Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bucni HDD Maxtor!

[es] :: Storage :: Bucni HDD Maxtor!

[ Pregleda: 2593 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

R-Byter

Član broj: 8221
Poruke: 344
*.absolutok.com



+1 Profil

icon Bucni HDD Maxtor!12.02.2004. u 14:39 - pre 245 meseci
Skoro sam uzeo novi HDD od 160GB. U pitanju je maxtor 6Y160P0. Sve fino, ima 8MB cache. Pri podizanju sistema i povremeno u toku rad, kad izvrsava neke vece operacije na disku, pri startovanju vecih programa itd, cuje se "krkljanje" odnosno "oranje" glave po disku. Nisam primetio da ima slabije performanse, naprotiv, koliko vidim, on odlicno radi. Moj bivsi HDD od 20GB(WD) skoro da se nije cuo u ovim situacijama. U idle rezimu je ovaj novi maxtor tih.
Da li je normalno da su ovi novi maxtori bucniji?
Pozdrav i unapred hvala za svaki dobronameran odgovor.
 
Odgovor na temu

Billy_boy

Član broj: 13944
Poruke: 354
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Bucni HDD Maxtor!13.02.2004. u 18:15 - pre 245 meseci
Vjerojatno nije nista.
Ako cita s vise prostorno udaljenih lokacija na disku moze se dogoditi da se cuje pomicanje glave, a ako si bas zabrinut potrazi na es-u je bilo dosta tema o HD-ovima. Na jednoj temi je netko dao link za download primjera 4 opasna zvuka hdd-a.
 
Odgovor na temu

R-Byter

Član broj: 8221
Poruke: 344
*.93.237.0



+1 Profil

icon Re: Bucni HDD Maxtor!13.02.2004. u 23:03 - pre 245 meseci
Cini mi se da sam taj link ispratio, U svakom slucaju, dao si mi vrlo logican odgovor. Zahvaljujem. Pronasao sam i to da ovi HDD-ovi imaju neku foru koja se zove Acoustic Management i da moze da se smanji buka koju proizvodi glava u seek rezimu. Verovatno cu i to da probam. U svakom slucaju, da kucnem u drvo, sve je u redu sa HDD-om za sada.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Bucni HDD Maxtor!

[ Pregleda: 2593 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.