi redovno odrzavali.

Uopste kakav bi prevoz voleli i po kojim cenama? Nemojte samo reci za dzabe jer to ne postoji.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u11.08.2014. u 01:06 - pre 118 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
A kakve veze ima broj onih koji ne placaju kartu sa... vlascu, bilo kojom?

Ti jaaaaako dugo nemas kontakta sa Srbijom kad pitas ovako nesto ;)
Ne svidja ti se vlast trenutna - sve radis da joj prkosis :D
 
Odgovor na temu

da.li.sam.to.ja
d.sluzbenik

Član broj: 264058
Poruke: 50



+147 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u11.08.2014. u 01:28 - pre 118 meseci
U BG karte niko ne kupuje, pun yt snimaka kako se gradjani bukvalno tuku sa kontrolorima, stalno neka frka I protesti a 90km severnije u NS karte sviiii kupuju cena je 56 din za NS a daleko manje se vozimo nego u BG za 77din!
U ns vozac prvo otvori prednja vrata jer su ona namenjena za ulaz
Ljudi cak ako je veca guzva podignu uvis markicu pa vozac otvori I druga vrata
Dosta ljudi nema markicu pa na prednjim vratima se stvori red al niko ne urla I svi mirno ulaze dok vozac naplacuje
Isto je stanje vozila I isto je pre bio DS na vlasti a sad je SNS.
U ns naplata sa obicnim papirnim kartama u bg modernija varijanta.

Pa vas ja pitam dragi moji Beogradjani koji je vama kur@c sa takvim ponasanjem da 3 god slusam I citam o jeVenim bus kartama?????????
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u11.08.2014. u 03:12 - pre 118 meseci
U NS je na pocetku bilo tesko uvesti red (promenu), bilo je zrtvovano nekoliko vozaca koji su dobili batine zato sto nisu hteli da krenu dok govedo ne plati kartu.
U BG bi takvi napadi bilo za red velicina gori i cesci u tom prvom periodu.
Dodatno, taj sistem ulaska samo na prednja je los ali izdrziv u NS, u BG su mnogo vece guzve pa bi haos usled zastoja bio isto za red velicina veci nego u NS.
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u11.08.2014. u 07:28 - pre 117 meseci
Sto se tice loseg prevoza, to je kao pitanje sta je starije - kokoska ili jaje!? :)
Ocigledno je da se prevoz na placa dovoljno,
ali je i ocigledno da GSP ne fukncionise dobro iz poznatih razloga koji vaze za svako javno preduzece, primer.
E sad, sta je problem? Pa to sto ce se ici samo na prvi razlog, ali ne i na drugi!

Drugo, meni se cini da je samo jedan deo neplacanja vezan za siromastvo,
drugi deo se odnosi na ljude koji po mobilnim telefonima i oblacenju ne deluju kao da bi imali problem da plate kartu.
To se ne desava iz jasnog razloga - zato sto ne postoji adekvatna kazna.

Citat:
mr. ako:
Dodatno, taj sistem ulaska samo na prednja je los ali izdrziv u NS, u BG su mnogo vece guzve pa bi haos usled zastoja bio isto za red velicina veci nego u NS.


Takav haos je vec postojao, pa je srecom ukinuto! Guzve su bile ogromne!
Velika masa ljudi koja pokusava da udje ne na prva vrata, vec na polovinu prvih vrata!!!
Da mi je samo znati koji pametnjakovic je to smislio!?
Ne moze se nesto sto funckionise u jednom gradu, prosto preslikati u drugi, a da se ne obrate paznje na specificnosti.

Citat:
notaboo:
Najvise mi smeta buka i bahata voznja vozaca. Ono u cemu se vozimo opisao bi kao 128-ica stara 20-ak godina a ono sti bi zeleo minimum je bar Fiat Puno.


Zeleo bih i ja mnogo stosta...
Meni smeta nesto sto se lakse moze srediti od kupovine novih vozila, a to je higijena.

Citat:
notaboo:
Nemojte samo reci za dzabe jer to ne postoji.


Talin: Besplatni gradski prevoz puni gradsku kasu
 
Odgovor na temu

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u11.08.2014. u 10:26 - pre 117 meseci
@IUOP_1

Hvala za info u vezi besplatnog javnog prevoza u Talinu (prvi glavni grad sa dz prevozom). Po meni to je odrzivo u zravim ekonomijama. Verovatno im uzimaju neku sitnu taksu preko npr. Infostana tako da svi stanovnici talina mogu da se voze za dz.

Sto se tice higijene, u pravu si. Evo kako Japanci to rade. 1 cistaica ocisti 1 vagon za 7 minuta:

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 844273 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.