Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Backup and Restore SQL 2005 baze...

[es] :: MS SQL :: Backup and Restore SQL 2005 baze...

[ Pregleda: 3953 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gnikolic2005
Beograd

Član broj: 105718
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Backup and Restore SQL 2005 baze...20.01.2011. u 08:11 - pre 161 meseci
Pozdrav svima.

Hteo bih da uradim restore baze na novi server. Trebaju mi kratko uputstvo kako uraditi to sobzirom da postoji jedna baza a skoro 5 instanci.

Takodje bih priupitao, zasto SQL server vuce vise od 2GB fizicke memorije u radu kada je nekoriste korisnici (na samom startu servera alocira toliko pa i vise) i da li je moguce da se to spreci/smanji?

A mogao bih i jos jedno pitanjce. Da li Kaspersky Administration Kit pravi neki problem SQL serveru sobzirom da je Kaspersky Administration Kit samo administrativna konzola a ne i antivirus?


Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Dusan Kondic
Programer
ZR "Parametar" Ljubovija
Ljubovija

Član broj: 49961
Poruke: 225
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.drinacoding.com


+14 Profil

icon Re: Backup and Restore SQL 2005 baze...20.01.2011. u 08:56 - pre 161 meseci
Pomoću Management Studija možeš da se konektuješ na bilo koju, odnosno željenu instancu servera
i da napraviš backup željene baze. To se radi desnim klikom na bazu > Tasks > Back Up >
Add (destination) ... na kraju OK.
Za Restore se isto konektuješ na željeni server, odabereš Databases, pa u Object Explorer Details u
praznom prostoru desni klik > Restore Database > To database = NovoImeBaze > From device = izabereš
fajl koji si malopre kreirao > označiš željeni backup (nekad u listi ima više backup-a) > u levom delu klikneš
na Options > u Restore As izmeni po želji destinaciju > OK. Ovde ima jedna začkoljica. Ako backup fajl
nema ekstenziju .BAK, moraš da odabereš Files of type = "All files (*)" da bi video fajl.
Inače, toplo preporučujem prelazak na 2008 verziju.

SQL Server trpa u memoriju sve što prođe kroz njegove ruke koliko god memorije da ima tako da ti se
ne isplati da pišeš kod tipa CHECKPOINT DBCC DROPCLEANBUFFERS i DBCC FREEPROCCACHE jer ćeš
time isprazniti Execution planove izvršenih procedura, pa će za iste server morati da ih kreira ponovo,
što dovodi do usporenja. Za pomenuto treba baš da znaš šta radiš, kad i zašto.
SQL Profiler-om može da se proveri da li se na serveru izvršavaju neki suvišni poslovi koji napune ovu
memoriju, pa da se eventualno isključe, ili da se posle njihovog izvršavanja isprazni cache.

Što reče Maciej Pilecki na Sinergiji:
- "How much memory I need for my SQL Server?"
- "More!"
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Backup and Restore SQL 2005 baze...20.01.2011. u 08:59 - pre 161 meseci
5 instanci cega? Btw, migracija baze na novi server nije uospte tako naivna da se svede na backup/restore, narocito ako koristis sql usere. U principu mnogo bolje resenje ti je detach/attach (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms190209.aspx)

Neopterecen SQL Server u normalni okolnostima vuce samo oko 50Mb, ako je alocirao 2Gb to moze da bude iz raznoraznih razloga i ne mora da bude alarmantno uopste. SQL Server gleda da kesira sto vise page-ova iz baze da bi smanjio I/O troskove i koristice koliko god moze (s tim sto je max 2Gb na 32bit OSu) dok god ima slobodne memorije, taj proces se zove buffer pooling. Ako neki drugi proces zahteva memoriju SQL server ce se sabiti i smanjiti pool, tako da problema nema, memoriju si i kupio da bi bila koriscena, ne da zvrji prazna, ne? U tvom slucaju medjutim veoma je indikativno sto kazes da bazu niko ne koristi a to je veoma sumnjivo. Pogledaj listu aktivnih konekcija/procesa u SQLu, mozda imas neke windows servise ili slicno koji cuzu resurse, u svakom slucaju footprint tek pokrenutog SQL Servera treba da bude oko 50mb.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Željko
Željko Turbić
top of the mountain

Član broj: 16217
Poruke: 89
89.216.37.*



+6 Profil

icon Re: Backup and Restore SQL 2005 baze...20.01.2011. u 12:45 - pre 161 meseci

Kao sto rece mmix:
Citat:
migracija baze na novi server nije uospte tako naivna da se svede na backup/restore


Stim se potpuo slazem, ipak verujem da je backup/restore bolji od deattach/attach procesa, bar zbog mogucnosti podesavanja razlicitih parametara.
Pogledaj ovaj link, detaljno opisuje oba nacina kao i migraciju logina i njihovo povezivanje za sql user-ima. Takodje imas opis kako prebaciti ostale stvari kao sto su jobs, alerts ...

 
Odgovor na temu

gnikolic2005
Beograd

Član broj: 105718
Poruke: 28
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Backup and Restore SQL 2005 baze...20.01.2011. u 21:32 - pre 161 meseci
E ovako.

Hvala svima na odgovorima.

U cemu je zapravo problem? Pa trenutno nista. Imam iskustva u dosta tome i trenutno zelim da naucim o administriranju SQL servera. Ono sto sam radio je AD kod Servera 2003, SBS2003, Servera 2008 i SBS2008, Exchange 2003 i 2007 i prakticno sam uspeo na drugim racunarima da uradim restore Exchange baze.

Ono sto me muci je to sto kada se desi kiks s serverom, moracu na novi server da namestim SQL da radi isto tako. Znaci sada prikupljam informacije i upravo vidim da to nije igra iz tri poteza nego malo vise posla. Posla se neplasim vec se plasim da nezeznem negde.

Baza na SQL 2005 radi sasvim Ok i koliko vidim ima trenutno 5 instanci (neko bi rekao preduzeca) i to za sada radi lepo osim sto u task manageru postoji startovana cak 4 ili 5 sqlsrv servisa koji alociraju i vise od 2GB memorije. Neko me je malo pogresno shvatio. Nije da nema ni jednog korisnika, nego je cudno sto cim se poktrene server, SQL server alocira toliko i toliko memorije i to stalno drzi. Kada ga koriste korisnici, na istom je nivou.

Sto se tice servera, neko je na njega ranije instalirao sve zive SQL 2005 servere a cak je i Kaspersky Administration Kit instalirao i neku Express verziju pa sve mislim da je to pobrkano i da je i to mozda razlog takvog rada. Na serveru nije snimljen AV vec samo postoji centralizovano upravljanje svim Kaspersky AV u mrezi, tako da AV nepravi problem serveru.

Server redovno pravi BAK fajlove svih instanci, ukljucujuci i SharePoint-a.

Za sada sam samo trazio informacije a kada malo prodjem ucenje SQL-a onda cu da pokusam na mom serveru da uradim Restore baze pa cu pitati ukoliko budem imao problema.

Unapred hvala svima!

Ukoliko neko ima objasnjenje za ovo s silnim sqlsrv u task manager-u ili vise instaliranih verzija SQL 2005 servera na istom serveru, neka kaze misljenje.

Hvala!

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Backup and Restore SQL 2005 baze...20.01.2011. u 21:58 - pre 161 meseci
Citat:
Željko: Kao sto rece mmix:
Stim se potpuo slazem, ipak verujem da je backup/restore bolji od deattach/attach procesa, bar zbog mogucnosti podesavanja razlicitih parametara.


Ja i dalje stojim iza attach/detach :) Istina nema mnogo tweakovanja kod transfera ali po meni i ne treba da ih bude, radis move pa posle sredju sta hoces pre nego sto pustis bazu online. Drugo, pre attach moras da uradis detach sto te tera da uradis clean shutdown svih korisnika i last minute popis aktivnih servisa, kad se baza attachuje i podigne na drugoj masini stari connection stringovi vise nigde ne vaze i ne mozes da dodje su situaciju da ti neki slabo ili potpuno nedokumentovani servis nastavi sa radom na staroj bazi a drugi sistemi predju na novu. Servisi i aplikacije koje i dalje ciljaju staru bazu ce popucati i oznaciti mesta za popravke. Nije sve bas idealno na svetu pa je bolje imati "clean cut". Just my 2 cents.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Željko
Željko Turbić
top of the mountain

Član broj: 16217
Poruke: 89
89.216.37.*



+6 Profil

icon Re: Backup and Restore SQL 2005 baze...21.01.2011. u 15:50 - pre 161 meseci
Ne bih da dalje sirim pricu jer nema tu "jakih" argumenata koji ce pretegnuti na jednu ili drugu stranu, pre se svodi na licno iskustvo. Tako na primer tvoja pretpostavka da restore(ili attach) baze na drugom serveru znaci da ce aplikacije/servisi poceti da "pucaju" zbog connection string-a apsolutno ne vazi u slucajevima kada se na primer radi zamena hardware-a. U tim slucajevima server name, ip address ostaju isti i aplikacije/servisi posle restore-a nastavljaju da rade kao da se nista nije dogodilo.
Druga stvar je sto sa restore-om lepo napravis script koji ti sve odradi, sam restore(gde idu data file-ovi, gde idu log file-ovi), shrink file-ova, napravis logine, resis orphan user-e ...
Na kraju ipak da napomenem, ovo je slobodna i demokratska zemlja pa nek' svako bira sto mu je drago
 
Odgovor na temu

Qler01

Član broj: 186964
Poruke: 328
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Backup and Restore SQL 2005 baze...07.09.2012. u 11:51 - pre 141 meseci
pozdrav svima imam problem da uradim restore baze baza je u BAK file.
ne znam sta da radim dalje zasto nece da uradi restore.?

Potrebno mi je jer pokusavam da je povezem sa VS2010
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: Backup and Restore SQL 2005 baze...

[ Pregleda: 3953 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.