Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Canon 550D - koji objektiv

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Vodič za kupovinu - Digitalni fotoaparati :: Canon 550D - koji objektiv

[ Pregleda: 6019 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

apolo469
Beograd

Član broj: 83177
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Canon 550D - koji objektiv22.01.2011. u 14:21 - pre 160 meseci
Pozdrav svima

Odlucio sam se za Canon 550D, ali ne znam koji objektiv uzeti za njega...
Da napomenem da nemam iskustva sa dslr apartima i ne razumem se u objektive, pa bi mi svaki komentar i savet dobro dosli...

Citao sam razne testove za objektive ali sto vise citam to sam vise neodlucan i zbunjen...za makro bih svakako uzeo EF 100mm f/2.8 Macro L IS USM , mada mi je potreban i dobar zoom, ali nemam budzet za vise objektiva pa mi treba neki univerzalni objektiv koji ce davati dobre rezultate na svim poljima i za pejzaze, arhitekturu, u zatvorenom i makro fotografije...
Gledao sam EF-S 15-85mm, koji preporucuju uz 550D, mada on ne daje dobre makro fotografije i ima mali otvor blende :/...

Sta preporucujete kao kompromisno resenje za objektiv( do 700-800e) ?

Hvala
 
Odgovor na temu

banjaluka078
Banjaluka, BiH

Član broj: 325753
Poruke: 1
81.93.73.*



Profil

icon Re: Canon 550D - koji objektiv23.10.2014. u 10:50 - pre 114 meseci
Pozdrav.

Zbavih Canon EOS 550D, moj prvi SLR, prvi aparat kojeg koristim da je ozbiljniji od mog prethodnog Canon PS S3 IS. Još poprilično blejim u njega i pokušavam skontati šta je šta. Fotografija mi je hobi, nešto za moju dušu, ništa ozbiljno. Ako postoji neki blog, neki online tutorial za lakše savladavanje fotografisanja, biću zahvalna.
Eh, sad, pitanje što se tiče objektiva: uz aparat je došao objektiv efs 18-55mm (0,25m/0,8ft) i efs 55-250mm (4/4-5.6 IS). Šta sam dobila? Je li to dovoljno za početak, za neko slikanje okupljanja, ali i "turističku" fotografiju, slike sa putovanja? Treba li još neki, neki teleobjektiv, za zumiranje?

Eto, sasvim dovoljno pitanja od mene za početak :D , sigurna sam da ću se vratiti sa još. :)

Zahvaljujem vam unaprijed.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.adsl-1.sezampro.rs.



+421 Profil

icon Re: Canon 550D - koji objektiv24.10.2014. u 12:28 - pre 114 meseci
Ovaj drugi ti je teleobjektiv, dakle za veći zum. Prvo koristiš za široki ugao a drugi za veći zum. Uostalom probaj. Staviš jedan pa vidiš koji opseg hvata, pa staviš drugi pa vidiš koji je njegov opseg. Zajedno pokrivaju opseg od 18mm do 250mm, više nego dovoljno za skoro svakog DSLR korisnika. Samo je malo nezgodno što su u pitanju dva objektiva pa mora da se menja. Ja lično nisam ljubitelj menjanja objektiva pa više volim da imam jedan koji pokriva malo veći opseg ali to je malo skuplje. Generalno, u većini slučajeva ćeš koristiti onaj 18-55 i trebalo bi da zadovolji sve tvoje potrebe.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Vodič za kupovinu - Digitalni fotoaparati :: Canon 550D - koji objektiv

[ Pregleda: 6019 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.