Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 843767 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u06.10.2014. u 21:12 - pre 116 meseci
Citat:
pisac: da ti dokazujem zašto osa ne može da te ujede već može samo da te ubode? :D

Naravno da te osa moze ujesti.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u06.10.2014. u 23:53 - pre 116 meseci
Pisac, svercovanje je kada u laznom patosu automobila preneses preko granice 10 kg heroina... znaci veoma tesko krivicno delo za koje pocinioca treba smestiti na vise godina u zatvor, a ako mene pitas, svercera bi bilo dobro i ubiti :-)
Nasuprot tome, taj prestupnik u autobusu nije ni 0,1% od svercera, on je samo sitan lopov, znaci ti si taj koji ovde tvrdi da te osa ujela, koji koristi pogresnu rec da opise neki dogadjaj. Evo, ja ti javno obecavam da sad kad pocnu sa tim kaznama za te prekrsaje, napravi taj prekrsaj i sacekaj presudu, ako tamo pise da si osudjen kao svercer ja cu platiti kaznu umesto tebe. Eto, tako, evo ih pare u dzepu, cekaju.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u07.10.2014. u 01:41 - pre 116 meseci
Krijumčarenje.

Trla baba lan...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u07.10.2014. u 08:31 - pre 116 meseci
Svercovanje = krijumcarenje

U zargonu, razlicite lokalne grupe koriste taj izraz za mnogo druge namene, naprimer kada neko hoce da izvrda placanje zajednickog racuna u kafani pod izgovorom da nema sitno, ukraden mu novcanik i slicno Sasvim je moguce da neko onoga ko izbegava placanje karte zove krijumcar, to je adekvatan izraz tacno onoliko koliko i svercer, u principu ilegalno prebacujes sebe od tacke A do tacke B
Generalno, ja nemam nista protiv zargona, ali ne trpim da osoba ubedjuje okolinu da treba da koriste zargon umesto zvanicne reci. Mislim da shatas to i da ne ocekujes da ces ikada dobiti kaznu za delo "svercovanja" u smislu neplacanja karte u autobusu, a ako se to nekim cudom desi, moja ponuda da to platim umesto tebe vazi
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u07.10.2014. u 09:12 - pre 116 meseci
pisac, ne blamiraj se vise. Od neplacanja karte za prevoz si preko zlog zapada dosao do ose. Sad si jos i jezicki strucnjak.

Kad uvedes "svercovanje u autobusu" u zvanicne spise kao delo ili prekrsaj onda se javi, u medjuvremenu drzi se svoje pokvarene ploce o kapitalizmu i zlom zapadu.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u14.10.2014. u 15:18 - pre 115 meseci
Danas sam se malo vise vozikao po gradu, evo par zapazanja.

Nikog nisam video da validira kartu.
Ja mislio da je to obavezno, ali izgleda da se tolerise.

Sverceri ugavnom stoje na vratima, pa kad vide kontrolu, onda sidju iz busa,
ali ako kontrola ne udje u taj, nego hoce da kontrolise neki sledeci,
ovi se odmah vrate u bus iz koga su malopre izasli.

Upectaljiv mi je bio jedan momak, nema kartu,
kontrolor ga pita da li je u srednjoj ili na faxu, ovaj kaze da je u srednjoj,
kontrolor ga opominje da mora da ima kartu i bez problema pusta.
A lik drzi mobilni, pa tek je malo manji od ovog laptopa po kome sad kucam.
Jednostavno, vidi se da ima para, ali kartu ne kupuje.

I ja gledam... Samo mobilni mu je prilicno vredan, a ja ovamo placam i validiram moju personalizovanu za nezaposlene,
tako sam se iznervirao, tako sam se osecao kao glupander, kao da mi je sve vreme iznad glave stajalo *SUCKER* (kao u crtanim filmovima).

Pretpostavljam da ste svi videli takve slucajeve.
To samo potvrdjuje moj prethodni zakljucak:
Od svih koji se svercuju, nije svima karta skupa (to je obicno opravdanje, koje je netacno),
vec se svercuju zato sto im sistem to dozvoljava.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u14.10.2014. u 15:42 - pre 115 meseci
Sa ovakvim autobusima ( valjda nisu oni iz vremena drvenih stolica) i naplata je adekvatna.Toliko autobusa iz slobinog vremena je na ulici da je bruka.

Ja sam u tramvaju pretrazivao dzepove da nadjem kartu u nedelju od Vuka do Cvetak i obrnuto.Hteo sam,ali nisam uspeo da je nadjem.:).
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u23.10.2014. u 09:31 - pre 115 meseci
http://www.b92.net/biz/vesti/s...10&dd=23&nav_id=914943


Vesić: Radnicima markice a ne novac
Izvor: Tanjug

Beograd -- Gradski menadžer Goran Vesić apelovao je na sve kompanije koje imaju više od 200 zaposlenih da plaćaju zaposlenima markice za prevoz.


Cilj je da se podrže napori grada da finansijski stabilizuje gradski javni prevoz i tako ga učini boljim i kvalitetnijim za sve građane, naveo je Vesić u pismu upućenom kompanijama.

Navodeći da je u trenutku kada je izabrano novo rukovodstvo grada Beograda, gradski prevoznik bio potpuno prezadužen, a većina građana nije plaćala karte za prevoz, Vesić je istakao da u takvoj situaciji, sistem javnog gradskog prevoza ne može da opstane bez subvencija grada koje se povećavaju iz meseca u mesec.

''Povećanje subvencija za prevoz znači manje novca za škole, obdaništa ili uređenje parkova i ulica. Tako nasleđeni javašluk u gradskom prevozu plaćamo svi'', istače Vesić.

''Osim što ćete dati svoj doprinos da se unapredi javni prevoz u Beogradu, kompanije ovakvim načinom plaćanja karata ostvaruju značajne uštede i smanjuje troškove korišćenja'', stoji u pismu Vesića.

U pismu su pobrojane pogodnosti koje kompanija može da ostvari plaćanjem usluga prevoza za zaposlene preko računa pa je tako popust od tri do 15 odsto na neto iznos naknade za prevoz, u zavisnosti od broja zaposlenih za koje se vrši plaćanje prevoza i to tri odsto za 30 do 199 zaposlenih, pet procenata za 200 do 1.000 zaposlenih, 10 procenata za 1.001 do 2.000 zaposlenih i 15 odsto popusta za 2.001 i više zaposlenih.

Moguć je i povraćaj PDV-a od 10 odsto - kada se plaćanje prevoza vrši gotovinski.

U pismu su nevedeni i primeri uštede na godišnjem nivou, pa je tako navedeno da se cena mesečne karte kreće u rasponu od 3.275 do 7.740 dinara, u zavisnosti od zone prevoza koju zaposleni koriste.

Primeri uštede na nivou kompanije dati su samo za cenu mesečne karte od 3.275 dinara, tako da ušteda može biti veća ukoliko zaposleni u kompaniji koriste i prigradski prevoz za Barajevo, Mladenovac, Sopot, Lazarevac i Obrenovac, kao i deo Grocke.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9496
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u23.10.2014. u 10:20 - pre 115 meseci
1. Otkud to da se vraća PDV ? Kako to sme ?

2. Neka prvo kaže odakle se plaća gomila bahatih kontrolora ? Zašto to plaća grad Beograd, kad je to obaveza Apex-a ?
3. Onda neka kaže koliko je para bačeno na plaćanje komunalnih policajaca, koji, umesto da održavaju komunalni red oko gradskih pijaca (na primer, jer tako je najveći haos) vozikaju se sa bahatim kontrolorima.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u23.10.2014. u 20:55 - pre 115 meseci
a sto se tice bahatih kontrolora...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+105 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u23.10.2014. u 22:43 - pre 115 meseci
To su zli šverceri pokvarili validatore.
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.dynamic.sbb.rs.



+613 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u23.10.2014. u 23:05 - pre 115 meseci
Ne nego Turci:
Citat:
Gostujući navijači ponašali su se nasilnički i polupali nekoliko autobusa gradskog prevoza kojima su iz hotela Jugoslavija transportovani na stadion.

http://sport.blic.rs/Fudbal/Ev...pali-autobuse-u-Beogradu-VIDEO
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u24.10.2014. u 00:04 - pre 115 meseci
Citat:
shadow-bg:
a sto se tice bahatih kontrolora...

Znaci ima po neki bahat kontrolor...


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.128.*



+5251 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u24.10.2014. u 07:08 - pre 115 meseci
Ovo je besmislena i glupa prica.

Neispavan autobus je trebalo iskljuciti..i crva ne bi ni bilo..

Ponasanje "dobrog" kontrolora je bilo neispravno, trebao je on da izbaci autobus sa linije i da se izbegnu nesporazumi..

Sta sad, ako ne radi fiskalna kasa u kafani, svi ruckovi su besplatni?
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u24.10.2014. u 09:49 - pre 115 meseci
Po zakonu ako ne dobijes fiskalni racun, nisi u obavezi da platis. A kad ne radi fiskalna kasa, u takvim situacijama postoji rukom pisani racun, tkz, "blok racun". A ako im ne radi fiskalna kasa, a nemaju vise ni blok racuna, onda rucak JESTE besplatan. To sto oni nemaju rezevnu varijantu kad im validatori ne rade, to je njihov problem. Kao sto je recimo da validiraju kartu na uredjaju koji nose sa sobom. Tehnicka ispravnost vozila ne zavisi od busplus validatora niti reklamnih ekrana i ostalog sto ne podleze tehnickom pregledu vozila. Mada ja sam par puta dobio "rezevnu varijantu" u ovakvim slucajevima, kod vozaca odstampaju ceduljicu sa vremenom i brojem autobusa, i nazvrljaju potpis i to je validna karta. Ali ovde je bio cilj da se ljudi izbace iz autobusa da bi im se uzele pare po svaku cenu.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9496
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u24.10.2014. u 10:12 - pre 115 meseci
Citat:
vladd:Neispavan autobus je trebalo iskljuciti..i crva ne bi ni bilo..
Čuj "neispravan". Ja sam sinoć po mraku i kiši video autobus kome ne rade farovi ! Ništa, ni pozicija !!! Sva sreća, radilo osvetljenje u samom autobusu. Koliki mentalni pacijent treba da bude vozač da vozi takav autobus ?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u24.10.2014. u 10:27 - pre 115 meseci
Citat:
vladd:
Ovo je besmislena i glupa prica.

Neispavan autobus je trebalo iskljuciti..i crva ne bi ni bilo..


To nije neispravan autobus. Po merilima GSP. Eno ti imas citave teme usko vezane za GSP forume i pogone. Pustaju na ulice vozila kojima prikolica bezi po 1,5m... a da ne govorim o gomili ostalih neispravnosti. Ubacice bilo koje vozilo koje moze da se krece i koci da probaju da odrze red voznje ili intervalski rezim ako je to nemoguce.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.128.*



+5251 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u24.10.2014. u 18:52 - pre 115 meseci
Meni je vec muka da na IT forumu dajem savete dijabolama iz GSP-a..

Ajde neka je i autobus "ispravan", mada je po meni osim "saobracajne" ispravnosti bitna i upotrebna ispravnost, narocito ako je NAPLATA u pitanju, postoji i OPCIJA 3

NEka kontrolori udju u bus sa neispravnim validatorima i neka sa svojim tutumatima(automatima za tutumrake) NAPLATE doticnu kartu, a ne da se situacija uvodi u "medjuljudske" odnose korisnika i kontrolora...bili pozitivni ili negativni, moraju pre svega da budu profesionalni i upotrebljivi, na obostranu korist.
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+105 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u24.10.2014. u 20:13 - pre 115 meseci
Ko nije čuo danas

" Poštovani putnici, očitajte vašu kartu"
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u24.10.2014. u 20:20 - pre 115 meseci
A da, Nevena Glusica podseca putnike, up-date-ovali joj govor :)
To su ubacili i u one kodove za stanice.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 843767 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.