Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1447632 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema09.02.2016. u 18:24 - pre 99 meseci
E drustvo da podelim sa vama moje danasnje iskustvo o registraciji vozila.....

U svom voznom parku postoje tri Toyote. Danas je istekla registracija Corolle XL. Automobil se vodi na mog rodjenog brata koji je promenio mesto prebivalista.
Registarske tablice nose oznaku KV (Kraljevo) shodno da je automobil registrovan dok je brat jos imao mesto prebivalista u KV. Svi medjusobno imamo punomocja za sva vozila, detaljno i kompletno. Za registracijiju, za podizanje naleptnice, za otudjenje i prodaju itd itd.... jednom recju detaljno.
E sad "novim zakonom", kad je stupio na snagu ne znam, nije mi bilo omoguceno da registrujem vozilo pa shodno tome postoje tri opcije:
1. Da promenim tablice (nove tablice i sva dokumenta na vlasnika vozila), pa ponovo ovlascenje i da uvek vozim auto u taj grad na registraciju. Smesno.
2. Da kupim vozilo od svog rodjenog brata (kupoprodajni ugovor - placanje poreza 2.5% od kataloske vrednosti vozila koja iznosi 152.000,00 RSD + takse i takse). U ovom slucaju porez placa prodavac u gradu u kome se vodi mesto prebivalista prodavca. Obavezno prisustvo prodavca.
3. Da kupim vozilo od svog rodjenog brata (ugovor o poklonu - placanje poreza 1.5% od kataloske vrednosti vozila koja iznosi 152.000,00 RSD + takse i takse). U ovom slucaju porez placa kupac u gradu u kome se vodi mesto prebivalista kupca. Obavezno prisustvo prodavca. (Ugovori o poklonu jos nisu zaziveli u ovoj godini u mom gradu zbog zamene sistema rada, kad ce niko ne zna. Dao Bog uvek problem sa tim sistemima itd.... stalno padaju.) I naravno u ovom trenutku nemoguce je registrovati vozilo pod ovim uslovima jer bi morao da cekam da im se "digne" sistem.

Shodno svim stavkama odaberem opciju broj 2. Kupoprodajni ugovor, i kupujem vozilo od svog rodjenog brata. Odlazak u taj grad sklapanje ugovora, overa u sudu, placanje poreza (sve bi islo mnogo brze da im opet nije "pao" sistem, pa smo morali da cekamo da im se ponovo "digne" sistem i kazu proradi nam sistem u toku dana na 1 do 2 sata.) Pa se ja pitam zasto ti ljudi primaju platu za 8h radno vreme i zasto gube svoje dragoceno vreme na tim radnim mestima jer to nije samo danas vec to traje od 01.01.2016.

Sve se to zavrsi, na jedite jade, uz gubljenje zilion zivaca. Pa vracanje za KV, tehnicki pregled i sva potrebna dokumentacija. Odem u SUP da odradim sve potrebne radnje, posto mora da se menja saobracajna itd itd.... saceka me potvrda da imam neizmirenih dugovanja prema SUP-u?????? Znam da sam imao kaznu, 3 meseca dozovle i 15.000,00 RSD i posedujem sve potrebne uplatnice do dinara (kopije) i cije su jos jedne kopije svaki put po uplati nosene na uvid u SUD.

Situacija izmace kontroli kada dobijam odgovor da moje uplatnice u SUP-u ne vaze, tacnije nista ne znace da ih prilozim vec moram u SUD da "obrisem" dugovanje i da moram kod njih da ih pitam sto to nije uradjeno. Situacija je jos gora kad mi radnica sa saltera kaze, ako to uradite sutra "brisanje" se vrsi tek za 24h (prekosutra) sto znaci da vi mozete da registrujete vozilo tek za dva dana, e da i da moram da promenim polisu na tacan datum registracije vozila.

Kako cu ja znati kad cu biti "obrisan" iz registra dugovanja kad to nisu supeli da urade za 6 meseci koliko to vec i traje. Znaci ponovo dolazneje u SUP, cekanje pa opet polisa itd itd....

Da ne pricam da me je registracija kostala kao da sam "kupio nov auto" :D

Ko je ovde lud?



POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.02.2016. u 06:03 - pre 99 meseci
Toyota najzad registrovana. Cena registracije sa novom saobracajnom je 15800 RSD. Cini mi se da je opet doslo do poskupljenja.
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema16.02.2016. u 20:37 - pre 99 meseci
Cena TNG u KG je od 54.90 do 56.90 RSD. Kod mene u KV je 67.90 RSD

Udaljenost oko 60-ak km......
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

Čika Dule
samarićanin

Član broj: 325328
Poruke: 63



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema16.02.2016. u 22:17 - pre 99 meseci
Videh i ja neke "neobične" cene juče ovamo kod mene...
 
Odgovor na temu

gorandj9
djordjevic goran
radnik
krusevac

Član broj: 275895
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema26.02.2016. u 12:49 - pre 99 meseci
El treba da se menja vodena pumpa-ako se cuje lezaj?Da li moze da zakove i da se pokida i zupcasti?

 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema26.02.2016. u 12:52 - pre 99 meseci
Ako se cuje lezaj pumpe za vodu, menjaj. Obicno se menja kad se radi veliki servis ako si kupio auto od nekoga pa ne znas servisnu istoriju.

Ja registrujem auto u ponedeljak, cena je 14800 sa tehnickim i uslugom agencije.
 
Odgovor na temu

Čika Dule
samarićanin

Član broj: 325328
Poruke: 63



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema26.02.2016. u 20:19 - pre 99 meseci
Auto vozim i palim samo na gas. Kada uključim farove ler obrtaji padnu za čak 500 obrtaja. Auspuh je iznutra čađav. Plinadžija, kome verujem, kaže da nešto sa strujom nije u redu. U motoru su skoro postavljene Denso svećice odgovarajuće toplotne vrednosti, sad ne znam tačnu oznaku, valjda W20. Kablovi su takođe sveži, od jesenas.

Šta vi kažete?
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema27.02.2016. u 09:24 - pre 99 meseci

Pa greska je sto auto vozis samo na gasu...Ako i zanemarimo cinjenicu da takav rezim voznje i nije dobar za sam motor,
cinjenica je da sad nemas scim da uporedis sam rad motora. Ako mozes, ako je sistem za benzin ispravan, preba ci ga da radi na benzin...Ako radi sa normalnim brojem obrtaja u leru, znaci da ti sa isparivacem nesto nije u redu...Ako ni tad nije u redu, ili ako ne mozes da ostvaris rad motora sa benzinom, ne preostaje ti nista drugo nego da prekontrolises ispravnost akumulatora, sve kontakte na klemema i ispravnost mase ne karoseriji, zategnutost klinastog kaisa, kao i ispravnost samog alternatora...To sto ti tako mnogo opadne broj obrtaja motora, znaci da svetla povuku toliko struje da je onemoguceno pravilno paljenje, tj. dovoljno jaka varnica na svecicama usled potrosnje rada bobine koja ne dobija dovoljno struje (nema pravilan napon)...
 
Odgovor na temu

Čika Dule
samarićanin

Član broj: 325328
Poruke: 63



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema27.02.2016. u 18:24 - pre 99 meseci
Ajmo redom:

AC pumpa nije u funkciji, auto je tako kupljen i ne ulaže mi se u nju. Ili može da se nabavi preskupa koja kao traje duže ili neko đubre za manje para. Nameravao sam da ugradim spoljnu električnu pumpu za benzin vezanu tako da prestane da radi kad prebacim na gas, ali ne mogu da nađem takvu koja daje 0,2-0,3 bara, koliko po svim specifikacijama koje sam mogao da nađem, daje mehanička. Jaču ne želim da ugrađujem, da ne bih opterećivao sklop plovka i igličastog ventila.

Isparivač je sa 99% verovatnoće u redu. Nedavno je remontovan originalnim Lovato delovima, kod stručnog majstora koji je zaslužio moje poverenje od ranije.

Akumulator vergla k'o blesav i na ciči zimi. Od ranije sam mu očistio kleme i namazao tovatnom mašću. Sve se sija i dalje. Kaiš alternatora je zategnut po manualu, odlično izgleda i star je oko godinu dana.

To što si napisao da svetla povuku mnogo struje itd. je i meni potpuno jasno. Nisi mi rekao ništa što ne znam ili je potpuno novo za mene.

Meni je potrebno da mi, neko ko zna, objasni zbog čega se dešavaju takvi simptomi!
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema27.02.2016. u 18:48 - pre 99 meseci
E ovako. Dule i ja vozim na plin 99%. I vremenom ler obrtaji padaju... tokom voznje od 2 meseca sa normalnih 850 padnu na 500. Onda se setim da prebacim na benzin i provozam malo auto nekih 30-ak km zatim vratim na plin i eto opet obrtaja na 850 (sa upaljenim potrosacima na 750).

Meni se desavalo da i bez potrosaca obrtaji budu na 650 u nekim slucajevima, ne pamtim da sam za nesto povezivao jednostavno tako se desi.

Akumulator je nov. Znaci da ovaj problem nije do njega. Alternator sam remontovao u servisu tako da nije ni do njega.

Ler obrtaji znatno opadnu kad je auto na plinu sa upaljenim potrosacima nego na benzinu.

Kod mene je ovako.

Benzin: ler 850; ler sa upalenim svetlima 800
Plin: ler 850: ler sa upaljenim svetlima 650

Na semaforu kad se drzi kocnica eto 500 obrtaja.

Nisi jedini, ja nisam mogao da ustanovim o cemu se radi. Vozim tako vec dosta dugo..... mozda od kad sam i ugradio plin (5-6 godina).... ne secam se...
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema27.02.2016. u 20:02 - pre 99 meseci
Citat:
Čika Dule:

Meni je potrebno da mi, neko ko zna, objasni zbog čega se dešavaju takvi simptomi!


Ja pored Mazde323 koja je "na benzinu" vozim i Feliciju koja je "na gasu"...I nemam tih problema...Zapravo, desilo se par puta, da mi na semaforu opadne broj obrtaja, imao je tandenciju i da se gasi, ali sam to regulisao podesavanjem ler gasa na isparivacu ( ono, stanem sa strane, pece malo isparivac, ali ga podesim na normalan broj obrtaja )...E sad se ovde postavlja jedno osnovno pitanje: "kada se taj problem javlja, tj. da li kod majstora radi kako treba a posle nekog vremena "brljavi" i da li se sam po sebi popravlja ili moras do majstora ili sta??? Ima i jos jedna sitnica...mnogi majstori prenebregavaju sitnicu da alternator daje struju za potrosace i dopunjuje akumulator...ali, da bi on to radio mora da radi pod odgovarajucem broju obrtaja...ali, posto potrosaci odvlace potrebnu struju za rad bobine, desava se da broj obrtaja opada i javlja se "zacarani krug"...Zato se stelovanje broja obrtaja, bilo na gasu ili sa benzinom, vrsi sa upaljenim svetlima,... tj. pod opterecenjem...Ja cak kad sebi podesavam, direktno, uklucim i ventilator hladnjaka...I onda nemam tih problema...E, al ako kod majstora radi kako treba pa posle nekog vremena ne, tu je uvek faktor kvaliteta gasa, zatim, pitanje je i kakva ti je potrosnja, tj. da ne ledi malo glavni ventil...onaj na boci...(prekontrolisi)...zatim, zaprljanost filtera tecne faze...ima tu nekih sitnica koje bi taj tvoj dobri majstor mogao da prekontrolise...Zatim tu je kontrola ispravnosti alternatora i reglera...

[Ovu poruku je menjao pajapop dana 27.02.2016. u 21:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Čika Dule
samarićanin

Član broj: 325328
Poruke: 63



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema27.02.2016. u 20:46 - pre 99 meseci
Ler gas je podešavan sa uključenim farovima. Ler na isparivaaču je "odvrnut" do kraja. Majstor nije mogao da savlada zapečeni šraf lera na karbonu. Izgleda da će to biti jedino rešenje, da se pažljivo razradi taj šraf na karbonu i da se preko njega dodatno podesi ler gas. Onda neće dolaziti do pomenutog začaranog kruga.

Sva je prilika takođe da i u turaži nema dovoljno struje, jer je auspuh čađav iznutra što, ako se ne varam, pokazuje nepotpuno sagorevanje zbog nedovoljno struje.

Ali onda se pitam ako nema dovoljno struje na svećicama, kako se onda ne prazni akumulator? Ili to nema veze s tim, nego da je bobina tu na neku foru oslabila. Ali kako bobina, koja je trafo, može da oslabi? Trafo ili radi ili probije, pa ne radi.

Gas točim onaj "madžarski". Tu ne bi smelo da fali ništa. Od prošlozimskih do 8 l/100, dođoh na 9 ove zime. Isti režimi rada, slični itinereri.

Filter tečne faze čist, multi ventil ne ledi.

:-(
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema27.02.2016. u 21:25 - pre 99 meseci
Cadjav auspuh...huh...kakve li su samo svecice... Garave, garave....Najverovatnije ti je poremecena smesa gasa i vazduha...a ona moze lepo da se nasteluje samo na "gasnom analizatoru"...nije ti dobro regulisana kolicina vazduha koji se usisava...Mada, da sam ja majstor , koji ima servis, ja bi to resio ovako, nista napamet: proverio bi kompresiju motora, proverio motor kontrolom vakuuma ( pomocu vakumetra) na usisnoj grani, prekontrolisao zupcenje kaisa, proverio nastelovanost ventila, proverio centrifugalni i vakumski regulator paljenja, proverio zazor na svecicama i njihovu ispravnost, elektricnu instalaciju alternatora, i proverio ispravnost alternatora i reglera...E zatim bi nastelovao gas pomocu gasnog analizatora...i to je jedini isparvni put resavanjun problema, malo dugacak ali...ispravan Onaj sraf na krburatoru sto pominjes, nema nikakve veze sa tim...Ler gas na rezimu gasa se steluje na isparivacu, a od karburatora se koristi samo klapna leptira koje je nastelovana po "standardu" za rezim rada na benzinu...A da, sto se tice kolicine vazduha koji se usisava...da li ti je i koliko redukovan dovod vazduha u kuciste filtera za vazduh??? Tu je glavni problem...Gas voli manje vazduha, ali neki majstori vole da preteraju u tome...Tu to treba "rascivijati"...Zatim, filter vazduha da li je cist, i koliki je zazor na svecicama...i da li su uopste odgovarajuce toplotne vrednosti za taj auto???
 
Odgovor na temu

gorandj9
djordjevic goran
radnik
krusevac

Član broj: 275895
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.03.2016. u 21:30 - pre 98 meseci
El zna neko broj gde mogu da narucim benzinsku pumpu?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.03.2016. u 09:13 - pre 98 meseci
Nisu bas jeftine. Zasto je menjas? Ako pusta malo ulje, ne diraj je.

Dobre pumpe su 45-50 evra. Do 6000 dinara tj.

Nadji na netu BEST TIME radnju u Zemunu, oni imaju i pouzdani su.
 
Odgovor na temu

gorandj9
djordjevic goran
radnik
krusevac

Član broj: 275895
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.03.2016. u 12:00 - pre 98 meseci
Curi i ulje i gorivo.Ma gledao sam pre da ima neke do 3hiljade da vrede.Da ne riknjava posle mesec dana-da potraje bar malo.A i bolja su solucija od polovnih valjda.


[Ovu poruku je menjao gorandj9 dana 21.03.2016. u 13:12 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao gorandj9 dana 21.03.2016. u 13:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

piksa7
Sabac

Član broj: 274029
Poruke: 30
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.03.2016. u 12:50 - pre 98 meseci
>
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.03.2016. u 18:46 - pre 98 meseci
Citat:
gorandj9: Curi i ulje i gorivo.Ma gledao sam pre da ima neke do 3hiljade da vrede.Da ne riknjava posle mesec dana-da potraje bar malo.A i bolja su solucija od polovnih valjda.


Ja sam pretproslo leto manjao benzinsku pumpu na Mazdi 323, posle predjenih 340000km...marke "NIpparts"...To su zamenski delovi za Japance...I bogami kostala je znatno vise od te 3000din...Ne secam se tacno , ali mislim da je bila oko 7ooo din...ali, evo, radi normalno, presao sam vise od 10000km, bez problema...
 
Odgovor na temu

gorandj9
djordjevic goran
radnik
krusevac

Član broj: 275895
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema30.03.2016. u 14:35 - pre 98 meseci
Imamo na stanju u PTZ-u pumpu za taj auto, pumpa je mehanicka I cena je 2466.55 din..Slovenacki je proizvodjac.
El stavljao neko ovu pumpu i da li odgovara za nas auto?Ne bi da narucujem pa da posle vracam.:-)
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema30.03.2016. u 15:52 - pre 98 meseci
Ne odgovara.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1447632 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.