Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mix Net paketiii

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Mix Net paketiii

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14905 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

misahidroo

Član broj: 284597
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



+26 Profil

icon Mix Net paketiii27.07.2011. u 14:23 - pre 155 meseci
Pozdrav! Planiram da predjem na neki od Mix Net paketa pa me zanima da li ovi minuti u okviru pretplate važe ka svim mrežama ili su samo za telekom mrežu. Verovatno važe ka svim ali ono... telekom je to...
Drugo, kako se naplaćuju poruke za parking u okviru ovog paketa. Pošto u njemu postoje i besplatne poruke pa me zanima da li se one koriste ili ne.
I treće, da li i za Mix Net pakete važi popust od 50% na 12/24 meseca ugovora?
Trenutno sam na o66 kontrola troškova.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Mix Net paketiii27.07.2011. u 16:34 - pre 155 meseci
Vaze za sve mreze. Vazi 50% popust.
Ne znam za parking da li se skida besplatna poruka kad se placa, ali sigurno ne dodaje cena parkinga na racun (to je jedino moglo kod 066KT i ranije kod VIP-a da se koristi za VAS vise nego sto se imalo :D)
 
Odgovor na temu

zvezdasbg
Neproizvodni radnik
Beograd

Član broj: 240663
Poruke: 705



+81 Profil

icon Re: Mix Net paketiii28.07.2011. u 10:47 - pre 155 meseci
Placanje parkinga se tretira kao specijalni SMS i ne ulazi u paket free poruka.
 
Odgovor na temu

Vlada666

Član broj: 256346
Poruke: 139
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+23 Profil

icon Re: Mix Net paketiii23.09.2011. u 23:30 - pre 153 meseci
Jel postoji mogucnost promene tarifnog profila na Mix net-u u sred meseca ako ne postoji ugovorna obaveza, na primer danas podnesem zahtev za prenos na drugu tarifu i sutrdan sa na toj tarifi ili promena tarife krece od 1. u narednom mesecu?
<<Koji se pas silom u lov vodi, taj zeca ne hvata.>>
<<Dok ima ovaca bice i vune>>
<<Dete mnogo milovano nikad dobro vaspitano.>>
<<Ko traži istinu mora je znati podnijeti.>>
<<Musterija je uvek u pravu>>
<<Dobro je tesko videti, a lako se pozna.>>
 
Odgovor na temu

make_lele
make_lele
Srbistan

Član broj: 287268
Poruke: 383
*.yubc.net.



+68 Profil

icon Re: Mix Net paketiii23.09.2011. u 23:36 - pre 153 meseci
promena tarife krece od 1. u narednom mesecu
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Mix Net paketiii24.09.2011. u 03:56 - pre 153 meseci
Mozda su nesto menjali ali meni je prelazak radio istog meseca (nije sledeceg dana ali za koji dan) za bilo koji prelazak (nisam koristio KT).
U slucaju potpisivanja ugovora sa 50% popusta tek od 1. narednog.
 
Odgovor na temu

Vlada666

Član broj: 256346
Poruke: 139
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+23 Profil

icon Re: Mix Net paketiii24.09.2011. u 15:39 - pre 153 meseci
ok, hvala na odgovoru obojici.

Malo sam se za....o u koracima pa zbog toga pitam.
Podneo sam zahtev za prelazak sa Telenora 16.9., a prelaz je obavljen juce 23.9. Prilikom podnosenja zahteva sam reko da zelim Mix net M sa 50% popusta i covek napravi ugovor.

Medjutim sutradan sam skontao da na tom prvom ugovoru nema ni reci o 50% popusta vec je to ugovor bez obaveze sa standardnom cenom, dakle tek u ponedeljak idem da potpisem ovaj sa popustom.

Ne krivim radnika u poslovnici trebalo je bar da mahinalno pogledam ugovor i sta potpisujem, pogotovu jer sam po stuci pravnik.

Neznam kako cemi obracunati pretplatu za ovaj mesec ali pretpostavljam da ceto biti po punoj ceni od 1100din za MIX Net M iako cu ovaj mesec imati svega 7 dana da to iskoristim.

A da, pretpostavljam da saobracaj nece biti prenet u naredni mesec jer sam se predomislio pa cu u ponedeljak potpisati ugovor sa 50% off za MIX net L, dakle prelazim na veci paket.
<<Koji se pas silom u lov vodi, taj zeca ne hvata.>>
<<Dok ima ovaca bice i vune>>
<<Dete mnogo milovano nikad dobro vaspitano.>>
<<Ko traži istinu mora je znati podnijeti.>>
<<Musterija je uvek u pravu>>
<<Dobro je tesko videti, a lako se pozna.>>
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Mix Net paketiii24.09.2011. u 16:01 - pre 153 meseci
Citat:
Vlada666:Neznam kako cemi obracunati pretplatu za ovaj mesec ali pretpostavljam da ceto biti po punoj ceni od 1100din za MIX Net M iako cu ovaj mesec imati svega 7 dana da to iskoristim.

Naplatiće proporcionalno danima korićenja (za 7 dana, mala pretplata), ali ćeš imati na raspolaganju CEO saobraćaj dodeljen u mesecu. Iskoristi ga.
Citat:
A da, pretpostavljam da saobracaj nece biti prenet u naredni mesec jer sam se predomislio pa cu u ponedeljak potpisati ugovor sa 50% off za MIX net L, dakle prelazim na veci paket.

Neće biti prenet jer menjaš paket. Ponavljam: iskoristi ga!
 
Odgovor na temu

Vlada666

Član broj: 256346
Poruke: 139
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+23 Profil

icon Re: Mix Net paketiii24.09.2011. u 16:40 - pre 153 meseci
Ahaaaa, dobro onda je to savim ok



<<Koji se pas silom u lov vodi, taj zeca ne hvata.>>
<<Dok ima ovaca bice i vune>>
<<Dete mnogo milovano nikad dobro vaspitano.>>
<<Ko traži istinu mora je znati podnijeti.>>
<<Musterija je uvek u pravu>>
<<Dobro je tesko videti, a lako se pozna.>>
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Mix Net paketiii24.09.2011. u 21:38 - pre 153 meseci
To je normalno, kad prelazis prvo potpisujes obican ugovor, pa tek kad ti se aktivira taj paket mozes da trazis ugovor sa 50% popusta.
Proveri na *797# -> 2 -> 1 da li je aktiviran Mix Net paket ili je neki drugi stavljen. Takodje, iako ti na #797* kaze da si na Mix Net, moze da se desi da u njihovom sistemu jos uvek nisi :D (ako si aktiviran mozes da uzmes ugovor sa 50% popusta)

Ne znaci da ce biti ovako, ali ako ti kaze da "nije aktivna kartica" a ti je koristis svejedno, da znas od cega moze biti :)
 
Odgovor na temu

Vlada666

Član broj: 256346
Poruke: 139
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+23 Profil

icon Re: Mix Net paketiii25.09.2011. u 00:34 - pre 153 meseci
Yap, to cu srediti u ponedeljak, to je verovatno samo dopuna ovog ugovora.

Na Telenoru sam bio, ima vise od 4god, na postpejdu, skoro od njihovog pocetka i bili su ok.

Sto se tice prvog utiska o MTS-u, zadovoljan sam.

Ono sto sam prvo primetio je da MTS ima losiji kvalitet zvuka u razgovoru, nekazem da je skroz lose ali telenor ima kvalitetniji zvuk, neka me ispravi neko ako gresim. Nisam bas imao vremena da testiram brzinu interneta i pokrivenost signalom ali videcu izgleda da je priblizno kao i Telenor.

Sto se tice provere stanja sto ga brate mili toliko zakomplikovase ovo sa kodovima, ulazis u tri menija da bih dosao do stanja, i na telenoru nisam nesto cesto proveravao stanje recimo 5-6 puta pred kraj meseca ali ovde je besmisleno komplikovano.

Azuriranje stanja je korektno koliko vidim, telenor je malo brzi


<<Koji se pas silom u lov vodi, taj zeca ne hvata.>>
<<Dok ima ovaca bice i vune>>
<<Dete mnogo milovano nikad dobro vaspitano.>>
<<Ko traži istinu mora je znati podnijeti.>>
<<Musterija je uvek u pravu>>
<<Dobro je tesko videti, a lako se pozna.>>
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Mix Net paketiii25.09.2011. u 05:16 - pre 153 meseci
Sto se zvuka tice, to izgleda svako ima svoje misljenje, a mozda i zavisi od kartice :) (tj. potrosnje)

Ako ti telefon podrzava SSID multikod, mozes direktno sa *797*1*2# da proveris stanje. Na nekim telefonima radi, na nekima te salje u glavni meni ipak. Daleko je od azurnog, mada je super kako je bilo :)

Ja sam probao sva tri operatera, VIP mi je bio fuj u svakom smislu, Telenor (i sada i u doba Karica) je bio OK. Kvalitet mi izgleda isti i na MTS i na Telenoru.

Ne znam za net kako stoje stvari, ja ne koristim net na mobilnom. Samo jednom sam nesto koristio ozbiljno (dalje od cackanja da vidim kako to radi), i u centru BG mi je na MTS-u isao upload skoro 1MB/s (Mbajt, ne Mbit). (mozda je i 500KB/s, ali toliko je brzo poslat mail od 8MB da nije stigao da se ugasi ekran koji je na 10ak sekundi podesen)
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 805
*.opera-mini.net.



+36 Profil

icon Re: Mix Net paketiii25.09.2011. u 09:56 - pre 153 meseci
Prešao sam sa Telenor mreže i uzeo jedan od Mix Net paketa.
Broj koristim od 1997 godine (Mobtel) i sada u mreži MTS ne vidim nikakvu razliku. Ni bolje, ni lošije, ali finansijski za mene isplativije.
MTS-u zameram što ima loš 789 servis i komplikovanu proveru stanja.
Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

michaelJordan
Bgd

Član broj: 58330
Poruke: 126
93.87.4.*



Profil

icon Re: Mix Net paketiii04.11.2011. u 12:28 - pre 151 meseci
Hvala na iskustvima.
I ja nameravam da predjem na mts dok traje ova promocija.
Glavni razlog je finansijski.
Mislim da je ostalo slicno!

Samo se dvoumim oko duzine ugovora?
Da li na 12 ili 24 meseca?
 
Odgovor na temu

drvac
Dejan Devrnja
ZEMUN

Član broj: 84039
Poruke: 294
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.google.com


+6 Profil

icon Re: Mix Net paketiii05.11.2011. u 09:42 - pre 151 meseci
Koristio sam Telenor 3 godine. Presoa sam na MTS i koristim vec nesto vise od nedelju dana. Primetno je bolji signal na MTS u Beogradu. Problem koji se javljao kod Telenora je da cesto stizu poruke da sam ne dostupan iako imam pun 3g signal. Iz podrske su mi rekli da znaju za taj problem i da drzim telefon u GSM modu. Cesto mreza na teleofnu seta sa 3G na GSM pogotovo kada krene govorni poziv. Ako sam telefon koristio kao modem obavezno sam morao da ga zakljucam na 3g kako ne bi presao na edge. Kod MTS toga nema. Signal je zakovan na 3g. Nije se desilo da sam ne dostupan ili bilo kakav network error. Provera stanja radi odlicno 3. u mesecu moze da se proveri. Billing se osvezava na 15 min. Uz popust od 50% ako se vezes ugovorm mislim da nema bolje ponude. Jedino sto je lose kod MTS je ponuda mobilnih telefona.
 
Odgovor na temu

michaelJordan
Bgd

Član broj: 58330
Poruke: 126
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Mix Net paketiii22.11.2011. u 23:31 - pre 151 meseci
Jos jedno pitanje:

Uzeo sam, svojevremeno telefon preko Telenor mreze, na ugovor.
Ugovorna obaveza je istekla, sve je uredno placeno!
E sad, da li su ti telefoni kodirani da mogu koristiti samo Telenorove kartice?
Pitam zato sto sam podneo zahtev za prelazak na mts a nemam drugi telefon?
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.opera-mini.net.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Mix Net paketiii23.11.2011. u 00:19 - pre 151 meseci
Telenor otključava aparate nakon ugovorne obaveze. Obavezno to uradi PRE nego što pređeš u MTS. Ako na Telenor sajtu nema detalja, piši na [email protected] ili brze - pozovi 9000 da ti objasne proceduru.
 
Odgovor na temu

Texas Instruments

Član broj: 227540
Poruke: 272
95.180.72.*



+61 Profil

icon Re: Mix Net paketiii25.11.2011. u 23:37 - pre 151 meseci
Da ne bih pokretao novu temu, razmišljam da uzmem onaj MixNex S paket od 100 min, 200 SMS i 200 MB na godinu dana. Pošto će mi sledeći telefon biti neka verzija sa androidom, zanima me da li je ovih 200MB uključenih u pretplatu dovoljno da telefon bude non stop konektovan na 3G mrežu? Recimo da bi bilo nekih aplikacija za vremensku prognozu (to je smešno) i da proverava e-mail. Surfovanje bi bilo nešto normalno, ne gledanje klipova, a i to u uslovima kada mi nije dostupan wifi (ne kući i na poslu).
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Mix Net paketiii26.11.2011. u 02:02 - pre 151 meseci
Biće ti sigurno dovoljno za takve akcije. Ja često čitam vesti, mail, pa ponekad čak i youtube (dobro, baš retko) na mom androidu i jedva potrošim oko 100mb mesečno. Za surf koristim operu mini koja ide preko svojih servera pa znatno manje podataka troši. U paketu imam 600mb (mix net M), i još kad se doda prenos u naredni mesec, ostane mi preko 1gb nepotrošeno :)
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Mix Net paketiii26.11.2011. u 02:32 - pre 151 meseci
Mislim da je svaki savet veoma individualan i zavisi od količine/vrste saobraćaja. Moj drugar potroši više od 1GB mesečno preko iPhone-a! Ja potrošim manje od 100 MB/mesečno preko fona.

Nekoliko sati sam online preko moba (ne WiFi), ali otvaram većinom stranice prilagođene mobilnim uređajima. Prosečna veličine takve stranice je oko 12KB, dok je veličina stranice za standardni brauzer oko 120-190KB. Sem toga, koristim Operu koja mi komprimuje sadržaj i još ga smanjuje. Razlika je bar 10x, i to će dosta uticati na potrošnju. Na prvom mestu mislim na "teže" sajtove, tipa B92, Mondo.rs i sl.

Najbolje da kreneš sa paketom na koji si se nameračio, pratiš potrošnju, ako tokom meseca vidiš da ti 200MB nije dovoljno, aktiviraš data tarifni dodatak, a po želji povećaš paket od sledečeg meseca.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Mix Net paketiii

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14905 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.