Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Austrijanci rasirili ruke

[es] :: Vodič za emigraciju :: Austrijanci rasirili ruke

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 93445 | Odgovora: 262 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke08.02.2012. u 09:31 - pre 147 meseci
Citat:
Nikolas_bg: Tvojom racunicom C1 ce verovatno da polozi pred penziju, a C2 nece ni doziveti.


Pa pazi, mislim da veliki broj nemaca ne bi polozilo C2, a recimo da procenat stranaca koji dugi niz godina zive, rade(intelektualni rad, a ne onaj na koji se prvi pomisli u ovom kontekstu) i sasvim normalno komuniciraju sa rodjenim nemcima, a koji bi mogli da poloze C1 je zanemarljiv. B2 je vrlo ozbiljan nivo i da bi se polozio predvidjeno je 1000 casova. A1 - 200 casova, A2-200 casova, B1-200 casova, B2-400 casova. E sad, kojim intenzitetom ce neko to savladavati to zavisi od niza faktora. Uglavnom, nije redak slucaj, cak se i dosta cesto desava da ljudi ponavljaju bar jednom neki od nivoa. Mislim da je 2 godine neki realan period za koji bi moglo da se dogura od nule do polozenog B2.

Jezik, a pogotovu nemacki se ne uci preko noci i potrebno je mnogo truda da bi se naucio i progovorio. Brzina kojom izgovaraju reci, akcentovanje, broj dijalekata, broj stranaca koji pricaju lose nemacki, padezi, clanovi, slaganje svega uz imenicu po padezu, rodu(koji nije isti kao u srpskom) i broju... sve su to stvari koje uticu na to da je potrebno vreme da se sve to nauci i da se slegne.

E sad, druga je prica sto gomila ljudi ukljucujuci i mene moze da razgovara sa nemcima, a da nemaju polozene kurseve. Moja zena sad zavrsava A2 i ja pojma nemam da uradim onaj domaci koji oni rade sto automatski znaci da ja ne bi bez dodatne pripreme polozio A2. Znaci, jedno je imati formalno polozen odredjeni nivo, a drugo je svakodnevna komunikacija. Polozen B1 ne garantuje opustenu komunikaciju ali zato i opustena kounikacija ne garantuje B1.
 
Odgovor na temu

DadooTz
Tuzla BiH

Član broj: 299325
Poruke: 19
81.93.86.*



+1 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke23.02.2012. u 11:41 - pre 146 meseci
Pozdrav svima,

Moja situacija je sledeća, supruga i ja smo dipl. ekonomisti, zaposleni (ona banka, ja Telekom) radno iskustvo preko 5 godina i zivimo u Bosni. Želja nam je da se preselimo u Austriju. Kakva je situacija za traženje posla bilo gdje u Austriji, engleski znamo vrlo dobro ali njemački je slaba tačka, krećemo tek na kurs. Da li bi bilo lakše dobiti useljeničku vizu ako se ima ponuda za neki posao pa da kasnije radimo u struci.

Hvala.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke12.06.2012. u 18:42 - pre 143 meseci
malo nam se uspavala ova tema! šta se dešava? svi će da završe mađarski pasoš pa nema više interesovanja za RWR?! :)
objavljena je nedavno, dugo očekivana, lista deficitarnih zanimanja za ovu godinu. LINK
kao što se moglo i očekivati, uglavnom su na listi majstori i inženjeri...
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke12.06.2012. u 19:13 - pre 143 meseci
Sada ce Madjari uvesti proveru provere jezika, pa ce se opet pojacati interesovanje za RWR :)
 
Odgovor na temu

fidero
profesor, srednja skola

Član broj: 288511
Poruke: 8
93.82.178.*



+3 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke16.06.2012. u 17:14 - pre 143 meseci
Lista deficitarnih zanimanja za 2012 u vezi sa RWR kartom, vazi za aplikacije podnete do 05.11. tekuce godine:
http://www.migration.gv.at/en/...cupations-list-2012.html#c2818
 
Odgovor na temu

obala35
nezaposlen
rs,bihk

Član broj: 305393
Poruke: 4
87.250.110.*



Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke26.07.2012. u 10:09 - pre 141 meseci
Pozdrav,
ima li smisla u prijavi za posao u Austriji slati skeniranu diplomu u originalu ili je potrebno prvo prevesti na njemački ili engleski sa ovjerom sudskog tumača?
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.sonydadc.com.



+583 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke26.07.2012. u 10:16 - pre 141 meseci
Potreban je prevod.
 
Odgovor na temu

obala35
nezaposlen
rs,bihk

Član broj: 305393
Poruke: 4
87.250.110.*



Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke26.07.2012. u 11:37 - pre 141 meseci
Hvala.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke29.07.2012. u 16:51 - pre 141 meseci
Ovo prethodno sam ti odgovorio na brzinu ... uglavnom u pocetnoj prijavi i nemas potrebu da saljes ista vise od CV-a , uz napomenu da ces poslati dodatne dokumente ukoliko trebaju.
Ako prodjes taj prvi krug mozda ti i zatraze diplomu a mozda tek kada ti zatreba za radnu dozvolu. Meni je do sada diploma trebala samo za radnu dozvolu.
 
Odgovor na temu

obala35
nezaposlen
rs,bihk

Član broj: 305393
Poruke: 4
213.196.94.*



Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke28.09.2012. u 23:29 - pre 139 meseci
Može li me neko posavjetovati?
Imam završen fakultet društvenog smjera, ali sam nekoliko godina radio na proizvodnji i montaži Al i PVC stolarije. Srednjoškolsko obrazovanje mi je gimnazija, tako da nemam završen nikakav zanat, a ni vrijeme provedeno na ovim poslovima mi nije zavedeno u radnu knjižicu, nisam bio prijavljen.
Kakve su mi šanse,ako se neko sretao sa ovakvim problemom, da dobijem posao u Austriji na montaži prozora i vrata? kakva bi viza i radna dozvola bile potrebne, da li bi se poslodavci potrudili oko toga, pošto vidim da postoji potreba za montažerima.
hvala
 
Odgovor na temu

specijalista

Član broj: 281101
Poruke: 7



+2 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke29.09.2012. u 07:37 - pre 139 meseci
Evo naletih na jednu zanimljivu informaciju za vlasnike hr pasosa!!!!

http://www.vecernji.hr/vijesti...je-podrucju-rada-clanak-457933

Na novinski upit hoće li Austrija 1. srpnja 2013., kada RH uđe u EU, otvoriti svoje tržište radne snage Hrvatima, austrijski je ministar odgovorio da Austrija neće inzistirati na prijelaznom roku od sedam godina, ali da ima dva okvirna uvjeta koja relativno pomažu Republici Hrvatskoj, uredbu o sezonskoj radnoj snazi na temelju koje mnoge osobe iz Hrvatske dolaze na sezonski rad u Austriju te popis nedostatne radne snage. Dodao je kako je pitanje želi li Hrvatska da se iz nje povlači kvalificirana radna snaga. „Nadam se da će Hrvatska i Austrija uz pomoć zakonske regulative naći adekvatno rješenje tog pitanja na dobro obiju zemalja“, rekao je Mrsić ustvrdivši kako je to i političko pitanje.
 
Odgovor na temu

obala35
nezaposlen
rs,bihk

Član broj: 305393
Poruke: 4
87.250.110.*



Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke09.10.2012. u 21:13 - pre 139 meseci
Možda ovo i nema veze sa temom, ali tu je sve počelo..Dobio sam ponudu za montažu prozora od "Trenkwalder" kompanije. Za nekoliko dana moram biti u Austriji pa nemam baš puno vremena da saznam šta me čeka kada odem. Komunikacija se odvija e-poštom, pa me zanima da li mi neko može reći o proceduri sređivanja papira, smještaju u St. Johannu i Salzburgu te bilo kakva iskustva sa ovom kompanijom, koja, kako sam shvatio posreduje pri zapošljavanju. Sve što mi kažete će mi biti od velike pomoći, a hitno mi je.
 
Odgovor na temu

frogman

Član broj: 20450
Poruke: 229
*.vladars.net.



+1 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke03.01.2013. u 08:17 - pre 136 meseci
Pozdrav narode. Malo da probudim stariju temu.
Elem, nedavno sam zavrsio master studije inf. tehnologija i zelim da apliciram za RWR kartu u potrazi za poslom u Austriji.
Koliko sam uspio da prochitam na Migration.at sajtu, ova karta me samo priblizava poslodavcu.
Za one koji su imali iskustva, da li je prvi korak da se u njihov Magistrat, npr. recimo u Bechu salje diploma na nostrifikaciju.
Ja sam iz Banja Luke, i mislim da kod nas postoji konzulat Austrijski, pokusacu sa njima da provjerim detaljnije./

Unapred zahvalan.

[Ovu poruku je menjao frogman dana 04.01.2013. u 14:09 GMT+1]
I am a man, not an animal!
 
Odgovor na temu

frogman

Član broj: 20450
Poruke: 229
..able.dyn.broadband.blic.net.



+1 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke04.01.2013. u 13:12 - pre 136 meseci
Koliko za sad imam informacija, za RotWeissRot kartu potrebno je da poslodavac garantuje posao za tebe.
Na osnovu tog dobija se karta. E sad problem je sto je teze naci poslodavca, ciji odsjek za ljudske resurse nece odbiti mejl na prvu kada vidi Bosna :D
Ako neko ima iskustva ili informacije o nekim agencijama za posredovane pri zaposljavanju koje ce se malo vise potruditi bio bih Vam zahvalan.


I am a man, not an animal!
 
Odgovor na temu

Skeneropulos
Dragan Markovic
Earth

Član broj: 65414
Poruke: 93
*.teol.net.



Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke04.01.2013. u 14:36 - pre 136 meseci
Ako pricas njemacki i engleski + radno iskustvo onda imas neke sanse inace vrlo tesko...
>>VERBA VOLANT SCRIPTA MANENT<<
 
Odgovor na temu

frogman

Član broj: 20450
Poruke: 229
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke11.01.2013. u 17:12 - pre 136 meseci
Njemacki ucim. Engleski poznajem odlicno. Iskustva imam 12 godina.
Koliko sam shvatio ovaj RotWeissRot mehanizam poslodavac mora da posalje zahtjev za mene, pa da onda polozim test sa poenima, i zatim da mi odobre posao.
Premda zasad sam poslao CV na 50-60 poslova i dobio isto toliko odbijenica. Mislim da je u pitanju nedovoljno poznavanje Njemackog jezika.
Pokusavam da pronadjem internacionalne IT kompanije u Austriji, gdje je dovoljno poznavanje Engleskog jezika.
Na stardnanim job portalima uglavnom su domace kompanije.
I am a man, not an animal!
 
Odgovor na temu

laki87bgd
Beograd

Član broj: 310971
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke14.01.2013. u 19:19 - pre 136 meseci
Kolege buduci imigranti..potrebno mi je par informacija...25-og januara idem na razgovor za posao u jednu Austrisku firmu...veliki su izgledi da cu dobiti radno mesto jer je zanimanje jako retko,ja posedujem znanja u toj oblasti,imam neke sertifikate,zanimanje je na listi deficitnih zanimanja...reci te mi korak po korak aplikaciju za RWR kartom....i koja su mi dokumenta potrbna za to...da li je dovoljna potvrda od prethodne firme da sam radio kod njih 5 god,naravno overena,i da li je dovoljna prijava stana u becu,u magistratu...hvala unapred
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke15.01.2013. u 12:06 - pre 136 meseci
@laki
Firma podnosi zahtev za vizom, tako da te papire saljes firmi da ih oni prosledi. Dozvole se gledaju individualno, ali kada je u pitanju trazeno zanimanje uglavnom ide ok.

Stan ne moras poceti da iznajmljues dok se ne doselis, dovoljna ti je rezervacija u hotelu za dozvolu.

Srecno, poz.
 
Odgovor na temu

frogman

Član broj: 20450
Poruke: 229
62.68.96.*



+1 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke15.01.2013. u 13:26 - pre 136 meseci
Sretno Laki.
Javi nam kako je proslo. Da li su ti trazili poznavanje Njemackog jezika.
Koliko ja vidim aplicirao sam za dosta poslova preko online job portala za Network/Systems Engineer.
Dobio sam masu odbijenica, iako je kadar na deficitarnoj listi.
Koliko sam ja razumio , potrebno je pokusati ganjati industrijske firme, a ne telekomunikacione i pokusati pronaci one gdje je dovoljno Englesko govorno podrucje.
Jer nebitno je i brdo sertifikata i godina iskustva, iako si prekvalifikovan za poiziciju, mora poslodavac da se cima i angazuje oko tebe za RWR mehanizam.
Ali naravno ako je njima to u interesu oni ce se potruditi.

Odlican je ovo thread, iskustva iz prve ruke su zlata vrijedna.

Zasad portali za posao koje sam koristio su:

karierre.at, monster.at, jobsafari

Morao bih strategiju promjeniti, ako neko ima prijedlog dobro bih dosao.

I am a man, not an animal!
 
Odgovor na temu

laki87bgd
Beograd

Član broj: 310971
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke15.01.2013. u 15:58 - pre 136 meseci
Pa 25-og imam razgovor...u pitanju je vise masinska elektrotehnicka serviserska struka...videcemo sta ce biti...u principu ja sam oglas naso na monsteru,poslao prijavu i odgovorili su mi u roku od 12 sati za vise informacija,posle par mailova mi je receno da dodjem na razgovor u Bec,i da se raspitam u ambasadi u Beogradu za potrebne papire za Radnu dozvolu...ali ni oni ovde ne znaju sve precizno...i dalje mi nije jasnom,pise da moram da imam zdravstveno osiguranje kad predajem za RWR,i da imam ugovor o najmu stana...a bez RWR ne mozes da imas zdravstveno niti da zakupis stan :D zacarani malo krug,pa reko da li umesto ugovora o zakupu stana dovoljna potvrda iz magistrata o prijavi na adresu,jer to mozes kao stranac...a u ugovoru za posao mora da stoji da ti je garantovano i zdravstveno verovatno...znaci jos jednom...sve radi vlasnik frme??? ja nista?? ja mu samo dam moja dokumenta i on predaje i podize RWR kartu za mene????

Frogman...u pitanju je radno mesto za koje je potrebana specijalna obuka od Fabrike proizvodjaca...koja je poprilicno skupa,a na prethodnom radnom mestu u Beogradu mene su 3-4 puta slali u Holandiju gde je predstavnistvo te japanske fabrike,i gde su inzenjeri japanci koji drze obuku servisa i instalacija tih masina...tako da nzn koliko je tu bitan nemacki,a i ako si ti strucan u toj oblasti gazdi je ne bitno dal znas ili ne znas jezik...za 3 meseca ces ga nauciti da komuniciras...i opet ja sam konkurisao u manju porodicnu firmu...ne u multinacionalnu kompaniju...od velikih kompanija se u glavnom dobija odbijenica ako ti IQ nije preko 200 :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Austrijanci rasirili ruke

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 93445 | Odgovora: 262 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.