Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TP-Link TL-WR941ND Konfiguracija za Telekom ADSL

[es] :: Wireless :: TP-Link TL-WR941ND Konfiguracija za Telekom ADSL

[ Pregleda: 7160 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mimahitna
Miroslav
lekar,zc surdulica.skype name:mimahitna
vladicin han

Član broj: 171476
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon TP-Link TL-WR941ND Konfiguracija za Telekom ADSL16.01.2011. u 21:13 - pre 161 meseci
Pozdrav,
apsolutni sam pocetnik u ovoj oblasti.
Kupio sam navedeni uredjaj i trebam pomoc oko podesavanja za Telekom ADSL-zleo bih da vezem desktop racunar kablom,laptop bezicnom vezom i htc telefon.
Dali mi mozete pomoci...

Hvala.
Miroslav
Miroslav Stojilkovic
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: TP-Link TL-WR941ND Konfiguracija za Telekom ADSL16.01.2011. u 22:27 - pre 161 meseci
imas gomile postova na tu ili slicnu temu procitaj malo forum sigurno ces pronaci odgovor...
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

mimahitna
Miroslav
lekar,zc surdulica.skype name:mimahitna
vladicin han

Član broj: 171476
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: TP-Link TL-WR941ND Konfiguracija za Telekom ADSL18.01.2011. u 19:47 - pre 161 meseci
Evo ovako,
kao sto rekoh kupio sam navedeni TP-Link TL-WR941ND.Od sam Telekoma sam dobio ruter SmartAx mt882 sa samo jednim Ethernet izlazom.U ovoj situaciji sam morao da kupim i switc-kupio sam Tp-link tl-sf1005d.Kablom sam povezao SmartAx ruter sa switchem a onda jedan kabl iz switca ide u desk top racunar sa win7 operativnim sistemom a drugi kabl ide u navedeni wireless ruter.Pre nego sam upalio wireless ruter,stavio sam instalacioni cd u racunar i zatim upalio wireless ruter.Internet na desktop racunaru radi normalno a kada pokrenem instalaciju wireless rutera on prijavi da je kabl propisno vezan ali da nema komunikacije sa racunarom(tako nesto).
Pokusao sam da u Exploreru ukucam http://192.168.1.2 kako bih pristupio wireless ruteru ali me on automatski vodi u podesavanja adsl rutera(smartax mt882).
Na mobilnom telefonu vidim mrezu-wireless ruter na koji se telefon veze ali interneta na telefonu nema...
U cemo je problem-napominjem da sam apsolutni pocetnik u ovoj oblasti.

Unapred hvala.
Miroslav Stojilkovic
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: TP-Link TL-WR941ND Konfiguracija za Telekom ADSL18.01.2011. u 22:19 - pre 161 meseci
switch ti nije potreban,iz SmartAx lan port utp kabel u TL-WR941ND wan port.za pristup tom routeru mislim na tplink koristi ip 192.168.1.1 WAN Connection Type dynamic ip,dhcp server enable ali promeni ip za tp link(192.168.100.1 ovo je samo primer) posto dynamic ip nece raditi ako su ip adrese od SmartAx i tp linka iste tj u istom mreznom opsegu 192.168.1.xxx.racunar koji spajas kablom mozes povezti sa tp linkom u bilo koja od 4 ponudjena lan pota...

Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

mimahitna
Miroslav
lekar,zc surdulica.skype name:mimahitna
vladicin han

Član broj: 171476
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: TP-Link TL-WR941ND Konfiguracija za Telekom ADSL18.01.2011. u 22:40 - pre 161 meseci
Mantas,
hvala na odgovoru.
Na SmartAx-u imam samo 1 Ethernet port a na tp linku,takodje,imam samo 1 wan port i zato sam morao da umetnem switch.
Kao sto rekoh,ja sam apsolutni pocetnik u ovoj sferi i ne znam kako da promeni ip adresu tp linku-kada sve ovo povezem na nacin koji sam vec opisao i u internet exploreru ukucam 192.168.1.1-dobijem pristup smartax uredjaju a ne tp linku.
Dali moze pojasnjenje step-by-step...
Hvala jos jednom
Miroslav Stojilkovic
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: TP-Link TL-WR941ND Konfiguracija za Telekom ADSL19.01.2011. u 00:28 - pre 161 meseci
Ja se u mobilne telefone ne razumem skoro nista (sto nije ni cudo, jer zbog bolesti ne izlazim iz stana zadnjih 15-ak godina) i svoj prvi mobilni sam kupio pre 2 - 3 meseca, kad nam je pukla fiksna telefonija a ja i majka ostali bez kontakta sa svetom, odnosno sa nasim nezvanicnim starateljima. Tako da molim ne zamerite mi sto cak ni ne znam sta je htc telefon.

Medjutim, imam jedno sveze iskustvo slicno tome. Oni nasi staratelji imaju dva sina, jedan zavrsava gimnaziju, drugi osmogodisnju i svaki ima po kompjuter. Imaju vec poduze kablovski Internet. Na modemu su 1 Ethernet i 1 USB izlaz i oni su bili zadovoljni time, mada nisu mogli da rade istovremeno, sto ja nisam znao.

Da sam znao, ja bih ranije preduzeo korake koje sam preduzeo zadnjih dana decembra, a to su: "naredim" ja njima da probaju da povezu kablovski modem na moj slobodan ruter TP-Link TL-WR340G. Slucajno se podesilo da mi je bio brat u poseti pa im je on pomagao.

Dakle, Ethernet izlaz iz kablovskog modema u WAN ulaz u ruter. Spojili racunare Ethernet kablovima, svaki svojim na LAN portove rutera. Isprobali su i bezicnu vezu, pomocu takodje mog USB adaptera, radi, ali su im racunari fizicki blizu do rutera pa su ostali na zicanoj vezi. Jedan od tih sinova ima napredniji telefon i on se bez problema povezao na Internet pomocu bezicne veze rutera. Nesto kasnije smo zajednickim "snagama" skupili oko 220 evra i kupili jedan mali laptop, "da se nadje po kuci" i on takodje lepo radi bezicno preko tog rutera.

Znaci ovako - switch ne bi trebalo da je neophodan, jer se u okviru rutera on vec nalazi, otuda 4 izlazna prikljucka. Znam da su kablovski i ADSL razliciti i dodatno se ni u to ne razumem na nekom visokom nivou, ali evo i ovog podatka - fabricka adresa kablovskog modema je upravo 192.168.100.1, kao sto je kolega mantas objasnio, a sad mi je jasno i zasto je to tako. Nakon relativno jednostavnog podesavanja - uvek ima neki "brzi setup", trebalo bi da ti desktop radi normalno (veza pomocu kabla = racunar -> ruter) i ako si AKTIVIRAO bezicno emitovanje onda bi trebalo da ti radi sve bezicno sto je u blizini - laptop, taj meni nepoznat telefon, komsija (ako je blizu - tvoj ruter se vidi i kod njega) itd.

Toliko od mene kao "iskusnog laika". Nagadjam, da je jedina ozbiljna "kvaka" kod tebe ono sto je mantas rekao - da treba promeniti adresu jednog od uredjaja, ostalo ne bi smelo da bude tesko.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: TP-Link TL-WR941ND Konfiguracija za Telekom ADSL19.01.2011. u 01:25 - pre 161 meseci
Manje-više je sve tačno, jedino je slučajno što je pomenuta baš adresa koju ima kablovski modem a može, kao što je rečeno, bilo koja ali da nije 192.168.1.1 ... tj da nije ova boldovana jedinica. Znači može 192.168.100.1 ili 192.168.2.1 ili neka treća. Svič je ovde nebitan, može da ostane kako je povezan a i ne mora, ne smeta jer je prilično glup i pasivan da bi uticao. Da bi promenio adresu novog rutera, moraš da otkačiš stari sa njega, onda promeni adresu pa vrati. Trebalo bi da odmah sve proradi.
Postoji i lakša varijanta, samo poveži lan portove oba rutera (wan port novog ostaje prazan) i sve će da radi, jedino što drugi ruter praktično postaje svič i ostaje jedan lan port manje ... ali će da radi wireless a ionako je tu dodatni svič.
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: TP-Link TL-WR941ND Konfiguracija za Telekom ADSL19.01.2011. u 05:57 - pre 161 meseci
ovde je moja greska
Citat:
dynamic ip nece raditi ako su ip adrese od SmartAx i tp linka iste tj u istom mreznom opsegu 192.168.1.xxx


192.168.xxx.xxx bi trebalo da bude,ali opet kazem ovo tema je mnogo izvikana ili bilo sta sto se spomene u vezi nje i ima je na sve strane ne znam zasto je tesko procitati par stranica foruma i ako ne naletis odmah na temu mozda procitas nesto zanimljivo ili poucno sto ce ti koristiti nekada...

simulator za tl-wr941 nd


evo ti simulator podesavanja tog routera pa se igraj ne mozes nista da pokvaris....pod network lan tu menjas ip adresu uredjaja,network wan tu mozes da stelujes kakvu konekciju zelis za wan port ako koristis adsl ili sbb onda dynamic ip,posle imas opciju wireless tu mozes da stelujes kanale ime uredjaja SSID tj kako ce se router zvati u etru,standarde b,g,n u zavisnosti koju karticu imas u laptopu ili mixed mod gde rade sva tri standarda,DHCP server pocetak i kraj mreznog opsega za klijente,ako je pocetak 192.168.23.100, a kraj 192.168.23.120 to znaci da na taj router moze da se nakaci 20 klijenata u isto vreme i da ce prva ip adresa biti 192.168.23.100,a poslednja 192.168.23.120 vazi za klijente(racunare) koji se kace i putem lan i wireless-a,Address Reservation pod opcijom DHCP:tu mozes pod mac adresom uredjaja,klijenta (desktop racunar,laptop ili telefon) da rezervises odredjenu ip adresu koju ce taj uredjaj ili klijent uvek dobiti od routera kada se konektuje....ima jos mnogo opcija ,a ja jos malo vremena bar za sada,ali google je isto jako dobar i tamo moze isto da se pronadje dosta stvari koje ce ti bar malo olaksati da shvatis neke stvari pa ces onda moci preciznije da postavis pitanje ako nista drugo...
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

mimahitna
Miroslav
lekar,zc surdulica.skype name:mimahitna
vladicin han

Član broj: 171476
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: TP-Link TL-WR941ND Konfiguracija za Telekom ADSL19.01.2011. u 18:39 - pre 161 meseci
Jos jednom,
Hvala svima, ali...
meni ovo nepomaze mada sam nasao nekoliko zivotno bitnih stavari lutajuci po forumu !
Salu na stranu,ja NEMOGU DA PRISTUPIM PODESAVANJIMA RUTERA-TP LINK ! Znaci,problem je sto ja nemogu da promenim default IP adress uredjaja TP link koji ima samo 1 WAN port-racunar me uvek vodi u podesavanja SmartAx adsl rutera !
Kako da ja dodjem do podesavanja za tp link ?
Miroslav Stojilkovic
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: TP-Link TL-WR941ND Konfiguracija za Telekom ADSL19.01.2011. u 19:07 - pre 161 meseci
Kako može da te vodi na podešavanje SmartAx rutera ako ga isključiš? Otkači ga sa wan porta tp-linka i onda probaj da pristupiš ovome.
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: TP-Link TL-WR941ND Konfiguracija za Telekom ADSL19.01.2011. u 19:58 - pre 161 meseci
kao sto ti kaze calexx ili :lan port iz desktop racunara,lap top-a u lan port tp linka ostalo nemoj ni povezivati. posto koristis windows 7 ovako promeni ip od racunara :open network and sharing center tu levo kada pogledas ima change adapter settings desni kilik na ikonicu od mreze pa propertis dvoklik na tcp/ip internet protokol verzija 4 use the following ip address: 192.168.1.23 subnetmask 255.255.255.0 potvrdis zatvoris.upalis mreznu karticu pre toga si spojio sa tplink routerom podignes browser i pises u polju gde se kuca web adresa 192.168.1.1 pojavise se mali prozorcic trazi user i pass kucas admin admin(user admin,pass admin) ulazis u podesavanja routera.pod opcijom Network sa leve strane tog web router interfejasa ima lan i tu pise 192.168.1.1 e tu menjas ip od rutera znaci promenis po zelji 192.168.xxx.xxx malo nize ima SAVE TO JE TO.nece ponovo hteti da otvori posesavanja dok ponovo ne promenis ip od recunara ili lap top-a po gore navedenom postupku ali sada kucas(ovo je primer):ako si dao za promenjenu ip adresu 192.168.200.1 za mreznu karticu od runara bilo koja osim 192.168.200.1 znaci moze npr 192.168.200.4, a u browseru kucas 192.168.200.1 user i pas su isti admin,admin to bi bilo to oko promene ip adrese routera...
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

pticica2010
Tuzla

Član broj: 280444
Poruke: 1
*.PPPoE-807.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: TP-Link TL-WR941ND Konfiguracija za Telekom ADSL25.02.2011. u 09:11 - pre 160 meseci
pitanje za znalce wireless u stanu mi radi i na kompu i na laptopu i na mob, ali samo na jednom malom laptopu na kojem je do juce radio , ne moze vise da se konektuje, odjednom nema IP adrese i ne mogu nista da uradim ... imal ko korak po korak neki nacin kako da opet to profunkcionise ?? Hvalaaa
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: TP-Link TL-WR941ND Konfiguracija za Telekom ADSL

[ Pregleda: 7160 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.