Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc, Photoshop!

[es] :: Grafički dizajn :: Pomoc, Photoshop!

[ Pregleda: 1571 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goranz84

Član broj: 169002
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Pomoc, Photoshop!04.02.2011. u 11:29 - pre 160 meseci
Kako da promenim velicinu fonta, boju fonta u reci NEW... Dokument je bio sacinjen iz dva layera(layer 0 koji je bela pozadina i layer 1 koji je tekst), zatim sam ta dva layera sjedinio u jedan (ctrl+E) i zapamtio kao .PSD fajl. E sada ponovo otvaram taj dokument u photoshopu i hocu da izmenim velicinu i boju fonta u reci NEW. Naravno sada imam samo jedan layer...
Evo slike:
Code:
http://www.dodaj.rs/f/28/0/2IRKAziH/new-photoshop.jpg

 
Odgovor na temu

skemamen
skeMaMen
graphic & prepress dsgn
Beograd, Zemun

Član broj: 182886
Poruke: 606
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Pomoc, Photoshop!04.02.2011. u 16:27 - pre 160 meseci
Resenje br. 1
Napisi ponovo tu rec istim tim fontom...

Resenje br. 2
Selektuj tu rec sa "magic wand" i napravi od nje novi lejer (precica Ctrl + J), onda ga povecavaj i smanjuj. Da bi promenio boju, dupli klik na taj lejer i izaberi opciju "color overlay".

Resenje br. 3
Selektuj povrsinu oko te reci i rasiri je koliko ti treba. Da bi promenio boju, izaberi "paint bucket tool" (precica G) i ofarbaj slova.

Resenje br. 4
Selektuj sa "magic wand" belu povrsinu. Stisni Ctrl + I da bi napravio inverznu selekciju, odnosno selektovao samo tu rec. Rasiri je koliko ti treba i vodi racuna da ti pozadinska boja bude bela, jer kada transformises objekat na slici, on ti povlaci taj deo koji oduzimas od pozadine.

Sve u svemu, pitanje je: u koju svrhu ti treba sve ovo...? Postoji milion nacina.
>>> Designed to be signed...!
 
Odgovor na temu

goranz84

Član broj: 169002
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Pomoc, Photoshop!04.02.2011. u 16:57 - pre 160 meseci
Prijatelju, hvala ti puno, uspeo sam!

Malo ucim neke osnove photoshopa pa sam zapeo, npr. u slucaju da mi se desi da sve sastavim na jedan layer hteo sam da vidim na koji nacin bi mogao ponovo da "ozivim" tu rec.
Hvala ti jos jednom!
 
Odgovor na temu

skemamen
skeMaMen
graphic & prepress dsgn
Beograd, Zemun

Član broj: 182886
Poruke: 606
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Pomoc, Photoshop!04.02.2011. u 17:37 - pre 160 meseci
To je ok ako zelis sebe da testiras, tako sam ja sam sebi obarao sistem i nanovo ga instalirao (kada je postojao Win 95) da bi naucio. Ali sto se tice posla i neke ozbiljnije price, moj savet ti je da nikada ne spajas lejere jer ne znas kada ce ti ponovo trebati... Ja sam se zaj**ao milion puta :)
>>> Designed to be signed...!
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: Pomoc, Photoshop!

[ Pregleda: 1571 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.