Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izolacija udarne buke ispod laminata

elitemadzone.org :: TechZone :: Izolacija udarne buke ispod laminata

[ Pregleda: 12518 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

perabanj
Zivkovic Petar
Niska banja

Član broj: 25617
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.smestajzivkovici.com


+3 Profil

icon Izolacija udarne buke ispod laminata15.06.2011. u 23:58 - pre 156 meseci
Trebam da postavim laminat u dve sobe na spratu. Ploča između spratova (monta + 5cm betona) je loše odrađena tako da se ispod čuje svaki korak. Šta staviti ispod laminata da apsorbuje udarnu buku? Vidim da ima puno rešenja (stirodur, stiropor, razne folije...) ali nisam siguran šta da odaberem. Želeo bih da čujem savet nekoga ko poznaje materiju ili je imao slično iskustvo. Pod je premazan nekom smolom, bitulit valjda...
 
Odgovor na temu

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Izolacija udarne buke ispod laminata16.06.2011. u 06:23 - pre 156 meseci
http://www.izoterm-plama.rs/Termosilent.htm
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
Odgovor na temu

perabanj
Zivkovic Petar
Niska banja

Član broj: 25617
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.smestajzivkovici.com


+3 Profil

icon Re: Izolacija udarne buke ispod laminata16.06.2011. u 12:58 - pre 156 meseci
Moze li taj termosilent ispod laminata? Na sajtu pise da preko njega ide cementran kosuljica.
 
Odgovor na temu

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Izolacija udarne buke ispod laminata16.06.2011. u 16:18 - pre 156 meseci
za različite medjuetažne konstrukcije
plivajuci podovi
laminatni podovi
sekundarna zaštita
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Izolacija udarne buke ispod laminata16.06.2011. u 19:48 - pre 156 meseci
Stirodur i stiropor su termoizolacioni materijali a ne za izolaciju od buke.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

perabanj
Zivkovic Petar
Niska banja

Član broj: 25617
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.smestajzivkovici.com


+3 Profil

icon Re: Izolacija udarne buke ispod laminata16.06.2011. u 20:13 - pre 156 meseci
Tačno je da stiropor i stirodur nisu najbolji zvučni izolatori, stirodur naročito zato što je krući, ali recimo stiropor + filc bi verovatno dali neke rezultate. Mada stiropor ne bih preporučio nikome zato što koliko god tvrd bio, vremenom ulegne. Termosilent austrotherma mi je preporučio čovek u termodomu, tako da ću verovatno njega da stavim (ako nije preskup).
Čuo sam da postoji elastificirani stiopor, zna li neko nešto o njemu?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Izolacija udarne buke ispod laminata17.06.2011. u 08:04 - pre 156 meseci
Pero, to što ti tražiš je oooooodavno rešeno. Tj. odavno postoje oprobani, valjani sistemi koji efikasno rešavaju udarnu buku.

Ovo je prvo šta mi je palo na pamet, pa sam izguglao: http://www.lmgtfy.com/?q=austrotherm izolacija od buke

Sigurno ima i drugih, jednako dobrih, ili boljih/lošijih skupljih/jeftinijih sistema. Moja ti je preporuka da izabereš kompletan sistem, jedan od nekoliko prisutnih na našem tržištu i da se pridržavaš uputa proizvođača. Ništa "savet majstora" "koji se razume" ili "što mora 5 cm kad može i 2 cm" ili bilo šta slično.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

perabanj
Zivkovic Petar
Niska banja

Član broj: 25617
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.smestajzivkovici.com


+3 Profil

icon Re: Izolacija udarne buke ispod laminata17.06.2011. u 08:50 - pre 156 meseci
Slažem se, ali stvi ti sistemi podrazumevaju cementnu košuljicu 3-5cm preko specijalnog stiropora, kamene vune, ili već nečeg trećeg, što kod mene nije izvodljivo zbog male visine plafona. Zato sam i postavio temu na ovom forumu, nadajući se da ću čuti pametne predloge ili iskustvo nekog ko je imao sličan problem.

Edit: ništa nisam menjao, nego slučajno kliknuo na "izmeni"


[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 17.06.2011. u 10:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Izolacija udarne buke ispod laminata17.06.2011. u 09:12 - pre 156 meseci
Ako je tako, to je već problem.
Ipak, princip je jasan: između podne obloge gornjeg sprata i betonske ploče mora se postaviti nešto "meko", što će apsorbovati udarce nogom, i neće ih sprovesti do betonske ploče.
S jedne strane - što "mekše" to bolje, ali opet ne sme da bude preterano "meko" da se ne ulegne pod. I takođe, definitino važi princip "što deblje" to bolje.

Ja mislm da nikako ne možeš da pogrešiš ako staviš 1 ili 2 cm stirodura ili nekog najtvrđeg stiropora. I onda betonska košuljica, od oko 2 cm i to je to. Bitno je da košuljica bude potpuno izolovana od betonske ploče, ali i od zidova. Evo i slike, da se vidi na šta mislm.




Preko takve košuljice možeš već bilo koju podnu oblogu, po želji.


[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 17.06.2011. u 10:26 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

perabanj
Zivkovic Petar
Niska banja

Član broj: 25617
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.smestajzivkovici.com


+3 Profil

icon Re: Izolacija udarne buke ispod laminata17.06.2011. u 11:14 - pre 156 meseci
Pronašao sam po meni najbojle rešenje. Zove se izofloor plus. Ima ga od 3mm http://www.arbiton.com/strony/1/y/244.php, i od 6mm http://www.arbiton.com/strony/1/y/245.php. Postoji i od 2mm ali ga nigde nisam našao u prodaji. U Nišu 3mm košta 130din, a 6mm 220 po m2. Još nisam odlučio da li da stavim 3mm ili 6mm. Tu bi mi dobrodošao savet. Mislim da 6mm ide samo kod većih neravnina poda (što kod mene nije slučaj), a izolacija udarne buke se razlikuje samo ja 1db u korist naravno debljeg.
 
Odgovor na temu

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Izolacija udarne buke ispod laminata17.06.2011. u 16:25 - pre 156 meseci
Cenim da je moja varijanta bolja ali ..... ;-)
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
Odgovor na temu

perabanj
Zivkovic Petar
Niska banja

Član broj: 25617
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.smestajzivkovici.com


+3 Profil

icon Re: Izolacija udarne buke ispod laminata18.06.2011. u 00:34 - pre 156 meseci
Slažem se u podpunosti, ali kod mene je takvo rešenje neizvodljivo. Što zbog visine plafona, što zbog cene...
Postavljanje laminata je planirano za 3-4 nedelje, tako da se nadam da će se još neko stručan javiti, i izneti svoje mišljenje ili iskustvo.
 
Odgovor na temu

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Izolacija udarne buke ispod laminata18.06.2011. u 06:41 - pre 156 meseci
Nisi ti mene razumeo izgleda,ili nisi detaljno procitao sve sa mog linka.
Termosilent moze da ide i ispod kosuljice i ispod laminata ( na gotovu kosuljicu ) ...znaci ili na oba mesta ili pojedinacno, gde i kako ti odgovara. Cilj je da se presece prenos buke ....
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: Izolacija udarne buke ispod laminata21.06.2011. u 06:50 - pre 156 meseci
Termosilent je sasvim dobar za tu namenu, vrlo lako se postavlja i dobijes i termo i zvucnu izolaciju a nije mnogo debeo, reklo bi se da je idealan za tvoj slucaj.
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Izolacija udarne buke ispod laminata

[ Pregleda: 12518 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.