Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koju knjigu na srpskom nabaviti za Slackware?

[es] :: Linux :: Koju knjigu na srpskom nabaviti za Slackware?

[ Pregleda: 3618 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.com



+10 Profil

icon Koju knjigu na srpskom nabaviti za Slackware?10.02.2004. u 00:43 - pre 246 meseci
Ovako, vec vise godina koristim computer, koristio sam DOS, Win3.x Win9x, poslednjia tri meseca XP. Odlucio sam da krenem sa ucenjem Linuxa, pa ne znam za koju knjigu da se odlucim, a ne mogu da se oslonim samo na sadrzaje sa neta, koji su mahom na engleskom, a vecina textova koje sam procitao, a ticu se Linuxa, deluje komplikovano cak i na srpskom. Moje znanje Linuxa je apsolutna nula, iskreno, nisam video ni kako izgleda :)), ali sam se odlucio za Slackware jer volim sebi da uvaljujem koske ;)
Dakle, puno bi mi znacilo ako bi mi neko preporucio neku kvalitetnu knjigu za pocetnike.
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Koju knjigu na srpskom nabaviti za Slackware?10.02.2004. u 07:44 - pre 246 meseci
Iz iskustva mogu da ti kazem da su tekstovi na srpskom dosta komplikovaniji. Pre svega zbog toga sto ne postoji neki standardizovan recnik vec svako koristi one izraze koji njemu odgovaraju. Pa dok pohvatas sta je pesnik hteo da kaze izgubis dosta vremena. U svakom slucaju ne bi ti skodilo da naucis sve te izraze na engleskom ako zelis da se iole ozbiljnije bavis linuxom.
 
Odgovor na temu

L I L I T
nadmin

Član broj: 2437
Poruke: 868
195.178.35.*

Jabber: lilit@elitesecurity.org
Sajt: www.geekchix.org


Profil

icon Re: Koju knjigu na srpskom nabaviti za Slackware?10.02.2004. u 08:21 - pre 246 meseci
Upravo to ... mani se u početku ''domaće literature''
tako ćeš sebi uvaliti tek veću kosku ;-)

Evo jedne od mojih prvih knjigića koje sam pročitala u jednom dahu
The Official Guide To Slackware Linux
jednostavno u njoj za početak ima o svemu po malo,tj sasvim dovoljno,
totalno jedno lite štivo i + imaš dosta primera
(vole deca slikovnice i kad porastu) ;-)
 
Odgovor na temu

slacker

Član broj: 14720
Poruke: 1049
*.net.hinet.hr



+1 Profil

icon Re: Koju knjigu na srpskom nabaviti za Slackware?12.02.2004. u 04:44 - pre 245 meseci
Ako se ne varam na drugom CD-u Slackware 9.1 imas Slackbook u html formatu pa svakako pogledaj.
 
Odgovor na temu

stale85
Stanislav Antic
Student
Sremčica

Član broj: 6670
Poruke: 120
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Koju knjigu na srpskom nabaviti za Slackware?14.02.2004. u 22:35 - pre 245 meseci
Svakako bi ti preporucio da potrazis kod nasih domacih distrubutera GNU/linux softvera dokumentaciju, uglavnom u svojoj ponudi imaju makar jedan CD sa skupom knjiga ili video predavanja. Predavanja su na engleskom. I navikni se sto pre na engleski neka ti postane maternji jezik 2.
Ken Thompson has an automobile which he helped design. Unlike most automobiles, it has neither speedometer, nor gas gauge, nor any of the other numerous idiot lights which plague the modern driver. Rather, if the driver makes a mistake, a giant “?” lights up in the center of the dashboard. “The experienced driver,” says Thompson, “will usually know what’s wrong.”
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Koju knjigu na srpskom nabaviti za Slackware?

[ Pregleda: 3618 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.