Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa Silicon Image 3132 i setupom Windows 7 x64

[es] :: Windows drajveri :: Problem sa Silicon Image 3132 i setupom Windows 7 x64

[ Pregleda: 1585 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dsipic
sipic denis

Član broj: 8820
Poruke: 18
*.neobee.net.



Profil

icon Problem sa Silicon Image 3132 i setupom Windows 7 x6417.02.2011. u 17:13 - pre 160 meseci
Posto na maticnoj ploci nemam ESATA konektor na koji treba da zakacim ESATA consolu u kojoj stoji SSD ugradio sam Silicon Image 3132 kontroler.

Pri pokretanju Windows 7 setup-a imam problem da disk koji je nakacen na esata port se ne vidi tako da instalacija ne moze da prodje.
Pri pokusaju ucitavanja drivera sa cd-a koji je dosao uz kontroler stalno dobijam poruku da driver nije Windows 7 logo tako da i pomocu toga nisam uspeo da resim problem.

Sledece sto sam pokusao je skidanje drivera sa silicon image site-a. Pri ucitavanju drivera sa flash drive pri pocetku instalacije dobijem listu od 15-tak razlicitih varijanti. Kad cekiram da ne vidim sve one uredjaje koji nisu kompatibilni sa onim sto je u mojoj masini ostane samo jedan na listi koji izaberem a zatim ponovo dobijem istu poruku da driver nije windows 7 logo i sve se vrati na isto, ne vidim hdd na koji treba da instaliram OS.

Takodje sam probao da ssd nakacim na sata konektor na ovom kontroleru i dobijam istu pricu ne vidim ssd.

Inace kontroler je pci-e.

Kofiguracija je sledeca:
mb GA P55-UD3l
cpu Intel Core I3-540
4x2gb DDR2 Kingston HX
1x640gb WD Black Edition (zakacen na sata kontroler na ploci i na njemu je instaliran Win 7 x64 koji radibez problema)
vga Nvidia 9600gt


Napominjem da na novom kontroleru postoji samo jedan disk i to je ssd, znaci nije pusten ni jedan od mogucih raid sistema.
Konzolu sam kacio na esata kontroler na notebook-u zajedno sa ssd-om i setup prolazi bez ikakvih problema sto znaci da je konzola ispravna.



Sta raditi?
U napred hvala svima koji hoce da pomognu.
HTC TyNT II
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-1.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Problem sa Silicon Image 3132 i setupom Windows 7 x6417.02.2011. u 18:16 - pre 160 meseci
Dodao si PCI karticu sa sil3132 kontrolerom? Možda nije bootabilna kartica.
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
62.68.98.*

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Problem sa Silicon Image 3132 i setupom Windows 7 x6417.02.2011. u 19:08 - pre 160 meseci
Drajver skidaš sa:
http://www.siliconimage.com/su...hresults.aspx?pid=32&cat=3
ali taj dio si vjerovatno sam skontao...
Dalje jako je bitno koja verzija kartice je u pitanju: RAID ili non-RAID. Ako malo bolje pogledaš na stranici postoje dvije verzije dajvera, pri čemu drajver za jednu verziju ne odgovara drugoj.

Inače, moje iskustvo je da se generalno PCI kartice sa ovim čipovima normalno flash-uju iz jednog u drugo "stanje" ali sa tvojom ovo ne mora biti slučaj. Nakon flash-a sa RAID verzijom firmware-a normalno se koristi RAID drajver, ali ovo naravno radiš na svoju odgovornost i preporučujem samo ako ne možeš ustanoviti koja je verzija firmware-a u pitanju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows drajveri :: Problem sa Silicon Image 3132 i setupom Windows 7 x64

[ Pregleda: 1585 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.