Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

XP za test kao viruelna mašina - pod XP-om?

[es] :: Windows desktop :: XP za test kao viruelna mašina - pod XP-om?

[ Pregleda: 2839 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.opera-mini.net.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon XP za test kao viruelna mašina - pod XP-om?12.05.2011. u 18:26 - pre 157 meseci
Imam WinXP i hoću da testiram drugu XP verziju.

Mogu li pod postojećim WinXP da instaliram virtuelnu mašinu i u njoj drugu instalaciju WinXP, koju bih testirao? Bezbolna varijanta.

Ako da, šta gubim u poređenju sa
dual boot normalnom instalacijom XP-a za testiranje?

Ako da, koji VM softver da koristim: Virtualbox, WMWARE...?

Hvala.
 
Odgovor na temu

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.203.*



+69 Profil

icon Re: XP za test kao viruelna mašina - pod XP-om?12.05.2011. u 18:43 - pre 157 meseci
ako mene pitas VirtualBox

Naravno, za svako experimentisanje neka virtuelna masina,
nemas pojma koliko bezbolno :-),
nista ne gubis osim experimenata sa razlicitim drajverima koje npr. VirtualBox instalira kroz njegov GuestAdditions


L.P.


:D
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: XP za test kao viruelna mašina - pod XP-om?12.05.2011. u 19:19 - pre 157 meseci
Kad su u pitanju performanse, virtuelna mašina ne može da se uporedi sa normalnom instalacijom, tj. sa dual boot-om, takvo je bar moje iskustvo.
Ima i onih koji čak tvrde suprotno tj. da to radi perfektno u šta je ne verujem jer sam time eksperimentisao da lično proverim kako to funkcioniše.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: XP za test kao viruelna mašina - pod XP-om?12.05.2011. u 19:25 - pre 157 meseci
Hvala! Ne mora da radi savršeno i nerealno je očekivati da će imati istu brzinu. Imam nekoliko različitih XP instalacija, ne bih hteo svaku "regularno" da instaliram, te sam mislio da "skratim put" kroy VM, tj. VirtualBox. Ako mi se ne sviđa, samo obrišem iz VirtualBox-a i to je to? Moj "glavni" XP koji pokreće PC neće biti ugrožen ni na koji način?
Citat:
experimenata sa razlicitim drajverima koje npr. VirtualBox instalira kroz njegov GuestAdditions

Kakvi su ovo eksperimenti?
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.20.*



+303 Profil

icon Re: XP za test kao viruelna mašina - pod XP-om?12.05.2011. u 19:28 - pre 157 meseci
Meni radi mozda 10% sporije od glavnog sistema. I ne primecuje se da je nesto mnogo usporeno.
Inace, evo skoro mesec dana koristim VMware, i prezadovoljan sam kako radi.

edit:
"Ako mi se ne sviđa, samo obrišem iz VirtualBox-a i to je to? Moj "glavni" XP koji pokreće PC neće biti ugrožen ni na koji način?"

Aha. Nece biti, osim ako ne navuces viruse u virtuelnu masinu, pa ih onda preko mreze prebacis u glavni sistem :)
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: XP za test kao viruelna mašina - pod XP-om?12.05.2011. u 20:16 - pre 157 meseci
Citat:
Milos911: skoro mesec dana koristim VMware, i prezadovoljan sam kako radi.

Kako radi? Instaliraš WMware lokalno, ili u oblaku...?
Citat:
Aha. Nece biti, osim ako ne navuces viruse u virtuelnu masinu, pa ih onda preko mreze prebacis u glavni sistem

Preko mreže? Na istom su računaru, kako misliš "preko mreže"?
 
Odgovor na temu

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.203.*



+69 Profil

icon Re: XP za test kao viruelna mašina - pod XP-om?12.05.2011. u 20:28 - pre 157 meseci
Citat:
owim
Kakvi su ovo eksperimenti? ;)


mislio sam da isprobavas razlicite drivere ... toga nema ;) tj da ih mjenjas ili sl.
tj kao sto rekoh
Citat:
koje npr. VirtualBox instalira kroz njegov GuestAdditions


performanse, hm...,
ja i ne osjecam da sam na VirtualBox, cak sta vise imam osjecaj da i realnije radi tj. koliko mu dam procesora, ram-a, grafike bolje to ispostuje nego VMware ali to je moje misljenje.
Nisam imao problema sa ni jednim Windows-om od Xp-razlicitih, vecinom professional SP2-SP3, Win7 (od starter-a do ultimate x64), par Linuxa, pa cak ni Mac OS x ali ti to zavisi od konfiguracije.
nego owim da se ne ponavljam, nista ne gubis ako instaliras programcic kao sto je VirtualBox.

da, Milos911
Citat:
Aha. Nece biti, osim ako ne navuces viruse u virtuelnu masinu, pa ih onda preko mreze prebacis u glavni sistem :)


Nisam neki korisnik ovoga VirtualBox-a, ali ni na jednu virtuelnu masinu nisam instalirao antivirus (osim u slucajevima kada na MAC instaliram Win preko VirtualBox-a, za svaki slucaj) niti sam imao takvih i slicnih problema, inace zadnjih godina koristim Avast Free na masinama na kojim ne ubacim preko 20-tak tudjih USB-ova u komp. dnevno.
a sto se tice owim-og pisi pa brisi OS to se slazem, samo bih jos dodao da ima i Backup pa kad ti zatreba posluzis se ....




:D
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: XP za test kao viruelna mašina - pod XP-om?12.05.2011. u 21:36 - pre 157 meseci
Citat:
a sto se tice owim-og pisi pa brisi OS to se slazem, samo bih jos dodao da ima i Backup pa kad ti zatreba posluzis se ....

Hvala, sve jasno. Imam svoj stabilan XP na fino nameštenim aplikacijama i ne bi hteo da mu se nešto desi. Hteo bih da odaberem neki XP, imam više verzija, pa da in testiram. Znači VirtualBox, ne VMware. Backup čega?
 
Odgovor na temu

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.203.*



+69 Profil

icon Re: XP za test kao viruelna mašina - pod XP-om?12.05.2011. u 21:48 - pre 157 meseci
backup virtuelne masine, naravno 8-)
l.p.
:D
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: XP za test kao viruelna mašina - pod XP-om?12.05.2011. u 22:00 - pre 157 meseci
Što? Samo izbrišem ono što sam instalirao iz VM i to je to. Ili izbrišem celu VM i instaliram ponovo VirtualBox. Nisam nikad koristio ni jednu od ove dve VM, tako da pričam napamet, pa ne kontam šta će mi bekap.
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: XP za test kao viruelna mašina - pod XP-om?12.05.2011. u 23:47 - pre 157 meseci
Instaliraš vbox, napraviš virtual-mašinu (dobijaš virtual-disk). Taj virtual disk iskopiraš i skloniš, posle radiš šta-god na virtual mašini. Ako nešto skrljaš virtual-disk, izbrišeš, pa vratiš onu kopiju i nju otvoriš i nastaviš. Sam virtualizator (vbox ili vmware) ostaje instaliran, naravno.
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.20.*



+303 Profil

icon Re: XP za test kao viruelna mašina - pod XP-om?13.05.2011. u 00:25 - pre 157 meseci
Citat:
owim:Kako radi? Instaliraš WMware lokalno, ili u oblaku...?

Radi odlicno, glavni sistem mi je windows 7, virtuelni xp. Doduse, ako ga dugo ne cackam, pa kad pocnem, hoce da se vuce mozda minut, jer imam malo rama pa sedmica verovatno prebaci na hard da u ramu obavlja ono sto trenutno radim.
Pre toga sam koristio parallels, ali sam odustao kad je stara verzija pocela da brljavi, a nova ne radi jer mi procesor ne podrzava virtualizaciju.
Citat:
owim: Preko mreže? Na istom su računaru, kako misliš "preko mreže"?

Na istom su racunaru, ali virtuelna masina sa racunarom komunicira preko (virtuelne) mreze. Doduse, ovaj VMware ima par kul dodataka, tako da ne moram da se mucim da prebacujem fajlove na taj nacin. Od dodataka ima(bar sto sam uspeo da primetim): drajvere za viruelnu graficku, koji prilicno lepo rade, sihronizaciju misa (masina ne moze da ga zakljuca, pa da ga vracas hostu kombinacijom tastera), deljeni clipboard (ovo je mnogo dobro, moguce je raditi c/p teksta, fajlova, i svega ostalog izmedju virtuelne masine i hosta), onda mozes da koristis hostov internet (nat), i tako...

Citat:
missortr: Nisam neki korisnik ovoga VirtualBox-a, ali ni na jednu virtuelnu masinu nisam instalirao antivirus (osim u slucajevima kada na MAC instaliram Win preko VirtualBox-a, za svaki slucaj) niti sam imao takvih i slicnih problema, inace zadnjih godina koristim Avast Free na masinama na kojim ne ubacim preko 20-tak tudjih USB-ova u komp. dnevno.
Samo kazem da je moguce navuci virus u virtuelnu masinu, i bas zbog opustenog stava da ju je lako obrisati ako se zarazi, moze se zaraziti ceo komp. Tako da ako se planira posecivanje sumljivih sajtova i slicno iz vm-a, ne treba se previse opustati...

I odgovor owimu na pitanje "sto" za bekap, zato sto ti je brze uraditi c/p fajla od gigabajt-dva, nego instaliranje xp-a od pocetka :)
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: XP za test kao viruelna mašina - pod XP-om?13.05.2011. u 06:02 - pre 157 meseci
Hvala drugari, sve jasno!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-a-10.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: XP za test kao viruelna mašina - pod XP-om?13.05.2011. u 06:49 - pre 157 meseci
VMware ima opciju da radi backup u vidu snapshotova stanja na virtuelnom hardu. Veoma kulturno odrađeno.
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Član broj: 16959
Poruke: 743
82.117.198.*



+25 Profil

icon Re: XP za test kao viruelna mašina - pod XP-om?13.05.2011. u 07:54 - pre 157 meseci
Za onako bas dobar testing preporucjem:
- VirtualBox
- Mnogo memorije (bilo bi idealno >=4GB)
- Visejezgarni procesor (Dual Core / QuadCore)

Dobijas : Neosetnu ili nikakvu razliku u brzini, Bezbolnost ako nesto sje*es, jer mozes da kloniras VirtualBox-HDD file.. pa uvek jovo-nanovo.

Gubis: "Zive" Drajvere. Jer ce XP koristiti emulirane drivere..
VBOX je uvek bio dobar za testiranje nekog linuxa "DA vidis kako izgleda"
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

mikoni
Dinko Mikoni
Beograd

Član broj: 85369
Poruke: 328
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: XP za test kao viruelna mašina - pod XP-om?13.05.2011. u 18:10 - pre 157 meseci
Momci potpuno i neopravdano ste zaboravili VMware Player jer je odličan za sve vrste testiranja i besplatan je ( ne VMware Workstation, ubitačno zahtevan, profesionalan ). Možda i bolji u određenim segmetima od VirtualBox-a, iako ovaj drugi ima bolje ocene na nekim forumima ( čini mi se zbog poređenja sa MS Virtual PC ).
Pozdrav, Mikoni
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: XP za test kao viruelna mašina - pod XP-om?

[ Pregleda: 2839 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.