Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3895857 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

moonns
Novi Sad

Član broj: 324703
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2016. u 14:37 - pre 100 meseci
Citat:
Mihailoo:
Citat:
Aix:
Boze svasta, naravno da ne vracaju ! i zasto bi ti opet trebali ti izvodi ??


Pa za izradu pasosa, kazu ljudi da treba da se predaju prevedeni izvodi, (nasi, iz maticne knjige rodjenih, vencanih...)

Znaci opet moram da prevodim...



Ne trebaju ti svi ti papiri za pasos. Za izradu pasosa ti treba onaj papir sto si dobio na zakletvi, tj. drzavljanstvo, lakcim karta i srpski pasos; ako radis i za decu pasose u tom slucaju ti trebaju njihovi izvodi iz m.k.r. prevedeni
/
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
212.200.247.167



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2016. u 18:09 - pre 100 meseci
Citat:
moonns: Ne trebaju ti svi ti papiri za pasos. Za izradu pasosa ti treba onaj papir sto si dobio na zakletvi, tj. drzavljanstvo, lakcim karta i srpski pasos; ako radis i za decu pasose u tom slucaju ti trebaju njihovi izvodi iz m.k.r. prevedeni


Radim za dete, hvala na odgovoru... :)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

varaxi28

Član broj: 331087
Poruke: 64
*.dynamic.stcable.net.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2016. u 19:07 - pre 100 meseci
Treba proveriti ako se pasoš za dete vadi u madj.da se izvodi moraju prevest u madjarskoj jer ne priznaju ove naše tumače...??!! Za jedan izvod prevod košta oko 80 e!
 
Odgovor na temu

stolesss
Pancevo Srbija

Član broj: 330697
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2016. u 19:21 - pre 100 meseci
[quote]varaxi28: Treba proveriti ako se pasoš za dete vadi u madj.da se izvodi moraju prevest u madjarskoj jer ne priznaju ove naše tumače...??!! Za jedan izvod prevod košta oko 80 e![/quot
pa koliko se secam pisalo je ovde negde na forumu sta sve treba da se izvadi pasos u madjarskoj ... i sumnjam da kosta 80 e i ne razumem sto nebi prihvatali nase prevode ako smo sa tim predavali za drzavljanstvo ..
mislim da ne treba da se pisu neproverene informacije i samim tim zbunjuje vec zbunjen narod ..
 
Odgovor na temu

Giliszta
svoje preduzece

Član broj: 328242
Poruke: 44
*.telenor.rs.



+44 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2016. u 20:16 - pre 100 meseci
Citat:
varaxi28:
Treba proveriti ako se pasoš za dete vadi u madj.da se izvodi moraju prevest u madjarskoj jer ne priznaju ove naše tumače...??!! Za jedan izvod prevod košta oko 80 e!


Oko 100e je po jednom papiru u madjarskoj.. (ako sam i ja dobro informisan)

Medjutim NE treba nista od prevoda TAMO raditi jer su nasi prevodioci apsolutno prihvatljivi.
Znam dosta ljudi koji su tamo predali.. . U Segedinu.

Od dokumenata je potrebno;
- Rešenje tj drzavljanstvo koje se dobije na zakletvi kao i lakcím kartica..
- Srpski pasoš
- za decu dodatno izvod iz M.K. Rodjenih naravno preveden kod tumača u SR
- podrazumeva se dečiji pasoši.
- i nebi billo lose da se to sve iskopira čisto da se oni ne muče.. a i kraće će trajati.
 
Odgovor na temu

moonns
Novi Sad

Član broj: 324703
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2016. u 20:34 - pre 100 meseci
Citat:
varaxi28:
Treba proveriti ako se pasoš za dete vadi u madj.da se izvodi moraju prevest u madjarskoj jer ne priznaju ove naše tumače...??!! Za jedan izvod prevod košta oko 80 e!



Prihvataju nase prevode! U decembru sam predala za pasos u Segedinu i imala sam prevode radjene kod nas (jedan izvod 500 din)
/
 
Odgovor na temu

KoVacH_
She Kovach

Član broj: 61447
Poruke: 46
212.178.238.*



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2016. u 08:08 - pre 100 meseci
Varaxi je u pravu, od 01. januara se NE priznaju nasi prevodi ako se pasos za decu radi u HU, za nas, ako se pasoš radi u HU izvodi nisu potrebni, samo državljanstvo, lakcim karta i naš pasoš, za decu trebaju izvodi, nas su uputili na Offi, kancelariju za prevode, gde su nama tražili 155 evra za dva prevoda, bez taksi.
Ovaj zakon važi od 01. januara, do tada je moglo sa našim prevodima, tj, naši izvodi overeni od strane naših sudskih tumača.
Jedan momak sa foruma je pre dve nedelje išao da radi deci i sebi paoše u Tompi, nisu hteli da mu prihvate naše prevode za decu, išao je u Morahalom, Segedin, svuda ista priča, ja sam zvala advokaticu, Mađaricu koja je meni radila prevode prošle godine, žena mi je sve to potvrdila, takoda su informacije i te kako proverene.
 
Odgovor na temu

tbutor
BG

Član broj: 326294
Poruke: 47



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2016. u 10:31 - pre 100 meseci
Citat:
KoVacH_: Varaxi je u pravu, od 01. januara se NE priznaju nasi prevodi ako se pasos za decu radi u HU, za nas, ako se pasoš radi u HU izvodi nisu potrebni, samo državljanstvo, lakcim karta i naš pasoš, za decu trebaju izvodi, nas su uputili na Offi, kancelariju za prevode, gde su nama tražili 155 evra za dva prevoda, bez taksi.
Ovaj zakon važi od 01. januara, do tada je moglo sa našim prevodima, tj, naši izvodi overeni od strane naših sudskih tumača.
Jedan momak sa foruma je pre dve nedelje išao da radi deci i sebi paoše u Tompi, nisu hteli da mu prihvate naše prevode za decu, išao je u Morahalom, Segedin, svuda ista priča, ja sam zvala advokaticu, Mađaricu koja je meni radila prevode prošle godine, žena mi je sve to potvrdila, takoda su informacije i te kako proverene.


Čekajte, ovo kažete da važi ako se radi u HU, ako se pasoši za nas i decu rade u SU konzulatu da li i dalje važi isto, honositasi+lakcim za nas + izvod za decu preveden kod naših tumača?
Hvala.
 
Odgovor na temu

KoVacH_
She Kovach

Član broj: 61447
Poruke: 46
212.178.238.*



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2016. u 10:37 - pre 100 meseci
@tbutor....tako je, ovo važi samo ako se pasoši rade u HU, ako se rade kod nas, uzimaju se naši izvodi overeni i prevedi kod naših tumača.
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.247.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2016. u 10:57 - pre 100 meseci
Jel zna neko trenutne cene pasoša, kod nas i u Mađarskoj, najjeftinije varijante,
ja znam da je u Mađarskoj za odrasle 14000 forinti, ili oko 45 eur, na 10 godina, najjeftinija varijanta.
 
Odgovor na temu

reljavanja
nezaposlen
nema
beograd

Član broj: 331669
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2016. u 12:25 - pre 100 meseci
Ukoliko suprug ima madjarsko drzavljanstvo i ode u nemacku a kasnije mu se pridruzi supruga koja nema drzavljanstvo,na osnovu spajanja porodice, da li ce ona tamo moci da radi_ Da li neko zna_
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2016. u 13:28 - pre 100 meseci
Naravno da ce moci.
 
Odgovor na temu

MMDJ

Član broj: 331294
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2016. u 14:47 - pre 100 meseci
Citat:
reljavanja:
Ukoliko suprug ima madjarsko drzavljanstvo i ode u nemacku a kasnije mu se pridruzi supruga koja nema drzavljanstvo,na osnovu spajanja porodice, da li ce ona tamo moci da radi_ Da li neko zna_

Svakako, moci ce da radi bez ikakvih problema kao supruga drzavljanina EU (tu ne ide procedura o spajanju porodice koja je koliko je meni poznato mnogo komplikovanija, ali mozda i gresim, ali u svakom slucaju sigurno moze da zivi i radi tamo)!
 
Odgovor na temu

reljavanja
nezaposlen
nema
beograd

Član broj: 331669
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2016. u 14:52 - pre 100 meseci
Negde sam procitala da nece moci da radi 2 ili 5 godina dok ;suprug ne dobije trajnu boravisnu dozvolu, pa zato pitam
 
Odgovor na temu

MMDJ

Član broj: 331294
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2016. u 18:19 - pre 100 meseci
Ne, ne, suprug(a) sigurno ima pravo da radi bez cekanja. Znaci provereno tako da bez brige :)
 
Odgovor na temu

andreasss

Član broj: 332113
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2016. u 18:53 - pre 100 meseci
pozz , dali je neko zvao budimpestu da se raspita za svoj slucaj i da su mu rekli da je jos u proceduri i da saceka jos par nedelja … interesuju me iskustva ..hvala
 
Odgovor na temu

ja_ns
varos u ravnici

Član broj: 318556
Poruke: 51
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2016. u 20:06 - pre 100 meseci
Citat:
andreasss: pozz , dali je neko zvao budimpestu da se raspita za svoj slucaj i da su mu rekli da je jos u proceduri i da saceka jos par nedelja … interesuju me iskustva ..hvala


Procitaj PP...
 
Odgovor na temu

Giliszta
svoje preduzece

Član broj: 328242
Poruke: 44
*.telenor.rs.



+44 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.01.2016. u 13:39 - pre 100 meseci
Pošalješ im mail..
 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2016. u 00:28 - pre 100 meseci
Did you know???

Svima je poznato da se muškarci i žene razlikuju. Ali, da li ste znali i da drugačije govore? Ovo su pokazale nekoliko studije. Žene upotrebljavaju drugačije govorne mustre. Često su u govoru manje direktne i rezervisane u načinu govora. Nasuprot tome, muškarci uglavnom koriste direktan i jasan jezik. Teme o kojima razgovaraju takodje se razlikuju. Muškarci češće razgovaraju o vestima, ekonomiji ili sportu. Žene su sklonije društvenim temama kao što su porodica ili zdravlje. Dakle, muškarci radije razgovaraju o činjenicama. Žene više vole da govore o ljudima. Ono što je upadljivo je da žene nastoje da se služe "slabijim" jezikom. To znači da govore pažljivije i učtivije. Žene takodje postavljaju veći broj pitanja. Najverovatnije da na taj način žele da postignu veću harmoniju, a izbegnu konflikte. Uz to žene raspolažu mnogo bogatijim rečnikom kada su u pitanju emocije. Za muškarce je razgovor vrlo često jedna vrsta takmičenja. Jezik kojim se služe je mnogo provokantniji i agresivniji. Oni takodje govore mnogo manje od žena. Neki naučnici smatraju da je ovo posledica različite konstitucije mozga. Dakle, mozak jednog muškarca i jedne žene je različit. Njihov centar za govor je takodje drugačije strukturiran. Najverovatnije je da i drugi činioci utiču na govor. Nauka ovu oblast još uvek nije dovoljno proučila, pa ipak postoje mnoge strategije za uspešnu komunikaciju. Ona najjednostavnija je: Slušajte pažljivije!
 
Odgovor na temu

varaxi28

Član broj: 331087
Poruke: 64
*.srbijagas.com.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2016. u 08:18 - pre 100 meseci
Evo da podelim iskustvo sa jučerašnje zakletve.. u 12 smo bili ispred kapije kada su dve službenice izašle da nas prozivaju i proveravaju br.LK nakon toga u holu ambasade iste dve službenice opet po imenu prozivaju da priđeš i da se ispotpisuju dokumenta, usput dok potpisuješ postave ti par neformalnih pitanja tipa gde si rođen, kada, koliko dugo i gde si učio jezik (što je bar bilo u mom slučaju) nakon toga svako dobija formulare koje treba da popuni, što je već opuštenije jer može međusobno da se pomogne ukoliko nekom nešto nije jasno prilikom popunjavanja istih... nakon toga službenica održi kratak govor (objašnjava oko zakazivanja termina za pasoše itd.) i uputi nas u svečanu salu gde se peva himna, izgovara zakletva i nakon toga sledi šampanjac, slikanje sa konzulom i posluženje pecivom...
Sve u svemu bilo je dosta opušteno i ujedno svečano. U grupi od nas 30-ak većinom su bili ljudi čiji je mađarski maternji jezik.
Eto nakon godinu i 6 meseci priveo sam i to kraju, a sada još pasoš ostaje...
Veliki pozdrav svima!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3895857 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.