Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Austrijanci rasirili ruke

[es] :: Vodič za emigraciju :: Austrijanci rasirili ruke

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 94196 | Odgovora: 262 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke15.01.2013. u 18:29 - pre 137 meseci
Probacu da ti izlozim ono sto je po meni bitno... Da bi tebe, kao ne EU radnika firma zaposlila, ona mora da ima objavljen konkurs u kojem se trazi neko sa tvojim kvalifikacijama i potom da dokaze da nije nasla nikoga iz Eu i da hoce tebe da zaposli. Posto je u pitanju specificno zanimanje sa specificnim kvalifikacijama i certifikatima, to nece biti tesko, samo neka firma navede u konkursu sve tvoje kvalifikacije.
Potom predaje sve tvoje papire, diplome, certifikate za dobijanje rwr karte. Posto smo ( jos uvek) u belom sengenu, ovo se moze izvesti direktno u Austriji, sto preporucujem. Ne moras ti fizicki predati zahtev, moze firma u tvoje ime, ti ides samo po gotovu karticu i da ostavis cenjene otiske sapa.
Ukoliko u toku potvrde nedostaje jos neki dokument da bi imao dovoljan broj bodova, oni ce reci ( posle poziva ) i onda im to saljes.
Kada se dobije dovoljan broj bodova, onda traze potvrdu o smestaju i izdaju karticu. Tako da im tek onda mozes dati rezervaciju za neki hostel ili hotel od mesec dana.

Pozdrav.

ps ukoliko ces boraviti u A pre nego ti odobre karticu, trebas imati neko zdravstveno osiguranje uplaceno.
 
Odgovor na temu

laki87bgd
Beograd

Član broj: 310971
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke16.01.2013. u 00:07 - pre 137 meseci
E pa sad mi je malo jasnije...jel na mnogim mestima pise da ti firma daje ugovor o radu ili garanciju da ce te zaposliti pa ti sam sa svom tom hrpom papira ides u Magistrat 35 i predajes sva dokumenta....samo jedna stvar mi nije jasna...na sajtu Migrant.at stoji naglaseno da kod deficitarnih zanimanja se ne vrsi provera dal na AMS ima nezaposlenih sa tom kvalifikacijom...jer sto bi zanimanje bilo deficitarno ako na birou ima takvih nezaposlenih....Ja koliko sam razumeo deficitarna su deficitarna i nema potrebe da se vrsi provera jel su vec definisana kao deficitarna(ispravi ako gresim)...sad drugo pitanje...koj dokument potvrdjuje moje radno iskustvo...tj daju 2 boda po godini staza...to je max 10 bodova...kojim dokumentom ja dokazujem da sam u nekoj firmi u srbiji radio na toj istoj poziciji 5 godina????
 
Odgovor na temu

laki87bgd
Beograd

Član broj: 310971
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke16.01.2013. u 00:15 - pre 137 meseci
I jos jedno pitanje Nemanja izvini sto te zamaram...da li je RWR i EU Blue card jedini nacin boravka i radne dozvole za strance...jel postoje ko ranije onaj klasicni boravak i radna dozvola(Arbeitserlaubni i Niederlassungs-nachweis) ili je sad jedino RWR i EU Blue???

I sad su me totalno zbunile sve ove informacije...posto se skupljaju bodovi za RWR i ja skupmi min 50 na ovaj nacin....Diploma 20,godine 20,i 5 godina staza je 10...to je ukupno 50,min za RWR....a integracioni sporazum kaze da moras imati A1 nemackog da bi dobio prvi boravisni naslov...sta je onda ovde istina :D totalno mi nista nije jasno...ja nemam taj sertifikat...niti imam vremena da ga polozim....a imam 50 bodova...Da li mogu dobiti tu famoznu RWR...posto je zanimanje deficitarno,imam manje od 35 godina i imam 5 god staza na toj istoj identicnoj randoj poziciji????

[Ovu poruku je menjao laki87bgd dana 16.01.2013. u 01:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke16.01.2013. u 06:46 - pre 137 meseci
Nemoj uzeti bas za gotovo sve sto kazem, jer se ja nisam bavio time, to je firma sredjivala, odnosno njen Hr deo. Tako da samo znam postupak iz druge ruke. Ukoliko nesto pise na sajtu, verovatno je tako.
A1 nije neophodan ukoliko imas dovoljan broj bodova po drugim osnovama. Iskustvo dokazujes preporukom firme u kojoj si radio napisanoj na engleskom, gde se navodi sta si radio i u kom periodu.
Bodove mozes dobiti i certifikatima iz Engleskog jezika, isto pise na sajtu. Sto se tice drugih viza, one se sada izdaju samo za spajanje porodica, studente i izbeglice, to te ne zanima.

Pozdrav,

Nemanja
 
Odgovor na temu

laki87bgd
Beograd

Član broj: 310971
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke16.01.2013. u 10:16 - pre 137 meseci
E sad je sve jasno :) Hvala ti nemanja puno...u principu sad mi je sve jasno :) Kolko se dugo ceka na RWR ako se preda u austriji???
 
Odgovor na temu

fidero
profesor, srednja skola

Član broj: 288511
Poruke: 8
91.114.44.*



+3 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke16.01.2013. u 16:12 - pre 137 meseci
Citat:
laki87bgd: E sad je sve jasno :) Hvala ti nemanja puno...u principu sad mi je sve jasno :) Kolko se dugo ceka na RWR ako se preda u austriji???

Moj kolega je cekao dve nedelje, u principu. na sajtu pise da je period obrade max. 4 nedelje.
 
Odgovor na temu

vortex06

Član broj: 311795
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke06.02.2013. u 01:23 - pre 136 meseci
Ja sam pokusao preko jedne nase firme da nadjem neki poslic u Becu.

Naime, postoji ovde u Srbiji jedna firma koja se bavi skupljanjem radne snage I strucnjaka a saradjuje sa firmom u Becu koja ustupljuje radnu snagu austrijancima. Vlasnici su muz I zena nasi ljudi. Muz je direktor firme u Becu, a zena u Srbiji.

Ja sam konkurisao za posao masinskog inzenjera projektanta (AutoCAD), samo kako su mi rekli, necu biti prijavljen u Becu nego u Srbiji, samo me ta srpska firma salje za Bec da tamo radim. Direktor u Becu je rekao da cu dobiti radnu vizu. Pretpostavljam da ce mi se plata isplacivati u Srbiji.

E sad nedoumice, zanima me kakva je ta radna viza kad se vodim u firmi u Srbiji??? Koliko sam na netu video, postoje vise tipova radnih dozvola (jednogodisnja, dvogodisnja, za kljucnu radnu snagu, sezonska). Prepostavljam da je u pitanju sezonska radna viza. Ili nesto u vezi praktikanata ili volontera. Ili dozvola za otposlane radnike strane firme (Entsendebewilligung).

Da li mi neko moze nesto reci o ovome I da li je imao slicna iskustva? Mogu li kasnije dobiti boravisnu vizu ako se vodim kao sezonac ili vec kako? Ako sam prijavljen u Srbiji kakav tip vize onda imam u Austriji?

Molim Nemanju ili nekog ko je imao slicna iskustva da mi odgovori.

Hvala.



[Ovu poruku je menjao vortex06 dana 06.02.2013. u 03:04 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vortex06 dana 06.02.2013. u 03:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Alfa Romeo 166
Hr menadzer

Član broj: 307276
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke06.02.2013. u 09:35 - pre 136 meseci
U Becu sam bio samo jedno turisticki, znam samo ono sto sam video, a to je, da je grad jako mocan, cist, bezbedan.
E sad ne znam da li se nesto krije ispod te lepe spoljasnjosti?


Imam sledece pitanje. Da li neko ko ima madjarsko drzavljanstvo, diplomu inzenjerskog menadzment na drzavnom faksu kod nas (i master), bez radnog iskustva i da zna solidno nemacki moze da nadje ili da se nada nekom normalnom poslu u becu (nesto tipa: kancelarijski sluzbenik) ili sve spada na one gradjevine, ciscenje, cuvanje dece..itd.. Mnogi mi kazu nemoj ni da razmisljas o zapadu ako nemas jaka ledja da povuces, dzabe ti diplome, kome mi trebamo kao visokoobrazovani.. da li je u praksi zaista tako??

Ukoliko se i nadje neki normalan posao, kakvi su uslovi rada, da li je kao kod nas, tipa: radno vreme do 16h, ali ti ides kuci u 19h i niko ti ne kaze ni hvala a kamoli da plati..

I sto se tice fakulteta, da li neko mozda zna da li su u Austriji priznate diplome Fakulteta tehnickih nauka iz Novog Sada? i ako nisu, sta se onda radi, polaze se neka razlika ili??


Hvala
 
Odgovor na temu

laki87bgd
Beograd

Član broj: 310971
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke06.02.2013. u 12:24 - pre 136 meseci
Dragi prijatelji bio sam na razgovoru u 25 januara u Becu i na zalost pocetak mog rada je odlozen za Maj zbog jezikia...ipak taj poso koj bih radio je usko vezan za komunikaciju sa klijentima,a to je bez znanja nemackog nemoguce,tako da sam sad na intenzivnom ucenju nemackog pa u maju imam ponovo razgovor u toj firmi.Hvala vam na svim informacijama.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke06.02.2013. u 17:13 - pre 136 meseci
Citat:
vortex06:

Ja sam konkurisao za posao masinskog inzenjera projektanta (AutoCAD), samo kako su mi rekli, necu biti prijavljen u Becu nego u Srbiji, samo me ta srpska firma salje za Bec da tamo radim. Direktor u Becu je rekao da cu dobiti radnu vizu. Pretpostavljam da ce mi se plata isplacivati u Srbiji.

E sad nedoumice, zanima me kakva je ta radna viza kad se vodim u firmi u Srbiji??? Koliko sam na netu video, postoje vise tipova radnih dozvola (jednogodisnja, dvogodisnja, za kljucnu radnu snagu, sezonska). Prepostavljam da je u pitanju sezonska radna viza. Ili nesto u vezi praktikanata ili volontera. Ili dozvola za otposlane radnike strane firme (Entsendebewilligung).

Da li mi neko moze nesto reci o ovome I da li je imao slicna iskustva? Mogu li kasnije dobiti boravisnu vizu ako se vodim kao sezonac ili vec kako? Ako sam prijavljen u Srbiji kakav tip vize onda imam u Austriji?

Molim Nemanju ili nekog ko je imao slicna iskustva da mi odgovori.

Hvala.



To je viza za otposlane strane radnike, eksperte, platu ces verovatno dobijati u Srbiji a vreme provedeno u Austriji ti se nece racunati , ni za vizu, ni za drzavljanstvo.

Ukoliko planiras da ostajes duze u Austriji, probaj se dogovoriti da posle nekog vremena pocnes da radis sa pravom radnom vizom, ili za tu firmu ili za neku drugu.

Poz
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke06.02.2013. u 17:16 - pre 136 meseci
Citat:
laki87bgd:
Dragi prijatelji bio sam na razgovoru u 25 januara u Becu i na zalost pocetak mog rada je odlozen za Maj zbog jezikia...ipak taj poso koj bih radio je usko vezan za komunikaciju sa klijentima,a to je bez znanja nemackog nemoguce,tako da sam sad na intenzivnom ucenju nemackog pa u maju imam ponovo razgovor u toj firmi.Hvala vam na svim informacijama.


Nemoj se sekirati, ako su tako rekli, znaci da im odgovaras i da ce te sacekati, ostaje na tebi da vidno ( cujno :) ) poboljsas Nemacki. Ne ocekuju od tebe da bude savrsen,
ali ocekuju da poboljsanje bude znacajno. Sto ce im pokazati da mozes da se usavrsavas na planu jezika.

Srecno!

Poz
 
Odgovor na temu

Alfa Romeo 166
Hr menadzer

Član broj: 307276
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke06.02.2013. u 17:29 - pre 136 meseci
@Nemanja, posto vidim da si iz beca, da li mi mozes pomoci u vidu odgovora na moja pitanja, veoma mi je bitno zbog vremena i planova.. Treba mi sto vise informacija, a ne poznajem nikoga ko zivi u becu.

Hvala
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke06.02.2013. u 17:48 - pre 136 meseci
^Sada sam malo pogledao i tvoj post. Imas Eu pasos sto ti olaksava zaposljavanje, znas nemacki sto je isto neophodno u vecini slucajeva, ali nemas konkretnu struku koja je njima potrebna. Tu upadas u procep gde i oni imaju gomilu ekonomista, menadzera itd sa tek zavrsenim fakultetom i normalno ce dati prednost svom kadru. I onda ce im ostati dostaaa viska. Ili cekaj da dobijes na lotou, ili se preorjentisi na neku konkretnu oblast ekonomije-mendzmenta, kursevima, post-diplomskim, volontiranjem u nekim ne-vladinim i eu organizacijama ... Probaj da se negde pronadjes. Alternativa je baustela.
 
Odgovor na temu

Alfa Romeo 166
Hr menadzer

Član broj: 307276
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke06.02.2013. u 18:08 - pre 136 meseci
Citao sam neki tekst gde se kaze da u Austriji fali bas dosta radne snage ali verovatno je i to samo prica "rekla kazala"
Ok, moze se i ovde u Srbiji steci neko radno iskustvo, ali opet da li ce to neko priznati u becu? kao i nase diplome?
Dosta sam se trudio da zavrsim fakultet sa dobrim prosekom, radim neke poslice, ucim jezike, dobijem drzavljanstvo, ali dzabe
sve to ako treba da spadnem preko na neka nizerazredna radna mesta (ciscenje, fizicki poslovi..), ovde sam barem gospodin..
Znam da je greska bila u izboru fakulteta kod mnogih ljudi kod nas ali kasno je za kajanje..
Nesto sam mislio mozda i da upisem doktorske studije pa da probam da se prebacim ako je uopste moguce u bec, ne znam da li
postoji ta opcija.

Hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke06.02.2013. u 18:30 - pre 136 meseci
Radna snaga , posebno iz istocne Evrope, nedostaje samo poslodavcima kako bi snizavali cenu rada. Ako ponudis korektnu kompenzaciju, lako ces naci ljude.
U sustini, svi bi oni pre zaposlili Austrijance, da oni zele da rade za te pare. Za studije bolje pogledaj temu studiranje u Becu ... a mislim da si previse rano ogorcen, to je sindrom koji imaju svi koji tek zavrse fakultet i misle da ceo svet njih ceka ...
Ne sekiraj se , bili su svi takvi ... Samo praksa i praksa!

Poz i srecno!
 
Odgovor na temu

Alfa Romeo 166
Hr menadzer

Član broj: 307276
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke06.02.2013. u 18:43 - pre 136 meseci
Daleko od toga, nisam ogorcen, obozavam zapadnu evropu, pogotovo mi se bec svideo, mada gde god da sam bio dosao sam sa lepim utiscima. Ali na turistickim putovanjima covek ne moze da stekne pravu sliku. A nemam nikog od rodbine, prijatelja preko, pa nemam ni koga da pitam, a i internet je cesto kontradiktoran. Trenutno sam u godinama (26) kad treba da odlucim i vidim sta je najbolja opcija, da ne bih posle rekao da je kasno..
Na osnovu jedne devojke koja zivi u becu, stekao sam neku sliku troskova (stan 33m 370e sa troskovima 4 bezirk, 50e osiguranje, 50e prevoz, cene hrane, pica i garderobe kao u srbiji manje vise..) verujem da bi plata od 1000 i kusur evra to sve pokrila.. ali to je sve lepo na papiru, bitno je kako je u praksi :)
 
Odgovor na temu

vortex06

Član broj: 311795
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke06.02.2013. u 23:35 - pre 136 meseci
Citat:
Nemanja:
Citat:
vortex06:

Ja sam konkurisao za posao masinskog inzenjera projektanta (AutoCAD), samo kako su mi rekli, necu biti prijavljen u Becu nego u Srbiji, samo me ta srpska firma salje za Bec da tamo radim. Direktor u Becu je rekao da cu dobiti radnu vizu. Pretpostavljam da ce mi se plata isplacivati u Srbiji.

E sad nedoumice, zanima me kakva je ta radna viza kad se vodim u firmi u Srbiji??? Koliko sam na netu video, postoje vise tipova radnih dozvola (jednogodisnja, dvogodisnja, za kljucnu radnu snagu, sezonska). Prepostavljam da je u pitanju sezonska radna viza. Ili nesto u vezi praktikanata ili volontera. Ili dozvola za otposlane radnike strane firme (Entsendebewilligung).

Da li mi neko moze nesto reci o ovome I da li je imao slicna iskustva? Mogu li kasnije dobiti boravisnu vizu ako se vodim kao sezonac ili vec kako? Ako sam prijavljen u Srbiji kakav tip vize onda imam u Austriji?

Molim Nemanju ili nekog ko je imao slicna iskustva da mi odgovori.

Hvala.



To je viza za otposlane strane radnike, eksperte, platu ces verovatno dobijati u Srbiji a vreme provedeno u Austriji ti se nece racunati , ni za vizu, ni za drzavljanstvo.

Ukoliko planiras da ostajes duze u Austriji, probaj se dogovoriti da posle nekog vremena pocnes da radis sa pravom radnom vizom, ili za tu firmu ili za neku drugu.

Poz


Da, I ja tako mislim da je to takav tip radne dozvole, gazda mi je rekao da je viza na 6 meseci, nadam se da posle konkurisem za pravu vizu. Da li se za onu rot weis karte dokumenta podnose u Becu?

Takodje su mi u opticaju I doktorske studije na TU Wien, sticu li se upisom posebne pogodnosti po pitanju vize I kasnijeg zaposljavanja?
 
Odgovor na temu

Svejeok
Investigator

Član broj: 274724
Poruke: 117



+27 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke07.02.2013. u 03:30 - pre 136 meseci
Citat:
Alfa Romeo 166:
U Becu sam bio samo jedno turisticki, znam samo ono sto sam video, a to je, da je grad jako mocan, cist, bezbedan.
E sad ne znam da li se nesto krije ispod te lepe spoljasnjosti?


Imam sledece pitanje. Da li neko ko ima madjarsko drzavljanstvo, diplomu inzenjerskog menadzment na drzavnom faksu kod nas (i master), bez radnog iskustva i da zna solidno nemacki moze da nadje ili da se nada nekom normalnom poslu u becu (nesto tipa: kancelarijski sluzbenik) ili sve spada na one gradjevine, ciscenje, cuvanje dece..itd.. Mnogi mi kazu nemoj ni da razmisljas o zapadu ako nemas jaka ledja da povuces, dzabe ti diplome, kome mi trebamo kao visokoobrazovani.. da li je u praksi zaista tako??

Ukoliko se i nadje neki normalan posao, kakvi su uslovi rada, da li je kao kod nas, tipa: radno vreme do 16h, ali ti ides kuci u 19h i niko ti ne kaze ni hvala a kamoli da plati..

I sto se tice fakulteta, da li neko mozda zna da li su u Austriji priznate diplome Fakulteta tehnickih nauka iz Novog Sada? i ako nisu, sta se onda radi, polaze se neka razlika ili??


Hvala



Vidi ovako ! Ti imas EU pass. To ti otvara sva vrata tj. izjednacava te teoretski sa austrijancima i ostalim EU gradjanima. Zar ne :) ? Znas nemacki . To je vrh ! 50 % je vec lakse ! Sto se obrazovanja tice nemoj previse da verujes forumima i licnim iskustvima. SVAKO IMA SVOJU PRICU , i ona varira. Neko ima vise srece a neko manje.Zivot nije isti za sve. Ja imam iste planove kao ti , samo sto ja zavrsavam inf. tehnologije. Ako ti nesto znaci , prosle godine je pokrenut proces priznavanja stranih diploma u Austriji. Nije jos sproveden u delo , ali trebalo bi i to da se sredi u neko dogledno pristojno vreme. Pro-google-aj o tome . U tvom i mom slucaju je iskustvo presudno , a ne priznavanje diplome. Bitno je sta ces im ponuditi. Ali EU pass daje enormnu prednost. Mozes da radis milion drugih pristojnih stvari. Ne moras da cuvas decu , ni da cistis naravno. Ta vremena su prosla , hvala Bogu ! Razvali jezik i dijalekat sto bolje mozes i konkurisi gde stignes. Ako nemas familiju ili prijatelje nadji WG sobu za pocetak. Posveti se nekoj novoj laksoj oblasti koju volis (tipa Adobe Graficki dizajn, CMS(ovo je trazeno koliko vidim) ) ,a ako te to ne nimalo ne zanima onda nadji neki pristojan normalan posao za pocetak ,a uporedo i neku firmu gde ces da volontiras da bi stekao iskustvo. To ti otvara mnoga vrata .Realno , po mom misljenju je moguce i te kako , uz neki prosecan trud i volju. E sada , feel free da me demantujete , ali ja uvek gledam sve +vno i makar sa EU passom stvari nisu problem.
"Cuidado con lo que buscas, porque podrías encontrarlo..."
 
Odgovor na temu

vortex06

Član broj: 311795
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke07.02.2013. u 23:50 - pre 136 meseci
Bas tako, od necega se mora poceti I volontiranje ti daje veliku prednost jer time stices iskustvo I bolje usavrsavas jezik, pripremas se za kasnije vece korake u karijeri.

Iskustvo I sta znas da radis je cak u nekim slucajevima bitnije od diplome. Diploma je slovo na papiru, bitno je kako znas da radis nesto u praksi, I kako se snalazis. Ako sve ide po planu I ljudi vide da dobro radis svoj posao imaces uspeha.

E sad malo da konkretizujem, moze li mi neko objasniti ukratko postupak za dobijanje Rot-Weiß-Rot-Karte für unselbständige Schlüsselkraft, I za obicnu Beschäftigungsbewilligung. Hvala.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke08.02.2013. u 06:42 - pre 136 meseci
^Diploma nikoga ne zanima u inostranstvu , narocito kod privatnih poslodavaca... Izuzetak su lekari i mozda jos par profesija. Kod nas je to jos relikt iz doba SFRJ.
Procitaj temu u vezi dozvole, nekoliko puta je vec objasnjeno... Uglavnom, trebas ugovor sa Austrijskom firmom i na osnovu toga dobijas dozvolu.
Poz
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Austrijanci rasirili ruke

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 94196 | Odgovora: 262 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.