Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898253 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

new_clan

Član broj: 332424
Poruke: 53



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.04.2016. u 11:24 - pre 97 meseci
Citat:
mmix: ......Sto se tice treceg, da prepisom, ja nisam nigde video na HU dozvoli da pise da je prepis, niti na EU obrascu postoji uopste polje za tako nesto. Al ajde, probacu opet da dodjem do ortakove da vidim sta mu pise.


Da je dozvola prepisana pise na madjarskoj u vidu koda 70.

Na toj zamenjenoj dozvoli (kad srpsku zamenis za madjarsku, hrvatsku, bosansku - bez polaganja) se upisuje ogranicenje, odnosno KOD 70. Cela sifra glasi ovako “70.12345678 RS”
70 je kod koji znaci da je dozvola zamenjena, 12345678 je serijski broj dozvole, a RS je zemlja porekla dozvole.

http://www.paragraf.rs/propisi...lnik_o_vozackim_dozvolama.html

Prilog 1
JEDINSTVENI KODOVI DODATNIH INFORMACIJA I OGRANIČENJA


Za nemacku dozvolu mora dodatno da se polaze onda na toj nemackoj ne stoji taj kod.

Ovo sto je tdusko rekao je korisno za one koji to nisu znali, da u toj pokrajini srpsku vracaju ali sa nalepnicom......
 
Odgovor na temu

new_clan

Član broj: 332424
Poruke: 53



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.04.2016. u 11:35 - pre 97 meseci
Citat:
povremen:
Citat:
new_clan:
Kako ne razumes !?

Prevedes srpsku vozacku na madjarsku i kad odes da zivis u DE, AT, IT, ili gde god, vozis auto na tim tablama sa EU dozvolom i resen problem.
Ne moras da polazes u tim zemljama za njihovu dozvolu i da placas 700-1000e, posto nasa u svim tim zemljama ne moze tek tako samo da se prevede kao na madjarsku.



suvisna debata.moze privremeno i neko vreme,a to nije resenje,pogotovo za one koji ce raditi kao vozaci ,itd,
takodje nemoguce je madjarsku koja je iz srpske prevesti na nemacku!!



U pravu si ti 100%, tako je po EU zakonu. U principu ne bi smeo da sa madjarskom vozackom zivis u DE, radis i vozis. Moras prevesti madjarsku na nemacku. Ako bi otisao u Polizei i pitao, tako bi ti rekli jer je to po pravilu. I tako je, ne moze se prevesti je joj je poreklo srpsko, mora ponovo da se polaze. Sve si to u pravu i ja to znam.

Ali, znam dosta ljudi koji koriste HU ili HR dozvole u Nemackoj i nikom nista kad ih zaustave, a zaustave ih radi rutinske kontrole 1x u dve godine, pogledaju par sekundi, vide da je dozvola EU, pokazes im pritom i HU (HR) pasos i teraj dalje.

Znaci, sve je dozvoljeno dok te neko ne nahvata ili dok se nesto zgresi pa se dospe u situaciju da se upisu one prekrsajne punkte u HU ili HR dozvolu. Ko zna sta se onda desava.....
 
Odgovor na temu

usr

Član broj: 332960
Poruke: 37



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.04.2016. u 13:27 - pre 97 meseci
Smes da koristis madjarsku vozacku dozvolu ako zivis i radis u drugoj EU clanici. I ne samo madjarsku, nego dozvolu iz bilo koje druge EU drzave. Ne moras da je zamenis, sve dok ne istekne, a onda je produzavas u onoj zemlji u kojoj imas boravak u tom trenutku.

Ukoliko je EU vozacka dozvola stecena zamenom non-EU dozvole, onda od zemlje do zemlje zavisi da li ce je prihvatiti ili ne (nije regulisano EU zakonom). Sve je lepo objasnjeno ovde:

http://europa.eu/youreurope/ci...ognition-validity/index_en.htm
 
Odgovor na temu

new_clan

Član broj: 332424
Poruke: 53



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.04.2016. u 14:29 - pre 97 meseci
Citat:
usr: Smes da koristis madjarsku vozacku dozvolu ako zivis i radis u drugoj EU clanici. I ne samo madjarsku, nego dozvolu iz bilo koje druge EU drzave. Ne moras da je zamenis, sve dok ne istekne, a onda je produzavas u onoj zemlji u kojoj imas boravak u tom trenutku.

Ukoliko je EU vozacka dozvola stecena zamenom non-EU dozvole, onda od zemlje do zemlje zavisi da li ce je prihvatiti ili ne (nije regulisano EU zakonom). Sve je lepo objasnjeno ovde:

http://europa.eu/youreurope/ci...ognition-validity/index_en.htm


Evo, ako prebacimo na nama slicniji jezik, moze se lepo razumeti


"Priznavanje vozačkih dozvola EU-a izdanih u zamjenu za dozvole izdane u trećim zemljama
Ako imate vozačku dozvolu EU-a koja je izdana u zamjenu za dozvolu izdanu u trećoj zemlji, a želite se preseliti u drugu državu članicu, nemojte pretpostaviti da će vaša nova dozvola ondje biti priznata. O tome odlučuje svaka država članica.

Morate kod lokalnih nadležnih tijela u državi u koju ste se preselili provjeriti koji su uvjeti za priznavanje dozvola trećih zemalja.

Vozačka dozvola EU-a koja vam je izdana u zamjenu za vašu prvotnu dozvolu trebala bi sadržavati oznaku zemlje koja je izdala prvotnu dozvolu (primjerice: 70.0123456789.NL)."


Po ovome dozvola ipak MORA da se zameni za recimo Nemacku, zar ne.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.04.2016. u 14:43 - pre 97 meseci
Vidis, dobra primedba, ali ja se nesto ne secam da sam video taj kod 70 u HU vozackoj. Poslao sam mail ortaku ali ko zna kad ce mi odgovoriti, on je terenac. Ima li neko da je vec dobio HU dozvolu na osnovu nase? Pise li ta sifra 70?

Mozda je na kraju ipak bolje privremeno naseliti se u bosni i uzeti bosansku vozacku , ocigledno je vrednija od madjarske


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ivy_br

Član broj: 322047
Poruke: 59
*.dynamic.sbb.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.04.2016. u 17:21 - pre 97 meseci
Smorili ste sa tim dozvolama, otvorite novu temu pa tamo drvite o tome, ovo je tema Madjarsko drzavljanstvo!
 
Odgovor na temu

new_clan

Član broj: 332424
Poruke: 53



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.04.2016. u 17:39 - pre 97 meseci
Onda zaobidji lepo ove komentare jer se tebe ovo ocigledno ne tice.
 
Odgovor na temu

stolesss
Pancevo Srbija

Član broj: 330697
Poruke: 47
*.bredband.comhem.se.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.04.2016. u 19:13 - pre 97 meseci
Ej soferi koliko se u proseku ceka na madjarsko srzavljanstvo .. cekam vec 9 punih meseci .. iskreno smorih se ko kuvana noga .. Ali posto sam u Svedskoj znam da na madjarsku dozvolu mozes da vozis i kamion i bus jer ovde imam ortaka koji to radi upravo sa tom dozvoliom .. vozi kamion bez ikakvih problema .. samo prevedite i recite kako ste uradili , jer cu i ja to cim postanem madjarsku drz , ako pre toga ne postanem svedski koliko su madjari azurni ..imam sve kat steta da se to baci zar ne ..
 
Odgovor na temu

new_clan

Član broj: 332424
Poruke: 53



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.04.2016. u 20:03 - pre 97 meseci
Citat:
stolesss: Ej soferi koliko se u proseku ceka na madjarsko srzavljanstvo .. cekam vec 9 punih meseci .. iskreno smorih se ko kuvana noga .. Ali posto sam u Svedskoj znam da na madjarsku dozvolu mozes da vozis i kamion i bus jer ovde imam ortaka koji to radi upravo sa tom dozvoliom .. vozi kamion bez ikakvih problema .. samo prevedite i recite kako ste uradili , jer cu i ja to cim postanem madjarsku drz , ako pre toga ne postanem svedski koliko su madjari azurni ..imam sve kat steta da se to baci zar ne ..



Pa zar ti nisi vec polozio zakltevu ??


stolesss 06.01.2016. u 09:46 - pre 106 dana i 10h

POZZ , Dobio sam poziv za zakletvu 21.1.2016 u Roszke , medjutim posto smo predali porodicno jednom clanu jos nije stigao poziv , to sam i rekao sluzbenici i ostalo je da se cujemo
par dana pre zakletve da vidimo dali su stigli papiri za tog clana porodice ... e sad ja broj telefona nemam a poziv je bio iz madjarske ali sa ogranicenog broja tj skrivenog . i sad ne znam gde bih mogao da nadjem broj .. pa ako ima neko neku ideju ili broj tel bio bih mu zahvalan .. u pitanju je ROSZKE MADJARSKA .. KÖSZÖNÖM SZÉPEN

[Ovu poruku je menjao stolesss dana 06.01.2016. u 13:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stolesss
Pancevo Srbija

Član broj: 330697
Poruke: 47
*.bredband.comhem.se.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.04.2016. u 22:00 - pre 97 meseci
ma nisam jos , dobile su keva i sestra ja jos nisam , ali sam zato dobio Svedsku licnu kartu .. ali ipak mi fali Madjarac posteno sam se trudio i ucio jezik ..
 
Odgovor na temu

new_clan

Član broj: 332424
Poruke: 53



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.04.2016. u 09:33 - pre 97 meseci
Citat:
stolesss: ma nisam jos , dobile su keva i sestra ja jos nisam , ali sam zato dobio Svedsku licnu kartu .. ali ipak mi fali Madjarac posteno sam se trudio i ucio jezik ..


Pa onda nisi fer jer si u onom postu napisao "dobio SAM poziv na zakletvu".

A drugo, kako si ti u Svedskoj mogao vec da imas njihovu licnu kartu? Na osnovu kojih papira? Ja koliko znam, licnu kartu neke drzave moze da ima samo onaj ko je njihov drzavljanin.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-24-135-254-96.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.04.2016. u 10:31 - pre 97 meseci
new_clan
Ne znam kako je u Svedskoj,ali u Norveskoj imas D Licnu kartu to je privremena,da bi mogao recimo bankovni racun da otvoris i tako to a kad imas EU i ako imas posao odmah dobijas njihovu original licnu kartu,pa verovatno to covek ceka..ili recimo srpzki pasos tek posle 5 godina stices pravo na rezident Norveskog drzavljanstva a Madjarski ili EU JE ROK 3 GODINE.
ujedno se izvinjavam sto ulazim u objasnjenja jednom i drugom.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

stolesss
Pancevo Srbija

Član broj: 330697
Poruke: 47
*.bredband.comhem.se.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.04.2016. u 21:17 - pre 97 meseci
Citat:
new_clan:
Citat:
stolesss: ma nisam jos , dobile su keva i sestra ja jos nisam , ali sam zato dobio Svedsku licnu kartu .. ali ipak mi fali Madjarac posteno sam se trudio i ucio jezik ..


Pa onda nisi fer jer si u onom postu napisao "dobio SAM poziv na zakletvu".

A drugo, kako si ti u Svedskoj mogao vec da imas njihovu licnu kartu? Na osnovu kojih papira? Ja koliko znam, licnu kartu neke drzave moze da ima samo onaj ko je njihov drzavljanin.

Zena mi je clan eu unije ima pasos a ja kao njen zakonit suprug imam ista prava kao ona .. plus sto ona ovde radi , ima stan i ugovor .. eto tako .. lako ..
 
Odgovor na temu

zorbal
Kula

Član broj: 209305
Poruke: 29
212.178.237.*



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.04.2016. u 17:06 - pre 97 meseci
ako nekome treba, na prodaju je: "Szia! Jo napot! Viszlat!" Komplet sa cd-om, na limundu.
licno moj. lako je pronaci na njihovoj stranici.
cijena? - prava sitnica :-)
 
Odgovor na temu

DorcolBRE
Milos Dimic

Član broj: 316985
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+62 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.04.2016. u 10:56 - pre 97 meseci
Da li je neko bio skoro na neko od konzularnih dana ili ide uskoro?
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
87.116.189.37



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.04.2016. u 14:12 - pre 97 meseci
Imam ja zakazano u Zrenjaninu Nagybecskerek 28.junius ..
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

pj harvey
Novi Sad

Član broj: 323187
Poruke: 25
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.04.2016. u 08:38 - pre 97 meseci
Cekam ispred i javljam se 5 min.ranije.Ulazim unutra u cekaonicu i gospodja se javlja na srpskom i kaze da sacekam malo posto ima stranku unutra.Posle 5.6 min.ulazim,predstavljam se...kaze da sednem...i krece " resetanje"...pitanja su bila krajnje laka: odakle dolazim, gde zivim,sta radim,koliko i gde,sa kim zivim,pitala je dalje za brata,kako se zove i gde radi...za pretka,ime prezime,gde je rodjen...koliko dugo ucim madj.i gde,kako se zove profesorica sa kojom ucim...da li u porodici neko prica madjarski...posle je sela za komp.unosila je podatke ( nije tada nista pitala)...da,i pitala je jos da li imam kopiju l.karte....posle toga je donela papir na kom se potpisuje ( tri komada,od koga jedan uzimam ja) i samo da proverim da li su podaci dobri i da se potpisem i to je to....:-)...Imao sam samo mali problemcic,a to je na dokumentima gde se pise ( mislim da je bilo na prvoj strani honositasi pod brojem 4) nisam upisao pretka ( dedapa) i samo je rekla da dopisem,i to je to.Kaze da se ceka 6-7 mes.ali po iskustvu drugih ljudi i malo duze...da nastavim da ucim sa jezikom...viszlat- viszlat i napolje :-)...srecno svima koji uce i pokusavaju i dalje posle odbijenic(a)e.
 
Odgovor na temu

pj harvey
Novi Sad

Član broj: 323187
Poruke: 25
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.04.2016. u 09:03 - pre 97 meseci
Zaboravih napisati da sam bio u petak u BG.....srecno jos jednom svima...:-)
 
Odgovor na temu

loco corazon
strucni saradnik
srbija

Član broj: 326526
Poruke: 27
*.dynamic.stcable.net.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.04.2016. u 10:15 - pre 97 meseci
Da pozdravim drustvo i da javim da sam se i ja docepala drzljavljanstva EU. Zakletvu sam polozila pre mesec dana u Subotici , drugi pokusaj.Ispitivao me je isti covek kao i prvi put, ne mogu da kazem da su pitanja bila nesto specijalno, uglavnom ona koja se vrte po temi jedino me je smorilo sto je on posle svakog mog odgovora imao kraci monolog , nakon kojeg je sledilo pitanje.Tu sam se morala jako skoncentrisati da pohvatam sta prica, jer , je li , bas ne vezem madjarski.Uglavnom , proslo je i sad sledi vadjenje pasosa i lk. Nameravam da odem preko u neko manje mesto, tipa Kiskuhalas, Bacalmas i sl.E sad , sigurno je temi receno, ali me ova pretraga smara, pa ako bi neko odgovorio posto je pasos na 10 g. ali po hitnom postupku.
halálas tavasz
 
Odgovor na temu

pule87
Novi Sad, Srbija

Član broj: 324889
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.04.2016. u 10:23 - pre 97 meseci
Pozdrav narode!
Da li neko zna da li ce konzulat raditi u petak, hteo bih da zakazem termin za pradaju papira i ako neko ima broj bio bih mu zahvalan.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898253 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.