Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1445381 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.12.2015. u 20:03 - pre 101 meseci
Isperi ga destilovanom vodom. Ali možda ne moraš... Samo zamena i ozračivanje. Meni je prosek na 400km 4,7 litara... 2.0 HDI. Naravno otvoren put. Na 130 troši 6,3...
Inače, družio sam se malo sa višom klasom...

[/url]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Čika Dule
samarićanin

Član broj: 325328
Poruke: 63



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.12.2015. u 20:42 - pre 101 meseci
Žarko, koliko ja znam, G12+ je odličan protiv korozije i kamenca. Lično mislim da nema potrebe da ispiraš sistem posle njega, naročito ako si ga mešao sa demi vodom, u šta ne sumnjam.

Postoje aditivi ili tečnosti za ispiranje rashladnog sistema, ali mislim da je to bacanje para kad se koristi G12+. Oni treba da se upotrebljavaju kad se u sistemu zatekne česmovača.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.12.2015. u 06:37 - pre 101 meseci
U sistemu je g12+ sa destilisanom vodom (50/50). Tako je preko cele godine. Ono sto me buni, antifriz je cist, medjutim u prelivnoj boci postoji neka prljavstina koja je vise neka lepljiva crna masa.
Probao sam da ja ocistim ali se jako tesko skida, pa se bojim da je ceo sistem takav. Ne znam uzrok, nema potrosnje antifriza, ima dobro grejanje.
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.12.2015. u 09:43 - pre 101 meseci
Ne znam sta je to. Ja to nikad nisam video za 25 godina posedovanja Corolle. Uvek je sve bilo apsolutno cisto. Nikad nisam imao problema sa prljavstinom rashladnog sistema. Menjas na vreme, ispustis komplet, ispustis vazduh... 1 put samo isprao destilovanom vodom i to je to. Uvek je izlazio cist antifriz, tako da cak nije bilo potrebno za onim jednim ispiranjem kad sam menjao hladnjak.

Da ti to nije neko ulje od ranije?

Budi samo upozoren da ispiranje sistema moze da dovede do raspadanja hladnjaka (i jednog i drugog) ako su stari.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.93.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.12.2015. u 10:30 - pre 101 meseci
izvinjavam se na OT, ali moram da pohvalim Cozma kako postigne isti ugao i isti izraz lica na svakoj okačenoj slici dok vozi
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.12.2015. u 11:44 - pre 101 meseci
Ne znam sta je, masa je lepljiva. Ima je samo na zidovima one prelivne cevcice jer tu ne dolazi iantifriz. Ako bude saom tu onda ce biti ok. Ocisticu prelivnu bocu i to je to. A ako bude sve onda ce morati neko drasticno ciscenje. Tecnost menjam na svake 2 godine. Uvek je bila cista. I sad je tecnost cista ali kad sam otvorio prelivnu bocu imao sam sta da vidim. Ne znam da nije ostalo, kad je radjen motor, prljavstine ili ulja u kanalima.

Planiram da to radim posle zime. Tad mi ide i mali servis pa da sve odjednom odradim. Videcu kad ispustim svu tecnost pa cu da prikacim na crevo i isperem vodom.

Hladnjak cu lako, odozgo crevo a dole izlazi voda. Tako cu da uradim i sa hladnjakom u kabini. Da skinem ona dva creva i na jedan ulaz na drugi izlaz.
Zanima me samo kako da odradim za blok motora? Ne skida mi se termostat. Zna li neko laksi sistem.

Pa ne bi trebalo da mu destilisana voda nesto skodi? Da li ce biti dovoljno samo destilisanom vodom? Kakav princip treba koristiti?

[Ovu poruku je menjao zarkoj dana 14.12.2015. u 18:51 GMT+1]
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

Čika Dule
samarićanin

Član broj: 325328
Poruke: 63



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.12.2015. u 21:29 - pre 101 meseci
Citat:
etjen:
izvinjavam se na OT, ali moram da pohvalim Cozma kako postigne isti ugao i isti izraz lica na svakoj okačenoj slici dok vozi :)
:D :D :D
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
46.240.244.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.12.2015. u 23:54 - pre 101 meseci
Zbog svih zahvata koje sam resio da uradim na kolima, sada je i volan postao visak....zasto ...nasao sam original AE92 Gt-i volan i sada mi je ovaj visak...da ne bude zabune....i ovaj je sa GT-i ali dve godine stariji volan

Volan je potpuno presvucen kozom, sa dublim crvenim savovima, i ubacenom crvenom obrnutom kozom za prste na 10 i 2h... Kao sto sto se i vidi ima uradjen Gt-i znak na dnu volana....dajem ga za koliko sam ga i uzeo, presvlacenje kozom i sivenje znaka ne racunam.. Volan je presvucen pocetkom Maja, tako da jos mirise na kozu

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema27.12.2015. u 12:33 - pre 101 meseci
Drustvo da li neko moze da mi kaze sta moze da bude i gde moze da pusta ulje "U" razvodniku kod Corolle XL.

Znaci ulje se pojavljuje na dihtungu razvodnika i razvodne kape, sliva na vakumski regulator koji ide u kuciste razvodnjika. Sliva u razvodnu kapu i masti je.

Izmedju razvodnika i motora je sve suvo. Jednom sam skidao razvodnu kapu da je ocistim i nisam nasao odakle sliva.

Ne znam sta bi moglo da bude, zna li neko.
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema27.12.2015. u 18:17 - pre 101 meseci

POd pretpostavkom da je razvodnik slican kao kod Mazde 323 ( verujem da je slicno ) onda ti je sigurno propao zaptivni "O" prsten... E sad, ... ja nisam to nikad kod mene rasturao, ali gledam u tehnickoj knjizi kako je "naslagano" jedno na drugo, ali ne mogu eksplicitno da tvrdim, da li taj prsten sprecava curenje ulja van razvodnika ili unutra uz osovinu...S obzirom na njegovu velicinu u odnosu na ostale delove, pre svega osovinu, lici mi da sprecava curenje van razvodnika...Kod tebe, ko zna, ali ne vidim neki drugi problem sem nekog zaptivaca...
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema27.12.2015. u 19:34 - pre 101 meseci
Ta O ring gumica cuva da ulje ne izlazi iz motora ka razvodniku ali sa spoljne strane. Ulje se pojavljuje na razvodniku unutra i prolazi na vakumski regulator i na razvodnu kapu.
Malo sam gledao po internetu i jedino sto sam mogao da nadjem je da na nekim modelima automobila i razvodne ruke postoji semering unutar razvodnika na osovini.

Da li neko zna dimenzije semeringa? Ne bi isao na skidanje pre nego sto ga nabavim jer u suprotnom razvonik nece biti u funkciji.

POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema28.12.2015. u 10:57 - pre 101 meseci
"It sounds like the shaft seal is worn. If you can't disassemble the distributor to access this seal, you will have to replace the distributor. Used distributors are not that expensive."

"You will have to replace the dist. This is a common problem with high milage toyotas. Somehow they damn things leak internally after that long of a time. Make sure you have some vasoline handy for the shaft when you try and put the new one in. It will take a few tries before you get it seated. If you look at the old dist shaft you will notice how smooth it is from the original machining of the part. The reman ones look as if they are sand blasted and they do NOT slide in as easily as the original comes out. Just be careful not to mess up the new O-ring when you are tring to put the dist back in, there is a pretty sharp lip on the head at the opening. Vasoline, vasoline and more vasoline!!! "

Ima nesto ovako za Camry, mozda ima i za 2E:

http://www.kbox.ca/catalog/pro...p?cPath=44&products_id=232
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema29.12.2015. u 09:53 - pre 101 meseci
Stigao semering.

Dimenzija semeringa razvodnika je 20x10x5. Niko ne zeli da oda tajnu dimenzija jer stite svoje proizvode. Jako se tesko nalazi. Bukvalno jedna radnja u celoj Srbiji. Ovlasceni servisi tek posle praznika (ceka se 10 dana)
Cena ovog semeringa je 800 din.

Nemam kataloski broj.


POZDRAV OD ŽARKA
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema29.12.2015. u 12:45 - pre 101 meseci
Ja sam to menjao.

Ali ovo sto sam ti postovao gore se ne odnosi na to. Nego bas na tvoje interno curenje. Vidi sta se desava kad zamenis.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema29.12.2015. u 12:59 - pre 101 meseci
Rasklapao si razvodnik paljenja?

Hoces li mi detaljno objasniti postupak rasklapanja i ako postoji neka skrivena caka?

Interno curenje moze samo da prouzrukuje los semering drugo nema sta da bude.
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema29.12.2015. u 13:56 - pre 101 meseci
Ne znam - brat je sve rasturao, ceo motor i sve te semeringe menjao. Nisam prisustvovao toj akciji.

Ali koliko vidim problem nije do semeringa kad pusta ulje unutra, nego do osovine valjda, ako dobro razumem.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema29.12.2015. u 14:24 - pre 101 meseci

Da...pre svega moras prvo proveriti stabilnost centralne osovine razvodnika....Uhvatis prstima i pomeras levo-desno...Ona mora cvrsto da stoji..ako je labava, sad pitanje je dal se razjela osovina ili taj lezaj kroz koji prolazi...Ako je do lezaja (biksna), on se moze zameniti (ako se nadje kao deo, ili da se napravi od neke grafitne bronze kao sto je lezaj od dinamo masina ili za anlasere, ali ako se osovina premeri i ako je u tom delu uza od ostatka tela onda nema pomoci mora drugi razvodnik...Ili da se nadje druga osovina, al` to dal ima...???
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema29.12.2015. u 14:51 - pre 101 meseci
Neka prati stanje, ako prestane da pusta ulje, problem je resen, ako ne prestane, onda je do razvodnika.

Mada postoji zbrka. Ovaj Toyotas sto je pomagao bratu za moj motor za o-ring razvodnika kaze "gumica razvodnika" a ovo sto je Zare kupio, on to zove "o-ring".

Ostalo sve zove semering.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema29.12.2015. u 15:52 - pre 101 meseci
To je klasicna diskusija za sva vratila na kojima se nalaze semerinzi. Zato postoji dodatni prostor da se semering postavi malo dublje ili malo plice, u koliko je najedena osovina gde naleze semering. Ono sto mene interesuje je da li lezaj ogranicava ovu mogucnost mrdanja semeringa? Ako je tako, a mislim da jeste, onda mora da se izbija i lezaj, onda ide kompletno rasklapanje.

Kad se skine razvodna kapa i kada pokusam razvodnu ruku da rotiram u smeru kazaljke na satu ili u suprotnom smeru postoji luft, mali ali postoji. A kad pokusam da drmam osovinu levo, daseno, gore, dole ne postoji luft. Luft samo postoji izmedju prenosa sa bregaste na razvodnik.

Nigde nisam mogao da nadjem detaljno rasklapanje razvodnika, kako bi znao sve cake. Ne verujem da je tu lezaj sa kriticnim naleganjem ipak drzi samo razvodnu ruku (20g plastike)
U spisku delova uopste ne postoji ovaj semering, barem u onima koje ja imam.

Cim nadjem slobodnog vremena sledi rasklapanje.

"O" ring gumica je gumica razvodnika i nju sam kupio da zamenim, zna se kako izgledaju "O" ring gumice. Semering je ovo sto sam ja kupio, tako izgledaju svi semerinzi.



POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema29.12.2015. u 16:40 - pre 101 meseci
Citat:
zarkoj
Kad se skine razvodna kapa i kada pokusam razvodnu ruku da rotiram u smeru kazaljke na satu ili u suprotnom smeru postoji luft, mali ali postoji. A kad pokusam da drmam osovinu levo, daseno, gore, dole ne postoji luft. Luft samo postoji izmedju prenosa sa bregaste na razvodnik.



Onda je to OK, osovina je ispravna...Sad samo da se vidi gde je smesten semering...Bilo bi logicno da se nalazi sa zadnje strane kucista razvodnika, tj da se ne rastura ceo razvodnik...Jedino ako je smesten ispod kontrategova u kucistu, onda bi morao da se kompletno rastura, al` nije valjda tako iskomplikovan...I nije to nikakav problem, naoruzaj se strpljenjem, sigurno bi ti trebala kljesta za skidanje seger prstenova (osiguraca), ako nisi siguran fotografisi faze rasklapanja da budes siguran kod montaze...I da zanas postupak markiranja pri vadjenju i vracanju razvodnika...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1445381 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.