Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Philips 36ml8906 ekran 16:9 ali se uvek upali kao 4:3

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Philips 36ml8906 ekran 16:9 ali se uvek upali kao 4:3

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5165 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

todorl
Lončarski Todor
nezaposlen
Novi Sad

Član broj: 37453
Poruke: 88
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: todorl.on.neobee.net


+4 Profil

icon Re: Philips 36ml8906 ekran 16:9 ali se uvek upali kao 4:305.05.2011. u 20:01 - pre 157 meseci
Pozdrav za ucesnike!

Ja sam bazirao odgovor na eeprom. Narocito X2404. To je problem kod Philps-a jos od 2a, 2b, 3a i ostalih sasija. Mislim da ja imam 1 ali nisam siguran da li je 100% ispravan. Programira ga izmedju ostalih i seeprog elnec-ov eeprom programator. Eventualno da mi od ponedeljka posaljes postexpresom originalni eeprom da ga iscitam ili eventualno ako na net-u nadjem dobar damp pa da ga isprogramiram. Inace u pitanju je struja na portovima od eeproma i procesora, tako da kada stavis bilo koji c spali ga ili osteti. U 3A sasijama sam stavljao ST i jos neke i nisu izdrzavali duze od par gasenja. XICOR je tesko naci narocito onaj bez dodataka u nazivu tj samo X2404. Mislim da se vise i ne pravi.
Ako si raspolozen za ovu probu posalji pp. Ja cu u medjuvremenu proveriti da li ga imam. Ili probaj kod majstora koji duze rade da ga pronadjes. Ima ga i u nekim ark starijim, ali ih nisam radio pa ne znam u kojim tacno modelima.
Todor
Lončarski Todor
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
*.adanet.rs.



Profil

icon Re: Philips 36ml8906 ekran 16:9 ali se uvek upali kao 4:305.05.2011. u 20:42 - pre 157 meseci
Hvala ti na informaciji.
Bas pre oko 1 sat sam razgovara u Madjarskoj sa mojim drugom koji je serviser.
On kaze da ima sigurno taj Eprom negde na tavanu-koji mu je pun TV panela.
I potrazice mi ga i dace,ali.:

Kako sam shvatio u Service manualsu pise da ako uradim SERVIDE DEFAULT on nulira EPROM i
ispise fabricke podatke.To sam uradio sa ovim postojecim. I isto je. Ne pamti mi 16:9
Iz toga razloga postoji kod druga sumnja da je neispravan moj Eprom.
On licno misli da verovatno postoji CAKA i da je to objasnjeno u USER MAnualsu,koji imam na Holandskom i
moze se dobiti i na Spanskom. u pdf. Pa sada budi pametan i razumi.
Mozda pokusam sa google linguage.

Medjutim ovaj drug je pametan,pa kaze da ga prekopcam preko Videa koji mi je ispod pa da namestim na 16:9
i da menjam kanale preko video. Nije i zasad mi je i to resenje. a TV je jos rasklopljen pa bice nekako,videcu

Svakako hvala svima,ali pisite ako neko ima bas ono pravo za problem

Jovan.
vj
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
*.adanet.rs.



Profil

icon Re: Philips 36ml8906 ekran 16:9 ali se uvek upali kao 4:305.05.2011. u 20:49 - pre 157 meseci
Hvala ti na informaciji.
Bas pre oko 1 sat sam razgovara u Madjarskoj sa mojim drugom koji je serviser.
On kaze da ima sigurno taj Eprom negde na tavanu-koji mu je pun TV panela.
I potrazice mi ga i dace,ali.:

Kako sam shvatio u Service manualsu pise da ako uradim SERVIDE DEFAULT on nulira EPROM i
ispise fabricke podatke.To sam uradio sa ovim postojecim. I isto je. Ne pamti mi 16:9
Iz toga razloga postoji kod druga sumnja da je neispravan moj Eprom.
On licno misli da verovatno postoji CAKA i da je to objasnjeno u USER MAnualsu,koji imam na Holandskom i
moze se dobiti i na Spanskom. u pdf. Pa sada budi pametan i razumi.
Mozda pokusam sa google linguage.

Medjutim ovaj drug je pametan,pa kaze da ga prekopcam preko Videa koji mi je ispod pa da namestim na 16:9
i da menjam kanale preko video. Nije i zasad mi je i to resenje. a TV je jos rasklopljen pa bice nekako,videcu

Svakako hvala svima,ali pisite ako neko ima bas ono pravo za problem

Jovan.
vj
 
Odgovor na temu

Pletikosic Davor
RTV mehanicar, "RTV mehanicarska
radnja" Sombor
Sombor

Član broj: 35671
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 205


Profil

icon Re: Philips 36ml8906 ekran 16:9 ali se uvek upali kao 4:306.05.2011. u 12:32 - pre 157 meseci
Imao sam nekoliko Philipsovih widescreen modela sa slicnim problemom... Nije pomagala ni zamene dumpa ni zamene eeproma ni podesavanja u SAM ili SDM ili CUSTOMER MENY... Sada imam jedan Loewe koji se isto slicno ponasa... Bice mi drago da cujem resenje, ali pretpostavljam da je neka caka koju su zaboravili da postave u service manualima... Sve ovo pisem jer nisam siguran da li ti vredi da gubis vreme na experimente. Ja inace zivim 20 godina od ovog posla i nisam resio ni jedan od tih slucajeva.... dobro, nisam se ni potrudio previse ocigledno. Da dodam da su svi pamtili drugaciji format slike a ni jedan nije hteo da ostane u 16:9 modu...
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
*.adanet.rs.



Profil

icon Re: Philips 36ml8906 ekran 16:9 ali se uvek upali kao 4:306.05.2011. u 19:39 - pre 157 meseci
Hvala Pletikosic.
I ovo pomaze. Okrecem se u drugom pravcu.
Dali neko ima User manuals na engleskom ili Nemackom.

Evo novo sto su mi rekli (servis u Madjarskoj) :
Imali su problema navodno sa TV koji sami detektuju signal sa antene,pa kada se
kao daje neki program sa tim formatom,TV ga sam detektuje i tek onda saam promeni u 16:9.

Malo sumnjam u to,jer ostale stvari onda se gledaju smesno:Veliki ekran a mala uska slika????

Ne znam.
vj
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Philips 36ml8906 ekran 16:9 ali se uvek upali kao 4:3

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5165 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.