Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Austrijanci rasirili ruke

[es] :: Vodič za emigraciju :: Austrijanci rasirili ruke

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 93452 | Odgovora: 262 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke12.01.2015. u 15:36 - pre 111 meseci
Citat:
Bynor: Na zapadu ili misliš u Austriji, pošto o njoj je i tema?


Mislim generalno na zapadu, u Austriji je zvanicno mesecna bruto mesecna plata u formi 12 plata + implicitno: 13-ta plata kao regres + 14-ta plata Bozicni dodatak (na koje ide i manji porez), ali kad god sam gledao neki interesantan oglas za IT posao u Austriji, bio je u bruto godisnjem formatu, koji posle firma deli na platu, regres, benefite itd, kako sam napisao u prethodnom postu.
 
Odgovor na temu

zetaxx018

Član broj: 311330
Poruke: 149
94.228.229.*



+36 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke12.01.2015. u 16:19 - pre 111 meseci
Citat:
Bynor: Na sledećem linku možeš da izračuvanaš neto http://stichlberger.com/bruttonettogehalt/
A plata za poziciju je minimalna, kontam da kao što piše ukoliko se poseduje iskostvo i znanje može biti i viša.

E sad tu je i 13. i 14. plata, mislim da je ona obavezna ako se ne varam.

Pozdrav


Hvala za link. Sada ima vise smisla.
 
Odgovor na temu

eskimoDFS
Nezaposlen

Član broj: 183003
Poruke: 83
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke02.02.2015. u 21:27 - pre 111 meseci
Pozdrav svima,

na zalost, dogorelo je u ovoj prokletoj zemlji resio sam da na bilo koji nacin odem u Bec..
Citao sam puno zadnjih nedelju dana, ali opet mi neke stvari nisu jasne, pa bi mi bilo od velike pomoci da
mi neko sa par odgovora pomogne. U medjuvremenu cu procitati ceo ovaj topic.

Interesuje me kakve su sanse da se sa srpskim pasosem zaposlim u Becu, i da dobijem neku boravisnu dozvolu? Krenuo bih sa devojkom koja takodje ima srpski pasos..

Tamo imam rodbinu kod koje bi mogao da provedem turisticki onih 3 meseca, i za to vreme da nadjem neki poslic. Ne na crno, naravno.

Ne znam samo kakvo je stanje kod poslodavaca, da li oni hoce da zaposle nekog sa nasim pasosem?


Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

zetaxx018

Član broj: 311330
Poruke: 149
*.exe-net.net.



+36 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke03.02.2015. u 08:19 - pre 111 meseci
Citat:
eskimoDFS: Pozdrav svima,

na zalost, dogorelo je u ovoj prokletoj zemlji resio sam da na bilo koji nacin odem u Bec..
Citao sam puno zadnjih nedelju dana, ali opet mi neke stvari nisu jasne, pa bi mi bilo od velike pomoci da
mi neko sa par odgovora pomogne. U medjuvremenu cu procitati ceo ovaj topic.

Interesuje me kakve su sanse da se sa srpskim pasosem zaposlim u Becu, i da dobijem neku boravisnu dozvolu? Krenuo bih sa devojkom koja takodje ima srpski pasos..

Tamo imam rodbinu kod koje bi mogao da provedem turisticki onih 3 meseca, i za to vreme da nadjem neki poslic. Ne na crno, naravno.

Ne znam samo kakvo je stanje kod poslodavaca, da li oni hoce da zaposle nekog sa nasim pasosem?


Hvala unapred!


Sanse ravne nuli osim ako ti zanimanje nije deficitno. Biro nece dozvoliti da vas zaposle. Znaci, da teca ima firmu, biro ti nece dati radnu dozvolu a njemu ce poslati spisak ljudi koji moze da zaposli. Dozvolice Madjaru, Rumunu i Bugarinu koji su vec stali u red kao i vi, jer je i njima dogorelo a ne samo tebi.
Svi mi imamo rodbinu ali to nije od pomoci vec preko 20 godina.
Kad procitas ovu temu i ostale, bice ti jasnije.
 
Odgovor na temu

eskimoDFS
Nezaposlen

Član broj: 183003
Poruke: 83
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke03.02.2015. u 20:42 - pre 111 meseci
Ok, hvala na odgovoru. Ali ja odbijam da prihvatim da nije moguce otici.
Npr negde sam procitao da poslodavac moze da navede potrebu
za poznavanjem nekog od balkanskog jezika zbog sirenja biznisa. Jel to moguce?
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke04.02.2015. u 08:09 - pre 111 meseci
Citat:
eskimoDFS: Ok, hvala na odgovoru. Ali ja odbijam da prihvatim da nije moguce otici.

imas na prvoj strani ove teme moj post u kome sam postavio dokument na srpskom sa uslovima za dobijanje RWR. Ako ti zanimanje spada u deficitarna, izracunaj za sebe prema obrazovanju, godinama zivota, godinama staza u struci i znanju jezika koliko imas bodova, pa ces onda znati kolike su ti sanse da dobijes vizu ako pronadjes posao.
 
Odgovor na temu

mileiks
Bec, Austrija

Član broj: 321209
Poruke: 2
*.cgn.dynamic.surfer.at.



Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke03.09.2015. u 11:52 - pre 103 meseci
Zdravo svima,

Ja sam jos krajem maja predao u Becu za Rot-Weiß-Rot-Kartu Plus. Nisam jos dobio odgovor.
U pitanju je RWR plus spajanje porodice.
Proslo je 3 meseca.
Koliko se ceka na ovu vizu jel zna neko? Ja sam u Austriji trenutno sa studentskom i to mi nece biti prva viza.

Poz
 
Odgovor na temu

Enan

Član broj: 256278
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke05.12.2015. u 19:33 - pre 100 meseci
Prilikom prikupljanja dokumenata za rwr kartu koja šaljem emailom
firmi koja me zaposlila zapeo sam kod sledeceg (u pitanju je ostala kljucna radna snaga ili sonstige Schlusselkrafte, potrebo 50 od 75 poena):

- firma koja me je zaposlila trazi da dokumenta posaljem emailom,
a ja vidim u uputstvima za rwr kartu da se traze originalna dokumenta,
da li da im posaljem pasos posto i diplomu i sve ostalo originalno i
overene kopije i prevodi svega toga.
Da li je neko slao dokumenta emailom ili postom, sta je slao, da li
originale ili overene kopije sa prevodima istih?

- koji je dokument dokaz o radnom iskustvu (ovde se dobijaju 2 poena
po godini radnog staza). Da li to moze da bude pismo preporuke od bivse firme i recimo neki dokument iz zavoda za zaposljavanje kao dokaz ili neki drugi dokument ?

- da li firma koja me zaposlila moze da zavrsi sve bez mene ili je potrebno mojr prisustvo prilikom podnosenja prijave za rwr kartu?

- da li ako je potreban sertifikat o znanju jezika ili nije neophodno ako vec imam dovoljno poena (uni diploma 25 poena + god.radnog iskustva 2*5=10 poena + ispod 30god 20 poena = ukupno 55 poena)?

 
Odgovor na temu

krle_zr

Član broj: 96307
Poruke: 258
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke17.06.2016. u 21:11 - pre 94 meseci
Zdravo, interesuje me da li je neko sa visom skolom (Bachelor of science - mechanical engineering) aplicirao za RWR i da li postoji nacin da se i ona boduje? Procitao sam da traze skolovanje od minimum 4 godine (kao i da prihvataju da neko zavrsi i master na postojece studije)?

Isto tako, zanima me ova stavka:

Can you prove research and innovation activity, such as own patent applications or authorship of scientific publications?

Da li bi za ovu stavku bila dovoljna izdata strucna knjiga?
 
Odgovor na temu

Enan

Član broj: 256278
Poruke: 22
91.112.46.*



Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke17.06.2016. u 22:10 - pre 94 meseci
Najbitnije od svega je pronaci firmu koja bi te zaposlila.
Godine studija, godine starosti, znanje jezika, radno iskustvo su isto vazne tacke, ali lako mozes izracunati broj poena koji bi dobio, postoji kalkulator na migration.gv.at i naravno biraj kategoriju sonstige Slüsselkrafte (ostala kljucna radna snaga). Upoznao sam ljude sa srednjom, sa visom, sa visokom skolom koji su dobili rwr. Ponavljam, firma je najbitnija, a zatim da na birou za zaposljavanje nema nekog iz Au ili Eu, to proveravaju oni nakon podnosenja prijave za rwr.

Ovo je iz licnog iskustva. Srecno
 
Odgovor na temu

krle_zr

Član broj: 96307
Poruke: 258
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke18.06.2016. u 05:11 - pre 94 meseci
Hvala puno na odgovoru. U pravu si, ja sam gledao 1. kategoriju i racunao poene preko kalkulatora na very highly qualified workers.
Gledam sad, kod mene je nezgodno to sto imam diplomu kao masinski inzenjer a imam iskustva 8 godina u IT-ju.

EDIT: Mozda gresim za ovo, vidim da pise Work experience according to qualification.
 
Odgovor na temu

Enan

Član broj: 256278
Poruke: 22
91.112.46.*



Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke18.06.2016. u 11:15 - pre 94 meseci
Koliko se secam 2 poena po godini radnog staza, sto bi znacilo 2 * 8, ali mislim da je maksimalan broj za ovu kategoriju 10 ili 15 poena, tako da ako imas preko toga uzima se maksimalan broj, a ne proizvod koji dobijes racunanjem.
 
Odgovor na temu

ser_nicky
BI Developer

Član broj: 307062
Poruke: 97
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke18.06.2016. u 11:15 - pre 94 meseci
@krle_zr

Mislim da pogresno gledas...Pogledaj pod "Other key workers" na http://www.migration.gv.at/en/...ed-card/other-key-workers.html. Ali, ono sto je najbitnije, sto je Enan vec napomenuo, prvo pronadji firmu koja ce te zaposliti. Ja sam trenutno u proceduri, nadam se da ce se uskoro (uspesno) zavrsiti, pa cu podeliti ovde sve detalje ako nekog bude zanimalo.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke18.06.2016. u 18:50 - pre 94 meseci
Citat:
krle_zr:
Hvala puno na odgovoru. U pravu si, ja sam gledao 1. kategoriju i racunao poene preko kalkulatora na very highly qualified workers.
Gledam sad, kod mene je nezgodno to sto imam diplomu kao masinski inzenjer a imam iskustva 8 godina u IT-ju.

EDIT: Mozda gresim za ovo, vidim da pise Work experience according to qualification.


Very highly nemoj ni da gledas. Za tu kategoriju moras da budes astronaut da bi mozda prosao (diskreciono pravo).

Gledaj other key workers i tu racunaj poene. Obrati paznju da ti za ovo plata mora biti minumum 38K gross p.a. i da ti ne treba potvrda o nemackom ili engleskom ako imas univerzitetsku diplomu.

Ja sam imao visu skolu (tri godine, 180 ects) i to su mi racunali kao univerzitet (cak imam i zvanican papir njihovog ministarstva obrazovanja koji mi potvrdjuje da je moja diploma iz Srbije ekvivalent 3 godine BSc u Austriji).

Sto se bodova za posao tice on mora da bude u struci a struka (odnosno diploma skole) mora da bude ona za koju ti firma nudi posao (znaci - ne moze da si zavrsio masinstvo, firma te trazi da budes ekonomista a ti imas iskustvo kao konobar).

Racunaj da je bolje da predas direktno u MA35 nego u ambasadi jer ces tako da ustedis nekoliko nedelja dok ambasada posalje i ovi vrate natrag. Mozes i da ovlastis nekog da umesto tebe to zavrsi ali racunaj da ces u nekom momentu morati da dodjes da ostavis otiske prstiju (pre nego sto ti izdaju samu RWR kartu).
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke18.06.2016. u 18:53 - pre 94 meseci
Sto se iskustva tice zaboravih jednu stvar...

U Austriji je obicaj da ti poslodavac, kada odlazis, da pismo preporuke. To nije bas pismo preporuke u smislu da te on hvali i preporucuje vec pismo u kom se navodi sta si radio, na kojim pozicijama i tako to bez ikakvog komentara o kvalitetu tvog rada (kako pozitivnog tako i negativnog).

Uglavnom, da bi dokazao sta si radio trazice ti to... MA35 salje zahtev AMS-u na analizu a ovi smaraju sa detaljima samo tako. Tako da se pripremi da iz Srbije pribavis pisma preporuke svih prethodnih poslodavaca.

Nego... imas ponudu za posao ili ne? Ako nemas onda je iluzorno da bilo sta gledas i racunas dok ne nadjes posao jer je najosnovniji uslov za bilo kakav RWR da imas ponudu za posao.
 
Odgovor na temu

Enan

Član broj: 256278
Poruke: 22
91.112.46.*



Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke18.06.2016. u 19:08 - pre 94 meseci
Treba takodje proveriti minimalnu brutu zaradu, u januaru je bilo 2500e, juce sam nacuo da su povecali, ne uzimajte ovo za sigurno, ali ovo se lako moze proveriti, a ne bi me cudilo da zele da smanje broj ljudi koji se prijavljuje tako sto ce povecati potreban bruto ne bi li se firme vise odlucivale za domaci kadar ili uvozili kadar iz EU.
 
Odgovor na temu

krle_zr

Član broj: 96307
Poruke: 258
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke18.06.2016. u 21:19 - pre 94 meseci
Ok, hvala vam sto ste me uputili u pravom smeru, sad je druga prica sa "Other key workers", tu bih imao dovoljan broj bodova (cak i da ne racunaju godine staza u struci, ali svakako mislim da im znaci), plus su ovo odlicne vesti sto priznaju i nas BSc (3 godine). Plata bi trebalo da bude dovoljna posto sam gledao njihove oglase za software developer pozicije i tu je ok, nisam jos trazio posao, hocu da sagledam celu sliku prvo. Sto se tice jezika, engleski mi je odlican ali nemacki moram da usavrsim.

Koliko vremena ste odvojeni od porodice, odnosno u praksi koliko vremena prodje pre nego sto i oni mogu da dodju kod vas (zena i deca), citam da se kod nekih to oduzilo?

@ser_nicky Srecno i da ti sve prodje uspesno :)
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke18.06.2016. u 21:23 - pre 94 meseci
Citat:
krle_zr: Koliko vremena ste odvojeni od porodice, odnosno u praksi koliko vremena prodje pre nego sto i oni mogu da dodju kod vas (zena i deca), citam da se kod nekih to oduzilo?


Zahtev za njih se podnosi u isto vreme kad i za sebe i oni dobijaju sve odmah kad i ti.
 
Odgovor na temu

Enan

Član broj: 256278
Poruke: 22
91.112.46.*



Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke18.06.2016. u 21:58 - pre 94 meseci
Ne dobijaju isto nego supruznik dobija veci nivo. Znaci ti dobijes rwr na godinu dana koji je vezan za firmu u kojoj radis, moras imati 10 meseci radnog staza i 1 god bezprekidnog boravka u Au, i naravno ne bi smeo prekidati ugovor o radu sa firmom ukoliko zelis da za godinu dana dobijes rwr+, a supruznik dobija rwr plus na godinu dana bez ogranicenja vezanog za firmu, sto je i logicno. Svaki put kada se produzava rwr potreban je nivo o poznavanju jezika koji je veci za jedan stupanj od prilozenog sertifikata o jeziku kod prethodne prijave (a1,a2,b1,b2).
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Austrijanci rasirili ruke18.06.2016. u 22:36 - pre 94 meseci
Citat:
Enan: Svaki put kada se produzava rwr potreban je nivo o poznavanju jezika koji je veci za jedan stupanj od prilozenog sertifikata o jeziku kod prethodne prijave (a1,a2,b1,b2).


U sucaju posedovanja diplome fakulteta nije potrebna potvrda o poznavanju bilo kog jezika.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Austrijanci rasirili ruke

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 93452 | Odgovora: 262 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.