Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Postavljanje odvojne stezaljke na usponski vod stambenog objekta kada ima vise MRO-a

elitemadzone.org :: TechZone :: Postavljanje odvojne stezaljke na usponski vod stambenog objekta kada ima vise MRO-a

[ Pregleda: 4032 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rakicetf
Beograd

Član broj: 279266
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Postavljanje odvojne stezaljke na usponski vod stambenog objekta kada ima vise MRO-a16.03.2011. u 13:59 - pre 158 meseci
Cao drugari!!!

Treba mi pomoc i savet.

Problem je u sledecem:

Imam stambeni objekat sa 6 spratova. Prikljucak objekta je podyemni kablovski preko KPK na fasadi objekta.
U objektu su predvidjena dva merno razvodna ormana i to jedan u prizemlju a jedan na cetvrtom spratu.
Oba ormana se napajaju preko jednog kabla PP00 4x120mm2.
U nivou prizemlja sa kabla se odvojnim stezaljkama, bez prekidanja kabla napaja orman u prizemlju.
Kabal prolazi tik uz orman na prizemlju.

Interesuje me kako se u praksi izvode ove odvojne stezaljke. Da li se one smestaju u poseban orman ili mogu biti uzidane u zid?

Predpostavljam da kabal koji povezuje orman sa odvodnim stezaljkama mora da bude isti kao i glavni napojni kabal ili ne?

Kako resiti problem savijanja (precnik savijanja 15D)?

Iza ormana se nalazi nisa u zidu za vodjenje usponskih vodova.
Orman je predvidjen za prikljucenje sa donje strane.


Unapred zahvalan!!!
 
Odgovor na temu

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+68 Profil

icon Re: Postavljanje odvojne stezaljke na usponski vod stambenog objekta kada ima vise MRO-a16.03.2011. u 18:28 - pre 158 meseci
Pogledaj ovde:
 
Odgovor na temu

djordjep
rukovodilac gradilišta
Beograd

Član broj: 282181
Poruke: 26
92.244.129.*



+1 Profil

icon Re: Postavljanje odvojne stezaljke na usponski vod stambenog objekta kada ima vise MRO-a23.03.2011. u 18:45 - pre 158 meseci
Bitna stvar je da li radove izvodiš na području Elektrodistribucije Beograd ili neke druge. Ja mogu da ti kažem kako to izgleda na području EDB-a.
Odvajanje mora da se vrši u posebno delu ormana koji si zove otcep i služi samo za te stvari. Ukoliko je metalni orman u pitanju mora biti obložen pertinaksom i da se obezbedi blombiranje (u pitanju je nemerena struja). Ne mogu da se uzidaju u zid, jer bilo kakvo nastavljanje kabla mora da se radi u razvodnim kutijama ili ormanima. Kod uvoda kablova u razvodne ormane prečnik savijanja kabla može bit manji od 15D. Pri vršenju otcepa ne smeš da menjaš presek kabla, jer ukoliko to radiš moraš da postaviš osigurače, a to ovde nije moguće.

Nadam se da sam bar malo pomogao.
djorjdep
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Postavljanje odvojne stezaljke na usponski vod stambenog objekta kada ima vise MRO-a

[ Pregleda: 4032 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.