Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li se Counter Strike 1.6 moze igrati u LAN bez internet konekcije?

elitemadzone.org :: Video igre :: Da li se Counter Strike 1.6 moze igrati u LAN bez internet konekcije?

[ Pregleda: 9871 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mv2Player
Srbija

Član broj: 49946
Poruke: 86
*.adsl-a-7.sezampro.rs.

ICQ: 108638496


Profil

icon Da li se Counter Strike 1.6 moze igrati u LAN bez internet konekcije?15.01.2011. u 17:52 - pre 161 meseci
Da li se Counter Strike 1.6 moze igrati kroz LAN bez konekcije na internet? Counter Strike 1.5 radi bez problema u LAN network a Counter Strike 1.6 pravi problem tj. ne vidi se novokreirani server u LAN network na drugim umrezenim kompjuterima. Za CS 1.5 postupak je sledeci:
Play CS->Play on LAN->Create->Izaberes stazu i to je to....Ostali idu na Refresh i sve radi bez problema.

Da li neko moze napisati postupak za CS 1.6? Ja sam isao na:
New Game->Lan mode (cekirano)->Izaberes stazu i to je to...Ostali idu na Find Server->LAN-> i nema ga server!?

Ne razumem zasto nece, a ponavljam jos jednom da je LAN mreza (bez interneta) OK i da na istim kompjuterima CS 1.5 radi bez problema a CS 1.6 nece. Molim ako neko ume neka mi odgovori kako se setuje da CS 1.6 radi u LAN-u?
Mv2Player
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.dynamic.sbb.rs.



+56 Profil

icon Re: Da li se Counter Strike 1.6 moze igrati u LAN bez internet konekcije?15.01.2011. u 21:10 - pre 161 meseci
Verovatno koristis P48 ili KGB. Tamo je delimicno izbacen LAN ali moze da radi tako sto ce svako od igraca da u conzoli kuca /connect xxx.xxx.xxx.xxx gde su x-evi ip lan servera
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Da li se Counter Strike 1.6 moze igrati u LAN bez internet konekcije?15.01.2011. u 22:57 - pre 161 meseci
Mozda nisi konfigurisao ovo
start>control panel>Security center>windows firewall>
potom
Exceptions>Add Port...
Name: CS
Port number: 27015
UPD cekiras
OK



 
Odgovor na temu

Mv2Player
Srbija

Član broj: 49946
Poruke: 86
*.adsl-a-7.sezampro.rs.

ICQ: 108638496


Profil

icon Re: Da li se Counter Strike 1.6 moze igrati u LAN bez internet konekcije?16.01.2011. u 13:49 - pre 161 meseci
Drugari, hvala vam puno! Upalilo je ovo sto je rekao Shon3i (da se ukuca IP adresa u consol), a ovo sto deki kaze za port je verovatno OK ali ga nisam isprobao posto ova prva varijanta radi:)

Napisacu ovde postupak za neupucene posto sam i ja do danas bio neupucen tj. kucao sam pogresnu IP adresu i nisam znao da consola moze da se otvori pre pocetka same partije. Redosled:

1. Umreziti racunare u LAN (moze preko wireless (latency je oko 16 mada ide i do 70 u zavisnosti od laptopa, modela routera i razdaljine), a moze i kablovima preko hub-a)
2. Pre istalacije CS 1.6 na svim kompjuterima OBAVEZNO obrisati half life i stari CS 1.5 (u protivnom izbacuje gresku za halflife.exe)
3. Pre pokretanja igrice ici u START->RUN->ukucati: cmd (enter)->u novootvorenom prozoru ukucati: ipconfig (enter) i ZAPISATI koja je IP adresa (nalazi se pod stavkom IP address) - ovo se radi SAMO na kopjuteru koji se odredi da bude server i koji ce NAPRAVITI stazu u koju se ostali konektuju.
4. Pokrenuti igricu CS 1.6 na glavnom (server) kompjuteru i ici na: New Game->Game->cekirati LAN mode->izabrati stazu i parametre i OK
5. Pokrenuti igricu CS 1.6 na svim ostalim kompjuterima i SVI (osim servera) moraju dok su u meniju igrice, da pritisnu na tastaturi taster "tilda" koji se nalazi iznad tastera TAB na tastaturi i kad im se otvori novo polje (Consol) da ukucaju sledece: connect xxx.xxx.x.x (enter). Ovi iksevi su ona zapisana IP adresa od server kompjutera iz stavke br.3
Mv2Player
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Video igre :: Da li se Counter Strike 1.6 moze igrati u LAN bez internet konekcije?

[ Pregleda: 9871 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.