Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1445928 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Čika Dule
samarićanin

Član broj: 325328
Poruke: 63



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema11.11.2014. u 21:46 - pre 114 meseci
Citat:
Goran Pavlovic: Zvuci dobro, jedva cekam :)


Ćirilicu ili esej?
 
Odgovor na temu

Goran Pavlovic

Član broj: 311150
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema11.11.2014. u 21:49 - pre 114 meseci
Esej esej :) a i cirilica...
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.91.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema11.11.2014. u 22:52 - pre 114 meseci
Za metlice brisaca postoji caka gde mogu da se montiraju 550 i 530mm brisaci....tako da nema uopste onaj "ajkulin rep" izmedju brisaca
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.11.2014. u 14:47 - pre 114 meseci
Kod mene 530/480 Bosch vec 2 godina ;) . Sto se tice plasticnih kugla i sistema za brisace nekad ce dobro doci tovatna mast (neka malo gusca) pa ce se taj luft malo smanjiti.

POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

Čika Dule
samarićanin

Član broj: 325328
Poruke: 63



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.11.2014. u 19:03 - pre 114 meseci
He, he ... zanimljivo...

Danas slučajno onako uzmem metar i iznenadim se:

- poluge brisača (od centra osovine do kraja poluge): vozačka 480mm, suvozačka 500mm
- metlice: vozačka 665mm (!), suvozačka 445mm

Pri tom vozačka strana obrisana tik do gornjeg kedera, a suvozačka mož' da prođe opušteno.

CodeNO, ako već spominješ caku, valjda ne ćutiš i ne ostavljaš to za sebe, već podeliš s drugarima koja je to caka.
(No hard feelings) ;-))
Btw, čini mi se da sam na slički one crvene lepotice video da se metlice preklapaju.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.91.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.11.2014. u 20:52 - pre 114 meseci
Cini ti se...2mm je razmak izmedju njih....

Fora je da se zamene mesta ruke brisaca i time se dobija kraca ruka za vozaca i samim tim duza metlica moze da pridje...kod mene ima jos mesta da se stavi duza metlica...ali to nema vise svrhu, jer prelazi onaj crni deo na soferci..a preklapanje se lako sredi ako postoji..podignes vozacevu za jedan zubac, suvozacevu spustis za jedan zubac i nema dodirivanja.

Ja taj problem nisam imao i najbitnije je mi je bilo da suvozacev potpuno namese sve sto skine i onda vozacev ga preklopi i sve skine....a ne kao kod nekoliko novijih automobila gde suvozacev dodje do pola i sve sto ostane pocne da curi i stalno moras da ukljucujes brisace iako nema nista na soferci vec samo ta linija na sredini

Inace, imam i magicnu stvar koja mi resava problem oko izbora brisaca



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Čika Dule
samarićanin

Član broj: 325328
Poruke: 63



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.11.2014. u 21:06 - pre 114 meseci
Eto, kod mene je neko već uradio to sa zamenom poluga brisača, pa me ne čudi što na vozačkoj strani lepo staje metlica od 665mm i briše gore do crnog. Dobra fora!

Boga mi, lepo urađen i robustan adapter za metlice s novim tipom kačenja, a opet za naše poluge sa dva šrafa.

Ja sam to nekako zbudžio prostim natačinjanjem "na tesno" nekih debljih plastičnih adaptera, koji imaju rupicu baš na mestu gde je sisica na poluzi. Ovi moji su za metlice sa osovinicom. I dalje stoji ... pu, pu, pu.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.11.2014. u 21:27 - pre 114 meseci
Plasticne caure na kuglama se menjaju, i to je "snap" sistem, sa zabicom, samo je gado rasturati sve.

Moze i nova ili dobra polovna, koje su nekada cvrsce od jeftinih no-name novotarija.
 
Odgovor na temu

Čika Dule
samarićanin

Član broj: 325328
Poruke: 63



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.11.2014. u 21:56 - pre 114 meseci
Ma nije gadno da se rastura. Već sam se baktao sa celim makazama.

Dobre polovne nisam mogao da nađem. Kaži ako znaš 'de ima. Plaćam pivo!

A šta sa čaurama osovina? Izgleda će neki strugar da ima posla, na napravi od one mašinske plastike...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.11.2014. u 22:11 - pre 114 meseci
Ima po netu, ibeju..pa se snalazi..:)
Nesto ovakvo.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Čika Dule
samarićanin

Član broj: 325328
Poruke: 63



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.11.2014. u 22:52 - pre 114 meseci
Hvala Vladd, malo će to teže meni ići s kupovinom s E-Bay-a.


Dakle, da počnem s ovim mojim najavljenim esejem. Smestite se lepo, jel će čitanije potrajati. Ko nema živce, nek' preskoči post. :)

Napominjem da sve ovo pišem kao, uprkos svemu, ponosni i nadasve zadovoljan vlasnik Toyote Corolle 1.3 XL!!!

Neka dva meseca sam šacovao i trkeljisao po oglasima, s prvobitnom idejom da sebi priuštim Golfa 2, 1.6 benzin/plin, petoro vrata, širok branik itd. Kad sam shvatio da se pojavljuju samo raspadnuti primerci, kriterijum se proširio preko Jette 2, pa mi je konačno sve dozlogrdilo. Pogotovo što se solidno razumem u kola, prilično znam da ih gledam pre kupovine, a za neke cake koje ne znam, imam gde da pitam.

U očaju sam u pretragu ubacio sledeće kriterijume: bilo koji proizvođač, 500-1000€, 1.3-1.6, benzin/plin, 4/5 vrata, i valjda je to bilo to. Iskočiše neke Lancie Libre, Kadetti, Vectre, Swiftovi ... a Boga mi i par Mazdi 323 i po koja (njeno veličanstvo) Corolla 1.3 XL. Ja u džepu 500€ (uz manju pozajmicu, he he he), bez kola kojima bih se prevezao da pogledam neki auto ... cimaj neke drugare da me voze ... katastrofa. Zašto? Pa pogledao dve-tri Corolle, a one precenjene a lom živi - masne po motoru svuda, dibiduz trule naravno (a kakve bi bile), čuknute i grebnute tu i tamo, bez plina u saobraćajnoj, dime il' na auspuh il' na iberlauf ... užas.

A meni već zapeeelooo ne da kupim auto, nego da konačno imam tu legendarnu Corollu 1.3 XL. Razletim se ja po forumima za Corollu, iščitam sve što sam našao i ovde i napolju. Mislim se, uzeću neku kol'ko-tol'ko solidnu (pre svega dobar motor), a posle ću da sređujem jedno po jedno. Bar ću znati šta je i kako rađeno, a finansije mi dozvoljavaju.
Znao sam od ranije da je auto retko zahvalan, da ne kažem odličan. Istrči oglas, lik traži 630€. Mislim se "ma neće to moći za toliko para, brate slatki". Sretnemo se na pumpi na Zrenjanincu, hoće da izađe iz auta i otvara vrata na spoljnu kvaku. UF! Kaže lik da je preprodavac. Aha!
Posle kvake prvo što mi je upalo u oči je ta svetlo plava metalik "8D8" farba, kasnije saznam fabrička, a retka kod nas.

Krenem u pregled i počnem da udaram minuse:
- šoferka puknuta. Kamen udario dva prsta od donjeg (da kažem) kedera na suvozačkoj strani, pukotina nastavila vodoravno i završila se ka dole ispred vozača, Skoro pa se ne vidi od brisača.
- limarija rađena pre izvesnog vremena, farbana posle toga. Već pokazuje koroziju na sajtnama, po donjim delovima prednjih i po malo zadnjih vrata, rubovima ispod zadnjih vrata, u gepeku kojekude i konačno na sastavu zadnjih krila i zadnjeg veznog lim ispod štopaljki,
- iznad zadnjeg stakla, ispod farbe, vidi se lep rad gitovanja mistrijom,
- naravno vozačka više, suvozačka vrata manje spadaju, mada se uprkos tome relativno lako zatvaraju
- kamen pogodio staklo desnog fara. Ka unutra otpalo levkasto parče stakla i na faru ostavilo rupicu da prođe špenadla,
- zadnji amortizeri "ljuljaju", ali malo (tešim se ja),
- sve četiri gume letnje, pokazuju tragove šare prelaskom ruke preko guma, ali tek u dubokoj koncentraciji - kraće rečeno ćelave,
- polomljena drškica unutrašnje vozačke kvake

... idemo u motorski prostor:
- gornja plastična flanšna hladnjaka krpljena nekim gitom nepoznatog porekla, takođe kao mistrijom. Hladnjak suv,
- dihtung dekle ventila malo masti glavu - ništa strašno,
- crevo za dovod goriva raskačeno s AC pumpe. Dovod na pumpi oblepljen izolir trakom,

Motor je radio sve vreme dok sam pregledao auto - dakle ugrejan. Palio ventilator kad treba (pratih termometar), mirno radio na leru bez kolebanja u propisanom broju obrtaja (ima obrtaljku), nije dimio na iberlaufu, ni na auspuhu pri davanju gasa iz lera, creva rashladnog sistema mekana (dobra glava), zaštitna plastika seta zupčenja i motorski prostor nisu masni od propišalih semeringa ... rekoh "ma ovo bi moglo i da prođe, ček' još da provozamo".

Lepo prima gas, mada beše gužva pa ne mogoh malo da ga razvučem i opteretim motor, drži pravac na kočenju, čuje se druk lager i vibrira ali samo na spuštanju u niži stepen prenosa (znači "korpalameladruklager"), nema lufta u volanu, klakće napred desno u trapu na sitne neravnine (plastična čaura letve) ... i tako to. Otprilike to su prvi utisci. Skrene mi on pažnju da se gasi na leru dok ne postigne radnu temperaturu. Ugrejan je i meni lepo radio bez knedle i bilo kakvog prekidanja na dodavanju gasa.

Drž' ne daj, nađemo se mi na 500€, napravimo ugovorčić malte ne na salveti, čujem se sa vlasnikom, dogovorim se s njim sve u vezi registracije i reatesta sad u decembru.

I naravno, moralo je još nešto da se pokaže čim sam krenuo kući. Ispada iz četvrte na uzbrdici ili jačem ubrzavanju. Problem odmah rešen nonšalantnim, opuštenim držanjem ruke na ručici menjača. Pri brzini većoj od 70km/h zadnji kraj hoće gde on hoće. Toliko o amortizerima koji i ne ljuljaju baš mnogo :((

A onda kreću radEvi;

septembar 2014.


338800 km
- nazad ubačeni ulošci prednjih amortizera Golfa 1,
- zamenjeno ulje motora. SIpano polusint "Comma" 10W-40
- zamenjen filter motornog ulja. Stavljen "Frad"
- Zamenjeno ulje u menjaču. Sipano "Total Fluide G3" Glaxon 3
- na štopalje na mestima gde ulaze u karoseriju zalepljeni "P" neoprenski profili za dihtovanje prozora, ne bi li se sprečilo plavljenje gepeka od kiše ili pranja auta
- tovatnom mašću i WD-om mazano sve čega sam se dohvatio u prvi mah

Majstor menjao amorte, ulja i filter - sve sa njegovim ulošcima i rukama 4000.- din + oko 2000.- din ulja i filter


oktobar 2014.

339100 km
- stavljene NGK BPR6EY-11 V-Line. Bile: na 1. i 2. cilindru BPR "petice", a na 3. i 4. "šestice" u jadnom stanju,
- pokušano štelovanje isparivača plina u Zemunu. Uzalud. Isparivač ishaban, daje prebogatu smešu i ne može da se "pridavi"


339200 km
- umesto starog "elektronca" ugrađen polovni vakuumski "Lovato" sa zaštitnom aluminijumskom pregradom (da ne puni motor rashladnom tečnošću ako pukne membrana), gasni elektro ventil (koji nije bio ugrađen) i drugi prekidač. Sad prede k'o lutka i 'ladan i vruć. Sve s rukama bilo 50€.


339300 km
- krpljena gornja flanšna hladnjaka kod plastičara - 1500.- din
- postavljeno osvetljenje tablice (nije ga bilo, počupano sve) - trošak oko 150.- din za sijalice i fasunge


339790 km
- napred montirane polovne zimske gume "FirstStop" Winter 165/70 R 13,
- kupljen "invalid" rezervni točak sa gumom "Continental Contact EP" 165/60 R 14 (isti prečnik kao 165/70 R 13) - 60€ + 500.- din


339800 km
- napred montirane polovne "Matador" MP 55 Plus 165/70 R 13. "Fiststop" prebačene nazad - 50€


Pre svega što sledi nađem mesto gde ima dosta polovnih delova


339900 km
- montiran polovan hladnjak. Krpljenje flanšne nije uspelo. 5000.- din s montažom,
- montirane nove kočione pločice (neke navodno italijanske) - 1467.- + 1000.- za ruke
- montirani polovni čepovi osovina poluga brisača


339950 km
- štelovani ventili. Dva bila na 0,4, ostali OK. Klackalice malo nakoso naležu na ventile. Majstor kaže "ništa strašno",
- zavaren auspuh kod srenjeg lonca, koji je proprdeo u međuvremenu,
- viđeno da su doboši skoro bez ikakvog ajnzaca i da su cilindri i paknovi skorije menjani - sve 1000.- din za ruke


340250 km
- zamenjen ležaj prednjeg desnog toča, koji je probrujao u međuvremenu. Pri tom morao je da se odstrani limeni usmerivač vazduha, jer je bio totalno truo - komplet ležaj sa semerinzima prašinarima 1380.- din
- zamenjena plastična čaura letve volana. Staroj pukla dva kraka - čaura 600.- din
- istočena vodurina i u rashladni sistem sipan G12+ "Total" Glacelf Auto Supra, napravljen na 50% sa demi vodom - 1500.- din + za sve ovo ruke majstoru 2000.- din


340300 km
zamenjeno polovnim delovima:
- razlokane makaze brisača
- desni retrovizor (bilo napuklo ogledalo)
- unutrašnji retrovizor. Stavljen sa preklopnikom protiv zaslepljivanja od dugih svetala- unutrašnja kvaka vozačkih vrata
- centralne rešetke ventilacije kabine. Starima polomljne žabice, pa su ispadale
- prekidač grejanja zadnjeg stakla. U stari bio zaglavljen karton da ne bi ispadao - sve koštalo 6000.- din


novembar 2014.

340400 km
- postavljen polovan alternator, jer je crkla neka od dioda na diodnoj ploči - 50€


Elem do sada je to to.

Sledeće na redu, iako ćete da mi prigovarate da je to prvo trebalo da se odradi, jeste set zupčenja (kaiš, roler, španer). Tako je, kako je. Majstor nije savetovao.

Kao što vidite radilo se, a radiće se još i to veoma ozbiljno. Na proleće limarija. Pre toga polovno vozačko sedište, volan, centralne plastike felni, LED na svim signalnim izvorima svetlosti, COB LED dnevno svetlo (primećeno već na CodeNO-ovoj crvenoj), uz prevezivanje instalacije "dnevno svetlo bez farova, štopova i tablice" i svakako prestanak napajanja svih svetala isključivanjem kontakta, a svakako i Bixenon projektori u farovima (to je već prestalo da bude skupo kao ranije).

Ono što bih želeo od vas, kolege drage, jeste svaki pozitivan savet. Ali pozitivan.

Svima vama se unapred zahvaljujem i na tome, a pre svega na strpljenju i vašem vremenu utrošenom na čitanije ove moje deklamacije.
 
Odgovor na temu

Čika Dule
samarićanin

Član broj: 325328
Poruke: 63



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.11.2014. u 23:10 - pre 114 meseci
Hvala Vladd, malo će to teže meni ići s kupovinom s E-Bay-a.


Dakle, da počnem s ovim mojim najavljenim esejem. Smestite se lepo, jel će čitanije potrajati. Ko nema živce, nek' preskoči post. :)

Napominjem da sve ovo pišem kao, uprkos svemu, ponosni i nadasve zadovoljan vlasnik Toyote Corolle 1.3 XL!!!

Neka dva meseca sam šacovao i trkeljisao po oglasima, s prvobitnom idejom da sebi priuštim Golfa 2, 1.6 benzin/plin, petoro vrata, širok branik itd. Kad sam shvatio da se pojavljuju samo raspadnuti primerci, kriterijum se proširio preko Jette 2, pa mi je konačno sve dozlogrdilo. Pogotovo što se solidno razumem u kola, prilično znam da ih gledam pre kupovine, a za neke cake koje ne znam, imam gde da pitam.

U očaju sam u pretragu ubacio sledeće kriterijume: bilo koji proizvođač, 500-1000€, 1.3-1.6, benzin/plin, 4/5 vrata, i valjda je to bilo to. Iskočiše neke Lancie Libre, Kadetti, Vectre, Swiftovi ... a Boga mi i par Mazdi 323 i po koja (njeno veličanstvo) Corolla 1.3 XL. Ja u džepu 500€ (uz manju pozajmicu, he he he), bez kola kojima bih se prevezao da pogledam neki auto ... cimaj neke drugare da me voze ... katastrofa. Zašto? Pa pogledao dve-tri Corolle, a one precenjene a lom živi - masne po motoru svuda, dibiduz trule naravno (a kakve bi bile), čuknute i grebnute tu i tamo, bez plina u saobraćajnoj, dime il' na auspuh il' na iberlauf ... užas.

A meni već zapeeelooo ne da kupim auto, nego da konačno imam tu legendarnu Corollu 1.3 XL. Razletim se ja po forumima za Corollu, iščitam sve što sam našao i ovde i napolju. Mislim se, uzeću neku kol'ko-tol'ko solidnu (pre svega dobar motor), a posle ću da sređujem jedno po jedno. Bar ću znati šta je i kako rađeno, a finansije mi dozvoljavaju.
Znao sam od ranije da je auto retko zahvalan, da ne kažem odličan. Istrči oglas, lik traži 630€. Mislim se "ma neće to moći za toliko para, brate slatki". Sretnemo se na pumpi na Zrenjanincu, hoće da izađe iz auta i otvara vrata na spoljnu kvaku. UF! Kaže lik da je preprodavac. Aha!
Posle kvake prvo što mi je upalo u oči je ta svetlo plava metalik "8D8" farba, kasnije saznam fabrička, a retka kod nas.

Krenem u pregled i počnem da udaram minuse:
- šoferka puknuta. Kamen udario dva prsta od donjeg (da kažem) kedera na suvozačkoj strani, pukotina nastavila vodoravno i završila se ka dole ispred vozača, Skoro pa se ne vidi od brisača.
- limarija rađena pre izvesnog vremena, farbana posle toga. Već pokazuje koroziju na sajtnama, po donjim delovima prednjih i po malo zadnjih vrata, rubovima ispod zadnjih vrata, u gepeku kojekude i konačno na sastavu zadnjih krila i zadnjeg veznog lim ispod štopaljki,
- iznad zadnjeg stakla, ispod farbe, vidi se lep rad gitovanja mistrijom,
- naravno vozačka više, suvozačka vrata manje spadaju, mada se uprkos tome relativno lako zatvaraju
- kamen pogodio staklo desnog fara. Ka unutra otpalo levkasto parče stakla i na faru ostavilo rupicu da prođe špenadla,
- zadnji amortizeri "ljuljaju", ali malo (tešim se ja),
- sve četiri gume letnje, pokazuju tragove šare prelaskom ruke preko guma, ali tek u dubokoj koncentraciji - kraće rečeno ćelave,
- polomljena drškica unutrašnje vozačke kvake

... idemo u motorski prostor:
- gornja plastična flanšna hladnjaka krpljena nekim gitom nepoznatog porekla, takođe kao mistrijom. Hladnjak suv,
- dihtung dekle ventila malo masti glavu - ništa strašno,
- crevo za dovod goriva raskačeno s AC pumpe. Dovod na pumpi oblepljen izolir trakom,

Motor je radio sve vreme dok sam pregledao auto - dakle ugrejan. Palio ventilator kad treba (pratih termometar), mirno radio na leru bez kolebanja u propisanom broju obrtaja (ima obrtaljku), nije dimio na iberlaufu, ni na auspuhu pri davanju gasa iz lera, creva rashladnog sistema mekana (dobra glava), zaštitna plastika seta zupčenja i motorski prostor nisu masni od propišalih semeringa ... rekoh "ma ovo bi moglo i da prođe, ček' još da provozamo".

Lepo prima gas, mada beše gužva pa ne mogoh malo da ga razvučem i opteretim motor, drži pravac na kočenju, čuje se druk lager i vibrira ali samo na spuštanju u niži stepen prenosa (znači "korpalameladruklager"), nema lufta u volanu, klakće napred desno u trapu na sitne neravnine (plastična čaura letve) ... i tako to. Otprilike to su prvi utisci. Skrene mi on pažnju da se gasi na leru dok ne postigne radnu temperaturu. Ugrejan je i meni lepo radio bez knedle i bilo kakvog prekidanja na dodavanju gasa.

Drž' ne daj, nađemo se mi na 500€, napravimo ugovorčić malte ne na salveti, čujem se sa vlasnikom, dogovorim se s njim sve u vezi registracije i reatesta sad u decembru.

I naravno, moralo je još nešto da se pokaže čim sam krenuo kući. Ispada iz četvrte na uzbrdici ili jačem ubrzavanju. Problem odmah rešen nonšalantnim, opuštenim držanjem ruke na ručici menjača. Pri brzini većoj od 70km/h zadnji kraj hoće gde on hoće. Toliko o amortizerima koji i ne ljuljaju baš mnogo :((

A onda kreću radEvi;

septembar 2014.


338800 km
- nazad ubačeni ulošci prednjih amortizera Golfa 1,
- zamenjeno ulje motora. SIpano polusint "Comma" 10W-40
- zamenjen filter motornog ulja. Stavljen "Frad"
- Zamenjeno ulje u menjaču. Sipano "Total Fluide G3" Glaxon 3
- na štopalje na mestima gde ulaze u karoseriju zalepljeni "P" neoprenski profili za dihtovanje prozora, ne bi li se sprečilo plavljenje gepeka od kiše ili pranja auta
- tovatnom mašću i WD-om mazano sve čega sam se dohvatio u prvi mah

Majstor menjao amorte, ulja i filter - sve sa njegovim ulošcima i rukama 4000.- din + oko 2000.- din ulja i filter


oktobar 2014.

339100 km
- stavljene NGK BPR6EY-11 V-Line. Bile: na 1. i 2. cilindru BPR "petice", a na 3. i 4. "šestice" u jadnom stanju,
- pokušano štelovanje isparivača plina u Zemunu. Uzalud. Isparivač ishaban, daje prebogatu smešu i ne može da se "pridavi"


339200 km
- umesto starog "elektronca" ugrađen polovni vakuumski "Lovato" sa zaštitnom aluminijumskom pregradom (da ne puni motor rashladnom tečnošću ako pukne membrana), gasni elektro ventil (koji nije bio ugrađen) i drugi prekidač. Sad prede k'o lutka i 'ladan i vruć. Sve s rukama bilo 50€.


339300 km
- krpljena gornja flanšna hladnjaka kod plastičara - 1500.- din
- postavljeno osvetljenje tablice (nije ga bilo, počupano sve) - trošak oko 150.- din za sijalice i fasunge


339790 km
- napred montirane polovne zimske gume "FirstStop" Winter 165/70 R 13,
- kupljen "invalid" rezervni točak sa gumom "Continental Contact EP" 165/60 R 14 (isti prečnik kao 165/70 R 13) - 60€ + 500.- din


339800 km
- napred montirane polovne "Matador" MP 55 Plus 165/70 R 13. "FirstStop" prebačene nazad - 50€


Pre svega što sledi nađem mesto gde ima dosta polovnih delova


339900 km
- montiran polovan hladnjak. Krpljenje flanšne nije uspelo. 5000.- din s montažom,
- montirane nove kočione pločice (neke navodno italijanske). Pokazalo se da lepo koče i hladne i vruće i ne pište. Trošak - 1467.- + 1000.- za ruke
- montirani polovni čepovi osovina poluga brisača


339950 km
- štelovani ventili. Dva bila na 0,4, ostali OK. Klackalice malo nakoso naležu na ventile. Majstor kaže "ništa strašno",
- zavaren auspuh kod srenjeg lonca, koji je proprdeo u međuvremenu,
- viđeno da su doboši skoro bez ikakvog ajnzaca i da su cilindri i paknovi skorije menjani - sve 1000.- din za ruke


340250 km
- zamenjen ležaj prednjeg desnog toča, koji je probrujao u međuvremenu. Pri tom morao je da se odstrani limeni usmerivač vazduha, jer je bio totalno truo - komplet ležaj sa semerinzima prašinarima 1380.- din
- zamenjena plastična čaura letve volana. Staroj pukla dva kraka - čaura 600.- din
- istočena vodurina i u rashladni sistem sipan G12+ "Total" Glacelf Auto Supra, napravljen na 50% sa demi vodom - 1500.- din + za sve ovo ruke majstoru 2000.- din


340300 km
zamenjeno polovnim delovima:
- razlokane makaze brisača
- desni retrovizor (bilo napuklo ogledalo)
- unutrašnji retrovizor. Stavljen sa preklopnikom protiv zaslepljivanja od dugih svetala
- unutrašnja kvaka vozačkih vrata
- centralne rešetke ventilacije kabine. Starima polomljne žabice, pa su ispadale
- prekidač grejanja zadnjeg stakla. U stari bio zaglavljen karton da ne bi ispadao - sve koštalo 6000.- din


novembar 2014.

340400 km
- postavljen polovan alternator, jer je crkla neka od dioda na diodnoj ploči - 50€. Kad ne bude ništa hitnije, nabaviću drugu diodnu loču i lagere, pa ću imati dva alternatora.


Elem do sada je to to.

Sledeće na redu, iako ćete da mi prigovarate da je to prvo trebalo da se odradi, jeste set zupčenja (kaiš, roler, španer). Tako je, kako je. Majstor nije savetovao.

Kao što vidite radilo se, a radiće se još i to veoma ozbiljno. Na proleće limarija. Pre toga karburator i električna benzinska pumpa, polovno vozačko sedište, volan, centralne plastike felni, LED na svim signalnim izvorima svetlosti, COB LED dnevno svetlo (primećeno već na CodeNO-ovoj crvenoj), uz prevezivanje instalacije "dnevno svetlo bez farova, štopova i tablice" i prekid napajanja svih svetala isključivanjem kontakta, a svakako i Bixenon projektori u farovima (to je već prestalo da bude skupo kao ranije, a i što CodeNO jedini da ima :-)))).

Ono što bih želeo od vas, poštovane kolege, jeste svaki pozitivan savet. Ali pozitivan.

Svima vama se unapred zahvaljujem i na tome, a pre svega na strpljenju i vašem vremenu utrošenom na čitanije ove moje deklamacije.

[Ovu poruku je menjao Čika Dule dana 13.11.2014. u 00:31 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Čika Dule dana 13.11.2014. u 00:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Čika Dule
samarićanin

Član broj: 325328
Poruke: 63



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.11.2014. u 23:38 - pre 114 meseci
Admini molim vas da obrišete moj prvi od dva eseja. Nešto sam zabrljao u brzoj izmeni grešaka u pisanju.

Hvala lepo.
 
Odgovor na temu

Goran Pavlovic

Član broj: 311150
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.11.2014. u 23:40 - pre 114 meseci
Mogao bi dodati i sliku makine :) a sutra cu da procitam lepo detaljno, sad odoh u krevet. Pozz
 
Odgovor na temu

Čika Dule
samarićanin

Član broj: 325328
Poruke: 63



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.11.2014. u 23:53 - pre 114 meseci
Biće. Trenutno je prljava.
 
Odgovor na temu

Goran Pavlovic

Član broj: 311150
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.11.2014. u 16:36 - pre 114 meseci
Evo Dule procitah ja ovo za nepunih 10-ak minuta, odlicna pricica :) nego ti si skoro uzeo taj auto jeli i da li je sedan? i koliko te je izasao ukupno do sada taj trosak na Corolli? mozda ti se i isplatilo s obzirom da si dao €500 :)
 
Odgovor na temu

Čika Dule
samarićanin

Član broj: 325328
Poruke: 63



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.11.2014. u 19:48 - pre 114 meseci
Kupio sam je 15. septembra i jeste sedan.

Kao što rekoh, cela filozofija zbog para kojima sam raspolagao u trenutku je bila da platim "Kršolu" manje, pa na tenane da rešavam jedno po jedno. Bitno mi je bilo da je motor u korektnom stanju.

Iskreno nisam računao troškove do sada. Nešto mi se neće. Ako te ne mrzi, plajvaz u ruke, "€" i "RSD" kolona, pa potpisuj i sabiraj.

Računam da će sa limarijom i farbanjem u cirkama da izađe na 500-700€, ako se ne desi nešto nepredviđeno (kao što mi vanredno isterala pare iz džepa ona je**na dioda na alternatoru :( ), pu pu pu.

Sva ona poboljšanja s kraja eseja (LED kojekude, Bixeon...) tretiram kao "vanpansionsku potrošnju" i ne spadaju u račun iz gornjeg pasusa.

PS
Ne znam tačno gde, ali čitah da (valjda 4AE) motor , 1.6 16V iz Carine II ima kačenje "šraf na šraf" kao i ovaj 2E. Danas zaustavih jednog čika čiku s tim autom i pogledah pod haubu. Liči da sam u pravu. Takođe mislim da je taj 4AE ugrađivan u Corolle liftbek.

E sad, da li su isti menjači kod ta dva motora i tako to?

CodeNO, Vladd, Cosmo i bilo ko podelite vaša saznanja
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.80.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.11.2014. u 20:49 - pre 114 meseci
4A-F i 4A-FE su isti motori za Corollu i tu Carinu....cak je isti 4A-FE i u generaciji posle u Carini ali sa malim promenama

 
Odgovor na temu

Goran Pavlovic

Član broj: 311150
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.11.2014. u 21:11 - pre 114 meseci
Aha, evo po mojoj racunici (trebalo bi da je tacno) ispade nesto jace od 53 hiljade dinara, mada niste naveli kod svih opravki i cenu tako da je ovo negde minimalno.
 
Odgovor na temu

Čika Dule
samarićanin

Član broj: 325328
Poruke: 63



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.11.2014. u 21:32 - pre 114 meseci
Hvala CodeNO

@Goran Pavlovic ... ili oko 445€ do sad. Sve osim cene svećica je navedeno, a one su bile oko 1000.- din.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1445928 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.