Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Racunarski fakultet

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Racunarski fakultet

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 154648 | Odgovora: 484 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pyost
Nenad Božidarević
Software Engineer
Facebook
Vancouver

Član broj: 77955
Poruke: 77

Sajt: www.bozidarevic.com


Profil

icon Re: Racunarski fakultet24.01.2010. u 22:26 - pre 172 meseci
Citat:
Milos Dedijer: Ali evo za primer da uzmem prof Urosevica, testovi radjeni kod njega nisu najavljeni a potrebna su 2 minuta i mass mail za to.


Ali jesu najavljeni

Citat:
Milos Dedijer: a drugo pred test zatrazimo da uploaduje svoje slajdove i 5min pred test jos nema slajdova.


Ovo jeste propust, ali mali, sve se to moze naci u knjizi i na Skaricevim slajdovima...
 
Odgovor na temu

Milos Dedijer
SQA Engineer
Čačak/Beograd

Član broj: 25147
Poruke: 1159
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Racunarski fakultet24.01.2010. u 23:10 - pre 172 meseci
Ja "sledece sedmice test" u polupraznom amfiteatru ne racunam u najavu, iskreno. Doduse bio sam na predavanju pa sam znao da dodjem na drugi ali prvi sam propustio. Rekao sam primer, ne govorim o njemu i o tim testovima vec u globalu. Mislim da treba da postoji neka politika fakulteta koja obavezuje profesore na neki adekvatniji vid najave. Mislim ako vec postoji taj neki mail servis, zasto se ne iskoristi. Samo sto se hvale time sto imaju gomilu ljudi koji rade i studiraju u isto vreme i kako sa rafom mozete naci posao a neko ko ne dolazi na predavanja zbog posla tesko da moze da isprati sve. Ne kazem da ovako nesto mora da se uradi, ili da je uradjeno drugacije nego sto je planirano samo kazem "zasto da ne", kad vec postoji infrastruktura. Imate nesto da porucite studentima - mass mail. Predavanja - upload. As simple as that. I zamoliti profesore da forwarduju mailove na neki mail koji koriste svakodnevno mada ako njih spamuju kao nas.. ni ja nisam imao hrabrosti da forwardujem.

Ma propust je prakticno beznacajan ali uzimam to za primer opet ne zbog toga sto su nam bili preko potrebni ti slajdovi vec zato sto mi je nepojmljivo da se profesor samo jednom seti da uradi upload(tih 5 sto stoje je kolko se secam okacio odjednom, unapred). Razumem ja da covek ima zivot van fakulteta i da mu je cak fakultet samo deo onoga cime se bavi trenutno sto se posla tice ali to je 5 minuta jednom u 13 sedmica a jos je i rekao da hoce i imao 7 dana lufta da to uradi. Ako ne moze to da preuzme na sebe nek prepusti to asistentu kao sto je Bilke prepustio Voju i svi srecni. Jel se sad razumemo? Ocrneh Urosevica ni krivog ni duznog zbog primera.

Al ne ulazi mi u glavu kako it fakultet ne moze da resi problem mailing listi, dajte to da se uradi na poslovnim aplikacijama jedan cas. A ako postoji neki konkretan problem oko mailing listi onda ga iznesite ali i sad funkcionise po sistemu mailing listi (Obavestenja za studente, Svi studenti,...). Ako cak radite kako vam je Sanja predlozila sto je najpedantnije trebace vam 40-ak mailing listi koje se update-uju jednom godisnje i kad se neko upisuje naknadno sto i nije neki posao.


Make me a sandwich!
What? Make it yourself.
sudo Make me a sandwich!
Okay!




[url=http://blog.b92.net/user_stuff/uplo
ad/600/luter.1600.jpg] Martin Luter?
[/url]
 
Odgovor na temu

abitbp6

Član broj: 221384
Poruke: 216
*.ptt.rs.



+17 Profil

icon Re: Racunarski fakultet25.01.2010. u 01:08 - pre 172 meseci
Loše sam se ODrazio, nije UOR, nego Arhitektura računara, iz druge godine... A Mitić na RAF-u je bio limunada kakav je na Matematičkom.

To sa mejl listama, do prošle godine je sve bilo dobro, mejlovi su išli po godinama. Ja sam se žalio, čim mi je stigao prvi mejl koji se mene nije ticao. Objasnili su mi da je to zbog velikog broja zaostalih ispita. Rešenje koje Sanja predlaže, jedna lista-jedan predmet nije dobro, jer te liste treba ažurirati svakog ispitnog roka. Ti mejlovi dobro dođu za praćenje uspeha na fakultetu, pošto fakultet sam ne izdaje nikakve statistike o tome.

Pitanje za Igora - da li su negde objavljene statistike fakulteta, poput prolaznosti na ispitima, prosečnih ocena po predmetima, prolaznost po godinama, srednja ocena, broj upisaniih, broj diplomiranih i sl? Mislim da bi to bile korisne informacije za mnoge. Recimo, da se svake godine napravi ovakav statistički izveštaj i objavi. Da li je to izvodljivo?
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Racunarski fakultet26.01.2010. u 16:06 - pre 172 meseci
Citat:
Rešenje koje Sanja predlaže, jedna lista-jedan predmet nije dobro, jer te liste treba ažurirati svakog ispitnog roka.

Ne vidim zasto bi bio problem da se liste automatski azuriraju.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

abitbp6

Član broj: 221384
Poruke: 216
*.ptt.rs.



+17 Profil

icon Re: Racunarski fakultet26.01.2010. u 18:35 - pre 172 meseci
To će biti moguće kada svi ili najveći deo nebolonjaca ode sa fakulteta. Koliko znam, sada postoje odvojeni sistemi, jedan je za bolonjce, drugi za nebolonjce, tj ne postoji jedinstvena elektronska evidencija položenih ispita.
 
Odgovor na temu

Milos Dedijer
SQA Engineer
Čačak/Beograd

Član broj: 25147
Poruke: 1159
*.wimax.verat.net.



+10 Profil

icon Re: Racunarski fakultet27.01.2010. u 17:03 - pre 172 meseci
Evo uradio sam sta mi je i ovde predlagano:

15. 16. 17. - Zbog ozbiljnih porodicnih problema ne dolazim na kolokvijum A i B. Pri tom iz predmeta B je moglo da se skupi dovoljno bodova i bez tog kolokvijuma realno gledano, a iz predmeta A nije(tj. jeste ali samo ako imate maksimum iz svih prethodnih kolokvijuma)
18. - Kontaktiram mailom sekretarijat i profesora A.
19. - Dobijam odgovor da ne postoji praksa nadoknade ispita od sekretarijata, od profesora A nema odgovora, saljem mail asistentu B.
20. - Odgovor od asistenta B vise nego korektan, sve u svemu upucuje me na profesora B.
21. - Pokusavam da pronadjem profesora na fakultetu (bezuspesno) i saljem mail profesoru B.
22. - Opet ne mogu da nadjem profesora A,B jer nema predavanja ni konsultacije tih dana.
23. - ista prica...
24. - again...
25. - again...
26. - Odrzava se ispit kod profesora A - predmet prenet u drugu godinu. Saljem mail sekretarijatu kao sto mi je ovde predlozeno.
27. - Odgovor od sekretarijata: Kontakt sa profesorima je mail. Zasto se ne javljaju to stvarno ne znam.

[btw do tog nekog 21., cini mi se, nisam bio u situaciji da mogu do fakulteta nego sam morao da koristim mail.]

Nisam siguran za datume mozda sam koji dan pomesao ali sve u svemu ta dva ispita se jesu odrzala tih datuma i ja jesam poslao mailove pre 6 i 9 dana. A meni iskreno nije problem da prenesem ta dva, nema veze, dao bih ih sad, dacu ih i sledece godine. Samo sam morao da prenesem kako su se dodavali mojim mailovima kao vrucim krompirom. Mozda malo zvucim kivno al kako da zvucim kad se tako osecam, samo da su mi rekli ne moze to tako sine, zao nam je zbog toga sto ti se desilo ali ne postoji takva opcija zahvalio bih se iskreno i otisao kuci da resavam druge probleme i da spremam preostale ispite. Ja nisam mogao drugacije da se borim za te svoje ispite pa sta sad, bice bolje.

Da ne ispadne da ja sad pokusavam da ocrnim RAF, ovo sam ja nervozan overall pa mi i faks malo stao na muku, samo kazem da ima propusta. Sekretarijat azuran, asistentni izlaze u susret, profesori... profesori? Histericno cu se ismejati pred klincima naredne godine kad na uvodnom predavanju budu predstavljali mailove kao osnovni vid komunikacije pored konsultacija.
Make me a sandwich!
What? Make it yourself.
sudo Make me a sandwich!
Okay!




[url=http://blog.b92.net/user_stuff/uplo
ad/600/luter.1600.jpg] Martin Luter?
[/url]
 
Odgovor na temu

Paxy
Bojović Petar
Računarski fakultet - Asistent -
Administrator mreže
Rusanj, Beograd

Član broj: 7003
Poruke: 355
93.86.45.*

Sajt: a.paxy.in.rs


+8 Profil

icon Re: Racunarski fakultet27.01.2010. u 21:21 - pre 172 meseci
Pozdrav,

Ovo su problemi koje studentski parlament treba da resava.
Obratite se parlamentu pa neka oni sa upravom nadju resenje za ovakvo (slucajno ili namerno) izbegavnje komunikacije.
Fight with the best, fall like a rest.
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Racunarski fakultet29.01.2010. u 16:33 - pre 172 meseci
Citat:
Milos Dedijer: Ja "sledece sedmice test" u polupraznom amfiteatru ne racunam u najavu, iskreno.


Ne razumeš, u tome i jeste stvar. Pošto zakon o visokom obrazovanju (da ne kažem Bolonja) podrazumeva i bodovanje prisutnosti studenata na predavanjima, međutim, jasno je da je to u praksi sa velikim brojem studenata teško realizovati, te zato neki profesori primenjuju takav metod da bi nagradili one koji dolaze, pošto će oni znati kad je test. Slažem se da nije ni to baš fer, propustiš jedno predavanje i onda dođeš na test nespreman, ali iz mog iskustva pomenuti profesor čak najavi test nekoliko predavanja pre toga.

Lepo je jedan profesor rekao da je naš problem što ne znamo za gore
 
Odgovor na temu

Milos Dedijer
SQA Engineer
Čačak/Beograd

Član broj: 25147
Poruke: 1159
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: Racunarski fakultet29.01.2010. u 19:44 - pre 172 meseci
Ma znam ja za gore pa sam ocekivao mnogo bolje. :)

I ni u jednom trenutku sem za mailove profesora i spam nisam hteo da istaknem konkretan problem, konkretnog pofesora ili nesto tako. Samo pricam da postoji gomila sitnica koje zagorcavaju zivot a niko nije zainteresovan da ih resi.

Al danas sam dobio prvu desetku izgleda pa nisam raspolozen da se nerviram. Sooo looong felas! :)

btw ne znam kolko mi je tacna statistika za strukovne:
our : 40 studenata 33 palo
uup: 40 studenata 38 palo
moze biti da nije tako u studenta ali je sasvim sigurno tu negde, iz price sam cuo statistiku sad mi jos jadnije sto sam propustio kolokvijume a mogao sam oba juriti da dam. :\
Make me a sandwich!
What? Make it yourself.
sudo Make me a sandwich!
Okay!




[url=http://blog.b92.net/user_stuff/uplo
ad/600/luter.1600.jpg] Martin Luter?
[/url]
 
Odgovor na temu

MMX
Miloš Malović
Platform engineer, Supplyframe
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2423
Poruke: 2105
188.120.102.*

Jabber: mmx@elitesecurity.org
ICQ: 98797759
Sajt: www.mmx.rs


+11 Profil

icon Re: Racunarski fakultet29.01.2010. u 21:11 - pre 172 meseci
Citat:
Pozdrav,

Ovo su problemi koje studentski parlament treba da resava.
Obratite se parlamentu pa neka oni sa upravom nadju resenje za ovakvo (slucajno ili namerno) izbegavnje komunikacije.Paxy:


A šta je to Studentski parlament uradio za ovih par meseci od kako su izabrani?
↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A B A [select] [start]
 
Odgovor na temu

Paxy
Bojović Petar
Računarski fakultet - Asistent -
Administrator mreže
Rusanj, Beograd

Član broj: 7003
Poruke: 355
93.86.45.*

Sajt: a.paxy.in.rs


+8 Profil

icon Re: Racunarski fakultet29.01.2010. u 21:24 - pre 172 meseci
E too je pravo pitanje !
Upravo to je nacin da VI kao studenti uticete u radu i poboljsanju fakulteta.
Saznajte Ko je predstavnik studenata! Da li zastupa stavove i misljenja koje ovde izlazete? Da li ucestvuje u fakultetskim aktivnostima koje imaju cilj poboljsanje uslova studiranja?

Hajde malo angazujte se i uradite nesto konkretno za sebe i svoje kolege.
Fight with the best, fall like a rest.
 
Odgovor na temu

Milos Dedijer
SQA Engineer
Čačak/Beograd

Član broj: 25147
Poruke: 1159
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: Racunarski fakultet29.01.2010. u 21:49 - pre 172 meseci
Pa ja sam recimo upisao RAF ove godine i ne znam nista o Parlamentu. Sve sto mi je receno kada sam pitao postoji li neko studentsko telo na fakultetu receno mi je da se za iznosenje problema i sugestija obratim menadzeru, prvi put sam cuo za parlament iz tvog posta. Pa cu da ponovim, gde mogu da se informisem o parlamentu, ko je u njemu, da li se razgovara o bilo cemu redovno,..? Ja sam tek dosao na RAF pre cetiri meseca, ko sam ja da se tu cimam ako ljudi koji su tu vec godinama nisu zainteresovani, doduse ne znam koliko bi mene interesovalo da opet te neke probleme nisam iskusio na svojoj kozi. I dosta vise price pa zakon, pa pravila, brate ako nesto smrdi onda smrdi i prvo se pocisti pa se pita ko je to tu ostavio.

btw sad gledam kolko raf-ovaca ima na [es]-u... Samo u supermoderatorima 3 komada. :)
Make me a sandwich!
What? Make it yourself.
sudo Make me a sandwich!
Okay!




[url=http://blog.b92.net/user_stuff/uplo
ad/600/luter.1600.jpg] Martin Luter?
[/url]
 
Odgovor na temu

MMX
Miloš Malović
Platform engineer, Supplyframe
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2423
Poruke: 2105
188.120.102.*

Jabber: mmx@elitesecurity.org
ICQ: 98797759
Sajt: www.mmx.rs


+11 Profil

icon Re: Racunarski fakultet29.01.2010. u 21:56 - pre 172 meseci
Da, samo koliko ja vidim niko nije zainteresovan da se cima da bi se neke stvari promenile na bolje... Uglavnom, mi smo se već sami organizovali i prva stvar koju ćemo uraditi čim počne drugi semestar jeste prikupljanje potpisa da se ukinu kolokvijumski vikendi i da raspored ispita u junskom roku bude normalan, a ne kao u ovom da imam četiri ispita dan za danom...
↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A B A [select] [start]
 
Odgovor na temu

Paxy
Bojović Petar
Računarski fakultet - Asistent -
Administrator mreže
Rusanj, Beograd

Član broj: 7003
Poruke: 355
93.86.45.*

Sajt: a.paxy.in.rs


+8 Profil

icon Re: Racunarski fakultet29.01.2010. u 21:58 - pre 172 meseci
Ko je deo parlamenta treba da se raspitas kod starijih kolega.
Sigurno i pravna sluzba zna sastav parlamenta, ali to je ipak nesto sto bi bolje saznao od kolega ukoliko se zainteresujes.
U svakom slucaju, pravi nacin delovanja studenata jeste preko parlamenta, a ne preko foruma, ovde lako sve moze da se zavrsi na rekla kazala.
Fight with the best, fall like a rest.
 
Odgovor na temu

MMX
Miloš Malović
Platform engineer, Supplyframe
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2423
Poruke: 2105
188.120.102.*

Jabber: mmx@elitesecurity.org
ICQ: 98797759
Sajt: www.mmx.rs


+11 Profil

icon Re: Racunarski fakultet29.01.2010. u 21:59 - pre 172 meseci
Studentski parlament zvanično postoji, kao i Student prodekan, a to što ne rade ništa je već drugi problem. :-) Probaj da prečešljaš site, pretpostavljam da tamo piše nešto na tu temu...
↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A B A [select] [start]
 
Odgovor na temu

Paxy
Bojović Petar
Računarski fakultet - Asistent -
Administrator mreže
Rusanj, Beograd

Član broj: 7003
Poruke: 355
93.86.45.*

Sajt: a.paxy.in.rs


+8 Profil

icon Re: Racunarski fakultet29.01.2010. u 22:05 - pre 172 meseci
Iskreno, mislim da je za to mala sansa u narednom semestru. Ali je moguce za sledecu godinu.
Slazem se da je ovaj nacin sprovodjenja kolokvijuma je ubitacan i za studente i profesore.
Bolje je da se jedna ili dve nedelje produzi godina nego aktuelni nacin. Uprava je upoznata sa ovim problemom, mada verovatno zbog aktuelnog kalendara nece moci nista da uradi za naredni semestar.
Fight with the best, fall like a rest.
 
Odgovor na temu

Milos Dedijer
SQA Engineer
Čačak/Beograd

Član broj: 25147
Poruke: 1159
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: Racunarski fakultet29.01.2010. u 22:10 - pre 172 meseci
Citat:
MMX: Da, samo koliko ja vidim niko nije zainteresovan da se cima da bi se neke stvari promenile na bolje... Uglavnom, mi smo se već sami organizovali i prva stvar koju ćemo uraditi čim počne drugi semestar jeste prikupljanje potpisa da se ukinu kolokvijumski vikendi i da raspored ispita u junskom roku bude normalan, a ne kao u ovom da imam četiri ispita dan za danom...


Me! Me! Me! Pick me! :)

Evo ja cu da vam izlobiram celu prvu godinu. :) A kad smo kod zelja, cestitiki i pozdrava - lets get serious. Pricajte sa svima, spakujte svacije probleme u jedan, videcemo koliko, opsiran tekst i onda potpisite ne kao ultimatum vec kao sugestiju za koju se zalazu svi potpisnici. To je ok. Ja bih na to dodao molbu da se svaki vid ocenjivanja, bilo da je domaci ili kolokvijum najavi zavisno od vaznosti ili preko materijala ili na mail. Molbu da fakultet prihvati stav o izostajanju sa kolokvijuma u krajnjoj nuzdi - kakav god taj stav bio, makar ce svi znati na cemu su.

A prica nije za forum, bar ne ovaj. Iako se na [es]-u osecam mnogo vise domace nego na rafovom zapostavljenom forumu ipak je ovo ako je uopste za forum - za tamo.

A sto se tice izmena kalendara, nista ne moraju da pomere samo cemo u kolokvijumskoj sedmici doci na predavanje iz nekog predmeta a na kolokvijum u terminu kad bi trebalo da bude predavanje, ne vidim sto je to tolika frka i kome. Opet, ko sam ja da kazem, samo volim da mi se argumentuje sve.
Make me a sandwich!
What? Make it yourself.
sudo Make me a sandwich!
Okay!




[url=http://blog.b92.net/user_stuff/uplo
ad/600/luter.1600.jpg] Martin Luter?
[/url]
 
Odgovor na temu

MMX
Miloš Malović
Platform engineer, Supplyframe
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2423
Poruke: 2105
188.120.102.*

Jabber: mmx@elitesecurity.org
ICQ: 98797759
Sajt: www.mmx.rs


+11 Profil

icon Re: Racunarski fakultet29.01.2010. u 22:12 - pre 172 meseci
To je već problem uprave. Ako su mogli da odluče u ime nas par stotina da se godina skrati za dve nedelje pod izgovorom nekakve "usluge" koju nam fakultet čini da bismo imali 15 dana raspusta više, a pri tome da nisu ni jednom postavili pitanje ili putem mailing liste ili putem ankete šta mi mislimo o tome, onda verujem da istoj upravi fakulteta neće biti problem da ispravi to što su zabrljali.
↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A B A [select] [start]
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Racunarski fakultet29.01.2010. u 22:47 - pre 172 meseci
Ja onako sa strane, pošto nemam nikakve veze sa RAF-om, ali zašto se vi, studenti, uopšte cimate sa nekim parlamentom ili peticijama? Ako ste platili školarinu, treba da očekujete da sve funkcioniše kako treba ili da vam vrate vaš novac.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.adsl.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Racunarski fakultet29.01.2010. u 23:04 - pre 172 meseci
Citat:
MMX: To je već problem uprave. Ako su mogli da odluče u ime nas par stotina da se godina skrati za dve nedelje pod izgovorom nekakve "usluge" koju nam fakultet čini da bismo imali 15 dana raspusta više, a pri tome da nisu ni jednom postavili pitanje ili putem mailing liste ili putem ankete šta mi mislimo o tome, onda verujem da istoj upravi fakulteta neće biti problem da ispravi to što su zabrljali.


To je uvedeno da bi zaposleni imali veci godisnji odmor.
Nema nikakvog otpora studenata na rafu, rade sta oce, to je najveci problem fakulteta.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Racunarski fakultet

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 154648 | Odgovora: 484 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.