Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravljenje profila za "ogranicavanje brzinr korisnicima"

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Pravljenje profila za "ogranicavanje brzinr korisnicima"

[ Pregleda: 4385 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

armin_b

Član broj: 266092
Poruke: 76
*.196.213.kr63.zona.ba.



Profil

icon Pravljenje profila za "ogranicavanje brzinr korisnicima"28.03.2011. u 17:47 - pre 159 meseci
Rijec je o RB 433 V 3.30
Kada zelim da napravim profil za ogranicavanje brzine idem na IP-HOTSPOT-USER PROFILE
Zatim navedem ono sve standarno IME PROFILA bla bla,kada dodem na RATE LIMIT (rx/tx) u kojem formatu tu pisem cifre:
znam da se prvo ukucaje UPLOAD a zatim DOWNLOAD,samo ne znam kako ide s onim slovom K kao Kbps
Primjer

512 k/1024k

Da li je to napisano u odgovarajucem obliku,ili se umjesto "k" stavlja kbps,svasta sam pokusavao ali neide.
 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Pravljenje profila za "ogranicavanje brzinr korisnicima"28.03.2011. u 18:24 - pre 159 meseci
Još samo da pokušaš da pročitaš neko uputstvo i eto rešenja... HotSpot User AAA
Na forumu se pomoć traži kad ništa drugo ne pomogne. Čitanje uputstva je prvi korak u rešavanju svakog problema.
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

armin_b

Član broj: 266092
Poruke: 76
*.196.213.kr63.zona.ba.



Profil

icon Re: Pravljenje profila za "ogranicavanje brzinr korisnicima"28.03.2011. u 20:06 - pre 159 meseci
Treba sad da čitam 1000 stranica,jos ne znam ni odakle da počnem,a nisam ni sa ENGLESKIM nesto.
Zar je tesko u jednoj rečenici odgovoriti ako već imate rješenje?
Ja sam trazio,i da sam uspio naći nebi trazio pomoc na ovom mjestu.Uostalom tek sam krenuo s MT,tako da i nisam neki poznanik svega toga (ali eto-trudim se).
 
Odgovor na temu

tandrkalo1
Milan Ergelasev
Novi Sad

Član broj: 269296
Poruke: 268
178.222.132.*



+21 Profil

icon Re: Pravljenje profila za "ogranicavanje brzinr korisnicima"28.03.2011. u 20:19 - pre 159 meseci
E pa decko ako zelis da se bavis necim sto se zove Mikrotik, onda treba dobro da zagrejes stolicu, a ne da cekas sve zdravo za gotovo, svi mi koji znamo nesto o tome smo dobro zagrejali stolicu, i ko zna koliko noci nismo spavali, nismo procitali hiljadu stranica, nego milion...
Pa nije lepo od tebe sto tako pises da te mrzi da citas strane, a mogao si mozda i pretragu da koristis...

Inace taj tvoj problem je lako resiv, procita se samo jedna strana od kojeg je u prva dva reda opisano...

Pise se 64k/512k ili npr 64k/1M

Prva cifra je upload, a druga download kod korisnika...

 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.sbb.rs.



+35 Profil

icon Re: Pravljenje profila za "ogranicavanje brzinr korisnicima"28.03.2011. u 20:38 - pre 159 meseci
Citat:
armin_b: Treba sad da čitam 1000 stranica,jos ne znam ni odakle da počnem,a nisam ni sa ENGLESKIM nesto.
Zar je tesko u jednoj rečenici odgovoriti ako već imate rješenje?

U tih 1000 stranica postoje odgovori na 1000 pitanja. Osim uputstava na engleskom, postoji dosta toga i na srpskom, npr. i na ovom forumu. Moraš da koristiš pretragu i da učiš ono što želiš da radiš, a ne da tražiš instant rešenja. Ima jedna izreka koja kaže: Pomogni onome ko se trudi, a gurni u provaliju onoga ko se ne trudi da skratiš muke i njemu i sebi.
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

tandrkalo1
Milan Ergelasev
Novi Sad

Član broj: 269296
Poruke: 268
178.222.132.*



+21 Profil

icon Re: Pravljenje profila za "ogranicavanje brzinr korisnicima"28.03.2011. u 20:51 - pre 159 meseci
Tako je, u poslednje vreme sial klinaca dolazi da se raspituje kako se nesto radi a ni pogledali u knjigu nisu, a toliko se pisalo... I sada da necije krvavo steceno znanje dobiju na tanjiru...
Koliko sam samo puta isao negde an vrh ko zna cega da samo restartujem mikrotik jer se desio neki bug u novijoj verziji, a da ne pricam o neprospavanim nocima jer nesto jednostavno nece da radi...

Imas resenje u mom prethodnom postu, ali ubuduce procitaj bar neko uputstvo za podesavanje, naces resenje na 1 000 000 mesta najmanje za to sto trazis... Toliko je vec pisano stvarno da nema smisla...
 
Odgovor na temu

armin_b

Član broj: 266092
Poruke: 76
*.196.213.kr63.zona.ba.



Profil

icon Re: Pravljenje profila za "ogranicavanje brzinr korisnicima"28.03.2011. u 22:05 - pre 159 meseci
Vama hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Pravljenje profila za "ogranicavanje brzinr korisnicima"29.03.2011. u 08:09 - pre 159 meseci
Citat:
tandrkalo1: Tako je, u poslednje vreme sial klinaca dolazi da se raspituje kako se nesto radi a ni pogledali u knjigu nisu, a toliko se pisalo... I sada da necije krvavo steceno znanje dobiju na tanjiru...
Koliko sam samo puta isao negde an vrh ko zna cega da samo restartujem mikrotik jer se desio neki bug u novijoj verziji, a da ne pricam o neprospavanim nocima jer nesto jednostavno nece da radi...

Imas resenje u mom prethodnom postu, ali ubuduce procitaj bar neko uputstvo za podesavanje, naces resenje na 1 000 000 mesta najmanje za to sto trazis... Toliko je vec pisano stvarno da nema smisla...


Lepo si ti to rekao a sad hajde otiđi lepo na svoj sajt i skloni ona upustva što ste tamo okačili, a u stvari ste ih pokrali sa http://wireless.uzice.net
 
Odgovor na temu

angelos
Predrag Petrovic
Field Support Engineer
Serbia,Belgrade

Član broj: 11840
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+159 Profil

icon Re: Pravljenje profila za "ogranicavanje brzinr korisnicima"29.03.2011. u 14:32 - pre 159 meseci
@tandrkalo1
Chemu tolika količina besa i nezadovoljstva?
Svi smo mi bili klinci, a ne moraju svi da znaju engleski.
Pitam li se da li je tebe neko ispreskakao kada si počinjao da se baviš networkingom?
Treba da se pomogne, ako nećete to je već druga stvar.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Pravljenje profila za "ogranicavanje brzinr korisnicima"

[ Pregleda: 4385 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.