Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta

[es] :: Cryptocoins :: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta

Strane: << < .. 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 393571 | Odgovora: 2127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.08.2014. u 10:10 - pre 117 meseci
Citat:
Shadowed: Uvidjamo mi to sto vi pricate, samo sto sto smo realisti umesto fanatici (bez namere da te uvredim, ali to pogotovo vazi za tebe, utisak koji sticem citajuci tvoje postove je isto kao onaj kada citam postove verskih fanatika).
Ja npr. nemam nista protiv btc-a, zanimljiv mi je itd. ali se ne lozim na njega kao pojavu. Ima svoju izvesnu upotrebnu vrednost ali sansa da ce postati opsteprihvacena valuta je maksimalno minimalna.


Steta sto se ne lozite malo vise na pojavu Bitcoina jer je on svetlo na kraju tunela, jedan od retkih i dobrih pokusaja da se covecanstvo izbavi iz finansijskog matrixa. Ne kazem da ce Bitcoin da uspe u tome, ali koncept kripto-valuta sigurno hoce, samo je potrebno vreme, ko zna koliko decenija jos, cak...

Valjda je to zato sto vecina vas jos uvek ne moze da shvati da se nalazi u finsijskom matrixu i da smo svi kolektivno porobljeni. Velika je nesrazmernost napretka tehologije i napretka standarda. No ovu pricu mislim da pocinjem da zvacem jedno peti put na ovom threadu, slao sam do sada 300 urlova koji potkrepljuju moje tvrdnje: bail-out banaka i raznih drugih finansijskih institucija, USD kao pozi shema, itd itd...
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.08.2014. u 10:17 - pre 117 meseci
Citat:
mmix: Ono sto ti vidis kao prednost BC, nemogucnost da se nastanca po potrebi, je upravo njegova najveca mana.


Sorry, ali ovo je "da se prekrstis i levom i desnom". Kakva ultra-zabluda na tvojoj strani. Stvarati vrednost ni iz cega, a pritom to ciniti na osnovu dnevno-politickih potreba je upravo ono sto je ovaj svet sjebalo najvise i najveci razlog zasto se 5% populacije na svetu bahanalise, a ostatak zivi u rasponu od normalnog do umiranja od gladi, sa akcentom na onima koji umiru od gladi, jer ih ima mnogo vise.

Citat:

Novac nije religija, ne postoji zato sto ljudi veruju ili ne veruju u njega, postoji zato sto psotoji institucija (sud), kao poslednja instanca, koja moze da te natera da prihvatis taj novac kako sredstvo placanja za sva potrazivanja. ne postoji vise, ni manje, u tom konceptu.


Novac je bilo sta sto ljudi prihvate da bude novac, bez obzira na misljenje drzave. Vidimo se za par godina ovde da vidimo dokle je Bitcoin dogurao, kao sto vec rekoh, sto se tice online transakcija, najverovatnije ce zauzeti prvo mesto.


 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.08.2014. u 10:45 - pre 117 meseci
Citat:
pyc:
Steta sto se ne lozite malo vise na pojavu Bitcoina jer je on svetlo na kraju tunela, jedan od retkih i dobrih pokusaja da se covecanstvo izbavi iz finansijskog matrixa. Ne kazem da ce Bitcoin da uspe u tome, ali koncept kripto-valuta sigurno hoce, samo je potrebno vreme, ko zna koliko decenija jos, cak...

Valjda je to zato sto vecina vas jos uvek ne moze da shvati da se nalazi u finsijskom matrixu i da smo svi kolektivno porobljeni. Velika je nesrazmernost napretka tehologije i napretka standarda. No ovu pricu mislim da pocinjem da zvacem jedno peti put na ovom threadu, slao sam do sada 300 urlova koji potkrepljuju moje tvrdnje: bail-out banaka i raznih drugih finansijskih institucija, USD kao pozi shema, itd itd...


Zbog ovakvog religijskog pisanija sam i sveo ucesce na ovoj temi na minimum. Jasno je da se sad vernicima ne moze voditi konstruktivna diskusija :) (edit: o predmetu njihove vere)
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.08.2014. u 10:59 - pre 117 meseci
Nema tu nikakve religije, ja sam rekao svoje misljenje i potkrepio argumentima, a niko se ovde nije potrudio da opovrgne moje tvrdnje u kakvom sistemu zivimo. Potpuno je isprazno to sto si napisao, nego potrudi se da dokazes da sam u zabludi...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.08.2014. u 11:22 - pre 117 meseci
Kakvi argumenti? I za sta? Rekao si da je steta sto se ne lozimo i da ce kriptovalute uspeti a da mi to ne shvatamo jer ne vidimo Matrix :)
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.08.2014. u 11:35 - pre 117 meseci
Citat:
pyc:Novac je bilo sta sto ljudi prihvate da bude novac, bez obzira na misljenje drzave. Vidimo se za par godina ovde da vidimo dokle je Bitcoin dogurao, kao sto vec rekoh, sto se tice online transakcija, najverovatnije ce zauzeti prvo mesto.

To samo ako banke i pravna lica pocnu masovno da koriste btc umesto wire i sl.
Ako mislis na fizicka lica , onda nece ni za par decenija a ne godina (ako ikad i bude)
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
82.208.243.*



+2789 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.08.2014. u 12:20 - pre 117 meseci
Homere, ako ja tebi dam kupus, a ti meni krompir i dogovorimo se da u toj raymeni kupus smatramo novcem, onda je on po nekima novac.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.08.2014. u 12:23 - pre 117 meseci
Citat:
Shadowed: Kakvi argumenti? I za sta? Rekao si da je steta sto se ne lozimo i da ce kriptovalute uspeti a da mi to ne shvatamo jer ne vidimo Matrix :)


Prelistaj malo moje postove i videces argumentaciju zasto zivimo u finansijskom matrixu. Jos jednom, steta sto ga jos uvek ne vidis.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.08.2014. u 12:26 - pre 117 meseci
Citat:
Nedeljko: Homere, ako ja tebi dam kupus, a ti meni krompir i dogovorimo se da u toj raymeni kupus smatramo novcem, onda je on po nekima novac.


Sa aspekta onih koji vrse robno-novcanu razmenu, jeste novac (u ovom slucaju kupus), a to je jedino i bitno. Za robno-novcanu razmenu nijedna valuta nije prihvacena globalno, pa ni dolar, tako da mi se cini da po vasoj definiciji zapravo nista nije novac.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.08.2014. u 13:12 - pre 117 meseci
Pazi, ne postoji globalni novac, ali ne može se reći da ništa nije novac.

Poz.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.08.2014. u 13:17 - pre 117 meseci
Nista onda moramo da utvrdimo procenat penetracije kao jedan od faktora da li bi se nesto moglo nazvati novcem .
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.08.2014. u 13:55 - pre 117 meseci
Citat:
pyc:
Citat:
Nedeljko: Homere, ako ja tebi dam kupus, a ti meni krompir i dogovorimo se da u toj raymeni kupus smatramo novcem, onda je on po nekima novac.

Sa aspekta onih koji vrse robno-novcanu razmenu, jeste novac (u ovom slucaju kupus), a to je jedino i bitno. Za robno-novcanu razmenu nijedna valuta nije prihvacena globalno, pa ni dolar, tako da mi se cini da po vasoj definiciji zapravo nista nije novac.


Ne mozes da posmatras sa sa aspekta robno-novcane razmene, jer to nije robno-novacana razmena Kao sto ni ne mozes da posmatras hokejasku utakmicu sa aspekta fudbala, jer to nije fudbal iako ima golove.
Nije bas da ne postoji globalni novac, zove se SDR (od special drawing rights) i koristi ga MMF za procenu rezervi uz trenutne inicijative da se uspostavi kao supra-nacionalna valuta za rezerve. Da li ce ili nece, to je vise politicko nego ekonomsko pitanje, a u svakom slucaju nije nesto sto tebe dotice kao fizicko lice.
I nije tacno da nista nije novac, novac postoji, samo je njegova moc ogranicen nacionalnim granicama. Vidi cuda, istim granicama je omedjena i jurisdikcija lokalnih pravosudnih sistema. 2+2=?


Citat:
pyc:
Sorry, ali ovo je "da se prekrstis i levom i desnom". Kakva ultra-zabluda na tvojoj strani. Stvarati vrednost ni iz cega, a pritom to ciniti na osnovu dnevno-politickih potreba je upravo ono sto je ovaj svet sjebalo najvise i najveci razlog zasto se 5% populacije na svetu bahanalise, a ostatak zivi u rasponu od normalnog do umiranja od gladi, sa akcentom na onima koji umiru od gladi, jer ih ima mnogo vise.


Sto se tice tvoje teorije o finansijskom matrixu, ona je rezultat tvog nepoznavanja kako funkcionisu nacionalne finansije i nemogucnosti da razlikujes koncept frakcionog bankarstva od suverenog duga. Da krenemo redom:

Frakciono bankarstvo STVARA novac kroz kreditiranja (stvaranje duga), ali to isto bankarstvo i UNISTAVA novac, nakon sto se dugovi vrate. Tako da vrednost nije stvorena ni iz cega, ona je "pozajmljena" ni iz cega. Ono sto preostane kao zarada od angazovanja ovog virtuelnog novca je funkcija drustvenog bruto proizvoda i "legitimno" povecanje novcane mase koje je zapravo ispraceno konkretnim bogacenjem drustva. Da bi u proseku drustvo bilo bogatije, ukupan rast drustvenog proizvoda mora da bude veci od rasta populacije, u suprotnom ce prosecno bogatstvo po glavi padati iako se samo bogatstvo mozda uvecava.
BitCoin, kao ni zlato, kao ni bilo koji drugi ograncieni resurs, ne moze da ucestvuje u takvom sistemu jer ne moze da se stvara u obimu dovoljnom da isprati eksponencijalni rast ekonomije. Ukidanje fiat valute zarad, recimo, BCa ce ograniciti mogucnost finansijskog sistema da kreditira dalji eksponencijalni razvoj sto ce (na osnovu gornjeg) dovesti do siromasenja ljudi i umiranja od gladi (matematika je prosta, ako populacija raste eksponencijalno a drustveno bogatstvo linearno ili sa nizom stopm, prosecno siromasenje je neminovno). Zarad razumevanja, ja toplo preporucujem bilo koji osnovni kurs ekonomije (imas i na courseri), umesto sto nemusto rpepevavas gluposti koje plasiraju teoreticari zavera.

po obimu, ovaj bi mogao da ti pomogne dosta: https://www.coursera.org/cours...by=upcoming&cats=economics


Citat:
pyc:
Novac je bilo sta sto ljudi prihvate da bude novac, bez obzira na misljenje drzave. Vidimo se za par godina ovde da vidimo dokle je Bitcoin dogurao, kao sto vec rekoh, sto se tice online transakcija, najverovatnije ce zauzeti prvo mesto.


Razumem ja taj stav, poresko u Srbiji je mekano pa ti smatras da se drzava tu nista ne pita. Nikad nisi doziveo (pu, pu) niti video kako izgleda kad ti poresko sedne kolenom na kicmu i da te onda sazvace kroz pravosudni sistem sa svim svojim sudijama, advokatima, policijom i zatvorima, pa onda mislis da se ljudi na ulici pitaju sta je novac i da imaju taj stepen anarhijske slobode da stvaraju paraleleni finansijske sisteme. Novac je ono sto sud kaze da je novac.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.08.2014. u 17:04 - pre 117 meseci
Citat:
mmix: Frakciono bankarstvo STVARA novac kroz kreditiranja (stvaranje duga), ali to isto bankarstvo i UNISTAVA novac, nakon sto se dugovi vrate.


Ja prvi put cujem da se novcana masa negde i pod nekim uslovima unistava!? Frakciono bankarstvo je nista drugo nego piramidalna shema, a sve je to dobro objasnjeno ovde: https://www.youtube.com/watch?v=iFDe5kUUyT0 Ja ne vidim neki logicki problem tu, jedino sto ja vidim je da sistem frakcionog bankarstva postoji samo da odrzi ovaj poredak i jos vise rasloji drustvo.

Nemam ja nista protiv uvecanja novcane mase u odnosu na realni rast ekonomije, ali frakciono bankarstvo trazi sve vecu i vecu emisiju novca da bi moglo samo sebe da odrzi, i odavno je to izmaklo kontroli i ne prati realni rast ekonomije. Bitcoin jeste ekstreman u smislu kolicinske ogranicenosti i tek cemo da vidimo kako ce to da utice, ali u svakom slucaju je bolje nego ovo sto imamo sada. U nekoj idealnoj varijanti, Bitcoinu bi trebalo da raste vrednost u odnosu na rast ekonomije, a to bi se desavalo prosto prirodno, a ne tamo nekim zakulisnim procenama koliko novca treba da se emituje.

Botom-line: frakciono bankarstvo je smisljeno u uskim bogataskim krugovima sa ciljem da se odrzi poredak i uveca kontrola nad ekonomijom, to je jasno kao dan. I vi to branite...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7173 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.08.2014. u 18:05 - pre 117 meseci
Citat:
pyc
to je jasno kao dan. I vi to branite...


Nope, to je samo tebi i slicnim pobornicima teorija zavere "jasno".

mmix ti je jako lepo objasnio cemu sluzi frakciono bankarstvo, cak ti je i preporucio dobru literaturu. Razlozi su prilicno jednostavni, zapravo, samo ih je potrebno razumeti. Posle toga postaje potpuno besmisleno verovanje u kojekakve zavere, razlozi zasto svaka drzava na celom svetu koristi frakciono bankarstvo (osim nekih nesposobnih kojima je lakse da se vezu za stranu valutu, ali i ta strana valuta je moderan novac, a ne grumenovi metala) je jednostavan: zato sto im omogucava da se nesmetano razvijaju i rastu za razliku od grumenova metala, oblutaka ili nekakve kripto-valute koja se zasniva na bacanju struje.

Na zalost, mislim da je on samo bacio svoje vreme posto tebi evidentno nije stalo do saznavanje necega vec ces samo po N-ti put postovati neke gluposti sa YouTube-a koje su kompatibilne sa tvojom religijom.

Elem, ne, danasnji novac masovno nece zameniti power-virus osim u niche segmentima gde je korisno imati elektronsko placanje sa manjim mogucnostima pracenja (ali i dalje vecim od cistog kesa) od standardnog elektronskog placanja.

Drugim recima, ako hocu da kupim nesto sto ne zelim da drzava zna da kupujem koristicu nesto sto to moze da omoguci, mada ja bih blowj*b, lutku dopa, C4, kradeni laptop, brojeve tudjih kreditnih kartica ili neku uvrnutu seksualnu igracku ipak kupovao kesom.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.08.2014. u 19:10 - pre 117 meseci
pyc, pazi ovako.

1. Ti imas biznis i treba ti kredit, banka ti da kredit od 100.000din uz neku kamatu. Tih 100.000din je ona upisala na tvoj racun tako sto je pozajmila kapital od narodne banke uz zadrzavanje rezerve iz depozita (koji dolazi od deponenata), recimo 20000 din. NBS je ta koja generise novac tako sto banci za uplacenu rezervu uplati tvoj iznos od 100.000 koji banka da tebi. Dakle u tom tenutku platni sistem je uvecan za 100.000din.
2. Ti radis, sljakas sa tim parama i zaradis 130.000din prodajuci svoje proizvode.
3. Na ime otplate kredita ukupno si dao recimo 120.000din, sto tvoju cistu zaradu (pre poreza) postavlja na 10.000din, i sto se tebe tice prica je zavrsena, kredit si vratio.
4. Banka od tih 120.000 vraca NBS glavnicu koju je pozajmila, dakle 100.000, i neku kamatu za angazovanje tih sredstava, recimo 8.000. Dakle ostaje joj prihod od 12000.
5. I pazi sad ovo, najvazniji korak, NBS UNISTAVA 100.000 dinara koje je stvorila u koraku broj 1!!! <==== ovo zaboravljaju svi teoreticari zavera
5a. Na osnovu ekonomske politike, NBS unistava odredjni procenat para koje je uzela na kamate od komercijalne banke da bi kontrolisala inflaciju koju generisu nesolventni krediti.
6. Na angazovanih 20.000din koje je morala da drzi u rezervi, banka deponentu (po vidjenju ili orocenoj stednji) isplacuje kamatu, recimo 2000din, i ostaje joj cist pre-tax profit od 10000.

Iako je izmedju koraka 1 i 5 u opticaju bilo 100k dinara koji su stvoreni iz nicega, taj novac je konstantno bio pod opterecenjem i svakog dana svog postojanja proizvodio zaradu. Ti kazes da je to zlo, ja kazem poljubi pa ostavi, niko te ne bije po usima da uzmes kredit, taj kredit je za one koji su sposobni da naprave novu vrednost ne za one koji bi da trose. Ukoliko ovaj sistem ne bi postojao, ti ne bi mogao da pozajmis od banke vise nego sto banka poseduje u BitCoinima, sto znaci da bi banka morala da depozitoru isplati kamatu na punih 100% depozita, plus da ti zaracuna svoje troskove, sto znaci da ti kamata ni na jedan kredit ne bi bila ispod 15-20% godisnje, u idealnim uslovima. Uslovi medjutim nisu idealni jer Zika konkurent isto hoce kredit i obojca konkuriste za ogranice resurs (BitCoine) i pobedice onaj koji banci da vecu kamatu. Dalji problem je sta ces ti da uradis sa tih 100.000 u BC, jer tvoji kupci takodje moraju da imaju BC i ne mogu da trose frakcione pare na tvoje proizvode.

Jasno je meni sta tebe buni, ti bukvalno izjednacavas novac/dug koji nastaje frakcionim bankarstvom sa dugom koji drzava pravi da bi pokrila deficit, i to je ocigledno i iz ovog videao koji si okacio. To nije isti dug. Drzava ne emituje pare da bi kupila svoje bondove nekontrolisano (sem OMO, vidi dole), to bi vrlo brzo rezultovalo hiperinflacijom i tu tvoj video gresi. Te dve price nisu povezane. Banke kupuju drzavne obveznice cisto kao investicioni instrument, isto kao i sijaset drugih investicionih kompanija i pojedinaca, ali to je vec malo dublja prica veza na sistemske i nesistemske rizike investicija. OMO (Open market operations) izmedju FEDa i Trezora se ne desavaju kroz banke, OMO je instrument ekonomske politike i Fed to radi sam. Taj korak niti je neophodan niti cini deo procesa stvaranja novca kroz frakciono bankarstvo.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.08.2014. u 19:41 - pre 117 meseci
A btw, nisam ti odgovorio na najvazniju stvar vezanu za tvoje vidjenje BitCoin ekonomije. Posto drzava ne moze da emituje BitCoine, a vecina ljudi nece biti u stanju da ih minuje, oni koji poseduju BC bice novi gospodari sveta jer svi BC pripadaju njima i samo njima i cak i kad se pozajme na kraju se vracaju njima. Kako raste vrednost BCa zbog potraznje, tako raste i njihovo bogatstvo. Toliko o tvom BCu kao o savrsenom mehanizmu socijalne pravde. Bilo bi isto kao i u predbankarskom srednjem veku kad je zlato bilo "stabilni" monetarni instrument... Fiat valuta je zapravo ucinila vise za socijalnu pravdu i ekonomsku emancipaciju nego sto je zlato ikad to moglo.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7173 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.08.2014. u 19:45 - pre 117 meseci
@mmix,

Citat:

A btw, nisam ti odgovorio na najvazniju stvar vezanu za tvoje vidjenje BitCoin ekonomije. Posto drzava ne moze da emituje BitCoine, a vecina ljudi nece biti u stanju da ih minuje, oni koji poseduju BC bice novi gospodari sveta jer svi BC pripadaju njima i samo njima i cak i kad se pozajme na kraju se vracaju njima. Kako raste vrednost BCa zbog potraznje, tako raste i njihovo bogatstvo. Toliko o tvom BCu kao o savrsenom mehanizmu socijalne pravde. Bilo bi isto kao i u predbankarskom srednjem veku kad je zlato bilo "stabilni" monetarni instrument...


Hihihi, cenim da svaki BitCoin advokat potajno sanja da ce jednog dana njegovih N bitcoina vredeti bogatstvo... a zasto bi bilo drugacije :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.08.2014. u 19:58 - pre 117 meseci
Citat:
mmix: pyc, pazi ovako.
5. I pazi sad ovo, najvazniji korak, NBS UNISTAVA 100.000 dinara koje je stvorila u koraku broj 1!!! <==== ovo zaboravljaju svi teoreticari zavera


Da li uopste ima poente da citam dalje kada su moje informacije o navodnom unistavanju novca da bi se sprecila inflacija potpuno drugacija. Dakle, moja supruga radi u bankarstvu vec skoro 15 godina i nije cula za tako nesto, a i ja sam se malcice potrudio pa sam prosurfovao u potrazi za informacijama u tom smislu, ili ne-daj-boze zvanicnim izvestajima o tome koliko i kada je novca unisteno. Naravno, nisam nista nasao. Stvar je toliko bitna da smatram da bi takva stvar trebala da bude potpuno transparentna, da li drzavni aparat postoji zbog nas ili mi zbog drzavnog aparata?

Dakle ako uspes da mi pokazes ubedljivi dokaz da se taj korak koji teoreticari zavere uporno zaboravljaju ipak vrsi, duboko cu preispitati svoje stavove o drzavi i bankarstvu, i bicu zahvalan na novom znanju koje sam dobio od tebe.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.08.2014. u 20:07 - pre 117 meseci
Citat:
mmix: A btw, nisam ti odgovorio na najvazniju stvar vezanu za tvoje vidjenje BitCoin ekonomije. Posto drzava ne moze da emituje BitCoine, a vecina ljudi nece biti u stanju da ih minuje, oni koji poseduju BC bice novi gospodari sveta jer svi BC pripadaju njima i samo njima i cak i kad se pozajme na kraju se vracaju njima. Kako raste vrednost BCa zbog potraznje, tako raste i njihovo bogatstvo. Toliko o tvom BCu kao o savrsenom mehanizmu socijalne pravde. Bilo bi isto kao i u predbankarskom srednjem veku kad je zlato bilo "stabilni" monetarni instrument... Fiat valuta je zapravo ucinila vise za socijalnu pravdu i ekonomsku emancipaciju nego sto je zlato ikad to moglo.


Ovo dotice samu filozofiju potrosnje. Ne znam da li uocavate dokle je ovo drustvo doguralo? Do hiper-potrosnje nebitnih stvari, milion vrsta laptopa, milion vrsta pasti za zube, opsti konzumerizam (naravno, medju srednjom i visom klasom, najniza klasa samo radi i prezivljava da ostali mogli da trose neumereno).

Ako radis, i zaradis Bitcoine koji vremenom vrede sve vise i vise, onda imas razlog vise da stedis i trosis pare na nepotrebne gluposti > manje zagadjujes okolinu > stvara se jedno generalno zdravije drustvo, koje bi se mozda okrenulo nekim pravim vrednostima, a ne materijalizmu. A trenutno su stvari upravo obrnute, 10k evra koje imas u banci na racunu za par godina ce moci da ti kupe Fiata a ne BMW-a, pa onda sam sebe forsiras da trosis sto je u neku ruku i nemoralno i neodgovorno prema ovoj planeti.

...dovedose nas fiat i frakciono bankarstvo do ivice 3. svetskog rata, a vi samo lepo zatvorite okice i skoknite do supermarketa po kokice i pivo, eno tekma pocinje.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.08.2014. u 20:53 - pre 117 meseci
Citat:
pyc: Dakle ako uspes da mi pokazes ubedljivi dokaz da se taj korak koji teoreticari zavere uporno zaboravljaju ipak vrsi, duboko cu preispitati svoje stavove o drzavi i bankarstvu, i bicu zahvalan na novom znanju koje sam dobio od tebe.


Onog trenutka kad NBS komercijalnoj banci pozajmi pare po osnovu rezerve, novac se stvara (ulazi u platni promet i iskazuje se na racunu banke a do tada nije bio iskazan), onog trenutka kad komercijalna banka uplati/vrati taj novac NBS, novac se smatra unistenim jer se otpisuje sa racuna banke i vise ne iskazuje u platnom prometu. Ne postoji nikakvo ritualno spaljivanje novcanica, konto NBS je teorijski beskonacan (u praksi nije zbog finansijske politike) i on nije iskazan u platnom prometu, stvari koje se u njega uplacuju "nestaju", stvari koje se iz njega isplacuju "nastaju" iz nicega. Ni u jednoj modernoj ekonomiji komercijalne banke vise nemaju pravo da autonomno generisu novac kroz frakciono bankarstvu, to radi centralna banka zbog kontrole i sporovodjenja ekonomske politike. Konkretan nacin na koji se taj mehanizam uplate/isplate sprovodi u Srbiji ne znam, znam samo za Fed jer sam sa tim radio, ali ne verujem da je mnogo drugacije, moja pretpsotavka je da banke imaju konta pri NBS na koja im NBS uplacuje sredstva i sa kojih sredstva skida van kliringa i da je to sve pokrivenom odgovarajucom zakonski propisanom papirologijom.


Citat:
pyc: Ako radis, i zaradis Bitcoine koji vremenom vrede sve vise i vise, onda imas razlog vise da stedis i trosis pare na nepotrebne gluposti > manje zagadjujes okolinu > stvara se jedno generalno zdravije drustvo, koje bi se mozda okrenulo nekim pravim vrednostima, a ne materijalizmu. A trenutno su stvari upravo obrnute, 10k evra koje imas u banci na racunu za par godina ce moci da ti kupe Fiata a ne BMW-a, pa onda sam sebe forsiras da trosis sto je u neku ruku i nemoralno i neodgovorno prema ovoj planeti.
...dovedose nas fiat i frakciono bankarstvo do ivice 3. svetskog rata, a vi samo lepo zatvorite okice i skoknite do supermarketa po kokice i pivo, eno tekma pocinje.


Na stranu te ekoloske gluposti i ekonomski nonsens koji si izneo (i te kokice i pivo neko mora da napravi i od toga hrani svoju decu, da nema taj posao ostao bi gladan), ne postoji mogucnost da ti zaradis vise BitCoina nego sto ih je na raspolaganju, onaj ko ima BC nije tele, zna da ima nesto sto drugima neprocenljivo treba i da samo od tebe to mogu da uzmu i naravno da ce gledati da te uskrati u svakom mogucem pogledu. Sto vise bude vredeo BitCoin gledace da te plati manje u BC. A ako neces da radis, ima ovaj sto je ispusio za posao za kokice i pivo, radice on. Ti stvarno ne kapiras da je takav ekonomski sistem vec postojao i da nikome nista dobro nije doneo? Zapravo je toliko los da je celu ejdnu imperiju (Rimsku) srusio na kolena.

3. svetski rat ce mozda biti, mozda nece, ali mu fiat i frakciono bankarstvo sasvim sigurno nije uzrok.



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: Cryptocoins :: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta

Strane: << < .. 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 393571 | Odgovora: 2127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.