Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897440 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

varaxi28

Član broj: 331087
Poruke: 64
*.srbijagas.com.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2016. u 08:19 - pre 100 meseci
Zakletva je bila u BG-u :-)
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
109.122.122.70



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2016. u 08:32 - pre 100 meseci
Bravo kolega, cestitam! :)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

MMDJ

Član broj: 331294
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2016. u 09:59 - pre 100 meseci
Da li ima neko ko je predao u Beogradu u aprilu ili ranije a da jos uvek nije dobio nikakvo obavestenje? Neko od forumasa je pisao da ima informaciju da bi svi trebali da dobiju makar kakav odgovor do kraja januara... :( Unapred hvala na odgovoru!
 
Odgovor na temu

ja_ns
varos u ravnici

Član broj: 318556
Poruke: 51
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2016. u 10:24 - pre 100 meseci
Citat:
MMDJ: Da li ima neko ko je predao u Beogradu u aprilu ili ranije a da jos uvek nije dobio nikakvo obavestenje? Neko od forumasa je pisao da ima informaciju da bi svi trebali da dobiju makar kakav odgovor do kraja januara... :( Unapred hvala na odgovoru!


Ima.... Ja sam predao u februaru i jos uvek nista. Za sada imam informaciju od sluzbe iz Budimpeste da je moj predmet odradjen i prosledjen u Bg i da od njih ocekujem obavestenje. I tu informaciju sam dobio pre 10 dana i jos uvek nista.
 
Odgovor na temu

konkvistador
konvistador
nezaposlen
...
Srbija Beograd

Član broj: 331592
Poruke: 11
95.180.18.*



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2016. u 10:45 - pre 100 meseci
Juce polozena zakletva u BG-u. Varaxi28 je opisao kao sto je bilo, nema sta da se doda. Sve je proslo u najboljem redu i nakon 16 meseci od samo ulaska u ovaj proces napokon dosao do cilja! Jos pasos i to je to. :)
Pozdrav svima i ne odustajte.
 
Odgovor na temu

mellanslag

Član broj: 331139
Poruke: 12
*.a328.priv.bahnhof.se.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2016. u 11:02 - pre 100 meseci
Svaka cast !

Najgore je raspravljati se sa budalom,
prvo te spusti na svoj nivo, a onda te
dotuce iskustvom.
 
Odgovor na temu

MMDJ

Član broj: 331294
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2016. u 11:46 - pre 100 meseci
Citat:
ja_ns:
Citat:
MMDJ: Da li ima neko ko je predao u Beogradu u aprilu ili ranije a da jos uvek nije dobio nikakvo obavestenje? Neko od forumasa je pisao da ima informaciju da bi svi trebali da dobiju makar kakav odgovor do kraja januara... :( Unapred hvala na odgovoru!


Ima.... Ja sam predao u februaru i jos uvek nista. Za sada imam informaciju od sluzbe iz Budimpeste da je moj predmet odradjen i prosledjen u Bg i da od njih ocekujem obavestenje. I tu informaciju sam dobio pre 10 dana i jos uvek nista.


Hvala ti puno na odgovoru. Kako si dobio tu infomaciju iz Budimpeste - zvao si ili pisao? Jesi razmisljao da pises ovima u Beogradu? Mislim, ako si predao u februaru tebi 12 meseci "istice" uskoro a ne bi trebalo da traje duze od toga :) Jos jednom mnogo hvala!
 
Odgovor na temu

ja_ns
varos u ravnici

Član broj: 318556
Poruke: 51
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2016. u 12:08 - pre 100 meseci
Citat:
MMDJ: Hvala ti puno na odgovoru. Kako si dobio tu infomaciju iz Budimpeste - zvao si ili pisao? Jesi razmisljao da pises ovima u Beogradu? Mislim, ako si predao u februaru tebi 12 meseci "istice" uskoro a ne bi trebalo da traje duze od toga :) Jos jednom mnogo hvala!


Nema na cemu... Slao sam mail u Budimpestu, cak 3 puta- 2 puta u decembru i jednom u januaru, i pre 10-ak dana su mi tako odgovorili. Pre neki dan sam usao u 12. mesec :P Sacekacu jos malo, pa cu onda kontaktirati Bg. Necu da bude dosadan, jer sam im vec jednom pisao u oktobru/novembru. Vodim se onom "strpljen-spasen" :)
 
Odgovor na temu

MMDJ

Član broj: 331294
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2016. u 12:20 - pre 100 meseci
Pametno :D Samo mi reci - to sto si pisao 3 puta znaci da ti prva 2 puta nista nisu odgovorili? I ovo sto si pisao u Beograd - i oni su samo iskulirali mejl ili su ti bar nesto odgovorili? Ja jos nisam nikome pisala a polako ulazim u 11-ti mesec :P Ne znam ni da li je to pametno al' ajde, sto ti kazes, necu da im dosadjujem, ali ako potraje moracu i ja da vidim sta se desava...
 
Odgovor na temu

MMDJ

Član broj: 331294
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2016. u 12:21 - pre 100 meseci
Citat:
ja_ns:
Citat:
MMDJ: Hvala ti puno na odgovoru. Kako si dobio tu infomaciju iz Budimpeste - zvao si ili pisao? Jesi razmisljao da pises ovima u Beogradu? Mislim, ako si predao u februaru tebi 12 meseci "istice" uskoro a ne bi trebalo da traje duze od toga :) Jos jednom mnogo hvala!


Nema na cemu... Slao sam mail u Budimpestu, cak 3 puta- 2 puta u decembru i jednom u januaru, i pre 10-ak dana su mi tako odgovorili. Pre neki dan sam usao u 12. mesec :P Sacekacu jos malo, pa cu onda kontaktirati Bg. Necu da bude dosadan, jer sam im vec jednom pisao u oktobru/novembru. Vodim se onom "strpljen-spasen" :)


Pametno :D Samo mi reci - to sto si pisao 3 puta znaci da ti prva 2 puta nista nisu odgovorili? I ovo sto si pisao u Beograd - i oni su samo iskulirali mejl ili su ti bar nesto odgovorili? Ja jos nisam nikome pisala a polako ulazim u 11-ti mesec :P Ne znam ni da li je to pametno al' ajde, sto ti kazes, necu da im dosadjujem, ali ako potraje moracu i ja da vidim sta se desava...
 
Odgovor na temu

KoVacH_
She Kovach

Član broj: 61447
Poruke: 46
212.178.238.*



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2016. u 12:54 - pre 100 meseci
Citat:
varaxi28:
Evo da podelim iskustvo sa jučerašnje zakletve.. u 12 smo bili ispred kapije kada su dve službenice izašle da nas prozivaju i proveravaju br.LK nakon toga u holu ambasade iste dve službenice opet po imenu prozivaju da priđeš i da se ispotpisuju dokumenta, usput dok potpisuješ postave ti par neformalnih pitanja tipa gde si rođen, kada, koliko dugo i gde si učio jezik (što je bar bilo u mom slučaju) nakon toga svako dobija formulare koje treba da popuni, što je već opuštenije jer može međusobno da se pomogne ukoliko nekom nešto nije jasno prilikom popunjavanja istih... nakon toga službenica održi kratak govor (objašnjava oko zakazivanja termina za pasoše itd.) i uputi nas u svečanu salu gde se peva himna, izgovara zakletva i nakon toga sledi šampanjac, slikanje sa konzulom i posluženje pecivom...
Sve u svemu bilo je dosta opušteno i ujedno svečano. U grupi od nas 30-ak većinom su bili ljudi čiji je mađarski maternji jezik.
Eto nakon godinu i 6 meseci priveo sam i to kraju, a sada još pasoš ostaje...
Veliki pozdrav svima!!!



Čestitam varaxi :)
 
Odgovor na temu

ja_ns
varos u ravnici

Član broj: 318556
Poruke: 51
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2016. u 14:02 - pre 100 meseci
Citat:
MMDJ:
Citat:
ja_ns:
Citat:
MMDJ: Hvala ti puno na odgovoru. Kako si dobio tu infomaciju iz Budimpeste - zvao si ili pisao? Jesi razmisljao da pises ovima u Beogradu? Mislim, ako si predao u februaru tebi 12 meseci "istice" uskoro a ne bi trebalo da traje duze od toga :) Jos jednom mnogo hvala!


Nema na cemu... Slao sam mail u Budimpestu, cak 3 puta- 2 puta u decembru i jednom u januaru, i pre 10-ak dana su mi tako odgovorili. Pre neki dan sam usao u 12. mesec :P Sacekacu jos malo, pa cu onda kontaktirati Bg. Necu da bude dosadan, jer sam im vec jednom pisao u oktobru/novembru. Vodim se onom "strpljen-spasen" :)


Pametno :D Samo mi reci - to sto si pisao 3 puta znaci da ti prva 2 puta nista nisu odgovorili? I ovo sto si pisao u Beograd - i oni su samo iskulirali mejl ili su ti bar nesto odgovorili? Ja jos nisam nikome pisala a polako ulazim u 11-ti mesec :P Ne znam ni da li je to pametno al' ajde, sto ti kazes, necu da im dosadjujem, ali ako potraje moracu i ja da vidim sta se desava...


Iz Bg sam dobio odgovor da su moj predmet poslali u Budimpestu i da oni odlucuju o tome. Jedno popodne sam im poslao, sutra ujutru sam vec dobio odgovor. Oni su azurni. Od sluzbe iz Budimpeste nisam dobio nikakav odgovor na 2 maila poslata u decembru, pa sam nakon praznika poslao jos jedan i napisao da sam vec poslao 2 maila i da i dalje ocekujem da dobijem neki odgovor na njih. Tada su, nakon nedelju dana, odgovorili.
 
Odgovor na temu

Tina1123
Sombor

Član broj: 330070
Poruke: 34
82.208.246.*



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2016. u 14:08 - pre 100 meseci
Danas sam ujutro dobila poziv na zakletvu u Subotici :) 10-og februara u 1, papire sam predala 7-og avgusta, i bas kao sto mi je bilo receno cekala sam 7 meseci... Verujem da cu do tada redovno visiti ovde na forumu :D da li neko moze da napise, postavi link ili sta vec od formulara koji se tamo popunjuju, ili barem otprilike kaze sta se to popunjava, cisto da se ne pogubim tamo :D ako vas bilo sta zanima pitajte ;)
 
Odgovor na temu

MMDJ

Član broj: 331294
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2016. u 15:01 - pre 100 meseci
Citat:
ja_ns:
Citat:
MMDJ:
Citat:
ja_ns:
Citat:
MMDJ: Hvala ti puno na odgovoru. Kako si dobio tu infomaciju iz Budimpeste - zvao si ili pisao? Jesi razmisljao da pises ovima u Beogradu? Mislim, ako si predao u februaru tebi 12 meseci "istice" uskoro a ne bi trebalo da traje duze od toga :) Jos jednom mnogo hvala!


Nema na cemu... Slao sam mail u Budimpestu, cak 3 puta- 2 puta u decembru i jednom u januaru, i pre 10-ak dana su mi tako odgovorili. Pre neki dan sam usao u 12. mesec :P Sacekacu jos malo, pa cu onda kontaktirati Bg. Necu da bude dosadan, jer sam im vec jednom pisao u oktobru/novembru. Vodim se onom "strpljen-spasen" :)


Pametno :D Samo mi reci - to sto si pisao 3 puta znaci da ti prva 2 puta nista nisu odgovorili? I ovo sto si pisao u Beograd - i oni su samo iskulirali mejl ili su ti bar nesto odgovorili? Ja jos nisam nikome pisala a polako ulazim u 11-ti mesec :P Ne znam ni da li je to pametno al' ajde, sto ti kazes, necu da im dosadjujem, ali ako potraje moracu i ja da vidim sta se desava...


Iz Bg sam dobio odgovor da su moj predmet poslali u Budimpestu i da oni odlucuju o tome. Jedno popodne sam im poslao, sutra ujutru sam vec dobio odgovor. Oni su azurni. Od sluzbe iz Budimpeste nisam dobio nikakav odgovor na 2 maila poslata u decembru, pa sam nakon praznika poslao jos jedan i napisao da sam vec poslao 2 maila i da i dalje ocekujem da dobijem neki odgovor na njih. Tada su, nakon nedelju dana, odgovorili.


Hvala na odgovoru - verujem da su oni to poslali za Beograd tada kada su ti odgovorili, tako da ce ti verovatno uskoro stici poziv ;) (dok ovi prime, rasporede postu, posalju...) Ako se okurazim mozda te iscimam da mi das e-mail adrese pa da pisem i ja :D ;)
P.S. "Javi" kad dobijes poziv :)
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.customer.telenor.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2016. u 15:16 - pre 100 meseci
@MMDJ

proveri Privatnu Poruku
 
Odgovor na temu

MMDJ

Član broj: 331294
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2016. u 15:39 - pre 100 meseci
@ brazilac
Nadam se da si primio odgovor - PP slabo koristim pa nisam videla sorry :)
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
dynamic-109-122-93-33.cpe.vektor.net.



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2016. u 15:56 - pre 100 meseci
Pozdrav društvo, kolika je sad cena izrade Mađ. pasoša kod nas?
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

ja_ns
varos u ravnici

Član broj: 318556
Poruke: 51
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2016. u 16:07 - pre 100 meseci
Hvala na odgovoru - verujem da su oni to poslali za Beograd tada kada su ti odgovorili, tako da ce ti verovatno uskoro stici poziv ;) (dok ovi prime, rasporede postu, posalju...) Ako se okurazim mozda te iscimam da mi das e-mail adrese pa da pisem i ja :D ;)
P.S. "Javi" kad dobijes poziv :)
[/quote]


I ja mislim da su tada tek poslali... Cak mi pada na pamet da je predmet stajao negde u fioci do decembra kad sam prvi put pitao, pa nisu nista odgovarali jer nisu znali sta da odgovore :D Javicu kad nesto stigne...
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-144-126.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2016. u 12:26 - pre 100 meseci
Evo jedan Info,koji nisam primetio da se ovde pojavio..ako jeste nije lose ponoviti.
Od 1.Januara 2016 godine u pogranicnim mestima mozete napraviti Madjarsku licnu kartu(nema uslova da imate prijavljeno boraviste u Madjarskoj).
ova novina je vredna jer ne morate da vadite pasos ako planirate da radite i putujete u EU.
potrebna vam je pasos,i neki dokument koji potvrdjuje vasu adresu u Srbiji.stim da nisam shavitio zasto nije dovoljan samo pasos.

Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
212.200.247.162



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2016. u 14:11 - pre 100 meseci
Hvala na informaciji master Jedy! :)

To je super. Onda bismo mogli i da prevedemo vozačke bez prijave boravka...?
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897440 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.