Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sbb ugovor - podstanar

[es] :: ISP :: Sbb ugovor - podstanar

[ Pregleda: 9381 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

WAZZUP
Srbija

Član broj: 43003
Poruke: 94
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Sbb ugovor - podstanar16.08.2011. u 16:24 - pre 154 meseci
Interesuju me iskustva, je li iko potpisivao ugovor za kablovsku i internet kao podstanar, dva put sam zvao centar, i rekli su mi da mi treba dokaz saglasnosti vlasnika stana u vidu: kopije licne karte vlasnika, potvrde da je to vlasnik (racun infostana ili struje) i ako sam dobro razumeo saglasnost vlasnika, svojerucno napisana na poledjini fotokopije licne karte, wtf? Naravno, meni vlasnik nije dostupan trenutno, i sad pitam devojku u call centru "Je li to vise formalnost?" ona jedva procedi "Da", verovatno je u fazonu, napisi ti to, al ja ti nisam rekla. Dakle iskustva, da ne odem tamo pogubljen bas sa fals saglasnoscu :D?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Sbb ugovor - podstanar16.08.2011. u 16:52 - pre 154 meseci
Meni nista nisu trazili, doduse vec je postojao ugovor za kablovsku ja sam samo potpisao ugovor za internet. Potpisao ga kad je dosao instalater da mi pusti net i to je to. Jedino sto su mi prva dva meseca stizala dva racuna, jedan na moje a drugi na gazdaricino ime (oba identicna, tj na oba su obracunati i tv i net) pa sam morao to da idem da prijavim i od onda mi stize samo jedan..
 
Odgovor na temu

WAZZUP
Srbija

Član broj: 43003
Poruke: 94
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Sbb ugovor - podstanar16.08.2011. u 17:00 - pre 154 meseci
Ma da, mene zahebava sto nema ugovora za kablovsku, mada uredno radi, verovatno su pustili u celu instalaciju, da privuku korisnike, i onda ih cepe kad uvode net...Nesto mi retardirano da uzmem hemijsku olovku i da pisem po poledjini fotokopije "Saglasan sam....trte mrte" malo sam ocekivao ozbiljniji pristup. Samo da ne bude zabune, vlasnik je saglasan, jedini je problem sto je u drugom gradu...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Sbb ugovor - podstanar16.08.2011. u 17:06 - pre 154 meseci
Citat:
WAZZUP: Samo da ne bude zabune, vlasnik je saglasan, jedini je problem sto je u drugom gradu...
Zamoli ga da ti posalje pismom fotokopiju l.k. sa tom saglasnoscu na poledjini. Zamoli ga da bude preporuceno i sacuvaj koverat i sve to odnesi u SBB da vide da je ozbiljna stvar, jer si cimao coveka da ti posalje. Verujem da ce ti toliko izaci u susret, nije neka komplikovana stvar a tebi resava Internet. E sad, ako on nema ugovor za koriscenje SBB, onda je bedak, jer mogu nesto da mu komplikuju zivot "Zasto nemas ugovor?" "Koliko dugo gledas nas program dzabe?" i slicno, sto bi moglo da izazove neke probleme.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

WAZZUP
Srbija

Član broj: 43003
Poruke: 94
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Sbb ugovor - podstanar16.08.2011. u 23:01 - pre 154 meseci
Hahah, mogu ja da se zalim sto su mi "ugurali televiziju" koju ne zelim u moju uticnicu u stanu, ko ih hebe, odakle im to pravo. Ma imam fotokopiju licne, pa bih ja to ispisao, u tome je fazon, malo komplikujem zivot preporucenim pismima itd. Posto je stara licna karta, nema nigde rukopisa na fotokopiji, sto sam tek sad primetio?!?!, mislio sam da ima potpis lica.
 
Odgovor na temu

WAZZUP
Srbija

Član broj: 43003
Poruke: 94
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Sbb ugovor - podstanar20.08.2011. u 06:20 - pre 154 meseci
Nista to je to, napisao sam lepo tri reda o saglasnosti i potpiasao gazdu, e sad zbog toga sto je vlasnik menjao adresu boravista, pa je adresa bila necitko ispisana, ovaj u SBB me zamolio da nazovem gazdu da ga pitam, mozda namerno, nisam siguran. Tako da u roku od 10tak dana treba da mi se javi njihov lik da mi poveze kablovsku koja vec sljaka, pa mozda posle toga dodje neko radi interneta, uzas, zbog toga se i ne daje nekome da ima monopol, jer vam se onda izdrkava kako stigne
 
Odgovor na temu

*mihal*
Mihal Djurica
Novi Sad

Član broj: 57521
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Sbb ugovor - podstanar13.11.2011. u 15:59 - pre 151 meseci
Imam isti problem, mrzi me da gnjavim vlasnike koji su stari ljudi a i zive daleko odavde.
Jel postoji neki nacin da se zaobidje ta formalnost?
 
Odgovor na temu

IT_DooX
19º 51' | 45º 20'

Član broj: 66890
Poruke: 434

Jabber: IT_DooX@elitesecurity.org
ICQ: 274101221


+32 Profil

icon Re: Sbb ugovor - podstanar13.11.2011. u 16:36 - pre 151 meseci
Nacin postoji,ali je krivicno delo falsifikovanja,pa ti vidi jel ti se isplati...
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic.
Computers also eliminate spare time.
There were computers in Biblical times. Eve had an Apple.
Koristite Jabber
 
Odgovor na temu

*mihal*
Mihal Djurica
Novi Sad

Član broj: 57521
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Sbb ugovor - podstanar13.11.2011. u 17:30 - pre 151 meseci
Kakvo falsifikovanje? :) Ako je nesto jednostavno nema nikakvih problema.

No vise sam mislio onako, da mi pogledaju kroz prste sto se te saglasnosti tice, nijedan drugi provajder interneta to ne trazi, sta ce im uostalom to,
a ja da bi mi ovaj deda vlasnik stana to dao ima da mu prvo pola sata preko telefona objasnjavam sta je to, pa cekam nedeljama da mi stigne postom...
Mnogo gnjavaze ... :)
 
Odgovor na temu

IT_DooX
19º 51' | 45º 20'

Član broj: 66890
Poruke: 434

Jabber: IT_DooX@elitesecurity.org
ICQ: 274101221


+32 Profil

icon Re: Sbb ugovor - podstanar13.11.2011. u 17:43 - pre 151 meseci
Imas u SBB-u formular koji mozes uzeti pa poslati dedi da ga popuni,ili neka napise ovako:

Ja, deda sa tim imenom i prezimenom, saglasan sam da Mihal Djurica bude vlasnik prikljucka za kablovski Internet pod mojim ugovorom za kablovsku televiziju na adresi (ulica i broj,sa spratom i stanom).

Svojerucno potpise i napravi ti fotokopiju licne karte. Sa time nema da omanes. Inace, razmisljaj unapred, ako pozelis da uvodis digitalnu televiziju recimo, odmah nateraj matorog da ti posalje saglasnost i za to, iako ces imati ugovor na svoje ime za internet, trazice ti se nova saglasnost posebno za D3. Saglasnost je ista, samo umesto internet neka napise D3.
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic.
Computers also eliminate spare time.
There were computers in Biblical times. Eve had an Apple.
Koristite Jabber
 
Odgovor na temu

*mihal*
Mihal Djurica
Novi Sad

Član broj: 57521
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Sbb ugovor - podstanar13.11.2011. u 18:12 - pre 151 meseci
Previse komplikovano,

Nista, za sad cemo cekati do nove godine da vidimo oce li i telekom da naparvi neku promociju paznje vrednu,
ako do tada telekom omane moracu se onda hteo-nehteo potruditi oko ove saglasnosti.

U svakom slucaju hvala na savetima. :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Sbb ugovor - podstanar13.11.2011. u 18:17 - pre 151 meseci
Bolje se potrudi ako imaš vremena, posle možda bude komplikovanije. Jednom odradiš i posle ne misliš.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Sbb ugovor - podstanar

[ Pregleda: 9381 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.