Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa novim LG televizorom - šta su tehnički uzroci i koja su moja prava kao potrošača?

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Problem sa novim LG televizorom - šta su tehnički uzroci i koja su moja prava kao potrošača?

[ Pregleda: 3087 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

star-duster
Apsolvent

Član broj: 269671
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Problem sa novim LG televizorom - šta su tehnički uzroci i koja su moja prava kao potrošača?12.01.2011. u 19:55 - pre 161 meseci
Evo moje nedoumice. Danas sam kupio televizor (na žalost klasičan CRT, nemam para za LCD, plazmu itd) i već imam problem. Naime, nisam hteo da kupim neke no-name kineske televizore, pa sam teškom mukom dodao još 3-4 hiljade i kupio jedini "brendirani" koji može da se nađe u mom gradu, a to je LG, konkretno ovaj je model 21SB1 RGX. Cena je bila 14.499. Mislio sam da je dosta bolji od raznih Quadro, Crown, Vox varijanti od po 10-11 hiljada.

I sad problem - televizor ima OK sliku, ali dok radi čuje se kako zuji i pišti (visokim tonom)! Zujanje je baš primetno, a pištanje slabije, ali je jako iritantno. Čuje se čak i kad je utišan sasvim (mute). Intenzitet zujanja se menja dok se menja i slika (u zavisnosti od boja na ekranu i sl.) a pištanje je konstantno. Kad se ugasi ne pišti, čim se uključi zuji i pišti, nevezano za podešenu jačinu tona. Zvuk se čuje iz same kutije, ne iz zvučnika, rekao bih.

Da ne davim više tehničkim detaljima - moje primarno pitanje je da li mogu da reklamiram ovaj televizor. Koja su moja prava? Mogu li da tražim povraćaj novca? Ili da zamenim za drugi model televizora? Šta nam donosi novi zakon o zaštiti potrošača? TV jeste (kao) ispravan, ali njegov kvalitet svakako ne zadovoljava. Ovo zujanje i pištanje nam mnogo smeta i čini me besnim umesto srećnim zbog nove kupovine. Posebno sam frustriran što sam mogao da kupim TV za manje para i tada bih nekako prešao preko ovakvih nedostataka, a ja sam ipak hteo da kupim kvalitetnije, a nisam to dobio.
 
Odgovor na temu

radojko2
Bivsi TV serviser
Pancevo

Član broj: 107079
Poruke: 180
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Problem sa novim LG televizorom - šta su tehnički uzroci i koja su moja prava kao potrošača?12.01.2011. u 21:49 - pre 161 meseci
Konkretno ne znam za taj tv ali vec duze vreme se pod brand name prodaju televizori sa raznim 11AK sasijama pa vrlo cesto samo je etiketa i kutija drugacija a unutra je sve ISTO kao i u VIVAX,BEKO NEO QUART itd.svakako probaj da reklamiras.
 
Odgovor na temu

alexa_pg
Podgorica

Član broj: 52266
Poruke: 2026
*.crnagora.net.



+115 Profil

icon Re: Problem sa novim LG televizorom - šta su tehnički uzroci i koja su moja prava kao potrošača?12.01.2011. u 22:27 - pre 161 meseci
S obzirom da si ga danas kupio sigurno mozes da ga vratis. Bar u CG moze a citajuci po ovom forumu moze i u Srbiji.
Prilikom zamjene za drugi obrati dobro paznju ili sto se kaze otvori cetvoro ociju da ne kupis neki sa vecom greskom.
 
Odgovor na temu

Hakija1710
Srbija

Član broj: 210865
Poruke: 654
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+25 Profil

icon Re: Problem sa novim LG televizorom - šta su tehnički uzroci i koja su moja prava kao potrošača?12.01.2011. u 22:36 - pre 161 meseci
Ako imas ispravan racun, prodavac mora da ti primi nazad i da ti zameni. Ako krene da se nateze pozovi trzisnu inspekciju ili kako se vec zove.
Vise informacija:
http://www.retailserbia.com/20...a-zakon-zastita-potrosaca.html
Ukoliko dođe do kvara u prvih šest meseci prodavac mora da popravi ili zameni robu.
 
Odgovor na temu

banetv
Branko Petrovic
Novi Beograd

Član broj: 39955
Poruke: 819
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+22 Profil

icon Re: Problem sa novim LG televizorom - šta su tehnički uzroci i koja su moja prava kao potrošača?13.01.2011. u 08:57 - pre 161 meseci
Ako ti je za utehu: kvar nije ozbiljan. Obično pište razne prigušnice, mržni trafo, split trafo, itd. što znači da je kvar više mehanički. To su samo vibracije ferita i zavojnica na visokim frakvancijama gde neki subharmonici ulaze i u čujno područje što naravno nama smeta. To znači da neke komponente nisu baš nabolje urađene mada je sve obično ispravno. To srećem svakodnevno. Može se desiti da odneseš u servis a on prestane da pišti. Do sada sam 99% pištanja rešio super-lepkom ili silikonom a retko sam i nešto menjao. Ali kvar je kvar. Svakako insistiraj na svojim pravima.
 
Odgovor na temu

star-duster
Apsolvent

Član broj: 269671
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Problem sa novim LG televizorom - šta su tehnički uzroci i koja su moja prava kao potrošača?13.01.2011. u 13:39 - pre 161 meseci
Hvala svima na savetima. Evo mog iskustva od danas. Sve je prošlo OK. Moram da napomenem da sam prijatno iznenađen stepenom kooperativnosti koji su iskazali u prodavnici. Samo sam objasnio problem sa zujanjem i pištanjem, nisu tražili dodatna objašnjenja. Bez ikakvih problema i ljubazno su pristali da ga zamenim za bilo koj drugi televizor. Mogao sam da uzmem neki skuplji pa da doplatim, ili jeftiniji i da mi oni vrate razliku u novcu. Izabrao sam ovo drugo. Samo sam potpisao neki fromular o ispravci (ili tako nešto) i vratili su mi novac, uz novi račun i garanciju.
Dakle, novi zakon se poštuje (bar u ovom slučaju) i to je svakako izuzetno dobro. :)

Drugi (drugačiji) deo priče je kvalitet CRT televizora na našem tržištu. U prodavnici sam isprobavao više modela, sve smo ih uključivali pa sam proveravao kvalitet slike i zvuka (tj. nivo zujanja). Kao što mi je i prodavac rekao, sada svi televizori zuje, neki više, neki manje. Ne znam zašto je to tako, samsung kupljen 2004. za oko 12 hiljada i dan danas mi radi bez tih iritantnosti. Sada sam izabrao neki Quadro (=no name) koji je 2600 dinara jeftiniji od LG-ja, a ima i 3 godine garancije. Daleko je od dobrog televizora, ali vrši posao. Veoma tiho zuji kada je isključen zvuk (gotovo neprimetno), ali se čuje zujanje kada se zvuk pojača, tj. to zujanje dolazi iz zvučnika. Ne smeta mnogo. Važno je da nema pištanja. Slika je jedva prosečna, plastika slabašna, ali tjuner možda i bolji nego na LG (uhvatio je neke kanale preko klasične antene koje ovaj sinoć nije mogao). Poslužiće neko vreme:)
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Problem sa novim LG televizorom - šta su tehnički uzroci i koja su moja prava kao potrošača?

[ Pregleda: 3087 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.