Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Drzava bez izlaska na more i pomorski zakon

elitemadzone.org :: MadZone :: Drzava bez izlaska na more i pomorski zakon

[ Pregleda: 2118 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-112.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Drzava bez izlaska na more i pomorski zakon07.08.2011. u 12:59 - pre 154 meseci
sad vidim na site-u skupstine da ima predlog zakona o POMORSKOJ plovidbi, pa mi nije jasno,zasto bi jedna drzava bez izlaska na more trebala ovakav zakon?
zar nije logicno da se broj registruje u "maticnoj luci", a to u ovom slucaju nije moguce da bude u istoj drzavi odakle je i vlasnik, odnosno da ne plovi pod zastavom odakle je on,nego di je brod registrovan

zanima me kako je ovo reseno sa ostalim "kopnenim" drzavama, tj drzavama bez izlaska na more reseno?

 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: Drzava bez izlaska na more i pomorski zakon07.08.2011. u 13:34 - pre 154 meseci
Zato sto se taj zakon verovatno odnosi i na recnu plovidbu.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-112.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Drzava bez izlaska na more i pomorski zakon07.08.2011. u 13:37 - pre 154 meseci
ne odnosi se na recnu
Citat:
PREDLOG
Z A K O N
O POMORSKOJ PLOVIDBI
Deo prvi
UVODNE ODREDBE
Predmet ureÿenja
ýlan 1.
Ovim zakonom ureÿuju se uslovi i naþin za bezbednu plovidbu na moru
pomorskih brodova koji viju zastavu Republike Srbije i drugih plovila
, njihova
sposobnost za plovidbu, posada, zaštita mora od zagaÿenja sa brodova, nadzor i
druga pitanja koja se odnose na bezbednost pomorske plovidbe.

izvor je sam predlog
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: Drzava bez izlaska na more i pomorski zakon07.08.2011. u 13:55 - pre 154 meseci
Da, sada je jasnije. Postoje plovila koja su pod zastavom Republike Srbije pa se na njih odnose ovi propisi. To sto nemamo more ne znaci da ne mozemo da imamo i brodove.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Drzava bez izlaska na more i pomorski zakon07.08.2011. u 13:57 - pre 154 meseci
Odnosi se na brodove na bilo kojem moru koji plove pod nasom zastavom. Normalna stvar, zavisi od vlasnika broda - tamo gde je prijavljen kao drzavljanin takvu zastavu istice na brodu. Inace svaki brod mora da istakne zastavu zemlje kojoj pripada.

Davno je bilo kad me to interesovalo, par ortaka i sada ima brodove (ne mislim na camac, gliser, jahtu vec bas brod, dvojica imaju 'turisticki brod' a jedan ribarski ali veliki) ali su "nedostupni" leti pa ne mogu da ih kontaktiram na brzinu, pa pricam po secanju.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-112.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Drzava bez izlaska na more i pomorski zakon07.08.2011. u 13:59 - pre 154 meseci
aha, ja sam mislio da se istice zastava u kojoj je brod registrovan, posto valjda dobijes neki "jedinstveni broj" po kojem se razazna koje je ciji brod
kako to dobiti u srbiji,kad ga ni ne mozes uterati u drzavu?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Drzava bez izlaska na more i pomorski zakon07.08.2011. u 14:23 - pre 154 meseci
Pa moze biti, ne secam se tacno....


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-112.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Drzava bez izlaska na more i pomorski zakon07.08.2011. u 14:30 - pre 154 meseci
ondak cekam da neko upuceniji naleti :D
posto smo otprilike iste neupucenosti i ti i ja :D
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Drzava bez izlaska na more i pomorski zakon07.08.2011. u 14:36 - pre 154 meseci
Nemoj ti mene i sebe u isti kos! Ja sam neupuceniji pa crkni! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Drzava bez izlaska na more i pomorski zakon07.08.2011. u 18:02 - pre 154 meseci
Ističe se zastava zemlje u kojoj je matična luka, a ukoliko je plovilo u teritorijalnim vodama druge države, dužan je da ima istaknutu i domaću zastavu (znači - komada dva).

Pomorsko pravo je vrlo komplikovana rabota i daleko je kompleksnije kao materija, nego što se na prvi pogled čini. U tu oblast je uvršen i način transporta, plovne i nautičke dozvole (priznavanje tuđih i vlastitih u međunarodnim vodama), način polaganja, itd, itd. Drugo, srpske firme mogu biti (i jesu) vlasnici turističkih, rekreativnih i teretnih brodova, koji plove van teritorije Srbije itd. Ako na sve to pomenemo i dunavski sliv, njegovu povezanost sa Crnim morem, a time i Egejskim i Sredozemnim, onda je stvar jasna.

U najkraćem, ne postoji prepreka da neko registruje brod, jahtu ili čamac na srpsku zastavu. Razlozi zašto to NE uraditi su uglavnom finansijske prirode, pa neko sa 2 grama mozga neće ni poželeti da ovde išta registruje, pošto su porezi toliko nenormalni, da treba biti stvarno neki šeik ili slično, da bi plaćao ovde sve te dažbine. Doduše, slično je i sa gomilom drugih evropskih država, pa jahte zbog toga najčešće plove pod zastavama Jamajke, Kajmanskih ostrva, Trinidada itd...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Drzava bez izlaska na more i pomorski zakon07.08.2011. u 18:25 - pre 154 meseci
Citat:
Pomorsko pravo je vrlo komplikovana rabota i daleko je kompleksnije kao materija, nego što se na prvi pogled čini.

+1, da ne detaljišem :)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-107.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Drzava bez izlaska na more i pomorski zakon07.08.2011. u 18:27 - pre 154 meseci
znaci moras imati poseban orman za sve zastave (tj zastave svih zemalja u koje mislis uploviti)?
pretpostavljam da postoji i propisana najmanja velicina tih zastava

Citat:
Ako na sve to pomenemo i dunavski sliv, njegovu povezanost sa Crnim morem, a time i Egejskim i Sredozemnim, onda je stvar jasna.

to stoji,ali brodovi koji plove dunavom, (obicno) ne plove morem, drugaciji je brodic (plici gaz ima,a to bi ga na otvorenom moru ucinilo nestabilnijim,ne?)

Citat:
U najkraćem, ne postoji prepreka da neko registruje brod, jahtu ili čamac na srpsku zastavu

znaci ne moras kao automobil "pokazati" da imas stvarno taj i takav brod da bi dobio "registraciju" (kako god bila reg. definisana)?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-126.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Drzava bez izlaska na more i pomorski zakon14.08.2011. u 14:39 - pre 154 meseci
hahahhah
http://www.kurir-info.rs/vesti...to-srbija-nema-more-112404.php
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Drzava bez izlaska na more i pomorski zakon

[ Pregleda: 2118 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.