Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konvertor korozije

elitemadzone.org :: AutoZone :: Konvertor korozije

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20414 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gazzu
Beograd

Član broj: 157941
Poruke: 154
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+3 Profil

icon Konvertor korozije27.07.2011. u 14:12 - pre 155 meseci
Pozdrav, planiram da se malo pozabavim sa kolima. Vozim skodu Feliciu i rubovi i krila je pocela da hvata rdja. Isao sam do majstora misleci da ce to biti mali posao, medjutim vise majstora je dalo isti odgovor. Da se menjaju rubovi i oba prednja krila i farbanje, ocigledno da majstori nece da se zezaju sa sitnicama.

Iz tog razloga sam uzeo stvar u svoje ruke i planiram da sam sredim rubove i krila. Nasao sam na neti Presto Rust Converter, pa me interesuje da li neko ima slicnih iskustva sa ovim i da li je neko vec koristio ovaj proizvod.

 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Konvertor korozije27.07.2011. u 20:16 - pre 155 meseci
Nista nema od tih lagarija i cudotvornih vodica.Majstor to mora sve da zameni i da se zastiti onako kako treba, sve ostalo je improvizacija.
 
Odgovor na temu

Gazzu
Beograd

Član broj: 157941
Poruke: 154
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Konvertor korozije27.07.2011. u 21:30 - pre 155 meseci
Citat:
Milojkovic: Nista nema od tih lagarija i cudotvornih vodica.Majstor to mora sve da zameni i da se zastiti onako kako treba, sve ostalo je improvizacija.


Sto se tice mog slucaja, meni su rubovi u jako ranoj fazi rdjanja (odvratan mi je auto da gledam sa tom korozijom kao da ga je kancer napao) i sto se zamene rubova tice mislim da je to totalno suludno, jer kad bih skinuo svu rdju sa rubova dosao bih do zdravog lima a nebi se napravila rupa, i ti meni kazes da to majstor nije mogao da sredi.

Ja znam da je to smaracki posao i da za to ne moze da se naplati puno pa i iz tog razloga mislim da limari nece da se zamlacuju sa time. Najlakse je majstoru da kaze kupi krila da postavimo i da ofarbamo. Pa meni su trazili 450 eura za krila i rubove a moj auto vredi 2000, mozda malo jace. Pa da ga ne zamenim.

Ja cu ovu varijantu probati, neverujem da cu nesto pogorsati stvar, moze sam da bude bolje.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Konvertor korozije27.07.2011. u 22:25 - pre 155 meseci
Ni jedna "carobna vodica" nije u stanju da se izbori sa rdjom - da bilo koje sredstvo "odradjuje posao" ne bi se limari-farbari maltretirali sa secenjem,varenjem,girovanjem brusenjem i farbanjem.
Samo najtanji slojevi rdje se uklanjaju hemijskim putem,sve ostalo mora mehanickim dejstvom.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Konvertor korozije27.07.2011. u 23:05 - pre 155 meseci
Postoje funkcionalni rust konvertori, odnosno konvertori Fe2O3 u Fe3O4, tj iz crvenog u crni oksid, koji je u stvari zastita gvozdja, odnosno celika.
Ako se na to mislilo, ili na sulfatizatore rdje, ili trece, prosto napadanje kiselinama, odnosno jakim redukujucim sredstvima za uklanjanje crvene rdje.

Poz
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Konvertor korozije28.07.2011. u 08:11 - pre 155 meseci
Pošto je Gazu u prvom postu postavio konkretno pitanje, nisam 'teo da se javljam, ali sad vidim da se dsikusija razvila ...

Gazu, tvoja tvrdnja:
Citat:
kad bih skinuo svu rdju sa rubova dosao bih do zdravog lima a nebi se napravila rupa
je presudna ovde. Ako imaš vremena, snage i živaca, sredi sam svoj auto.
1. Moraš svu rđu, (ako ne bukvalno sve, onda maksimalno moguće) da ukloniš. Peskarenje je majka, ali ako je lim tanak onda može da bude i maćeha. Opcije su šmirgla, šlajferica, jaka čelična četka ...
2. Na tako očišćen lim ide anti rost. Ima ga sa mnogo komercijalnih imena, a poenta je u :
Citat:
Fe2O3 u Fe3O4, tj iz crvenog u crni oksid
. Mislim da je ovaj poizviod koji si naveo na početku samo jedan u nizu od mnogih.
3. Sa unurašnje strane rubova, krila strane ide nešto kao AutoBit, ili neki sličan proizvod
4. Sa spoljašnje strane ide osnovna farba a onda lak.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Gazzu
Beograd

Član broj: 157941
Poruke: 154
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Konvertor korozije28.07.2011. u 08:54 - pre 155 meseci
Sto se tice mog predloga ja znam da to nije trajno resenje, ali u ovom trenutku stvarno nisam u mogucnosti da pljunem tu kolicinu para . Pa je ova varijanta sto sam ja predlozio i koju planiram da realizujem samo trenutno zaustavljanje daljeg sirenja korozije tj. pokusavam da kupim jos koju godinu dok ne odem do limara da mi to sredi kako treba.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Konvertor korozije28.07.2011. u 09:06 - pre 155 meseci
Citat:
Gazzu: Sto se tice mog predloga ja znam da to nije trajno resenje ....

Mož' da bidne, ali ne mora da znači.
Ako se dobro uradi i kvalitetno zaštiti - može da traje koliko i auto. S druge strane, i novi rubovi mogu posle nekog kratkog vremena da počnu da korodiraju. Nego, kod ovih stvari, plastilčna potkrila su majka ! Da li ih imaš i da li su dobro nameštena ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Gazzu
Beograd

Član broj: 157941
Poruke: 154
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Konvertor korozije28.07.2011. u 09:25 - pre 155 meseci
Citat:
Nego, kod ovih stvari, plastilčna potkrila su majka ! Da li ih imaš i da li su dobro nameštena ?


Naravno da ih nemam , skoda felicia 2001, lik od koga sam kupio auto je bio los sa parkiranjem pa. Pa ga je cesao po coskovima, sva cetri. Od toga se i pojavila ta korozija. Vidi se daje to neko ranije radio, ali bezuspesno, posto se to pojavilo jos prosle godine, a autoje kod mene vec 4 godine. Ostatak limarije je super, auto nije ni puno voze presao je 80 000, a uz to je i garaziran.

Javo jos jedno pitanje, ako moze .

Sa unutrasnje strane rubova imam neku crnumasuizmazanu po rubovima, predpostavljam da je toonosto si ti napomenuo da namazem.
E sad s obzirom da je to sve lepo namazanao predpostavljam da ne bi trebao da mazem ista preko toga, da li sam u pravu?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Konvertor korozije28.07.2011. u 09:32 - pre 155 meseci
A ti si mislio da radiš samo spolja ? Ako je tako, onda ne diraj ono iznutra, sasvim je moguće da je tu lim potpuno zdrav i sačuvan, jer je očigledno zaštićen. (kažem moguće, ali ne i 100%.) Ništa ne treba da mažeš, ako je tako.
Onda uradi spolja, imaćeš bar lepu spoljašnost. :)

Uzgred, obavezno probaj da nađeš i montiraš plastična potkrila.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Gazzu
Beograd

Član broj: 157941
Poruke: 154
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Konvertor korozije28.07.2011. u 09:54 - pre 155 meseci
Podkrila vec nasao 800dindzi komad.

Javo PUNO HVALA!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

vlastann
mašinski inženjer
Novi Beograd

Član broj: 257866
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Konvertor korozije29.07.2011. u 22:38 - pre 155 meseci
Ima jos jedno resenje - stakloplastika. Time sam jos pre tridesetak godina krpio prednja krila Skode 110LS. Na brusilicu stavis sajbnu sa lamelama smigle, ocistis rdju koliko god mozes, (ako hoces naneses antirost ali ne domaci koji nista ne valja nego slovenacki, iz Merkura -nije obavezno) premazes prvim slojem smole, postavis stakleni mat (platno, vlakna), utapkas jos smole i posle susenja obrusis i ismirglas. Ovim postupkom, podebljas lim za oko 2 mm, pa se obicno primecuje da je nesto radjeno.
Mozes da stavis i 2 sloja staklenog platna ako imas rupa u limu.
Stakloplastika je dobar materijal. Ja sam napravio potpuno nova krila za Aleka (jos 1998, kada su se svercovala iz Madjarske i prodavala po 150 DEM), u kalupu od starih, trulih krila; bila su kao nova posle 8 godina kada je auto otisao na otpad).
Ovo resenje ima jos jednu prednost. Kada se za nekoliko godina korozija prosiri, ponovo brusilicom ocistis rdju, ogrubis postojecu plastiku i naneses novi sloj stakloplastike. I tako do beskonacnosti ali samo za nenosece delove karoserije.
Set stakloplastike kosta 800,00 dinara u "Uradi Sam". Garantujem da se sadasnja korozija nikad nece pojaviti spolja, a ako radis klasicno, najduze 2 godine. Korozija je nezaustavljiv proces, samo se moze usporiti.
pozdrav
 
Odgovor na temu

Gazzu
Beograd

Član broj: 157941
Poruke: 154
89.216.73.*



+3 Profil

icon Re: Konvertor korozije02.08.2011. u 09:48 - pre 154 meseci
Da li postoji jos neki naziv za stakloplastiku?
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.dynamic.sbb.rs.



+183 Profil

icon Re: Konvertor korozije02.08.2011. u 10:41 - pre 154 meseci
poliester smola
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Konvertor korozije02.08.2011. u 14:25 - pre 154 meseci
Citat:
Java Beograd
2. Na tako očišćen lim ide anti rost. Ima ga sa mnogo komercijalnih imena


Ni slucajno! Na cist metal ide iskljucivo 2k eposki prajmer. Pitajte majstore sta stavljaju na go lim posle peskarenja.
 
Odgovor na temu

Gazzu
Beograd

Član broj: 157941
Poruke: 154
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Konvertor korozije02.08.2011. u 19:25 - pre 154 meseci
Citat:
HoT_Steppa: Ni slucajno! Na cist metal ide iskljucivo 2k eposki prajmer. Pitajte majstore sta stavljaju na go lim posle peskarenja.


Moj plan je sledeci:

1.Ismirglam koliko je moguce, da se skine vecina korozije (cisto sumljam da cu uspeti da skinem svu koroziju).
2. Nanosenje konvertora korozije
3. E ovde se dvoumim da li mogu da koristim epoxy prajmer,ili da idem na osnovnu boju ( ovo pitam zato sto se epoksy nanosi na cist lim, a konvertor stvara neki tanak sloj neke svoje mase)
4.Zavrsna farba

Jos jedna stvar sto se tice epoksyja.
Vidim da se uglavnom pravi u pakovanjima od kilo i vise, sto je meni previse i bacanje para. Da li ga ima mozda i u manjim pakovanjima ???

[Ovu poruku je menjao Gazzu dana 02.08.2011. u 21:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Konvertor korozije02.08.2011. u 19:57 - pre 154 meseci
Domaci od Zorke Sabac je ekstra, vidi u njihovom asortimanu.
 
Odgovor na temu

prolupator

Član broj: 117061
Poruke: 13
212.178.224.*



+48 Profil

icon Re: Konvertor korozije04.08.2011. u 09:36 - pre 154 meseci
Konvertor korozije služi da se ne peskari i da se ne šmirgla do metala.
Upotrebljava se vrlojednostavno: Običnim brusnim papirom odstranite rđu dok ne ostane samo fin sloj rđe preko zdravog metala. Premažete to konvertorom i pustite da se osuši. Koristite četku pri premazivanju.
Ne seme se to raditi na suncu, ne sme se premazivati topao metal, mora se sačekati da se anti-rost potpuno osuši i tako dalje ...
Ima ih raznih, vodite računa da mu nije istekao rok, obično traju 6 meseci od dana otvaranja pakovanja. Neki mogu da se farbaju, neki ne, preko nekoh može da se vari preko nekih ne. Pročitajte etiketu :) Preporuka je da se tretirano mesto preprska cink sprejem koji može da se prefarba, i tu ima raznih sprejeva pa budite pažljivi.
.. kojesta ..
ko ima pravog posla ni ne visi na ovakvim mestima ....
 
Odgovor na temu

Gazzu
Beograd

Član broj: 157941
Poruke: 154
89.216.73.*



+3 Profil

icon Re: Konvertor korozije04.08.2011. u 12:58 - pre 154 meseci
jos malo sam citao po neti, i vidim da svi posle smrglanja i konvertora(ako ima potrebe) stavljaju spric git, pa smirglanje pa na kraju farba.
 
Odgovor na temu

prolupator

Član broj: 117061
Poruke: 13
212.178.224.*



+48 Profil

icon Re: Konvertor korozije04.08.2011. u 14:15 - pre 154 meseci
Anti rost služi da skrati, smanji i pojeftini vreme pripreme metala za dalji rad bez umanjenja zaštitnih karakteristika.
Svaki majstor radi akko misli da treba, da je bolje / brže / jeftinije ...
Uvek se zapitajte da je vaš auto i da ga vi radite za sebe šta biste uradili da imate dovoljno vremena i novca ... i eto odgovora kako treba :)
.. kojesta ..
ko ima pravog posla ni ne visi na ovakvim mestima ....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Konvertor korozije

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20414 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.