Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3896507 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

varaxi28

Član broj: 331087
Poruke: 64
*.adsl.eunet.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.02.2016. u 12:17 - pre 99 meseci
Mihailoo, ajde čim saznaš nešto u vezi sa tom promenom, tj.da li stvarno više ne primaju prevod iz mat.knj.rođenih od naših tumača za decu, a zbog vađenja pasoša. Molim te podeli na forumu taj info. ja sam danas dobio odgovor od advokata-tumača i on kaže da za to do sada nije čuo i da je zvao u konzulat u Sub.koji su mu isto tako potvrdili (da ne znaju da je tako)... ovde opet čujem drugačije.... ??! Ja isto trebam da vadim pasoš i za dete...!
 
Odgovor na temu

Zemun_BG

Član broj: 331959
Poruke: 8
*.scansafe.net.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.02.2016. u 15:42 - pre 99 meseci
Citat:
moonns:
Hvala Kamicak,
bila sam ubedjena da sam vec opisala iskustvo sa predaje za pasos, ali izgleda da nisam...Predala sam u Segedinu u decembru. Sluzbenica je bila izuzetno neljubazna, ima ih tamo dosta, 'al eto ja sam kod ove upala. U principu, procedura nije komplikovana: uzmes broj, odes gore na prvi sprat, tamo ima puno stolova, kao u SU kad predajete za papire; na ekranu ispisu tvoj broj i za koji sto da odes. Tamo kazes zasto si dosao i predas papire koje imas (sr. pasos, lakcima karta, itd.). Onda ona krene da ukucava podatke u komp. Posto sam predavala i za decu, bio je i suprug prisutan zbog potpisa i potpisao se cirilicom, na sta je ona odlepila i pitala "sta je sad ovo". Njena koleginica je bila u tom trenutku pored nje i rekla joj da je on srbin i da je to njegov potpis. Prihvatila je to i dala mi uplatnice da popunim (inace oni popunjavaju uplatnice i daju vam samo da idete i uplatite, ova nije htela da ih popuni, dala je meni). Uplacuje se na istom spratu, samo drugi hodnik. Pre toga je bilo slikanje i otisak prsta (daje se levi i desni kaziprst). Pricala je uzasno tiho, jedva sam je cula, na kraju je pitala da li zelite da vas otisak bude u sistemu, to je bas nisam najbolje razumela zato sto to nikoga ni ne pitaju (pitaju ponekad da li imate vec otisak dat u madjarskoj), nego je ova bas namislila da me iscima. Onda je opet ona koleginica nesto ovoj rekla i ova se onda okanula. Na kraju mi je dala papire sa kojima treba da se podigne pasos. Bili su gotovi za neke dve nedelje, al sam ih podigla posle mesec dana. Procedura kod preuzimanja je jako jednostavna. Uzme se broj, pa opet na prvi sprat. Tamo se preda taj papir koji se dobije prilikom predaje. Sluzbenik koji mi je bio tom prilikom, bio je jako ljlubazan. Pronasao pasose, izvadio ih iz koverte, proverio ppodatke, dao mi neke papire da potpisem i to je to.

Eto, nadam se da sam pomogla. Ako ima jos pitanja, recite



Kolika je sada cena izrade pasosa, tj koliko si platila za dete, tj decu i koliko za sebe?
Hvala
 
Odgovor na temu

moonns
Novi Sad

Član broj: 324703
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.02.2016. u 16:37 - pre 99 meseci
za sebe 14000 ft, a za dete je 2500 ft
/
 
Odgovor na temu

vasawthegreat

Član broj: 134102
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.02.2016. u 17:09 - pre 99 meseci
Da li neko ima neka iskustva oko konverzije vozačke dozvole, a pogotovu vezi sa ovim novim zakonom oko ličnih karata.
 
Odgovor na temu

KoVacH_
She Kovach

Član broj: 61447
Poruke: 46
212.178.233.*



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.02.2016. u 17:59 - pre 99 meseci
Ja sam danas predala za pasoš u Tompi, dobih i gratis ličnu kartu :)
Nisam samo stigla da pitam u vezi vozačke i ovog novog zakona, pa i mene zanima, ako neko zna više, da podeli info.
 
Odgovor na temu

cape011

Član broj: 242256
Poruke: 133



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.02.2016. u 18:10 - pre 99 meseci
Da li je to nova praksa ds uz pasoš dobiješ i ličnu ili je nešto drugo u pitanju?
Ne bi bilo loše da od sad svakom daju i ličnu.
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
109.122.122.71



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.02.2016. u 18:11 - pre 99 meseci
Citat:
varaxi28: Mihailoo, ajde čim saznaš nešto u vezi sa tom promenom, tj.da li stvarno više ne primaju prevod iz mat.knj.rođenih od naših tumača za decu, a zbog vađenja pasoša. Molim te podeli na forumu taj info. ja sam danas dobio odgovor od advokata-tumača i on kaže da za to do sada nije čuo i da je zvao u konzulat u Sub.koji su mu isto tako potvrdili (da ne znaju da je tako)... ovde opet čujem drugačije.... ??! Ja isto trebam da vadim pasoš i za dete...!


Varaxi, 100% je sigurno da ne priznaju nase prevode. U kontaktu sam sa madjarskim preovodiocima i ne priznaju cak ni njih. Jedina ustanova koja se priznate od ove godine je offi.hu

Jedino je pitanje da li traze za decu izvode ili ne. To jos nisam siguran.

Kad smo vec kod toga...

Citat:
KoVacH_: Ja sam danas predala za pasoš u Tompi, dobih i gratis ličnu kartu :)
Nisam samo stigla da pitam u vezi vozačke i ovog novog zakona, pa i mene zanima, ako neko zna više, da podeli info.


Da li si predavala i za decu ili ne? I ako da, da li su vam trazili prevedene izvode iz knjiga rodjenih za decu?



Hvala :)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

KoVacH_
She Kovach

Član broj: 61447
Poruke: 46
212.178.233.*



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.02.2016. u 20:05 - pre 99 meseci
@ Mihailo,

nismo predavali za decu, za njih ćemo najverovatnije u SU.

@cape011

od sada možeš, ako želiš, tražiti i lk, ona je potpuno besplatna, ja nisam mogla da verujem kad mi službenica reče danas da je lk "zero, nula" :)

Sa lk imaš ista prava kao i sa pasošem, da putuješ gde hoćeš...
 
Odgovor na temu

ja_ns
varos u ravnici

Član broj: 318556
Poruke: 51
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.02.2016. u 09:37 - pre 99 meseci
Da li ima neko da je dobio termin za zakletvu u Bg 1. marta?
 
Odgovor na temu

turst12
digital asistent
http://www.turisttrade.com/
Beograd, Srbija

Član broj: 332280
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.turisttrade.com


Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.02.2016. u 10:22 - pre 99 meseci
To me tacno i zanimalo...kako se ophode prema nama...
 
Odgovor na temu

mitramitri
Aleksandra Teovanovic
menager
mts

Član broj: 327865
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.02.2016. u 23:37 - pre 99 meseci
Ne znam kada ce mi vise poslati odgovor... Predala sam u Madjarskoj u Mako u martu. U oktobru sam isla u Suboticu na dodatni razgovor i poslali su mi papire za Budimpestu.. Kakva su iskustva drugih sa slicnim iskustvom?
 
Odgovor na temu

andreasss

Član broj: 332113
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2016. u 10:59 - pre 99 meseci
Citat:
mitramitri: Ne znam kada ce mi vise poslati odgovor... Predala sam u Madjarskoj u Mako u martu. U oktobru sam isla u Suboticu na dodatni razgovor i poslali su mi papire za Budimpestu.. Kakva su iskustva drugih sa slicnim iskustvom?


Isto kao i ti i ja cekam a verujem i dosta drugih , poslao sam mail i dobio odgovor da se strpim , nista konkretno .. SMOR od cekanja ..
 
Odgovor na temu

MMDJ

Član broj: 331294
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2016. u 18:19 - pre 99 meseci
Citat:
varaxi28:
Evo da podelim iskustvo sa jučerašnje zakletve.. u 12 smo bili ispred kapije kada su dve službenice izašle da nas prozivaju i proveravaju br.LK nakon toga u holu ambasade iste dve službenice opet po imenu prozivaju da priđeš i da se ispotpisuju dokumenta, usput dok potpisuješ postave ti par neformalnih pitanja tipa gde si rođen, kada, koliko dugo i gde si učio jezik (što je bar bilo u mom slučaju) nakon toga svako dobija formulare koje treba da popuni, što je već opuštenije jer može međusobno da se pomogne ukoliko nekom nešto nije jasno prilikom popunjavanja istih... nakon toga službenica održi kratak govor (objašnjava oko zakazivanja termina za pasoše itd.) i uputi nas u svečanu salu gde se peva himna, izgovara zakletva i nakon toga sledi šampanjac, slikanje sa konzulom i posluženje pecivom...
Sve u svemu bilo je dosta opušteno i ujedno svečano. U grupi od nas 30-ak većinom su bili ljudi čiji je mađarski maternji jezik.
Eto nakon godinu i 6 meseci priveo sam i to kraju, a sada još pasoš ostaje...
Veliki pozdrav svima!!!

Jedno pitanje samo - popunjavanje tih formulara je obavezno ili ne? I koliko je komplikovano to popuniti? Iz nekog razloga je se vise pribojavam tog administrativnog jezika nego, koliko vidim, uobicajenih pitanja sluzbenice. Mozda gresim...
 
Odgovor na temu

Aleksmederevo
Sluzbenik
Pio

Član broj: 332331
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.02.2016. u 15:01 - pre 99 meseci
Evo da podelim i ja svoje iskustvo. Jezik sam poceo da ucim od nule u julu 2015. godine kod profesorke u beogradu za koju sam saznao preko ovog foruma. Pre toga nisam bukvalno znao ni jednu jedinu rec. Vec posle prva dva casa bio sam prezadovoljan jer zena tako lepo prenosi znanje, tako je opusteno bilo na casovima i prijatno. Pored toga upucena je u celu proceduru i pomogla mi je oko svega, od zakazivanja u konzulatu do prevoda dokumenata. U novembru sam zvao konzulat, ona je sedela pored mene i slusala sve sta pricaju sa druge strane tako da nije bilo frke. Prosle nedelje sam predao papire u Beogradu. Razgovor je bio opusten, nista komplikovano, standardna pitanja o porodici, o skolovanju, o pretku i ono zbog cega trazim drzavljanstvo. Bilo je tu jos nekih pitanja ali nista strasno. Profesorka je isla samnom sto mi je mnogo pomoglo. Sada cu malo da odmorim pa da ponovo ucim sa njom da se pripremim jis bolje za zakletvu. Veliku zahvalnost dugujem njoj i vredi svaki dinar koji sam platio. Eto to je u kratko to.

[Ovu poruku je menjao Aleksmederevo dana 09.02.2016. u 12:25 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Aleksmederevo dana 09.02.2016. u 12:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

putniknamernik
Beograd

Član broj: 53279
Poruke: 84
*.cpe.vektor.net.



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.02.2016. u 19:10 - pre 99 meseci
evo sad vidim ok je samo se treba sad stripiti, i ne treba zapustiti ucenje jezika

[Ovu poruku je menjao putniknamernik dana 07.02.2016. u 22:52 GMT+1]
putniknamernik
 
Odgovor na temu

stolesss
Pancevo Srbija

Član broj: 330697
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.02.2016. u 21:52 - pre 99 meseci
Citat:
Aleksmederevo: Evo da podelim i ja svoje iskustvo. Jezik sam poceo da ucim od nule u julu 2015. godine kod profesorke u beogradu za koju sam saznao preko ovog foruma. Pre toga nisam bukvalno znao ni jednu jedinu rec. Vec posle prva dva casa bio sam prezadovoljan jer zena tako lepo prenosi znanje, tako je opusteno bilo na casovima i prijatno. Pored toga upucena je u celu proceduru i pomogla mi je oko svega, od zakazivanja u konzulatu do prevoda dokumenata. U novembru sam zvao konzulat, ona je sedela pored mene i slusala sve sta pricaju sa druge strane tako da nije bilo frke. Prosle nedelje sam predao papire u Beogradu. Razgovor je bio opusten, nista komplikovano, standardna pitanja o porodici, o skolovanju, o pretku i ono zbog cega trazim drzavljanstvo. Bilo je tu jos nekih pitanja ali nista strasno. Profesorka je isla samnom sto mi je mnogo pomoglo, bilo je mnogo manje straha i treme. Nije mogla da udje u kancelariju sa mnom ali je bila ispred gde su oni salteri i pricala sa skuzbenicima jer ih sve poznaje. Sada cu malo da odmorim pa da ponovo ucim sa njom da se pripremim jis bolje za zakletvu. Veliku zahvalnost dugujem njoj i vredi svaki dinar koji sam platio.



Bravo Alek samo napred .
 
Odgovor na temu

gsmboriss
Serviser mobilnih telefona
Kikinda

Član broj: 202871
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2016. u 08:12 - pre 99 meseci
cisto mali info, moju prijateljicu su u petak zvali na zakletvu, predala je u septembru u subotici...
 
Odgovor na temu

varaxi28

Član broj: 331087
Poruke: 64
*.adsl.eunet.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2016. u 10:46 - pre 99 meseci
Citat:
MMDJ:
Citat:
varaxi28:
Evo da podelim iskustvo sa jučerašnje zakletve.. u 12 smo bili ispred kapije kada su dve službenice izašle da nas prozivaju i proveravaju br.LK nakon toga u holu ambasade iste dve službenice opet po imenu prozivaju da priđeš i da se ispotpisuju dokumenta, usput dok potpisuješ postave ti par neformalnih pitanja tipa gde si rođen, kada, koliko dugo i gde si učio jezik (što je bar bilo u mom slučaju) nakon toga svako dobija formulare koje treba da popuni, što je već opuštenije jer može međusobno da se pomogne ukoliko nekom nešto nije jasno prilikom popunjavanja istih... nakon toga službenica održi kratak govor (objašnjava oko zakazivanja termina za pasoše itd.) i uputi nas u svečanu salu gde se peva himna, izgovara zakletva i nakon toga sledi šampanjac, slikanje sa konzulom i posluženje pecivom...
Sve u svemu bilo je dosta opušteno i ujedno svečano. U grupi od nas 30-ak većinom su bili ljudi čiji je mađarski maternji jezik.
Eto nakon godinu i 6 meseci priveo sam i to kraju, a sada još pasoš ostaje...
Veliki pozdrav svima!!!

Jedno pitanje samo - popunjavanje tih formulara je obavezno ili ne? I koliko je komplikovano to popuniti? Iz nekog razloga je se vise pribojavam tog administrativnog jezika nego, koliko vidim, uobicajenih pitanja sluzbenice. Mozda gresim...



Naravno da je obavezno! Ukoliko ti nešto ne bude jasno slobodno pitaj nekog tamo jer se svi međusobno pomognu ukoliko neko ima nedoumice šta i kako... u suštini ništa nije komplikovano...
 
Odgovor na temu

ashford

Član broj: 332320
Poruke: 52



+55 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2016. u 11:58 - pre 99 meseci
sto se sad svi raspituju za licnu kartu madjarsku, pasos je dovljan za sve.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109.94.116.206



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2016. u 13:46 - pre 99 meseci
Licna karta je besplatna i putujes u sve zemlje EU,I plus GB,Norveska i mozes raditi..pa sto bi placao pasos ako ti trenutno ne treba.Mada sam ja za opciju Uzmi sve..
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3896507 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.