Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gde da upišem master studije iz web dizajna?

[es] :: Web dizajn i CSS :: Gde da upišem master studije iz web dizajna?

[ Pregleda: 3514 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirjana21
nezaposlena
Beograd

Član broj: 190164
Poruke: 73
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Gde da upišem master studije iz web dizajna?11.04.2011. u 16:26 - pre 157 meseci
U junu završavam studije na Visokoj tehničkoj školi u Novom Sadu na smeru web dizajn. To je trogodišnja škola pa zbog lakšeg nalaženja posla želim da upišem i četvrtu godinu negde. Zna li neko gde bih to mogla učiniti?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Gde da upišem master studije iz web dizajna?11.04.2011. u 17:23 - pre 157 meseci
Ne znam za fakultete i visoke skole koji nude master studije vezane za web dizajn ali to ne znaci da ne postoje, jer sam ja lose informisan sto se toga tice..

Ja mogu samo da ti potvrdim da niko od poslodavaca (trenutno, u Srbiji) nece pre da zaposli nekog ko ima master is web dizajna a nema par projekata iza sebe nego nekog sa zavrsenom srednjom skolom koji se bavi web dizajnom vec dugo i ima dosta uspesnih (i kvalitetnih) projekata iza sebe.
Hocu reci, diploma ti nije nikakav garant. Naravno da je u svakom smislu to plus, ali evo npr ja nemam diplomu nekog fakulteta/visoke skole (jos uvek nemam, mada uporedo sa poslom i studiram) a nemam problem da nadjem poseo i u mogucnosti sam da ne prihvatim neku poslovnu ponudu ako mi se ne svidja. Upravo iz razloga sto se ovim poslom (web dizajn/development) bavim vise od 5 godina (sto uopste nije mnogo) i radio sam na dosta zahtevnih projekata...


Sto se tice tvog konkretnog pitanja informisi se po sajtovima FIT-a i sl fakulteta (nemam pojma sta FIT ima u ponudi, ali mogu da potvrdim da RAF nema to sto tebi treba)..
 
Odgovor na temu

Mirjana21
nezaposlena
Beograd

Član broj: 190164
Poruke: 73
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Gde da upišem master studije iz web dizajna?11.04.2011. u 18:28 - pre 157 meseci
Pa ovako, ja imam dosta radova do sad urađenih, što samostalnim radom za klijente, što za fax. Ali sam od dosta ljudi čula koji su završili moju školu koja je inače trogodišnja da ih nisu primili da rade jer nemaju četvorogodišnju školu. Zbog toga sam htela negde završiti dodatnu četvrtu ili master.
Uglavnom, hvala na informacijama.
Na kraju, ako i ne nađem nigde gde mogu upisati četvrtu nadam se da ću negde uspeti da se zaposlim iako nemam veze a to je koliko sam se i sama uverila u ovoj zemlji najbitnije.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Gde da upišem master studije iz web dizajna?11.04.2011. u 19:57 - pre 157 meseci
Mirjana sumnjam da ces sa 4. godinom fax-a naci lakse posao. Izuci zanat, obrazuj se samostalno, izgradjuj ukus, prati trendove.. to je svakako mnogo korisnije od formalnog obrazovanja na tu temu koje je daleko od neceg kvalitetnog. Za pocetak ne bi bilo lose da koju nedelju posvetis html i css-u s obzirom na tvoje pitanje iz susedne teme :)
 
Odgovor na temu

milosijaa
Milos djordjevic
PHP Developer
srbija

Član broj: 88371
Poruke: 135
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Gde da upišem master studije iz web dizajna?07.06.2011. u 22:28 - pre 155 meseci
Nemoj gubiti vreme na faksu. Skolu i osnovu vec imas. Ako zaista zelis dobro da izucis zanat, moj savet ti je da napravis listu firmi/agencija za koje znas da "ubijaju" koliko su dobre. Pokucas na vrata i kazes "Ja bih da radim za DZABE". Negde ce te primiti.

To sto ces tamo nauciti ni jedan fax ti ne moze dati, to znanje ce svaki poslodavac ceniti vise od bilo kog proseka ili diplome...



 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Gde da upišem master studije iz web dizajna?

[ Pregleda: 3514 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.