Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3879095 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
114.249.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.02.2013. u 21:34 - pre 135 meseci
Nije mi jasna ova kontrola,
Ako se govori da je potrebno osnovno znanje jezika,a koliko ja shvatam to podrazumeva onu osnovnu komunikaciju kao dobar dan,ja sam taj i taj,negde sam procitao da je neki drzavnik iz HU izrekao je da je dovoljno znanje da mozete u prodavnici da trazite hleb,ako govorimo o takvom nivou znanja jezika onda mi nije jasno sta je ta kontrola kontrolisala.
Mada verujem da je mozda postojala neka sema da se predaju papiri i bez znanja jezika(o tome se cesto ovde spominje ali uvijeno).
Mislim da ako je neko doneo odluku da Vam da drzavljanstvo bez obzira na znanje jezika onda Vam to pre polaganja pripada i ne vidim nijedan razlog da ga ne dobijete nakon nekog vremena.
Ono sto i sama vlada HU nije definisala a to je taj nivo znanja ili ti poznavanja madjarskog jezika,pa se onda dolazi do glupe stvari da ljudi sa slabijim znanjem idu u HU i tamo lakse predaju neko kod nas u konzulatima,e to je zalosno/
Medutim ne ma tu razlike izmedju njih i nas jedino su oni na vreme kupili karte pa otisli a mi ostali da se davimo.S tim da nam se pojavi neka slamka spasa pa onda idemo dalje.....
Ja nemam pravo na taj dokument drzavljanstvo ali ima supruga i deca,pa neka oni pokusaju kad ne mogu ja.
Ja sam ipak covek koji vise voli da zna sta i koliko cega treba znati nego nagadjati...
Srecno svima
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.02.2013. u 21:55 - pre 135 meseci
Pa mozda i jesu definisali pricu oko jezika jer je malo nelogicno da nisu ali su verovatno ostavili na onima koji zaprimaju da sami tumace sta i kako. E sad posto je ambasada najvisi nivo predstavljanja jedne drzave u drugoj a konzulat odmah posle njega verovatno bi im bila bruka da zaprimaju zahteve od ljudi koji slabo govore jezik pa otud i strozija kontrola. Isto to samo obrnuto je u Madjarskoj u manjim mestima. Sta ima onaj tamo sluzbenik da se blamira i stidi, pa ne radi on u ambasadi pa da je sad neki jako bitan faktor. A glavno je pitanje zasto je to tako oko jezika. Po meni stvar je vrlo prosta. Oni zele da sto vise ljudi uzme drzavljanstvo bez obzira na poreklo i znanje jezika jer time Madjarska u Evropi ima koristi. Takodje to je sve politicka prica i na jedan nacin pretenzija prema susednim drzavama sto oni otvoreno i priznaju. Ima tu mnogo ali, ali i mozda a jedno je sigurno dace svima drzavljanstvo koji ispunjavaju uslov stim da nece proci oni sa kriminalnim dosijeom i oni koji nalete na sluzbenike koji su ustali na levu nogu a ovi sto predaju zahtev nisu neki poznavaoci jezika...
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
114.249.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.02.2013. u 23:04 - pre 135 meseci
Da,da da
Potpuno se slazem sa ovim komentarom.
Neko je na nekom forumu bio cinican pa je pitao zasto onda i Austrijanci ne daju Austrijsko drzavljanstvo.
Na zalost sve je to politika(verujem ja da bi oni mozda izglasali da samo madjari mislio sam na njihovo pravo poreklo)davali drzavljanstvo ali im je verovatno EU rekla No NO.
U svakom slucaju mi koji se koprcamo(a iskren da budem nikog vise nije briga sta ja ti ili neko 100 misli nego sta privredjuje),zato neka se svako snalazi kako moze i ume i neka mu je sa Srecom.....
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.02.2013. u 00:17 - pre 135 meseci
Zakon nije diskriminatorski, ali je njegova primena blago receno nedosledna. Neko prodje samo sa Dobar dan, neko mora da deklinira nepravilne imenice po padezima pa opet nije siguran da ce proci. Ali to je sudbina stanovnika zemalja treceg sveta gde mi realno pripadamo i gde cemo jos dugo ostati... Sto bi rekao jedan knjizevni junak, "visi i bolji odose visijema i boljijema, a ja jedva vas dopadoh"...
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.02.2013. u 00:36 - pre 135 meseci
@Petar Kralj

iz kog izvora si dobio tu informaciju o proveri na zakletvi?
jel ima neka vesta, neki link gde moze nesto vise o tome da se procita?
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.02.2013. u 08:31 - pre 135 meseci
O proveri na zakletvi ni ja nisam nikada cuo, osim da ti mozda neko pridje da poprica sa tobom, sto bi bilo i normalno na svakom prijemu. Ali ... kada se vec dobije drzavljanstvo i trazi se pasos, znaju da odbiju u Subotici zahtev ukoliko ne komunicirate sa njima na madjarskom, i kazu, vratite se kada naucite madjarski ... Koliko je to diskriminatorski i koliko je njihovo pravo ne znam, ali vracali su ljude.
 
Odgovor na temu

bojan_sm

Član broj: 159071
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+72 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.02.2013. u 13:11 - pre 135 meseci
Citat:
mihaleks:
...
Oni zele da sto vise ljudi uzme drzavljanstvo bez obzira na poreklo i znanje jezika jer time Madjarska u Evropi ima koristi. Takodje to je sve politicka prica i na jedan nacin pretenzija prema susednim drzavama sto oni otvoreno i priznaju. Ima tu mnogo ali, ali i mozda a jedno je sigurno dace svima drzavljanstvo koji ispunjavaju uslov stim da nece proci oni sa kriminalnim dosijeom i oni koji nalete na sluzbenike koji su ustali na levu nogu a ovi sto predaju zahtev nisu neki poznavaoci jezika...


Ovo je i po meni poenta. Ali ima dosta ovde likova koji se sporadično pojavljuju plašeći ljude namerno. Iz verovatno 2 razloga, oni ne mogu do državljanstva pa su sujetni, ili, što je verovatnije, podvaljuju vesti o maltretiranju ljudi sa slabijim znanjem da bi progurali svoju priču o školama koje uzimaju pare za šarenu lažu...
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.02.2013. u 13:20 - pre 135 meseci
Citat:
Nemanja:
O proveri na zakletvi ni ja nisam nikada cuo, osim da ti mozda neko pridje da poprica sa tobom, sto bi bilo i normalno na svakom prijemu. Ali ... kada se vec dobije drzavljanstvo i trazi se pasos, znaju da odbiju u Subotici zahtev ukoliko ne komunicirate sa njima na madjarskom, i kazu, vratite se kada naucite madjarski ... Koliko je to diskriminatorski i koliko je njihovo pravo ne znam, ali vracali su ljude.

Rekao bih da nemaju pravo samo se verovatno niko nije zalio i opalio po njima.
Pa DK predstavnistva sluze da drzavljani njihovih drzava uvek i svaka 24h dobiju besplatnu pravnu pomoc a ne da te napizde zbog jezika.
To je univerzalna svrha svih DKP svih drzava sveta.
 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.02.2013. u 13:35 - pre 135 meseci
Citat:
bojan_sm:
Citat:
mihaleks:
...
Oni zele da sto vise ljudi uzme drzavljanstvo bez obzira na poreklo i znanje jezika jer time Madjarska u Evropi ima koristi. Takodje to je sve politicka prica i na jedan nacin pretenzija prema susednim drzavama sto oni otvoreno i priznaju. Ima tu mnogo ali, ali i mozda a jedno je sigurno dace svima drzavljanstvo koji ispunjavaju uslov stim da nece proci oni sa kriminalnim dosijeom i oni koji nalete na sluzbenike koji su ustali na levu nogu a ovi sto predaju zahtev nisu neki poznavaoci jezika...


Ovo je i po meni poenta. Ali ima dosta ovde likova koji se sporadično pojavljuju plašeći ljude namerno. Iz verovatno 2 razloga, oni ne mogu do državljanstva pa su sujetni, ili, što je verovatnije, podvaljuju vesti o maltretiranju ljudi sa slabijim znanjem da bi progurali svoju priču o školama koje uzimaju pare za šarenu lažu...



Ja sam vec dobio drzavljanstvo, nemam razloga da budem sujetan. Mogao sam tu informaciju i da zadrzim za sebe ali sam smatrao da je fer da podelim sa drugima, sa kojima sam do juce bio u istom sosu. Nema te informacije ni na jednom linku niti na nekom drugom forumu. Voleo bih da se jave ljudi koji su to doziveli, a ako se ne jave da to potvrde onda su oni sujetni...
 
Odgovor na temu

bojan_sm

Član broj: 159071
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+72 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.02.2013. u 14:17 - pre 135 meseci
@petar kralj

Ko je tebe pominjao? Sam si se pronašao u komentarima? Poenta je pomoć ljudima oko jezika i što lakše predaje dokumenata. Čini mi se da samo mali procenat ljudi čita ovde od broja koji predaje papire, tako da ćemo biti uskraćeni za mnoge događaje i pitanja koje postavljaju službenici...
 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.02.2013. u 17:12 - pre 135 meseci
@bojan_sm

Slazem se da treba pomagati ljudima oko predaje zahteva i dokumenata, ali to je, u svetlu novih dogadjaja, samo 50 % posla. Procedura je od 2011. prilicno evoluirala, kao sto se vidi iz prilozenog, nije bilo isto predati 2011. i danas. Sustina je da se nesto desava u Madjarskoj, u smislu pojacane kontrole, i ljudi to zasluzuju da znaju.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
114.249.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.02.2013. u 19:55 - pre 135 meseci
Citat:
Petar Kralj:
Zakon nije diskriminatorski, ali je njegova primena blago receno nedosledna. Neko prodje samo sa Dobar dan, neko mora da deklinira nepravilne imenice po padezima pa opet nije siguran da ce proci. Ali to je sudbina stanovnika zemalja treceg sveta gde mi realno pripadamo i gde cemo jos dugo ostati... Sto bi rekao jedan knjizevni junak, "visi i bolji odose visijema i boljijema, a ja jedva vas dopadoh"...

Mislim da je dosta diskutabilno da li je zakon diskriminmatorski ili ne.........
Ali jeste predaja dokumenata diskriminatorska verzija,jer kada bi postojala odredjena pravila ona vaze za sve,ovako neko dodje i kaze dobar dan,potpise se i gotovo,a neko mora da zna mnogo vise,kao i sama cinjenica da neko ko ima madjarsko prezime ili ime mnogo lakse prolazi znaci da je to veoma diskriminatorska verzija.
Ali kako sam u ranijim postovima napisao
VAZAN JE CILJ,a cilj je dobiti madjarsko drzavljanstvo a samo po sebi cilj ne bira sredstva pa makar bila i nedozvoljena....

Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

ignja.86
Zoran Ignjovski

Član broj: 311435
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+50 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.02.2013. u 21:43 - pre 135 meseci
Narode, zna li ko mora li se po tim selima u Madjarskoj ,toliko pominjanim, zakazati predaja , bilo kod maticara bilo u kancelarijama, moze li se sto bi nas narod rekao, doci na slepo, ili se i tamo mora zakazati telefonom. Zna li se moze li se tokom februara predati, pre svega ovoga da ne ponavljam, ili je vec prenatrpano. Molim za informaciju, mozda neko ima nesto " frisko " od skora, i ako moze da se javi jos neko ko je ovih dana bio tamo. Planiram da predam ako se bude moglo u narednih dvadesetak dana, ko zna sta ce posle biti, pa kud puklo da puklo, svakako se nema sta izgubiti
 
Odgovor na temu

alenkoc
alen cvetanovic
pancevo
pancevo
pancevo

Član broj: 311597
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.02.2013. u 22:12 - pre 135 meseci
Ja imam auto na Nemackim tablama, prijavu u swajcarskoj, srpski drzavljanin, ne radim tamo i svake nedelje idem za madjarsku i nemacku i 1000 puta sam kontrolisan i kad nas i preko. I u bgu me je 2 sata drzala interventna sa svim mogucim proverama. I nikad nikakav problem nisam imao zato molim te nemoj ti meni da pricas i da plasis ljude. Po tebi kad ljudi dobiju dvojno drzavljanstvo ne smeju ni jedan auto da voze.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 06.02.2013. u 10:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Misi167
beograd
beograd

Član broj: 309978
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.02.2013. u 00:34 - pre 135 meseci
To me podsetilo na onaj jedan ''slucaj''sa foruma kad je bilo reci o vadjenju naseg pasosa....pa silna pitanja ''da l treba da se vadi nas pasos'',''da l ne treba da se vadi nas pasos''.....''da l uci u srbiju sa nasim il madjarskim'' i kao finale,hit nad hitovima ''sta reci cariniku ili policajcu ako vide da imamo madjarski pasos,a vise od dozvoljenog boravimo u srbiji???'' i da l mu se sme reci da imamo dva drzavljanstva i pasosa....ma jok,najbolje dobro sakriti madjarski pasos prilikom prelaska nase granice da slucajno neko ne vidi da imamo dva pasosa,legalnim putem!!!! Ima raznih ljudi stvarno....a ovo je tip pametnjakovica koji nikad nisu izasli iz zemlje,a misle da sve znaju,kao sto kaze alenkoc....
 
Odgovor na temu

zoranNS3
Zoran Sljukic
Novi Sad

Član broj: 308651
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.02.2013. u 06:56 - pre 135 meseci
Pozdrav svima,pratio sam ovaj forum i moram priznati da mi je pruzio dosta korisnih informacija pa je red da se i ja na neki nacin oduzim svima.Naime,pre par dana sam bio na intrervju u Madjarskoj i uzeli mi papire,uz moje ogromno odusevljenje.Spreman sam podeliti sa Vama informacije o putu koji je laksi za one koji ne pricaju madjarskim jezikom,posto sam ja probao na sve nacine i moram priznati da je bilo dosta razocarenja ali na kraju se sve isplatilo.Mozete me kontaktirati na mail [email protected]
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.02.2013. u 07:13 - pre 135 meseci
Petar
Da li se provera o kojoj pričaš desila na zakletvi na kojoj si ti bio ili si čuo od drugih?
Znam da se lako proveri da li neko zna ili nezna jezik, ali postoje mesta gde se zakletva organizuje na svaka 2-3 meseca gde bude 50-100 ljudi i dovoljno da svakome posvete samo 1 min., pa bi se to oduzilo na sat/dva vremena. Jel mozes da opises kako je to konkretno izgledalo, sta su pitali?
Da li si ti (ili neko drugi) čuo da je pre/posle toga isto bila slična provera na nekom drugom mestu?
 
Odgovor na temu

stefa80
super star

Član broj: 147755
Poruke: 33
*.static.rdsor.ro.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.02.2013. u 09:26 - pre 135 meseci
Citat:
Petar Kralj:
Pozdrav svima, imam lose vesti za sve ciji madjarski je klimav. Pre par dana na zakletvi u Madjarskoj je neposredno pre zakletve upala kontrola, proveravali su znanje madjarskog i od 14 ljudi, za 12 njih su drzavljanstvo vratili za Budimpestu tj.osporeno je drzavljanstvo. Cisto da znate da se ne iznenadite. Radi se o Kiskunhalasu.

da li si suguran da je to bilo na zakletvi ja sam cuo na iznenadne kontrole ali kada je predaja dokumenata u pitanju kada su vracali cele grupe kuci zbog nepoznavanja jezika
stefa
 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.02.2013. u 12:29 - pre 135 meseci
Citat:
stefa80:
Citat:
Petar Kralj:
Pozdrav svima, imam lose vesti za sve ciji madjarski je klimav. Pre par dana na zakletvi u Madjarskoj je neposredno pre zakletve upala kontrola, proveravali su znanje madjarskog i od 14 ljudi, za 12 njih su drzavljanstvo vratili za Budimpestu tj.osporeno je drzavljanstvo. Cisto da znate da se ne iznenadite. Radi se o Kiskunhalasu.

da li si suguran da je to bilo na zakletvi ja sam cuo na iznenadne kontrole ali kada je predaja dokumenata u pitanju kada su vracali cele grupe kuci zbog nepoznavanja jezika


Provera se desila neposredno pre same zakletve, cuo sam od ljudi koji su bili, ja sam drzavljanstvo dobio u januaru. Jednostavno je usla kontrola, pricala sa ljudima na madjarskom, rekli su mi da su bukvalno gledali u svoje povelje na stolu ali sve je palo u vodu. Mesto: Kiskunhalas. Samo za ovu kontrolu sam cuo, ali se desila relativno skoro (pre nedelju dana).
 
Odgovor na temu

slaban

Član broj: 304841
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.02.2013. u 12:40 - pre 135 meseci
Da li jos neko ceka lakcim kartu dva meseca kao moj prijatelj(polozio je zakletvu u segedinu i dao je adresu u srbiji na kojoj zivi),nestrpljiv je jer ga ceka posao u inostranstvu pa se plasi da ga ne izgubi zbog ovolikog cekanja!

Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3879095 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.