Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

povezivanje telekom open iptv ili bilo kojeg drugog?

[es] :: Digitalna Televizija :: povezivanje telekom open iptv ili bilo kojeg drugog?

[ Pregleda: 8692 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

chupa
Beograd

Član broj: 16976
Poruke: 209
*.eplus-online.de.



+1 Profil

icon povezivanje telekom open iptv ili bilo kojeg drugog?06.01.2011. u 11:31 - pre 161 meseci
Da li neko moze da mi pojasni kako ide povezivanje TELEKOVOG OPEN IPTV sistema? RED VEZIVANJA?

TElefonski prikljucak ---- spliter ---- adsl ruter ili modem (sta daju ovi iz telekoma??? ne znam) ... pa onda odatle ide LAN to STB ? jel tako? i onda ide u TV?
jel uz taj STB dobija se daljinski? iz STB ide SCART u TV?

modem ili ruter? jel je non stop prikljucen ako je modem? da li se moze setovati? dodetli ti se da bude gateway za racunare u mrezi?

IPTV ne mora da bude preko telekoma zar ne, ako STB trazi samo LAN, on internet konekciju moze da dobije onlajn iako sam na drugom provajderu?

HVALA.
 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: povezivanje telekom open iptv ili bilo kojeg drugog?06.01.2011. u 14:24 - pre 161 meseci
Povezivanje i priključci idu kao što si sam napisao. STB na TV ide preko skarta, dolazi daljinac uz njega, uključen je non stop kao i svaki broadband net.
Ruter zavisi koji dobiješ možeš da setuješ, qos, gateway, portforward itd
Da bi bio korisnik telekomovog iptv-a moraš da budeš zakačen na njihov servis tako da ne može da se koristi tamo na tvom trenutnom provajderu.

Ukoliko bi da gledaš naše kanale tamo u DL možda je bolja solucija totaltv i da onda namontiraš risiver tamo.
Ova opcija jedino ne ide ako uzmeš dva risivera da bi gledao zasebno kanale u istoj kući jer onda vrše automatsku telefonsku proveru risivera da li se nalazi na toj lokaciji koju si dao u adresi.
Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: povezivanje telekom open iptv ili bilo kojeg drugog?

[ Pregleda: 8692 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.