Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Plata junior developera

[es] :: Vodič za posao :: Plata junior developera

Strane: 1 2

[ Pregleda: 28043 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Plata junior developera04.05.2011. u 12:17 - pre 157 meseci
Citat:
tdusko: Moje misljenje je da bi se neko zaposlio kao junior java/c#/php... programer ne treba vise od 6 meseci ucenja.

Problem je ovde druge prirode. Neko ce nauciti neki od tih jezika za nivo juniora u tom roku. Medjutim, imho, programer treba da zna dosta drugih stvari koje nisu cisto korisnicke. Meni je prosto neverovatno da mnoge moje kolege (sto sadasnje, sto bivse) iako rade kao programeri po par godina ne razumeju sistem permission-a za fajlove, ne znaju sta je net submask u tcp/ip podesavanjima, ne znaju sta je koja root grana u Registry-u itd. itd.
Meni takva znanja deluju kao normalna da ih zna programer a to vec nije nesto sto se nauci za 6 meseci. Pored programiranja, treba se dobro upoznati i sa operativnim sistmom i sl.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Plata junior developera04.05.2011. u 13:18 - pre 157 meseci
Slazem se u potpunosti sa tobom ali to je upravo i ono sto sam ja hteo da kazem ali se ocigledno nisam dobro "odrazio". Da li programer treba da zna puno vise od samog programskog jezika? Da. Da li se to sve moze nauciti za 6 meseci? Ne. Da li vecina juniora zna to? Ne.

Prema tome, da bi postao junior programer i primao platu 300-ak u startu ne treba ti vise od 6 meseci intenzivnog ucenja da krenes od nule uz naravno intelekt komponentu. E sad, da li ce posle 5 godina imati 350 ili 1200 Eur to je druga prica.
 
Odgovor na temu

BrainDemage
gotovan

Član broj: 253985
Poruke: 114
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Plata junior developera04.05.2011. u 20:07 - pre 157 meseci
Citat:
tdusko
Prema tome, da bi postao junior programer i primao platu 300-ak u startu ne treba ti vise od 6 meseci intenzivnog ucenja da krenes od nule uz naravno intelekt komponentu. E sad, da li ce posle 5 godina imati 350 ili 1200 Eur to je druga prica.


Koliko ta "druga prica" zavisi od samog programera, a koliko od kompanije u kojoj radi? Kako jedan junior moze da iskaze zelju za napredovanjem, na koji nacin treba da se postavi? Da li treba da obavlja taskove pre roka, ili da postojece odradi sto kvalitetnije ili nesto trece?
Život je polje svih mogućnosti.
Ono što izaberete to je vaš život.
 
Odgovor na temu

ArsicS

Član broj: 140959
Poruke: 99
*.static.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Plata junior developera05.05.2011. u 07:24 - pre 157 meseci
Citat:
BrainDemage: Koliko ta "druga prica" zavisi od samog programera, a koliko od kompanije u kojoj radi? Kako jedan junior moze da iskaze zelju za napredovanjem, na koji nacin treba da se postavi? Da li treba da obavlja taskove pre roka, ili da postojece odradi sto kvalitetnije ili nesto trece?


"druga priča" zavisi samo od programera. Ukoliko je firma problem, programer vredi a pristaje na manju platu i ne traži nov posao, problem je opet u programeru :). Lično smatram da na početku karijere nije poželjno ostati u istoj firmi više od 4g, pa makar ti bio zadovoljan platom. Pričam iz ličnog iskustva, treba steći malo širi pogled na tržište, promena firme te pokrene.

Što se drugog pitanja tiče, uvek sam birao kvalitet pre brzine - to što je bilo brže u početku postaje sve sporije kako projekat odmiče.
 
Odgovor na temu

cips85

Član broj: 263544
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Plata junior developera02.09.2011. u 11:49 - pre 153 meseci
Malo sam zakasno sa odgovorom, slucajno sam naleteo na ovu temu. Pocetnicka plata za PHP programera u kg je 300evra(30000 dinara) bez imalo iskustva.
 
Odgovor na temu

Boyka
BPS

Član broj: 287185
Poruke: 338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Plata junior developera25.12.2015. u 23:03 - pre 100 meseci
Da ne bih otvarao novu temu da pitam nesto.

Ja se 4 godine bavim programiranjem, od te 4 godine 2 su bile samo učenje, skoro svakodnevno.
Poslednje dve godine su uglavnom projekti od kojih sam zaradio do sada ukupno oko 2000 evra.
I to najviše od poslednja dva projekta, jedan 500, drugi 400 evra za 3 meseca, u suštini projekti su bili vrednosti po 1500 evra, tu je lik zaradio preko mene, ali hvala mu u svakom slučaju jer mi mnogo znači to, a i on je imao veliku ulogu objasnjavajuci mi formule za kvote, i uradio je frontend.

Sada mene zanima u šta ja spadam kada bih konkurisao za posao?

Imam 12 front end/back end sajtova HTML/CSS/JS(JQ,AJAX)/WP/Joomla /PHP za CMS/Authentication/Upload
Imam 2 ozbiljnija projekta, prvi je bio ovaj za 500 evra
sadrzao je
parsiranje XML fidova za utakmice,
dakle fidovi za istorijske rezultate jos od 2000te godine, fidovi za kvote, naj strelce, igrace,
livescore fidovi, tabele aktuelne i prethodnih sezona, mapiranje klubova jer sam vadio podatke sa vise izvora, od Bet365 kladionice, i od 2 univerzalna fidera
smestanje tih fidova u bazu podataka, desetak tabela sada napamet ne mogu da se setim, u historic tabeli se nalazi preko pola miliona redova i stalno se dopunjuju...
Sve je to dinamicki putem
xml => php => mysql
mysql => php => (json?) => ajax => html
radjeno
Bilo je tu jos dosta stvari vise ne mogu ni da se setim.

Drugi projekat je sistem koji proverava da li bi potencijalno kladjenje u buducnosti bilo isplativo na osnovu rezultata iz proslosti

i fora je slicna, sa vise logickih zavrzlama,
S tim da sam podatke vadio iz CSV fajlova sto je jednostavno, i iz Bet365 i Pinaccle fidova,
Tu se kreira sistem, unose se parametri jedna ili vise liga, jedna ili vise sezona, kladionice,
Tip sistema (na pobedu, poraz, nereseno, over 2.5 g,under 2.5,asian win, asian lose, lay win, lay draw, lay lose,extended asian win lose itd),
potom parametri kojih je bilo oko 130 i oni su predstavljali pravu logicku zavrzlamo sa multidimenzionalnim nizovima, jer se moze kombinovati npr
niz pobeda nekog tima sa prosecnim golovima u sezoni i sa nizom hendikepa itd. Takodje sve je preko ajax-a islo.
Tu sam radio u codeignitieru i wordpress-u, wp sam morao ubaciti da nebi pravio i pay pal servis, tako da je frontend isao na wp, a ovaj sistem koji je odvojen isao na ci itd.

Ja sutra kada bih konkurisao za neki posao, sta sam ja? Ne mogu se nazvati bas juniorom, jer nisam isti kao kolege koje su tek zavrsile kurs ili fakultet, ipak sam neki nivo vise od njih (da samo vidite sta izlazi iz it fakulteta kuku), a opet nisam ni pro...
Planiram jos par ozbiljnih projekata da uradim, imam vec zakazano nesto u magentu, potom i sajt za online trgovinu itd

Nemam nijedan projekat u C# i ASP-u, a njih sam ucio i zbog njih se poceo baviti s programiranjem.

Od umeca znam
php(ci kao fw), web design(+bootstrap) i sve sto spada u to, da ne nabrajam, asp, c#, mysql, mssql, wp, joomla...

javu, magento i drupal jos moram da usavrsim.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Plata junior developera

Strane: 1 2

[ Pregleda: 28043 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.