Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gde u BG kupiti Y USB kabl

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Gde u BG kupiti Y USB kabl

[ Pregleda: 3963 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djuricv

Član broj: 219201
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Gde u BG kupiti Y USB kabl15.03.2011. u 23:51 - pre 159 meseci
Gde u BG kupiti Y USB kabl, duzine cca min. 50cm. Varijante sa USB hubom mi ne odgovaraju.
Kabl mi treba za produzeno povezivanje sa jedne strane eksternog USB hard diska (dakle zenski tip A), a sa druge strane za 2 USB porta na kompu muski tipa A (jedan za prenos podataka a drugi za napajanje).
Unapred hvala.

[Ovu poruku je menjao djuricv dana 16.03.2011. u 22:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

djuricv

Član broj: 219201
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Gde u BG kupiti Y USB kabl03.04.2011. u 04:03 - pre 159 meseci
Izgleda nigde ...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Gde u BG kupiti Y USB kabl03.04.2011. u 05:27 - pre 159 meseci
Citat:
djuricv: ... a sa druge strane za 2 USB porta na kompu muski tipa A (jedan za prenos podataka a drugi za napajanje).
Zasto treba da bude odvojeno? Zar jedan isti kabl ne moze da provodi dovoljno struje i podatke kroz drugi par zica? Ono sto sam ja citao nekad ranije je nesto drugo - eksternom uredjaju treba vise struje nego sto daje jedan uobicajeni USB izlaz na racunaru, pa se zato prikljucak duplira - struja se uzima sa dva porta a podaci idu samo kroz jedan.

Sto se same kupovine tice meni ce uvek biti zanimljiva ova pitanja "Gde da kupim..." koja i ja cesto postavljam ali sve redje. Zalosna je cinjenica da kod nas vecina prodavaca ima istu robu, pa imas samo dve mogucnosti - da neki prodavac tu robi prodaje ili ne, nije mu zanimljiva, pa ides u drugu ili trecu prodavnciu i ako ni u trecoj nema najcesce steta dalje da ides i trazis. A cim ti treba nesto novije - nema.

Da si pre 18 dana zamolio nekoga ovde da ti dobavi sa e-bay sad bi vec imao taj kabl. Recimo ovo http://cgi.ebay.com/POWER-DATA...main_0&hash=item3efe641905, a cena je 3 dolara + 5 dolara postarina do Srbije.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

djuricv

Član broj: 219201
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Gde u BG kupiti Y USB kabl04.04.2011. u 00:34 - pre 158 meseci
Da, ebay je moguce resenje. U pravu si da mi razdvojen kabl nije neophodan, disk mi i ovako radi, mislio sam da bi mozda "lakse disao-radio" tj. malo brze radio tako? Ako ne bi i ako time bas nista ne bih dobio, onda mi i ne treba. Hvala ti, u svako slucaju na sugestijama.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Gde u BG kupiti Y USB kabl

[ Pregleda: 3963 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.