Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Krecu lovci na pirate

[es] :: Advocacy :: Krecu lovci na pirate
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64229 | Odgovora: 362 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
195.78.86.*



+73 Profil

icon Krecu lovci na pirate12.07.2011. u 14:38 - pre 155 meseci
Napokon je kancelarija objavila ko je odgovoran za piratski softver

http://www.blic.rs/IT/265137/I...nije-izvor-nelegalnog-softvera

i metod (mistery shopper) koji ce koristiti za otkrivanje


Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate12.07.2011. u 14:52 - pre 155 meseci
Menadzeraj u lokalnom ms-u mora da objasni, kako to da im je prodaja pala vise nego u okruzenju, a da budu "drustveno-politicki korektni".

Naravno, za sve je kriv PC Shop na cosku, sa lagerom od 1 laptopa i dve tastature bez numerickog dela.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate12.07.2011. u 18:31 - pre 155 meseci
Da se brinu i da im je stalo, online proverom bi mogli da isključe svaki piratski windows. Ja ne vidim nešto da se WoW može nelegalno da igra, ako se izuzmu "privatni" piratski serveri, koji ionako ne nude ni jedan posto originalne igre.
Kako se ne brinu, i nije im stalo, nemaju pravo ni da kukaju, jer nisu ni uradili sve što je moguće da onesposobe piratski windows. A mogla bi validacija da se uradi pri apdejtu, tako da komp lepo koristiš i offline.
Još su im pirati krivi, kao da napustiš otključanu kuću i posle se čudiš što si pokraden!

 
0

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+303 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate12.07.2011. u 20:32 - pre 155 meseci
^Da ne ponavljam ono sto je 1000x receno, ukratko: ako ukrades nesto iz otkljucane kuce, nisi lopov?
I ne mozes porediti wow i windows na taj nacin...

I manje-vise, nije izvucen pogresan zakljucak. U 99% servisa instaliraju piratski windows...
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate12.07.2011. u 21:31 - pre 155 meseci
Bojane, kada je plasiran Windows XP, pričalo se da će sigurnosne zakrpe dobijati samo legalni korisnici, ali se od toga odustalo, jer je svaki nezakrpljeni sistem potencijalni prenosilac zaraze, pa bi onda trpeli legalni korisnici. Naravno da im je stalo da naplate svoj rad.

Da, ako ukradeš nešto iz otključane kuće, lopov si.

Ono što mi se gadi je što MS otvoreno napada one koji nude računare bez OS-a. Prodavci imaju potpuno pravo na to. Znači, Windows nije izbor korisnika, nego zulum koji mora da se plati, pa koristio ga ti ili ne.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+4

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate12.07.2011. u 21:41 - pre 155 meseci
Ne bih rekao da otvoreno napadaju one koji nude računar bez OS-a, ali njihovo je pravo da reklamiraju svoj OS i druge proizvode.

Citat:
čak 24 odsto IT kompanija je svojim korisnicima ponudilo opciju instaliranja piratskog softvera

Ovo je nedopustivo.

Citat:
37 odsto ponudilo računar bez operativnog sistema

Ok, njima je krivo, ali to nije problem.


Citat:
40 procenata IT firmi ponudilo je računar s legalnim operativnim sistemom

Ovde pored većinskog Microsoft Windowsa spadaju i GNU/Linux i Apple MacOS X.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
0

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.adsl-3.sezampro.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate12.07.2011. u 21:41 - pre 155 meseci
Samo mi fali da me neko tera da platim windows uz komp koji kupim - da platim nesto sto ne koristim??? Kolko znam windows nije jedini OS koji je dostupan.

Mozda je nekad i bilo tako da ti u PC shopu prodaju komp sa piratskim windows-om, ali vec dugo nisam video da igde instaliraju piratski windows, bar ne po IT prodavnicama.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate12.07.2011. u 21:45 - pre 155 meseci
Citat:
Nedeljko:
Ono što mi se gadi je što MS otvoreno napada one koji nude računare bez OS-a. Prodavci imaju potpuno pravo na to. Znači, Windows nije izbor korisnika, nego zulum koji mora da se plati, pa koristio ga ti ili ne.


Tacno je tako! I to je stari M$ fazon, tim postupkom su u jednom trenutku ucijenili i IBM, koji ih je podigao iz anonimnosti. Znaci, svaki tadasnji IBM racunar, sa ili bez OS (tada MS DOS) je davao harac za M$. E onda je IBM odlucio da razvija OS/2 - i kad je to propali, tako je i desktop segment IBM otisao u neku drugu pricu.
Treba se potruditi da se kroz zakone omoguci instalacija nekog od Linux distro i time da se "zaobidje" M$, da se ne bi doslo u situaciju kao sto je i IBM potegao macka.

Iz M$ su sada taj fazon jednostavno preselili na globalni nivo. Daju velikim proizvodjacima svoje proizvode po povlastenim cijenama, a ostaloj populaciji deru kozu sa ledja. Nisam ljubitelj M$ ali sta je tu je kad su monopolisti i kad su svima usli pod kozu. Vise sam nego siguran da ce se u neko vrijeme morati izvrsiti legalizacija M$ paketa na racunarima u korporativnom okruzenju, vjerovatno i u bilo kom racunaru koji se koristi u firmama, ukljucujuci i servere i CAL-ove. Neka sreca je u tome da M$ nudi razne vrste licenciranja, pa ce se prema potrebama korisnici i odlucivati koja im licenca najvise pase. Za svakog postoji matematika, samo je znanje odabrati pravi nacin licenciranja. Moze da se dosta ustedi ako se malo povede racuna.

Sto se tice kucnih korisnika, ne vjerujem da ce ikad M$ napraviti pritisak na Home usere... jer oni su im i donijeli ovo sto danas imaju. Covjek sto je naucio kod kuce da koristi, hoce to da ima i na poslu. A tamo ih ceka M$ da im naplati sve - i to kod kuce i to u firmi.
 
0

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate12.07.2011. u 21:46 - pre 155 meseci
Ima ih po ovim sitama koliko hoces.

Iz teksta sam ja zakljucio da je u negativan kontekst stavljena prodaja PC racunara bez operativnog sistema instaliranog. Sto je po meni idiotizam i bezobrazluk.
make love - !war
 
0

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate12.07.2011. u 21:50 - pre 155 meseci
Instalirati piratski OS na prodati racunar je neozbiljno i bezobrazno ali takvih firmi ima mnogo.
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate12.07.2011. u 22:01 - pre 155 meseci
Ne vidim sta je tu "idiotizam i bezobrazluk" - Microsoft moze da prica sta god hoce, to je privatna firma i kao takva ima samo jedan cilj: sto veci profit za svoje investitore.

Prodaja racunara bez OS-a je savrseno legalna stvar i to nece promeniti ni 100000 Microsofta i njihovih izjava za javnost, istrazivanja i ostalih PR dijareja.

Citat:
yolja624
E onda je IBM odlucio da razvija OS/2 - i kad je to propali, tako je i desktop segment IBM otisao u neku drugu pricu.


Err... istorija je malo drugacija. OS/2 je OS koji su razvijali Microsoft i IBM zajedno.

Rascep se desio tek 1990-te - posto je Microsoft ukapirao da mu IBM ne treba zbog neocekivane enormne popularnosti Windows 3.0 desktop OS-a - Microsoft je zbog toga projekat NT OS/2 3.0 odlucio da preimenuje u Windows NT.

Ostalo je istorija.

Propast OS/2 solucije zapravo nema veze ni sa Microsoftovom odlukom ili nekakvim nelegalnim poslovnim potezima, ta propast je pocela jos pre samog "rascepa" zato sto je OS/2 bio preskup OS, dok je DOS/Windows kombinacija dozivela enorman uspeh zahvaljujuci (relativno) niskoj ceni.

Neko ce reci da je tu bilo prljave igre - naravno da je bilo prljave igre, samo sto je to normalna stvar a ne nesto samo karakteristicno za MS. IBM je, inace, poznat kao Majka Tereza u biznisu a ja sam potomak Luja XVI.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+2

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate12.07.2011. u 22:10 - pre 155 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ne vidim sta je tu "idiotizam i bezobrazluk" - Microsoft moze da prica sta god hoce, to je privatna firma i kao takva ima samo jedan cilj: sto veci profit za svoje investitore.

Prodaja racunara bez OS-a je savrseno legalna stvar i to nece promeniti ni 100000 Microsofta.


Ti mozes da ides gradom i pljujes po trotoaru da se ljudima zgadi i to je sasvim legalno (makar ovde) ali je opet idiotizam i bezobrazluk. Inace sirenje FUD-a na ovaj nacin njima nije strano - to sto oni hoce veci profit mene zabole patka. I taj novinar koji je pisao clanak je mogao da objasni da je to sasvim legalno iako nije obavezujuce za njega da to radi - samo bi mu clanak bio objektivniji a i jasniji i informativniji.
make love - !war
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate12.07.2011. u 22:14 - pre 155 meseci
OS/2 je izvorno razvijao IBM, da bi se u jednom trnutku čika Bili slikao sa bedžom OS/2 i izjavio da je OS/2 bolji DOS od DOS-a, bolji Windows od Windows-a, te da MS napušta razvoj Windows-a i priključuje se IBM-u u razvoju OS/2 sistema.

Nakon toga, u jednom trenutku je MS napustio IBM i izbacio Windows NT.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate12.07.2011. u 22:27 - pre 155 meseci
Ja sam za to da se racunari po default prodaju bez OS. Odnosno da se kupcu kaze da moze za $ da kupi MS ili da mu se instalira neki Linux za dz. Ja odem u BestBuy i nemam opciju da uzmem laptop sa Linux-om ( bilo je tu i tamo), tako da prakticno je svima njima lepo i proizvodjacima hardware i MS a kupac mora da plati MS iako ga potencijalno nece da koristi.
I ti sto prodaju racunare mogu malo da se potrude, neki Linux box tu da pokazu ljudima sta je to, da to nije neki bauk, nego napredan, stablan i dobar OS. Linux je odavno preboleo decje bolesti.

Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate12.07.2011. u 23:13 - pre 155 meseci
Citat:
Nedeljko: Bojane, kada je plasiran Windows XP, pričalo se da će sigurnosne zakrpe dobijati samo legalni korisnici, ali se od toga odustalo, jer je svaki nezakrpljeni sistem potencijalni prenosilac zaraze, pa bi onda trpeli legalni korisnici. Naravno da im je stalo da naplate svoj rad.

Da, ako ukradeš nešto iz otključane kuće, lopov si.

Ono što mi se gadi je što MS otvoreno napada one koji nude računare bez OS-a. Prodavci imaju potpuno pravo na to. Znači, Windows nije izbor korisnika, nego zulum koji mora da se plati, pa koristio ga ti ili ne.


Zašto se ne zaštite već kukaju? Smem li da spomenem rearm potpuno legalan način da se izvesno vreme koristi windows? Ako je to stvarno malo, i treba da isključuju update piratskom windowsu.

Citat:
yolja624: Tacno je tako! I to je stari M$ fazon, tim postupkom su u jednom trenutku ucijenili i IBM, koji ih je podigao iz anonimnosti. Znaci, svaki tadasnji IBM racunar, sa ili bez OS (tada MS DOS) je davao harac za M$. E onda je IBM odlucio da razvija OS/2 - i kad je to propali, tako je i desktop segment IBM otisao u neku drugu pricu.
Treba se potruditi da se kroz zakone omoguci instalacija nekog od Linux distro i time da se "zaobidje" M$, da se ne bi doslo u situaciju kao sto je i IBM potegao macka.

Iz M$ su sada taj fazon jednostavno preselili na globalni nivo. Daju velikim proizvodjacima svoje proizvode po povlastenim cijenama, a ostaloj populaciji deru kozu sa ledja. Nisam ljubitelj M$ ali sta je tu je kad su monopolisti i kad su svima usli pod kozu. Vise sam nego siguran da ce se u neko vrijeme morati izvrsiti legalizacija M$ paketa na racunarima u korporativnom okruzenju, vjerovatno i u bilo kom racunaru koji se koristi u firmama, ukljucujuci i servere i CAL-ove. Neka sreca je u tome da M$ nudi razne vrste licenciranja, pa ce se prema potrebama korisnici i odlucivati koja im licenca najvise pase. Za svakog postoji matematika, samo je znanje odabrati pravi nacin licenciranja. Moze da se dosta ustedi ako se malo povede racuna.

Sto se tice kucnih korisnika, ne vjerujem da ce ikad M$ napraviti pritisak na Home usere... jer oni su im i donijeli ovo sto danas imaju. Covjek sto je naucio kod kuce da koristi, hoce to da ima i na poslu. A tamo ih ceka M$ da im naplati sve - i to kod kuce i to u firmi. :)


IBM je uvek koristio svoj PC-DOS nikad MS-DOS. Dolazio je s dobrim programerskim editorom koji se zvao E. Dakle, tog "harača" nikad nije bilo.
Baš volim, međutim, kad o vremenu iz mog detinjstva tako pričaju ljudi koji nisu ni bili rođeni tad, i baš sve znaju :)

Ljudi takođe mogu da se naviknu i da u Photoshopu prave Myspace layoute, mislim, to je idiotizam... Ja imam samo Paint.NET ovde, realno, šta će meni Photoshop, uopšte? Nema opravdanja za pirate, nikakvog!
 
0

pera.panic

Član broj: 274401
Poruke: 1
*.blutmagie.de.



+2 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate12.07.2011. u 23:22 - pre 155 meseci
Naravno da treba da se koristi legalan softver.

Inspektori u Srbiji kontrolisu legalnost softvera poslednjih par godina. Uglavnom su nailazili na legalan softver.

Kako se BSA-u i dilerima nije dopadao nivo prodaje, krenuli su u proces lobiranja i izdejstvovali da njihov posao radi
nova dobro obucena grupa inspektora koja se placa iz budzeta. Prica je bila da je 75% trzista nelegalno. Ovo podaci
su izrazito pausalni i nemaju osnovu u realnosti i sluze za pravljenje pritiska ka drzavi.

Dobro obuceni inspektori (njih 50) sada vec skoro godinu dana obilaze preduzeca u Srbiji. Rezultat je da su utvrdili da se
u 95% preduzeca koristi legalan softver. Isto tako, najcesce se koristi legalan windows ali ne i Microsoft office.
Uglavnom se koristi Open office. Ono sto je najnuznije za preduzece to se kupuje.

Nezvanican zakljucak je da smo izuzetno siromasni i da od softvera kupujemo samo najnuznije, dopadalo se to nekome ili ne.

Novinari bi trebali da traze izvestaje o radu ove grupe i da to objave kako bi demantovali informacije koje daje BSA.


 
+2

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate12.07.2011. u 23:32 - pre 155 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Prodaja racunara bez OS-a je savrseno legalna stvar i to nece promeniti...

Ali se može dodatnom regulativom značajno otežati. Nikada ne potcenjuj mogućnosti donošenja novih zakona. Za ostalo se slažem sa tobom.


Citat:
Usvajanjem zakona o optičkim diskovima biće smanjena piraterija

Beograd, 6. jul 2011. godine – Ministar prosvete i nauke u Vladi Republike Srbije Žarko Obradović istakao je danas da će usvajanje zakona o optičkim diskovima smanjiti obim piraterije i sprečiti nelegalnu proizvodnju i promet diskova.

Naveo je da se tim aktom pravno uređuje oblast proizvodnje, umnožavanja, prometa i uvoza i izvoza optičkih diskova i opreme za njihovo proizvođenje i reprodukovanje.

Proizvodnjom optičkih diskova moći da se bavi samo ono lice koje dobije licencu od Zavoda za intelektualnu svojinu.

Njegovim usvajanjem ispunjava se jedan od uslova neophodnih za sticanje statusa za članstvo u EU.



A što se izbora tiče...

Citat:
Machiavelli...: da se kupcu kaze da moze za $ da kupi MS ili da mu se instalira neki Linux za dz

Neće moći za džabe, ako mu neko to instalira, preuzima i rizik da se njemu ne dopadne, pa da vrati korišćen proizvod. Dakle, ta usluga takođe košta.

Citat:
Machiavelli...: kupac mora da plati MS iako ga potencijalno nece da koristi

Možeš da ne prihvatiš odredbe EULA i zatražiš povraćaj novca. U slučaju da prodavac traži ceo računar nazad, postoje zakoni koji sprečavaju takvu vezanu prodaju. Ipak situacija je da kupci na žalost danas većinom žele da kupe upravo taj Windows. Kada to ne bude bilo slučaj, imaćemo i odgovarajuću ponudu.

http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
0

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate12.07.2011. u 23:33 - pre 155 meseci
Citat:
Machiavelli...: Ja sam za to da se racunari po default prodaju bez OS. Odnosno da se kupcu kaze da moze za $ da kupi MS ili da mu se instalira neki Linux za dz.


A ja sam za to da se ljudima saopšti pravo stanje - možeš da kupiš Windows, možeš da kupiš Linux za šta dobiješ i profesionalnu podršku ako nešto zapne, a možeš da dobiješ i Linux za dž ali bez podrške, pa smaraj ljude po EliteSecurity-ju kada nešto zapne :-)

BTW, lovci na pirate se uglavnom bave preduzećima, jer MS zabole kursor za sitne kućne korisnike, ali su ovi drugi izgleda mnogo glasniji od onih prvih.
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate12.07.2011. u 23:37 - pre 155 meseci
Citat:
Nedeljko: OS/2 je izvorno razvijao IBM, da bi se u jednom trnutku čika Bili slikao sa bedžom OS/2 i izjavio da je OS/2 bolji DOS od DOS-a, bolji Windows od Windows-a, te da MS napušta razvoj Windows-a i priključuje se IBM-u u razvoju OS/2 sistema.

Nakon toga, u jednom trenutku je MS napustio IBM i izbacio Windows NT.


Ovo nije tacno.

IBM i Microsoft su od samog starta radili zajedno na OS/2-jci - od 1985-te da budemo precizniji.

I tako je bilo sve do Microsoftove odluke da se povuce iz toga - recimo verzija 1.3:

http://toastytech.com/guis/MOS2.html

Citat:

OS/2 was originally developed as a combined effort between Microsoft and IBM and first released in 1987. Both IBM and Microsoft both released versions branded in their own names. OS/2 1.x was a 16-bit OS designed to run on the 80286.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate13.07.2011. u 03:30 - pre 155 meseci
Citat:
BTW, lovci na pirate se uglavnom bave preduzećima, jer MS zabole kursor za sitne kućne korisnike, ali su ovi drugi izgleda mnogo glasniji od onih prvih.


Ma... bole njega za korisnika, nego za firmu koja to radi.

Poenta je u tome da mi prihvatamo totalno monopolski polozaj M$. Slazem se ja da od svih korisnika 90% hoce i zeli da koristi M$ slazem se da M$ zabole paja za tih 10%, ali se ne slazem da ne samo da ih je briga nego se trude da tim 10% oduzmu pravo odabira OS svojom monopolskom politikom.

Tu je problem, ukoliko ne prihvatam uslove M$, ide Lindza na masinu. Spremljeni image za laptopove, potrebno je 15min da se instalira i moze da nosi kuci. Moze i da se daje kupcima DVD i da se kasiraju - nek instaliraju sami (u principu i budala moze da isklikce i ispopunjava default instalaciju - sa upustvom :-)




Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
0

[es] :: Advocacy :: Krecu lovci na pirate
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64229 | Odgovora: 362 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.