Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 845560 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.11.2014. u 22:43 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP:
Neko ko nosi trenerku i duksericu ceo dan, ako nije sportista onda je obicno blejac bez obaveza, klasican dzabalebaros.


Cista glupost...

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.11.2014. u 00:39 - pre 114 meseci
Citat:
pisac: Smrdljivim i prljavim osobama nije dozvoljena vožnja gradskim saobraćajem, drugim rečima kada bi svako radio svoj posao kako treba oni bi bili izbacivani iz tramvaja milom ili silom kako ne bi prljali vozilo i druge putnike.


Super. Dakle, kad budes radio nesto nedozvoljeno, sudeci po tvom sistemu, sledovace ti pesnica u facu.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.11.2014. u 01:22 - pre 114 meseci
A šta treba da očekujem ako radim nešto nedozvoljeno i istrajavam u tome?

Pesnica ili tačnije pendrek (ili biber sprej od pre neki dan) je "nagrada" za takvo istrajno ponašanje. Doduše, ovde je problem što je silu primenilo lice koje nije ovlašteno za to, ali i sila nije bog-zna-kakva tako da se i ne može uporediti sa pesnicom/pendrekom/biberom.

Nego, vi što branite pokušaje smrdljivog navalentnog beskućnika da uđe u tramvaj, jel se vi uopšte vozite tim tramvajem? Jel ste osetili vi koliko to smrdi?
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.11.2014. u 02:05 - pre 114 meseci

Ne znam, karta mu ne smrdi. :D

http://youtu.be/sGgWi2z9xFg?t=41m
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.11.2014. u 09:06 - pre 114 meseci
Citat:
3way:
Citat:
DaliborP:
Neko ko nosi trenerku i duksericu ceo dan, ako nije sportista onda je obicno blejac bez obaveza, klasican dzabalebaros.


Cista glupost...

Ne znam, nazovi to kako hoces ali to je ono sto ja vidim oko sebe, i to nevezano samo za Beograd i Srbiju. Mozda postoje i neki drugi primeri, ali ja ih bas i ne primecujem.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.11.2014. u 12:19 - pre 114 meseci
Citat:
pisac:Nego, vi što branite pokušaje smrdljivog navalentnog beskućnika da uđe u tramvaj, jel se vi uopšte vozite tim tramvajem? Jel ste osetili vi koliko to smrdi?

Postoje i drugi načini rešavanja problema osim nacional-socijalističkih.

Na primer, da se napravi neko sklonište u gradu gde će moći da se ugreju i okupaju.

Da se napravi spavaonica sa ležaljkama na dnevnoj bazi, gde će svako dobiti večeru i doručak i gde će moći da se okupa i obrije, i da ujutru može da krene u potragu za poslom. Neko će se možda izvući iz takvog položaja ako sređen nađe posao koji može da obavlja, dok neokupan i neobrijan nema skoro nikakve šanse. Najviše što može da dobije od sugrađana mekog srca je cokulom u glavu.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.11.2014. u 12:38 - pre 114 meseci
Citat:
pisac:
A šta treba da očekujem ako radim nešto nedozvoljeno i istrajavam u tome?

Pesnica ili tačnije pendrek (ili biber sprej od pre neki dan) je "nagrada" za takvo istrajno ponašanje.

Super. Nadam se da te neko od sagovornika poznaje.

Citat:
pisac:Doduše, ovde je problem što je silu primenilo lice koje nije ovlašteno za to

Bingo!

Citat:
pisac:Nego, vi što branite pokušaje smrdljivog navalentnog beskućnika da uđe u tramvaj, jel se vi uopšte vozite tim tramvajem? Jel ste osetili vi koliko to smrdi?

Nego, ti sto branis pokusaje zoofila da se seksaju sa kerovima, imas li ti uopste dodira sa tim kerovima? Znas li kako je njima?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.cidr.odn.ne.jp.



+7176 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.11.2014. u 12:47 - pre 114 meseci
Citat:
pisac
Nego, vi što branite pokušaje smrdljivog navalentnog beskućnika da uđe u tramvaj, jel se vi uopšte vozite tim tramvajem? Jel ste osetili vi koliko to smrdi?


Kao sto ljudi rekose, osim nacional-socijalistickih postoje i drugi nacini resavanja problema.

Na stranu to da si ti nekoga prozvao smrdljivim, stare su to fore, 30-tih oprobane.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.11.2014. u 13:02 - pre 114 meseci

Ove niko ne šutira.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.222.15.0

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.11.2014. u 13:22 - pre 114 meseci
Kod nas je mnogo veci problem od siromastva, beda. Beda ubi ovaj narod.

Secam se vrle devedeset neke pre avrama, slobodni pad u ekonomski ambis.
Svi nosimo zakrpljenu garderobu nasledjenu od ko zna koga, pa se desilo da smo na godisnje odeljensko fotografisanje gotovo svi dosli u stvarima od prosle godine :), primetilo se to na slikama. Pa kaze nama profesorica srpskog, lepo je ako imate novca da se ukusno obucete u novu graderobu, ako nemate novca bar da operete te svoje stvari koje imate, ako nemate ni za to, da se bar vi okupate i podsisate, ako je toliko lose da ni to ne mozete, ne brinite, ostaje vam kultura vaseg ponasanja, vaspitanja, govora i izrazavanja. Na kraju dostojanstvo. To vam niko ne moze oduzeti, a to isto ne mozete markama (nemackim) kupiti. A time pokazujete da li ste i kakav ste covek.

Ovaj klinac sto je isutirao starca je samo bedan. Starac je u intervjuu (ako nije izmisljen) pokazao da je covek. Ti bednici apsolutno uvek napadaju na slabe, stare i jadne. Kao lesinari i paraziti.
Ali nije samo klinac bedan, sigurno da ce mu ovaj slucaj doneti armiju poklonika, bednika.

Smrdljivi ljudi se voze GSP-om od kako ovaj postoji. Mnogi smrde jer imaju nikakvu higijensku kulturu, neki smrde jer se vracaju kuci sa teskog fizickog posla, neki smrde jer nose smrdljivi sir u cegeru, a najredji od svih su nesrecni starci ili beskucnici koji ne mogu da se brinu o sebi pa smrde.
To ne sme biti opravdanje da ih neko bije.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.11.2014. u 13:23 - pre 114 meseci
[quote]Ivan Dimkovic:
Citat:
pisac
Na stranu to da si ti nekoga prozvao smrdljivim, stare su to fore, 30-tih oprobane.

Ivane, evo ja ne bih nikoga tako nazvao, ali imam utisak da se brkaju pojmovi nazivanja nekog smrdljivim i pojave da se pijanac usrao u gace pre nekoliko sati, pa sada ne moze da se opstane u krugo ~20 metara oko njega. Ljudi cesto ve da kazu kako im u autobusima smrdi i kako se ljudi ne kupaju redovno, ali na liniji broj 2 imamo nesto sto se ne odnosi na to. pretpostavljam da to nikada nisi video, ali ja sam se jednom neiskusan zeznuo pa usao u taj tramvaj i jedva preziveo do sledece stanice, cutao sam a u sebi psovao semafor koji odugovlaci i ne da m8i da dodjem do vazduha. Iskusni putnici koji svakodnevno putuju na toj liniji znaju za problem, a ja pojma nisam imao, vec vidim ide gotovo prazan tramvaj a iza njega drugi krcat putnicima i u svojoj naivnosti udjem u prvi...
Dobro u svemu tome je sto se ti alkoholisani ljudi punih gaca drze zajedno, pa ih je u tom trenutku u tramvaju bilo 4 ili 5, tako da tramvaj prakticno pripada njima, a na svakoj stanici se nadje 1-2 naivna putnika kakav sam ja koji udju i odmah na prvoj stanici izadju. Mislim da bi bilo dobro da se vidi sa gsp da taj tramvaj uopste ne staje na stanicama, vec da po ceo dan drnda u krug bez zaustavljanja, tako bi korisnici korisnici prevoza imali manje neprijatnosti. Da napomenem, ja uopste ne komentarisem ovaj slucaj sa video snimka, vec drugi, kom sam na svoju nesrecu prisustvovao. I nisam ja uopste neko ko se uzasava obicnog smrada, kuca mi je na granici grada i sela pa ima domacih zivotinja, bio sam i vise puta u stali gde su zivotinje, ali takav smrad nikada ranije ni kasnije nisam osetio. Dok sam ja bio u tramvaju niko nije reagovao niti neprijatnim komentarom, niti bilo kakvom idejom o upotrebi sile, ali nerealno je ocekivati da se u gradu od 2 miliona stanovnika ne nadje jedan sklon resavanju problema upotrebom sile. Tu je policija, tu je sudstvo, ako je zakon da se taj stavi na vesala onda na vesala, ne znam zasto bi se mi opterecivali gurkanjem dva coveka koje cak nismo ni uzivo videli, vec samo na video snimku.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.11.2014. u 13:38 - pre 114 meseci
Citat:
branko tod: Ove niko ne šutira.

Ne znam ko su "ovi" i da li su kod nas ili negde u inostranstvu, ali i ovde i tamo neko nekoga ne sutira 24sata na dan, vec se i ovde i tamo desi jednom u nekom vremenskom intervalu, moze biti cak tamo gde si ovo fotografisao i cesce nego ovde, ne tvrdim samo kazem. Daj link do neke zvanicne statistike o broju sutiranja beskucnika po zemljama, pa ako je Srbija najgora onda opljuni, ako nije onda bolje ostavi se pljuvacine.
Citat:
To ne sme biti opravdanje da ih neko bije.

I sta sad, da se izredamo svih 300.000 clanova ES i kazemo cuvene reci "niko ne sme da vas bije". Nemamo diskusiju oko toga, nemamo dva tabora suprotstavljenih misljenja, cozmo_im je minirao temu ubacivanjem neprimerenog ponasanja jedne osobe prema drugoj na temu o gradskom prevozu u bg.

Zlonamerno je licni postupak jedne osobe pripisan privrednom subjektu koji sa tom osobom nema nikakve veze. cozmo_im i vladd, vama govorim! Angazovanje brojaca putnika nije izvrsene ni od strane Apex-a, ni od strane GSP, vec od strane Centra za planiranje urbanog razvoja. Centar za planiranje urbanog razvoja bavi se sledecim aktivnostima:
- prostorno planiranje
- urbanističko planiranje
- istrazivanje
- projektovanje
- inzenjering
- konsalting
- izdavastvo
- grafički dizajn

Dakle, na spisku delatnosti nema javnog prevoza putnika, pa je svaki dalji razgovor o (bivsem) radniku ovog preduzeca cist offtopic.
 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.222.15.0

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.11.2014. u 14:29 - pre 114 meseci
Ne razumem sta je problem sa mojom recenicom koju si citirao, da li treba tuci ljude koji smrde ?

Ja sam dao misljenje na temu mladica koji sutira starog coveka jer navodno smrdi, nisam obavezan da tumacim svaku internu diskusiju.

Ako ti tragas za institucionalnim resenjem u situaciji kada neko mortus pijan smrdi u tramvaju broj dva, evo ti ga: pozoves hitnu pomoc i/ili policiju i/ili komunalnu policiju.
Ako si probao da ih pozoves, a sigurno nisi, moze da se desi da te iskuliraju. Opet to nije razlog da nekoga sutiras. Vec lepo izadji na sledecoj stanici i sacekaj drugi tramvaj. Prosetaj.
Ako ti je to postao hronicni problem, kreni u medijsku i politicku borbu da se resi problem cetri smrdljiva pijanca iz dvojke. Ali nemoj da bijes nemocne. Jer sem toga sto je to bedno i nelegalno, brzo ce ti se desiti da osetis drugu stranu batine.

Ja mislim da mnogima kao ovom tabadziji iz tramvaja, koji po govoru nema veze sa gradom, treba pripitomljavanje i edukacija. Pre svega tolerancija prema drugima jer u gradu si osudjen da budes okruzen velikim brojem razlicith ljudi. A posebno u gradskom prevozu :).
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.11.2014. u 14:53 - pre 114 meseci
Citat:
Ne razumem sta je problem sa mojom recenicom koju si citirao, da li treba tuci ljude koji smrde ?

Pa u principu nista, nego vec se nas 50-ak izredjalo sa otprilike istom izjavom, pa bi trebalo reci nesto novo. A i podseca malo na pocetak krvavih desavanja pre 20 i nesto godina kada je jedan covek izjavio "niko ne sme da vas bije"i to je pokrenulo lavinu ubijanja i proterivanja po tadasnjoj SFRJ. U principu ne bih trebao to ni da pominjem ovde, ali eto, kad sam vec otkucao nek ide.
A generalno kao sto sam naveo problem je offtopic, jer smo presli na temu nasilnickog ponasanja koja nema veze sa temom. Ako nakon ovoga jos uvek imas potrebu da pricas o nasilju, onda uzalud objasnjavam,nastavi.

Znaci i taj deda i taj mladic su potpuno marginalne pojave kojima treba da se bave odgovarajuce institucije i uopste nisu tema ove diskusije.
 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.222.15.0

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.11.2014. u 15:42 - pre 114 meseci
Jos uvek mi nije jasno sta je problem sa dedom.
Covek je beskucnik ?
Nema kartu ?
Smrdi ?

Ni jedna od ove tri stvari nije dokazana. U stvari prve dve su dokazano netacne. Treca mozda istina mozda nije.
I zasto je onda on za institucije ?

Srz mog izlaganja jeste nasilje. Lesinari protiv nemocnih.
Ono proizilazi iz bede, nekulture, tabloidinih medija, poremecenog sistema, a cveta zbog loseg rada institucija.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.11.2014. u 17:01 - pre 114 meseci
Nije on izguran iz tramvaja (neki to nazivaju prebijanjem, očigledno ne znaju šta je prebijanje) zato što je beslućnik već zato što smrdi, i to je potpuno u redu. Nije on kriv (ili jeste) što smrdi, ali nisu ni ostali putnici dužni da trpe smrad, zauzimanje po tri sedišta, vikanje, agresiju. Ko to nije doživeo, molio bih da ne lupa.

Na snimku, starac je sprečavan da ponovo uđe u tramvaj. To je trebalo da uradi skretničar tramvaja, po pravilniku koji je propisala njegova firma, GSP Beograd. Ali njega boli uvo, on je ograđen i izolovan u svojoj kabini, nije mu hladno, ne oseća buku, smrad... A to da treba da se time pozabave institucije - treba. Samo, dok mi čekamo institucije, pogušićemo se od smrada. Bar mi koji se srećemo sa takvim situacijama. Vi koji se ne srećete, probajte pa onda pišite.

Nego, kako to da ovaj smrad ne smeta, da je opravdan, da se za njega ima razumevanja, a za smrad (ili "smrad") duvanskog dima tolika frka? Nećemo o duvanskom dimu, pitanje se odnosi na smrad kao takav.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.11.2014. u 17:26 - pre 114 meseci
7.scena, sklon sam misljenju da ne postoji grad sa sedmocifrenim brojem stanovnika na planeti a da u njemu nikada nije bilo, ovih dana nema ili nikada nece biti nasilja. Sa druge strane, gradovi sa gradskim prevozom koji nije pred kolapsom vec odlicno funkcionise ne samo da postoje, vec ih ima ogroman broj. Tako da se ti bavis utopijom, necim sto ne moze da se iskoreni vec se institucionalno svodi na prihvatljivo mali nivo. To sto ti i nekolicina drugih ovde sada radite je bukvalno demagogija - isto tako mozete da kazete da ne treba da se krade, da se laze i da se govore ruzne reci. Naravno da ne treba, niko ne tvrdi suprotno, pa ipak u svakoj zemlji sveta se nadje poneko ko to radi.

Deda je prema nezvanicnim informacijama do kojih sam dosao primio pare - momak se pokajao kad je shvatio koliku je glupost napravio i koliko to preti sada da mu se obije o glavu, nasao dedu i pitao ga da li bi mogli za odredjenu sumu novca da se pomire i deda je rekao - 100 evra i sto se mene tice mi se nikad nismo ni videli, nikakvog gurkanja nije ni bilo. Naravno da institucije time treba da se bave, da se vidi da li je deda napadnut iz cista mira, ili je radio nesto protivzakonito, a ako je iz cista mira opet institucije moraju njime da se bave u smislu uzimanja izjave, ucesac u istraznom postupku i slicno.

Bilo kako bilo, daj da se vratimo na temu - sve ovo ima veze sa gradskim prevozom tek toliko sto se gurkanje dogodilo na vratima tramvaja, a da se nekim slucajem desilo na vratima neke programerske firme, onda bi mogli o tome da raspravljamo na temi o PHP-u, Javi i C#?!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.11.2014. u 18:22 - pre 114 meseci
Bas me briga ko je guzonjin sin i ko je angazovao konsalting firmu da pere pare brojanjem putnika.
ITEKAKO ima veze sa javnim prevozom, posto ovakvo arcenje novca samo otezava zivot i rad.

Elem, od "konsaltinga" i "brojanja" nekakvih putnika se NISTA ne moze popraviti..ma kako izgledalo...

Sto se tice junose, i putnika, ma koliko im neko smrdeo i narusavao red i mir, ZNA se KO je ZADUZEN, a ne uzimanje pravde u svoje ruke.

Sta ako se meni ne svidi mali razmazeni guzonja, pa ga ja malo isutiram iz tramvaja, eto, NE zelim da me "broje"..

Pa nije ovaj(a i ni jedan drugi) grad revija necijih "zelja", pa da se svako ponasa kako mu dune u kom trenutku, van ustanovljenih pravila, ili nepisanih normi.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.adsl-3.sezampro.rs.



+638 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.11.2014. u 20:09 - pre 114 meseci
Jel zna neko koji je uopste cilj brojanja putnika?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.11.2014. u 20:10 - pre 114 meseci
Citat:
Pa nije ovaj(a i ni jedan drugi) grad revija necijih "zelja", pa da se svako ponasa kako mu dune u kom trenutku, van ustanovljenih pravila, ili nepisanih normi.

Ustanovljena pravila su da se validira karta pri ulasku u vozilo, pa opet to >90% ljudi ne cini. Dakle, jeste Beograd grad gde se svako ponasa kako mu dune a to se desava zato zbog izostanka primene sankcija protiv krsenja pravila i normi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 845560 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.