Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3879230 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 22:06 - pre 135 meseci
Citat:
stefa80:
Citat:
agora11:
Poenta je da da kad vidi srpsko ime i prezime postavice ti pitanje "da li ste vi gospodine mozda i drzavljanin Srbije?" e sad ako slazes i kazes da nisi moze ili da te pita kada si usao u zemlju pa da te vija ako ne mozes da mu dokazes da si usao pre manje od 90 dana ili da kaze "da mi to ipak proverimo" i onda ce videti da jesi i drzavljanin Srbije a po pravu se tretiras drzavljaninom one zemlje u kojoj si, u Srbiji si srpski a u Madjarskoj madjarski drzavljanin. I onda odatle moze da ti napravi probleme o kojima prica mihaleks. Medjutim nesto ne mogu da zamislim da bi se iko od saobracajaca time bavio.

Inace od NG su ukinute carine na uvoz automobila iz EU a sto se tice poreza, oni su najvisi u Madjarskoj od cele EU tako da ne vidim poentu.

Slazem se potpuno. Samo mi molim te jos objasnite kako se tretiraju nasi gradjani koji imaju nase drzavljanstvo a voze kola zemlje u kojoj zive znaci ja imam bar desetak rodjaka i jos toliko prijatelja u raznim zemljama evrope i svi do jednog voze kola na tablicama te zemlje a imaju nase drzavljanstvo i naravno boravak ili drzavljanstvo neke strane zemlje(nikada problema nisu imali) po ovome oni isto ne bih smeli da voze ta kola po srbiji. Evo i ja pre nego sto sam dobio Madjarsko drzavljanstvo imao sam boravisne papire Rumunije vozio sam kola na njihove tablice znaci zaustavljali su me X puta saobracajci u Srbiji samo im dam nasa dokumenta i rumunsku boravisnu dozvolu i nikada problema nije bilo.


Pa upravo ste sami dali odgovor zasto po tome smeju da voze (iako ste zakljucili da ne smeju) :) Oni zive tamo, a to je mihaleks pisao od pocetka, da auto sa madjarskim tablicama mozete da vozite ako zivite u Madjarskoj. Dakle vi kao drzavljanin Srbije na radu u inostranstvu imate pravo da vozite auto sa stranim tablicama, vi kao strani drzavljanin imate pravo da vozite auto sa stranim tablicama - OSIM ako istovremeno niste i drzavljanin Srbije a prebivaliste vam je u Srbiji kada se strano drzavljanstvo ignorise, i upravo je o tome rec ovde.

S tim da vam ja ponovo kazem da iako potvrdjujem to sto on pise da je de jure tako, ipak mislim da su male sanse da vam neko u stvarnosti pravi problem zbog toga. Osim ako se pojava ne omasovi (kao npr. situacija sa CG tablicama) pa se onda neko u drzavnom aparatu doseti da primenjuje zakon striktno.
 
Odgovor na temu

stefa80
super star

Član broj: 147755
Poruke: 33
*.static.rdsor.ro.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 22:29 - pre 135 meseci
Ok ali ovo je nesto sasvim drugo i nema nikakve veze sa ovim o cemu mi raspravljamo ja samo tvrdim da ti posedovanjem LK ili boravisne dozvole bilo koje strane zemlje mozes da vozis kola sa njihovom registracijom i naravno uvek moze neko da se nadje da te zeza kao sto se to desava i kada vozis nas auto pa ti traze neku glupost samo da bi te kaznili ali zakonski ti ne moze nista jer si ti rezident te zemlje. Pa ja tako vozim auto na rumunske tablice vec 6 godina niko mi problema nikada nije pravio ni na granici ni u zemlji kada su me zaustavljali znaci pokazem im nasu vozacku nasu LK papire od auta ovlascenje i rumunske boravisne papire i sve je OK.
stefa
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 22:42 - pre 135 meseci
Na koji način je regulisano upravljanje vozilom registrovanim u inostranstvu od strane naših državljana na putevima u Republici Srbiji ?


Shodno važećim propisima lica koja imaju prebivalište u Srbiji, a nemaju odobreno privremeno ili trajno boravište u inostranstvu ne mogu upravljati vozilima registrovanim u inostranstvu.

Lice koje ima prebivalište u Republici Srbije, a ima nameru da u Republiku Srbiju doveze vozilo registrovano u inostranstvu, ima obavezu da vozilo prijavi nadležnim carinskim organima, a u slučaju nepostupanja na navedeni način, čini carinski prekršaj, za šta je predviđeno privremeno oduzimanje vozila koje se uz prijavu predaje nadležnom carinskom organu.

U slučaju da se ovakvo vozilo nalazi na području Republike Srbije od pre 25. jula 2009. godine, a njima upravljaju građani koji prebivaju u Republici Srbiji, prema istima se primenjuju mere prekršajnog progona (član 273. u vezi člana 331. stav 1. tačka 82 Zakona o bezbednosti saobraćaja – zaprećena kazna od 15.000 do 30.000 dinara) uz oduzimanje registarskih tablica koje se vraćaju zemlji u kojoj su izdate.

Radi otklanjanja određenih nejasnoća i jednoobraznog postupanja konstatovane su situacije u kojima građani Republike Srbije koji imaju istovremeno prebivalište u Republici Srbiji i u nekoj drugoj državi, mogu da upravljaju vozilima registrovanim u inostranstvu:
1) ukoliko se takvo lice nalazi u radnom odnosu u stranoj državi u kojoj ima i jedno od prebivališta, o tome mora posedovati odgovarajući dokaz (overena foto-kopija radne knjižice, potvrda firme u kojoj je zaposlen o toj činjenici);
2) ukoliko takvo lice ostvaruje pravo na penziono-invalidsko osiguranje u stranoj zemlji gde i ima jedno od prebivališta, o tome mora posedovati odgovarajuće dokaze (rešenje nadležnog organa o ostvarivanju prava na penziju, potvrdu o plaćanju poreza na dohodak, izveštaj korisniku o prispeću penzije, zdravstvenu knjižicu kao dokaz o ostvarivanju zdravstvene zaštite u toj državi);
3) ukoliko takvo lice ostvaruje pravo na penziono-invalidsko osiguranje u Republici Srbiji a centar životnih i poslovnih aktivnosti mu je u stranoj zemlji gde ima i jedno od prebivališta o tome mora posedovati odgovarajuće dokaze (o plaćanju režijskih troškova za stambenu jedinicu u kojoj živi, o plaćanju poreza na imovinu, zdravstvenu knjižicu kao dokaz o ostvarivanju zdravstvene zaštite u toj državi);
4) ukoliko takvo lice koristi vozilo u vlasništvu strane firme, o tome mora posedovati odgovarajući ugovor o zapošljavanju zaključen sa tom firmom, kojim se predviđa da može koristiti vozilo te firme. Napominjemo da lica koja su vlasnici firme, a nisu zaposlena u toj firmi, ne mogu upravljati ovim vozilima ukoliko ne ispunjavaju neke od drugih navedenih uslova;
5) ukoliko takvo lice studira ili se školuje u državi u kojoj ima jedno od prebivališta o tome mora posedovati odgovarajući dokaz (indeks/školsku knjižicu i potvrdu školske ustanove za tekuću školsku godinu).

Izuzetno od navedenih pravila, vozilima registrovanim u inostranstvu mogu upravljati i članovi uže porodice (supružnik, deca, usvojenici, roditelji i usvojitelji) lica koja ispunjavaju neki od navedenih uslova.

Takođe, ovo pravo imaju i lica koja imaju samo prebivalište u Republici Srbiji, pri čemu nemaju ni privremeno boravište, niti radnu dozvolu u nekoj stranoj državi, a koja po ugovoru o zaposlenju koriste vozilo stranog lica za koje obavljaju navedene poslove pri čemu se u samom ugovoru mora naznačiti korišćenje tog vozila.

Ukoliko građanin sa prebivalištem u Republici Srbiji (vozač inostranog vozila) poseduje neke od navedenih dokaza, smatraće se da mu centar životnih i poslovnih aktivnosti nije u Republici Srbiji što mu daje pravo da upravlja vozilom inostrane registracije. Dokumentacija koju budu prezentovali vozači inostranih vozila iz jednog od navedenih uslova će se posmatrati kao skupina činjenica kojom se sa sigurnošću može utvrditi da je tom licu centar životnih i poslovnih aktivnosti van Republike Srbije.

U slučaju da u momentu kontrole vozač ne ispunjava neki od navedenih uslova, policijski službenici će privremeno, do okončanja potrebnih provera oduzeti vozilo ili registarske tablice.
http://prezentacije.mup.gov.rs...e%20postavljana%20pitanja.html
E pa evo pa sad garantuj ljudima kako nece imati problema...
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 22:46 - pre 135 meseci
Na koji način je regulisano upravljanje vozilom registrovanim u inostranstvu od strane naših državljana na putevima u Republici Srbiji?



Odredbom člana 273. Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima (Službeni glasnik RS 41/09, 53/10, 101/11) propisano je da vozilom registrovanim u inostranstvu na putevima u Republici Srbiji, ne mogu upravljati lica koja imaju stalno prebivalište u Republici Srbiji, osim izuzetno ukoliko imaju odobreno privremeno boravište u inostranstvu do šest meseci, kao i njihovi članovi uže porodice.



Zakon o prebivalištu i boravištu građana (Službeni glasnik RS 87/11) definiše da je prebivalište mesto u kome se građanin nastanio sa namerom da u njemu stalno živi, odnosno mesto u kome se nalazi centar njegovih životnih aktivnosti, profesionalnih, ekonomskih, socijalnih i drugih veza koje dokazuju njegovu trajnu povezanost s mestom u kome se nastanio, dok boravište predstavlja mesto u kome građanin privremeno boravi van mesta svog prebivališta duže od 90 dana.



Pomenutim Zakonom propisana je obaveza prijave i odjave prebivališta i boravišta, kao i prijava privremenog boravka u inostranstvu i povratka iz inostranstva koja se podnosi nadležnom organu, o čemu nadležni organ licu izdaje odgovarajuću potvrdu.



Državljanin Republike Srbije dužan je da odjavi prebivalište ukoliko se iseljava iz Republike Srbije u inostranstvo. Takođe građani koji odlaze u inostranstvo s namerom da neprekidno borave u inostranstvu duže od 90 dana dužni su pre odlaska da prijave nadležnom organu privremeni boravak u inostranstvu. Evidencija privremenog boravka u inostranstvu je sastavni deo evidencije prebivališta.



Dakle, nezavisno od toga da li je lice državljanin Republike Srbije, ukoliko ima prijavljeno prebivalište u Republici Srbiji, a nema potvrdu izdatu od nadležnog organa da privremeno boravi u inostranstvu do šest meseci, u smislu Zakona o prebivalištu i boravištu građana, ne može učestvovati u saobraćaju na putevima u Republici Srbiji vozilom registrovanim u inostranstvu, kao ni članovi njegove uže porodice, u smislu stava 2. člana 273. Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima.



Ukoliko lice nema prebivalište u Republici Srbiji, tada može učestvovati u saobraćaju na putevima u Republici Srbiji vozilom registrovanim u inostranstvu, ali ispunjavajući uslove propisane odredbama člana 272. Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima.



Odredbom člana 272. ovog Zakona propisano je da vozila stranaca kojima je izdato odobrenje za privremeni boravak duži od šest meseci ili za stalno nastanjenje, kao i vozila državljana Republike Srbije koji se vrate iz inostranstva u cilju stalnog nastanjenja, mogu sa izuzetkom da učestvuju u saobraćaju iako su registrovana u inostranstvu, ali najduže tri meseca od dana ulaska vozila u Republiku Srbiju, odnosno od dana dobijanja pomenutog statusa za vlasnika vozila, ukoliko je vlasnik stranac.



Navedenim odredbama onemogućeno je upravljanje vozilom registrovanim u inostranstvu na teritoriji Republike Srbije u dužem vremenskom periodu od strane lica koje ima ili planira da ima prebivalište na teritoriji Republike Srbije, ukoliko ne poseduje potvrdu izdatu od strane nadležnog organa, o postojanju privremenih okolnosti, propisanih Zakonom, na osnovu kojih izuzetno može upravljati takvim vozilom na teritoriji Republike Srbije.
http://www.mup.gov.rs/cms_cir/...-registrovano-u-inostranstvu.h
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 22:48 - pre 135 meseci
To da, sa takvim papirima imas puno pravo da vozis strani auto. Problem bi bio da ti samo imas strani pasos ali da zivis ovde a da si istovremeno i drzavljanin Srbije. Ukratko drzavljani Srbije koji zive u Srbiji ne mogu da voze strana kola bez obzira cija jos dokumenta imali. Ali to je sve u zakonu, kako je u praksi, pa zna se, samo jos jedna prilika da neki saobracajac uzme 20e. Inace to da bi vas neko prijavio Carini, ne znam stvarno u kom mestu, mozda ako vam je komsija Ilija Cvorovic. Ja vidjam jedan auto sa H tablicama vec dugo godina i ne vozi ga nikakav Madjar pa nikom nista. Kome bi palo na pamet da zove Upravu i da prijavljuje takve stvari.

Inace jos uvek nisam shvatio zasto bi neko to radio danas kada su od 1. januara ukinute carine na uvoz kola a kada je porez u Madjarskoj visi nego ovde? Ne znam, mozda ima neka caka, ali ja ne uvidjam. Eventualno za neka kola sa Euro2 motorom koja biste jako voleli da vozite a ne mozete jer je zabranjen uvoz.
 
Odgovor na temu

Dzonitopola
freestyler
preduzetnik slobodoumnih uverenja

Član broj: 308743
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 22:53 - pre 135 meseci
Ho Ho Ho, here is Johnny, again. Pa sta ima dame i gospodo, kako je, radi li se sta? Evo ja upalio malo posle 10 dana da posmatram sta ima ovuda, znas, u fazonu, prosao i boli me sad uvo za ovo :-PPPPPP, kad vidim trazi me lik. Brate, nema nista ovde kod mene u inbox-u, ko zna sta si kucao covece. Sasvim sam sad slucajno video listajuci stranice. Nadam se da je neko od stare postave otisao preko i da zaradjuje lovu, video sam par primera, svaka cast i za pohvalu. I ja rmbam od jutra do sutra za skoro nista, sva je prilika da ce da se sisa preko, a drugari, pretpostavljram da vecina ceka samo jos pasos u ruke i odlazak sledi. Sta da se radi kad je ovde tuga pregolema,sve prsloi ode drzava do vraga. Ali sta da radimo, idemo dalje, nema stajanja i odustajanja ni kukanja. Bolje da mi pises na mail, tu sam skoro non stop zbog rabote, naravno da cu pomoci sta god mogu i koliko mogu jer znam da sam i ja bio na velikim mukama dok nisam resio.

Na ovaj mail [email protected]
Pozdravljam ekipu i zelim svakom od vas da uspesno zavrsi zapoceto, pozdrav od brata Dzonija !!



[Ovu poruku je menjao Dzonitopola dana 30.01.2013. u 07:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dax075
radnik na kompu
zrenjanin

Član broj: 310784
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2013. u 20:14 - pre 135 meseci
Pozdrav svima koliko vas ima...

Imam jedno pitanje iso bih preko u madjarsku u segedin da pravim passose za mene ,zenu i klince...
Interesuje me adresa gde se prave passosi u Segedinu i radno vreme...
Ako neko moze da mi pomogne ,cito sam o tome ovde na forumu ali nemogu da pronadjem...

I zna li neko koliko se ceka ja bih na onu varijantu sto jeftinije pa kad bude al me interesuje neka orjentacija ,nedelju ,dve tri...

A sto se vozackih dozvola tice moze da se vozi sa madjarskim tablama ali vam treba mesto stanovanja ,njihova licna karta i da predate vasu dozvolu RS u madjarskoj i da izvadite njihovu...
I kad vas zaustavi policija pokazujete njihovu licnu i njihovu dozvolu naravno i saobracajnu od madjarskog vozila...
A sta naseg pandura briga koje je prezime u dokumentima(vi pricajte madjarski pa nek trzai prevodioca)...
A ne znam dali i madjari imaju medjunarodnu dozvolu ko mi...
Jedino sto nemate pravo na dve vozacke kad pravite njihovu uzmu vam nasu...nasi ljudi izvade madjarsku dozvolu posto su nasa i njihova policija organizovana i onda odu sa madjarskom dozvolom u nemacku i vade nemacku posto su njihove policije organizovane..nasa i nemacka nisu organizovane i nemozete dobiti njihovu vozacku bez polaganja dok madjari mogu...
I tako da vas nedavim...To je sve iz informacija koje sam prikupio od ljudi koji rade u nemackoj...

nek mi neko pomogne oko mog problema hvala unapred...
dax
 
Odgovor na temu

jovancemitic

Član broj: 307720
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2013. u 21:01 - pre 135 meseci
Citat:
mihaleks:
h

mihaleks nemoj da bunis ljude bezveze. moze da se vozi auto. po subotici ima milion takvih slucajeva. to sto pricas su lazi.
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2013. u 21:16 - pre 135 meseci
Pa kad bi se malo potrudio da procitas propise shvatio bi, a da li je drzava u pravu ili nije to je druga stvar. Ovako mozes da verujes i da je Isus bio crnac, tvoj licni stav. Ko je pametan shvatice sta da radi, ko nece nece mu pomoci ni advokat.
 
Odgovor na temu

bojan_sm

Član broj: 159071
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+72 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.01.2013. u 10:38 - pre 135 meseci
Citat:
bojan_sm:
Smarate.
Napravite temu o vozačkim dozvolama.
Trebao bi neko da napravi faq o ovoj temi, jer se pojavljuje dosta lupetanja, pogotovo ovih što nude učenje jezika na brzaka i plaše ljude sa pooštravanjem kriterijuma, bla, bla...
??



Pogotovo što se punoo pitanja ponavlja, jer je postalo obimno i zagušeno.


 
Odgovor na temu

Rehak B
Boris Rehak
nowhere :-)
Lalic

Član broj: 311127
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.01.2013. u 15:27 - pre 135 meseci
Ako je lupetanje misljenje drugih o novim merama, odnosno suzavanju mesta za predaju papira, onda stvarno.. Ako je posteno sto je neko mogao da polaze u mestima ikojih kao sto sam rekao nema ni na mapi, a ubuduce ce neko morati da ide u konzulat ili vece gradove, onda mislim danece biti bas isto kao dosad i da nije lupetanje. Na kraju i ovde mislim kako citam da je bar 70-80 posto ljudi predalo u Madjarskoj, zar ne, i to u selima najvise, ako mislis da je lupanje ok. Mene vise zanima da li je neko bio skoro da nam kaze je li ima guzvi prica li se o toj reorganizaciji sta, ima li termina u februaru ili je sve puno i slicno tome. Voleo bi da se javi neko ko je bio ovih dana ako prate, caos drustvo
 
Odgovor na temu

tamajico
nezaposlena
no money

Član broj: 311604
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.02.2013. u 00:25 - pre 135 meseci
Pozdrav svima,
zelim da se zahvalim na svim postovima, bez vas se nikada ne bih usudila na ovako nesto.
Ucim jezik neko vreme i uskoro bih zelela da predam(pokusam) zahtev. Da li mi neko moze reci jos neko mesto osim Segedina gde se ne zakazuje? Da li je u Baji potrebo prethodno zakazivanje?
 
Odgovor na temu

Goku7

Član broj: 139845
Poruke: 146
31.109.211.*



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.02.2013. u 09:10 - pre 135 meseci
Off topic..

Hitno mi je potreban prevod na madjarski.
Tekst bi samo glasio:

Za buduceg sefa kuhinje


Hvala unapred
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.02.2013. u 14:44 - pre 135 meseci
Citat:
tamajico:
Pozdrav svima,
zelim da se zahvalim na svim postovima, bez vas se nikada ne bih usudila na ovako nesto.
Ucim jezik neko vreme i uskoro bih zelela da predam(pokusam) zahtev. Da li mi neko moze reci jos neko mesto osim Segedina gde se ne zakazuje? Da li je u Baji potrebo prethodno zakazivanje?


u baji ne treba.stroziji su po pitanju jezika.udjes u zgradu uprave pa desno hodnik ,ima ih vise u jednoj kancelariji.u nekom selu od baje ka budimpesti sigurno ne treba zakazivati.samo gde je guzva.u davod i nagybaracka nemoj ni ici,nema mesta.ako saznas nesto dobro ,javi mi na PP.pozdav
 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
*.nsinfo.co.rs.



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.02.2013. u 14:47 - pre 135 meseci
Pozdrav svima, imam lose vesti za sve ciji madjarski je klimav. Pre par dana na zakletvi u Madjarskoj je neposredno pre zakletve upala kontrola, proveravali su znanje madjarskog i od 14 ljudi, za 12 njih su drzavljanstvo vratili za Budimpestu tj.osporeno je drzavljanstvo. Cisto da znate da se ne iznenadite. Radi se o Kiskunhalasu.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.02.2013. u 15:21 - pre 135 meseci
@Petar Kralj

zanimljivo.

jel moze negde nesto o tome da se procita? neka vesta sa interneta, neki clanak iz novina?

veoma je znimljiva cinjenica da 12 ljudi od njih 14 nije znalo jezik po proceni te kontrole.
cenim da je tu bila neka shema, neka prevera, cim se toliko ljudi koji ne znaju madjarski skupilo na jednom mestu.
 
Odgovor na temu

Misi167
beograd
beograd

Član broj: 309978
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.02.2013. u 15:44 - pre 135 meseci
Nisam najbolje shvatila sto ste pisali ovde....jel sa ovim suzavanjem mesta za predaju dokumentata ce i mere da se poostre,tj.da se mora dobro znati jezik???Molim one koji bi mi odgovoriti sa PA AKO NE ZNAS JEZIK NE TREBA NI DA DOBIJES DRZAVLJANSTVO se uzdrze od odgovra! Hvala!
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.02.2013. u 16:48 - pre 135 meseci
Citat:
Petar Kralj:
Pozdrav svima, imam lose vesti za sve ciji madjarski je klimav. Pre par dana na zakletvi u Madjarskoj je neposredno pre zakletve upala kontrola, proveravali su znanje madjarskog i od 14 ljudi, za 12 njih su drzavljanstvo vratili za Budimpestu tj.osporeno je drzavljanstvo. Cisto da znate da se ne iznenadite. Radi se o Kiskunhalasu.


Zaboravio si da dodaš da su im odmah posle toga stavili lisice, crni džak preko glave i da se još uvek nalaze u podromu bez vode i hrane... Nemaju pravo na telefonski poziv...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.02.2013. u 18:20 - pre 135 meseci
Citat:
deedee5:

... Nemaju pravo na telefonski poziv...


...imaju, ali moraju da govore na madjarskom :)
 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.02.2013. u 19:25 - pre 135 meseci
Citat:
deedee5:
Citat:
Petar Kralj:
Pozdrav svima, imam lose vesti za sve ciji madjarski je klimav. Pre par dana na zakletvi u Madjarskoj je neposredno pre zakletve upala kontrola, proveravali su znanje madjarskog i od 14 ljudi, za 12 njih su drzavljanstvo vratili za Budimpestu tj.osporeno je drzavljanstvo. Cisto da znate da se ne iznenadite. Radi se o Kiskunhalasu.


Zaboravio si da dodaš da su im odmah posle toga stavili lisice, crni džak preko glave i da se još uvek nalaze u podromu bez vode i hrane... Nemaju pravo na telefonski poziv...


Nema potrebe za ironijom, nije bilo lisica i dzakova, ali ljudi sigurno nece uspeti da zavrse drzavljanstvo. A informaciju sam podelio jer je u vezi sa temom, dakle da svi ovde parlaju madjarski ovakva tema ne bi ni postojala ili bi se svi dopisivali ovde na madjarskom...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3879230 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.