Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3896339 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.02.2013. u 14:35 - pre 135 meseci
Citat:
Atinski:
Kada se uspešno predaju papiri,da li se dobije neka potvrda o predaji?
Ako se dobije,šta piše na njoj?


Dobije se potvrda o tome koja si dokumenta predao.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.02.2013. u 14:41 - pre 135 meseci
Citat:
Idi, ali na izborni. To je druga prica.


Zar je izborni bolji od redovnog? Oni imaju samo jednom ili dva puta nedeljno uvece. Inace ja sam predao vec u Beogradu, ali sto da ne, mogao bih da idem da usavrsim.
 
Odgovor na temu

milosenator
Milos Mitrovic
Barselona, Spanija

Član broj: 300092
Poruke: 25
..49-1.dynamicIP.rima-tde.net.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.02.2013. u 14:52 - pre 135 meseci
Ja sam dobio taj papir na kome pise sta sam predao i sta fali.
Jel predao neko a da mu je falio neki dokument?
Koliko ja razumem ono sto pise na tom papiru je da se dokumenti koji fale mogu slati direktno u Budimpestu, na naznacenu adresu ili predati u knzulatu. Da li je neko imao iskustvo sa slanjem tih dokumenata? Ja bih da izbegnem konzulat, bas me je sramota opet da se pojavljujem sa mojim skromnim madjarskim.
 
Odgovor na temu

bojan.n

Član broj: 312414
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.02.2013. u 17:55 - pre 135 meseci
Citat:
keresztur:
Citat:
Atinski:
Kada se uspešno predaju papiri,da li se dobije neka potvrda o predaji?
Ako se dobije,šta piše na njoj?


Ne. Barem ne u Madjarskoj, t.j. tamo gde sam ja bio.


Ja sam dobio papir da sam predao zahtev na kojem pise sta sam sve dao od papira, a takodje sam podneo zahtev u HU.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.02.2013. u 19:56 - pre 135 meseci
Koliko sam skapirao iz prica, u vecim (kompjuterizovanim) mestima se dobija potvrda, u selima uglavnom ne.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.02.2013. u 20:37 - pre 135 meseci
Citat:
deedee5:
Citat:
delija_sever031:Da li bih ja imao nekog osnova za drzavljanstvo s obzirom na tog pretka ako bih skupio sve potrebne papire iako se ne radi o madjarima vec hrvatima?


Nacionalnost ne igra ulogu a ako hoćeš da proveriš dali je selo sa dobrim pogledom probaj da pišeš ovde



Ok hvala na odgovoru,ja ako dobro razumem imao bih pravo jer je cukunbaba rodjena na podrucju Like ali ostaje pitanje vezano za jezik,dakle koliko je potrebno vremenski da se nauci dovoljno za prolazak na intervjuu i gde u Beogradu to moze da se uci jer me iskreno plasi posto je jedan od tezih jezika za nauciti......
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.02.2013. u 20:43 - pre 135 meseci
Citat:
mirko09:
Citat:
tina1:bolje da su ćutali i radili to što rade nego što su se hvalili, pogledaj ceo video , ima i deo na srpskom......
http://www.youtube.com/watch?f...yer_embedded&v=T2PhlHF8tl8
Citat:
agora11:Ovde prica konzul iz Subotice o tome pre 2 nedelje http://youtu.be/dblkjnJhN8k

Meni se čini da je taj konzul iz Subotice i jedini kome smeta to što se radi. Nemoguće je da kad pola Srbije zna da je moguće dobiti pasoš bez znanja mađarskog, da to isto ne znaju i u Mađarskoj... da ne znaju šta se radi u njihovoj kući! Očiglčedno je da je zakon definisan namerno tako da se što više ljudi "mađarizuje". Konzul o tim zloupotrebama već godinu dana priča i ništa... sve što su uradili je to da su u konzulatu pooštrili kontrole i na samoj zakletvi. Negde do aprila-maja meseca prošle godine bila je uobičajena procedura da se pedaje u Mađarskoj i onda se zakletva polaže u konzulatu da se ljudi ne bi cimali pa išli ponovo u Mađarsku i to je prolazilo tako. Ove promene koje se dešavaju sada od 01.03. u Mađarskoj nisu posledica zloupotreba po selima vezanih za predaju za državljanstvo, već se, kao što je već ovde bilo rečeno, uvodi nova administranivna organizacija pa se pojedini poslovi sa lokala prebacuju u nadležnost okruga.
Konzul sigurno može da zove/pošalje dopis tamo u Peštu i ukaže na to šta se radi i verujem da je to mnogo puta i uradio, ali izgleda da je on u usamljen u "borbi sa vetrenjačama", ali skroz kapiram ogorčenost konzula i pojedinih pravih pripadnika mađarske nacionalne manjine jer znam da ima mnogo ljudi u Vojvodini koji su do juče pljuvali po Mađarima i Mađarskoj a sad ti isti mašu mađarskim pasošima!
Neko je pitao šta će da urade povodom toga? NIŠTA! Sve što mogu da urade je da u oni sami u svom konulatu uvedu još strožije kriterijume koji se tiču poznavanja jezika (što donekle možda i nije baš u skladu sa zakonom jer se traži "elementarno" poznavanje jezika), a u Mađarskoj će ostati sve isto kao i do sada, jer da im ne odgovara to što se radi, verujem da bi tome odavno stali na put.



Slazem se da je to zmurenje na jedno a mozda i oba oka sto se tice jezika ali mi ne bi bili mi kad ne bi otisli u krajnost sa maksimalnim iskoriscavanjem pogodnosti koje moze dovesti do skandala na kraju umesto da ljudi iskoriste mogucnost i uz minimalno znanje nastave da prolaze intervjue a ne da se rizikuje da uvedu pismenu potvrdu o znanju jezika ili tako nesto. Ja se samo nadam da nema mogucnosti da ako izbije neka afera oko ovoga oni pozovu nazad sve kojima su dali pasose na neku proveru znanja jezika naknadnu ili tako nesto,ako uopste imaju prava da to urade......

Ja prvi ako imam prava da podnesem zahtev ne bih imao ni vremena ni zelje da ucim jezik kao maternji ali bih bar probao da naucim koliko toliko da bar ne bude da sam teski duduk i da ne mogu da me hvataju posle da sam se provlacio,jest' da je tezak al valjda se da nauciti za toliko:)
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.02.2013. u 22:03 - pre 135 meseci
Iz licnog iskustva kazem da nije tezak ako se pravilno uci. Ko uci gramatiku mislim da nema sanse da nauci dovoljno brzo jezik, elementarno koliko kada se uci kao sto dete uci. Ima razlicitih kurseva. Ako vas na nekom dave gramatikom... savetujem da pronadjete neki kurs koji vas uci da govorite po sluhu. Kao dete sto uci kazem. Tako ce lakse i jednom tecno da se progovori. A gramatcari... ohohoj...

I da, mislim da je srpska gramatika ipak mnogo teza. Mnogo.
 
Odgovor na temu

deligii

Član broj: 292135
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.02.2013. u 22:53 - pre 135 meseci
Pozdrav

Ja jos uvek nisam resio svoj problem, jos uvek tragam, ali mislim da izgleda i ima neke sanse po prababinoj liniji, videcemo!

Evo ovaj link, mozda nekom ove informacije budu koristile (bar mapa ako nista drugo ), ipak je ovo zvanican sajt.

http://austria.centarzaedukaciju.com/dokumentacija.php

Pozzz
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.02.2013. u 23:17 - pre 135 meseci
@deligii
taj link koji si stavio je sve, samo ne ZVANIČNI sajt :)
 
Odgovor na temu

deligii

Član broj: 292135
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.02.2013. u 23:30 - pre 135 meseci
Pa dobro, lose sam se izrazio, ali mislim da moze da koristi !!!!
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.02.2013. u 00:07 - pre 135 meseci
Citat:
japanskaprepelica:
Iz licnog iskustva kazem da nije tezak ako se pravilno uci. Ko uci gramatiku mislim da nema sanse da nauci dovoljno brzo jezik, elementarno koliko kada se uci kao sto dete uci. Ima razlicitih kurseva. Ako vas na nekom dave gramatikom... savetujem da pronadjete neki kurs koji vas uci da govorite po sluhu. Kao dete sto uci kazem. Tako ce lakse i jednom tecno da se progovori. A gramatcari... ohohoj...

I da, mislim da je srpska gramatika ipak mnogo teza. Mnogo.


Sve zavisi od osobe do osobe. Ja recimo nemam bas puno sluha pa sam odredjene slozenice mogao da zapamtim tek kad sam naucio znacenje. U svakom slucaju trebalo mi je neko vreme da pronadjem odakle da pristupim ucenju i zaista je najteze na pocetku. Gramatika je obimna ali je vrlo logicna. E sad bez vezbe je sve to dzaba jer tek tako moze covek da zapamti neki od valjda 200+ kombinacija sufiksa.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.02.2013. u 08:01 - pre 135 meseci
Slazem se. Opet ne kazem da je jezik prelak. Ali je sigurno laksi od srpskog koji ima vise prefixa, sufixa, predloga. No neko ko ne zna ni jedan strani jezik, uh uh... onda je verovatno uzasno tezak.
 
Odgovor na temu

valeriamitic

Član broj: 312450
Poruke: 54



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.02.2013. u 09:25 - pre 135 meseci
Da li neko zna sta je sa nama koji smo predali u Madjarskoj pocetkom godine, dok jos nisu najavljivali ove promene od 1.3., da li ce nas zvati na zakletvu u Madjarsku, tamo gde smo i pisali da zelimo?
 
Odgovor na temu

boNS

Član broj: 312421
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.02.2013. u 09:35 - pre 135 meseci
Citat:
milosenator:
Ja sam dobio taj papir na kome pise sta sam predao i sta fali.
Jel predao neko a da mu je falio neki dokument?
Koliko ja razumem ono sto pise na tom papiru je da se dokumenti koji fale mogu slati direktno u Budimpestu, na naznacenu adresu ili predati u knzulatu. Da li je neko imao iskustvo sa slanjem tih dokumenata? Ja bih da izbegnem konzulat, bas me je sramota opet da se pojavljujem sa mojim skromnim madjarskim.



Meni je falio jedan papir, ali sam ga ja odmah sutradan sredio i odmah poslao preporuceno sa povratnicom na adresu ambasade u Beogradu (tako mi je rekla sluzbenica) i to je do...vratila mi se povratnica da su primili. U kovertu sam stavio nedostajuci papir i list na kome je pisalo da je to dopuna na ime to i to i OBAVEZNO napisi onaj broj (kod) koji je vezan za tvoj zahtev (nalazi se na papiru koji si dobio i na kome je navedeno sta si predao, meni je u Beogradu pocinjao sa BEG...) To je to, ne bi trebao imati problema ni ako saljes u Budimpestu, samo proveri na koju adresu
 
Odgovor na temu

mrta
nezaposlen

Član broj: 311960
Poruke: 29
*.pools.arcor-ip.net.



+59 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.02.2013. u 09:45 - pre 135 meseci
Da li neko ima iskustva sa zamenom nase vozacke dozvole za Madjarsku? Kako ide kompletna pocedura i sta se sve trazi? Da li mora da prodje 6 meseci od prijave boravka u HU ili se moze dobiti i ranije. Hvala
 
Odgovor na temu

keresztur
Leraar Nederlands
Új Belgrád

Član broj: 310824
Poruke: 34
*.dialup.sezampro.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.02.2013. u 11:58 - pre 135 meseci
Citat:
mmix:
Koliko sam skapirao iz prica, u vecim (kompjuterizovanim) mestima se dobija potvrda, u selima uglavnom ne.


Moguće, ako se predaje negde na šalteru. Ovo je bilo kod matičarke u kancelariji, ali i nije baš da je selo (50000 st.). ;)
 
Odgovor na temu

keresztur
Leraar Nederlands
Új Belgrád

Član broj: 310824
Poruke: 34
*.dialup.sezampro.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.02.2013. u 11:59 - pre 135 meseci
Citat:
agora11:
Citat:
Idi, ali na izborni. To je druga prica.


Zar je izborni bolji od redovnog? Oni imaju samo jednom ili dva puta nedeljno uvece. Inace ja sam predao vec u Beogradu, ali sto da ne, mogao bih da idem da usavrsim.


Sve zavisi ko šta voli. :) Ali rekao bih da jeste, drugačiji je pristup. A na redovnom ima i pokoji student kome je mađarski maternji, pa su tempo i organizacija ponekad malo nezgodni.

Preporuke iz ličnog iskustva za izborni. Taman dobra vežba da ostaneš u kondiciji do zakletve.
 
Odgovor na temu

SPK
Kikinda

Član broj: 312572
Poruke: 1
46.174.98.*



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.02.2013. u 14:46 - pre 135 meseci
Dobar dan svima. Ako moze pomoc. Koja je razlika ako Madjarski pasos pravim sa Srpskom LK? Posto sam od poznanika cuo da ako sa Srpskom LK pravim Madjarski pasos mogu izaci iz Srbije samo na 3 meseca.
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.02.2013. u 15:47 - pre 135 meseci
pa kako god,maximalno 3 meseca mozes biti van domicilne drzave? mislim da cak odsustvo od 60 dana sa prebivalista moras prijaviti nasoj policiji..,tj mora se znati gde si.itd..,osim naravno ako nisi clan nekog organizovanog krim udruzenja,oni su dobri sa vlastima pa nemoras.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3896339 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.