Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1445695 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

La_odvala
Beograd,Resnik

Član broj: 147830
Poruke: 95
*.mts.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema04.12.2014. u 23:29 - pre 114 meseci
Moras prvo da ustanovis u cemu je problem pa da ti mi ovde na forumu kazemo kako da resis, ovde ima dosta iskusnih majstora za ove korolice.


Odmah mogu da ti kazem da nije benzinska pumpa i da nije akumulator
da li masti svecice, da li trosi ulje i koliko, u kojim uslovima i koliko dimi?
ukoliko mozes proveri kompresiju.
da li je ispravno nastelovan ler gas kada radi na benzin i kada radi na plin, da li je dobro podesena smesa vazduha i goriva na vecim obrtajima...
da bi se ovo podesilo potreban je obrtomer a pozeljno je da imas i uredjaj za merenje CO2.
proveri predpaljenje da nije previse rano ili kasno...
proveri da li je dobar dotok goriva, filter za plin, filter za benzin a kada to vec radis proveri i filter vazduha.
proveri kakva je varnica na svim kablovima a u mraku kada radi motor ustanovi da li se vidi negde varnicenje kablova.
to je sve za pocetak, posle ovoga se javi sta si ustanovila pa da ti pomognemo.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema05.12.2014. u 08:37 - pre 114 meseci
Meni lici na komutator ili bobinu.

Naravno proveriti stanje karburatora, kablove, svecice, razvodnu ruku i kapu.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema05.12.2014. u 10:13 - pre 114 meseci
Neke stvari se mogu videti odmah.

Da li ima varnice na svim svecicama prilikom verglanja....

Da li se oseca beznin pro prvom paljenju..... (ako palis na benzin)

Ako palis na plin ne sme da se pomesa gorivo (plin+beznin) neces ga lako upaliti, slicno kao kad presisa.....

Nalivanje benzina u karburator.... (moguce da pumpa ne daje dobar pritisak), mogu da se poskidaju creva da se vidi ide li gorivo...

Razvodna ruka, kapa, kablovi....

Probaj da upalis direktno na plin....

To sto se gasi na leru na plinu je losa smesa ili ti zavijen plin a moguce i fals vazduh....

Procitaj, vidi sta drustvo kaze pa cemo diskutovati i pomoci koliko mozemo

Ujedno i dobro nam dosla u klub :)





POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema05.12.2014. u 20:51 - pre 114 meseci
Citat:
Dina Card:
DA NAGLASIM, zensko sam i vise manje nemam pojma oko kola, od skoro vozim svoj auto.. hvala unapred..

Trebala si pre svega da naglasis odakle si...gde zivis...Ovaj problem je za majstora koji ce se time pozabaviti...Navedi gde zivis, da bi ti neko preko privatne poruke preporucio nekog majstora.
 
Odgovor na temu

Dina Card

Član broj: 326536
Poruke: 4
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema06.12.2014. u 19:50 - pre 114 meseci
Ne masti svecice, ne trosi ulje, kompresija je dobra, dobro je podesen ler gas na benzin i na plin, dobro je podesena smesa vazduha i goriva na vecim obrtajima. Paljenje je nastelovano, filteri su novi (benzin, plin, vazduh). Ne baca varnicu na svecicu. Ne baca varnicu na svecicu kad se vergla, ne oseca se benzin pri prvom paljenju na benzin.
Iz Zrenjanina sam..
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema06.12.2014. u 21:09 - pre 114 meseci
Onda je tu problem u struji: bobina, komutator,kablovi, razvodna ruka i razvodna kapa. Sistemom eliminacije treba naci uzrok. Sa razvodne kape skinuti centralni kabal od bobine i spojiti ga sa masom. Verglati, ako se javlja varnica (koja mora biti kvalitetna), onda je do razvodne ruke ili razvodne kape (ako su mnogo pojedeni i oksidirani kontakti - sto je malo verovatno). Ako nema varnice, onda je do bobine ili komutatora. Postoji mogucnost merenja i ispitivanja bobine, ali to ti svakako ne mozes uraditi...Zato je najbolje da ga nekako "odguras" do nekog majstora komsije,(mehanicara ili najbolje elektricara) svaki ce to znati da dijagnostikuje...Kad kazem elektricara, moguce i da je kvar na liniji kontakt brava - bobina, komutator., zato pre kod autoelektricara...
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.12.2014. u 00:58 - pre 114 meseci
Ne baca na jednu ili na sve? Ako ne baca na jednu onda moze biti da su kablovi ili je crkla svecica.

Ako ne basa ni na jednu moze biti razvodna ruka, razvodna kapa, bombina, komutator.

Sistemom eliminacije se lako moze naci sta je u pitanju...

Razvodna kapa nema 5. prikljucak za kabal sa bombine vec se ona nalazi u njoj.
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.12.2014. u 12:34 - pre 114 meseci
Komutator i bobina.
 
Odgovor na temu

Dacha_xl
Johnson Controls
Johnson Controls Magneti Marreli (JCMM)
Kragujevac

Dacha_xl
Član broj: 326411
Poruke: 14



+2 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.12.2014. u 14:01 - pre 114 meseci
Poz drugari :) vozim svoju corollu jedno mesec dana i polako kapiram sta i kako a i pronalazim probleme. Naime imam problem sa kvacilom i sa paljenjem. Sto se tice kvacila recimo da je guzva u gradu i krenete 10 metra pa stanete. Sad situacija je sledeca nalazim se u toj guzvi i auto ispred mene krene 10 metra pa stane ja ubacim u prvu i za njim krenem 5 metra stisnem kvacilo ali kao da ne reaguje usporava kao da je u brzini ali kad totalno stanem on se ne gasi iako je usporavao kao da je u brzini. Nemam pojma zasto se to desava isto tako kada mi se to desi ne mogu da izbacim iz prve vec moram malo jace da nategnem menjac nego obicno da bi izbacio iz prve brzine. Problem sa paljenjem je sledeci. Sednem u hladan auto i pali kao mina ali nece da upali ako stisnem malo vise gas ili bez gasa nasao sam mu fazon 1 do 2 cm stisnutog gasa on pali normalno sve preko ili bez gasa nema sanse. Znaci kad je hladan on tako pali bez problema ali kad ga vozim i kad je zagrejan i stanem negde ugasim ga i hocu opet odmah da ga upalim ne mogu da ga upalim na taj nacin ne reaguje ni na veci gas ni bez gasa. Moram da verglam i da mu pipkam gas na vrh da mu nadjem gde se javlja jedno 15 sekundi. Kada sam kupio auto to mi se nije desavalo palio je normalno i sa gasom i bez gasa pocelo je od kako sam zamenio svecice. Mada moguce je da je i do filtera za vazduh jer je busan na sredini precnik rupe je oko 4 cm pa pretpostavljam da uvlaci malo vise vazduha nego sto treba. Treba mi vas savet sta bi moglo da bude da ne teram kod majstora bzvz ako mogu ja da sredim. Hvala unapred. :)
1.3 xl '88
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.12.2014. u 14:30 - pre 114 meseci
Sto se tice kvacila...mislim da je najverovatnije do korpe, verovatno je pukla, pa ne odvaja lamelu dovoljno. Sto se tice karburatora...prvo ne vidim razlog zasto ne zamenis filter za vazduh, drugo, zamenio si svecice, al` da li si stavio odgovarajuce toplotne vrednosti i da li si pravilno podesio zazor na svecicama. I kao trece, za karburator, verovatno se poremetila smesa vazduh-gorivo, a ne bi bilo lose prekontrolisati i podesenost paljenja...Sad mi pade na pamet, sto se tice kvacila, treba proveriti i ispravnost sajle ili cilindra hidraulicnog kvacila (ne znam kod tog modela kako je), ali i to hoce da pravi slican problem...
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.12.2014. u 15:17 - pre 114 meseci
Zavisno gde ti odvaja kvacilo...... Da li je konstantno na jednom mestu ili to mesto varira...
Kakav je nivo ulja u posudi? Uvek neka je na MAX! Mora se proveriti da li negde gubi ulje.
Pedala kvacila s moze stelovati samim tim i kvacilo. Mozes probati pre bilo kakvog veceg zahvata.

Na novim svecicama su podeseni zazori fabricki. Da sam ja u pitanju nista sem kataloskih svecica ne bih uzimao.
Sto se tice filtera za vazduh kada auto radi na bezninu nema neku veliku ulogu sem da cisti vazduh.
Dok je na plinu to drasticnije izrazeno, ali obavezno zameni filter vazduha ne sme biti ostecnje.
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

Dacha_xl
Johnson Controls
Johnson Controls Magneti Marreli (JCMM)
Kragujevac

Dacha_xl
Član broj: 326411
Poruke: 14



+2 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.12.2014. u 15:58 - pre 114 meseci
Svecice su wd8 super boschove zazori su fabricki mada rece mi kolega da bi trebao da podesim na 0.7 mm ako vec nije. Kvacilo je hidraulicko i da desava se na jednom mestu tj samo u prvoj brzini ali ne svaki put recimo ako stisnem 10 puta kvacilo 3 puta nece raditi proveri cu cilindar i korpu a sto se tice filtera za vazduh jbg kad stigne plata kupujem nov a to je sutra :) Posuda je puna ulja. Sad nastaje problem stelovanja karburatora jer u kgu kolko sam cuo nema ni jedan majstor koji se razume u to pa ne bi svakom davao da cacka oko toga. Mada postoji tojotin licencirani servis u kgu ali ne verujem da je nesto jeftino da se odradi :) Inace karburator je vakumski sto mi jos vise otezava stvar.
1.3 xl '88
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.12.2014. u 17:21 - pre 114 meseci
Proveri saug takodje, a svecice su mozda neodgovarajuce ili fals neke Bosch.

Svecice NGK ili Denso, zazor je 1,1mm.

Kvacilo je najbolje da ti neko pogleda, moze bude korpa, moze zadnji nosac motora, moze sama pedala i cilindar...
 
Odgovor na temu

Dacha_xl
Johnson Controls
Johnson Controls Magneti Marreli (JCMM)
Kragujevac

Dacha_xl
Član broj: 326411
Poruke: 14



+2 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.12.2014. u 18:56 - pre 114 meseci
Hvala puno znaci da ne bi ja zeznuo nesto jos gore teram kod majstora :D Kolko ja znam svecice su ok jos jedan moj prijatelj je kupio iste te za floridu 1.3 efi motor i rade mu super samo da sredim zazor. Hvala jos jednom.
1.3 xl '88
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.12.2014. u 19:23 - pre 114 meseci
Taj motor i Corollin motor su nebo i zemlja. Uzmi NGK BPR 6 EY11 da budes 100% siguran.
 
Odgovor na temu

Dina Card

Član broj: 326536
Poruke: 4
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.12.2014. u 19:37 - pre 114 meseci
Hvala vam, javljam se sa rezultatima :)
 
Odgovor na temu

Dacha_xl
Johnson Controls
Johnson Controls Magneti Marreli (JCMM)
Kragujevac

Dacha_xl
Član broj: 326411
Poruke: 14



+2 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.12.2014. u 11:42 - pre 114 meseci
Citat:
cozmo_im:
Taj motor i Corollin motor su nebo i zemlja. Uzmi NGK BPR 6 EY11 da budes 100% siguran.


Ok hvala kupicu :)

1.3 xl '88
 
Odgovor na temu

milanbp01
bgd
beograd

Član broj: 300175
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema11.12.2014. u 19:39 - pre 113 meseci
pozdrav svima evo i mene stigao problem sa komutatorom pa da pitam da li neko zna koja je cena i gde ima da se kupi u bg.ili pancevu
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.12.2014. u 08:29 - pre 113 meseci
40-50e ima svugde uglavnom u BGD-u (Forma, Best Time...). Menjaj i bobinu u paru (30-35e). Sve se lako menja i mozes sam za oko pola sata i manje da zamenis.
 
Odgovor na temu

zvoruk
Zvonko R
Voditelj trasporta
Zemun

Član broj: 325699
Poruke: 20
213.202.76.*



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.12.2014. u 10:47 - pre 113 meseci
Cao!

Pre sam isto pisao da imam problema sa paljem na toyoti corolli xl 1300. kraj 1990godine 257000km.
U zadnje vreme cesto nece odmah hladan da upali nego ga se mora puno verglati, a tad pocne smrdeti gorivo, pa a na kraju upali posle 2 min verglanja...auto kad upali normalno radi(prvo cok) i normalno se ponasa.
isto, ali redje kad upali ponkad se ugasi na niskom okretaju tipa stojis na semaforu i isto nece odmah da upali, nego istrosis akumulator od verglanja, pa tek onda sastavi...
Karburator sam radio pre 10000km pre godinu ipo dana
U zadnjih pola godine mi se to pocelo pojavljivati ali u zadnje vremem cesce.
Mislio sam da su bile svecice lose ali nedavno sam stavio nove i isto se desava.
Čak sam i skinuo jednu svecicu kad nije odmah upalio i bila je suva i cista, filter goriva je imao gorivo...
Sad ok pali, ali za par dana ce opet da me izludjuje i to uvek kad negde zurim ili kad dam kumu auto pa ga corolla istrumira...
Inace corolla se slabo koristi u 4 meseca predjeno 500km.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1445695 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.