Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3879535 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 18:41 - pre 135 meseci
Ne mozes da vozis auto u Srbiji ako si samo prijavljen u Madjarskoj pa makar to bilo sto godina. Na taj nacin, ako nisi zaposlen tamo ili studiras cinis ovde vozeci auto sa stranim tablama carinski prekrsaj i ako te navataju ode auto. Sa tim se ja ne bih igrao.
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 18:43 - pre 135 meseci
Citat:
vukaschin:
koliko ja znam moras da bi mogao da vozis stranca kod nas moras da budes prijavljen negde u inostranstvu :P

ali nisam siguran...proveri jos malo :)

Nije dovoljno biti samo prijavljen preko. Mora da postoji neka veza sa inostranstvom tipa posao/penzija/studije. Ako nema toga a neko vozi u Srbiji auto sa stranim tablama cini carinski prekrsaj i moze mu se oduzeti auto i da plati debelu globu kod sudije.
 
Odgovor na temu

ignja.86
Zoran Ignjovski

Član broj: 311435
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+50 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 18:49 - pre 135 meseci
Miha da li je ovo sto posto provereno? A sta ako recimo Italijan vozi auto na austrijske ili italijanske tablice kroz Srbiju, napalte mu kaznu? Ima li logike? Ili hoces da kazes da moram voziti auto sa madjarskim tablama, od stranih?
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 19:16 - pre 135 meseci
Citat:
mihaleks:Nije dovoljno biti samo prijavljen preko. Mora da postoji neka veza sa inostranstvom tipa posao/penzija/studije. Ako nema toga a neko vozi u Srbiji auto sa stranim tablama cini carinski prekrsaj i moze mu se oduzeti auto i da plati debelu globu kod sudije.

meni je ovo sto si napisao isto nelogicno! posmatraj osobu koja vozi auto stranih tablica kao Madjara (da nema dvojno drzavljanstvo) prijavljen u Madjarskoj i on sad dodje u Srbiju sa svojim autom (tablice EU) i pritom samo ako da panduru na uvid index sa overenim semestrom ili izvod iz banke gde se vidi da ima redovna prinanja posto je zaposlen :) e onda može da tera po našim putevima... a ako nema pravac mardelj?!
kad dajes takve informacije, napiši da je to tvoje mišljenje.

dakle, ako se auto vodi na tvoje ime i pritom imas boraviste u EU, auto mozes da vozis po Srbiji.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 19:31 - pre 135 meseci
To je i mislio pod tim posao/studije, da imas neku svrhu boravka u inostranstvu i prijavljen si tamo.
 
Odgovor na temu

stefa80
super star

Član broj: 147755
Poruke: 33
*.static.rdsor.ro.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 20:25 - pre 135 meseci
Cim imas madjarsku LK(znaci da si rezident Madjarske) , njihovu dozvolu i ovlascenje za upravljanje vozila naravno da mozes da vozis stranca kod nas, ne znam o kakvim carinskim prekrsajima vi pricate kada auto vozis kao madjarski drzavljan. A ovo da moras da imas dokaz da radis studiras je najveca glupost koju sam ikada cuo po tome ispade da svi stanci koji voze kola u srbiji ili studiraju ili rade u svojoj zemlji kao da tamo kao i ovde nema maminih i tatinih sinova koji nista u zivotu ne rade osim sto trose pare pa po ovom ne bi smeli da voze kola. Samim tim sto imas licnu kartu znaci da teoretski zivis tamo i nema bas nikakve razlike izmedju tebe i starosedeoca Madjara i kada pokazujes dokumenta dajes samo madjarska dokumenta i policajac ti ne moze nista jer sve papire imas koje treba da imas cak i da te detaljno proverava ne moze ti nista jer je sve legalno.
stefa
 
Odgovor na temu

stefa80
super star

Član broj: 147755
Poruke: 33
*.static.rdsor.ro.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 20:32 - pre 135 meseci
Citat:
Nemanja:
To je i mislio pod tim posao/studije, da imas neku svrhu boravka u inostranstvu i prijavljen si tamo.

O kakvoj svsi ti pricas ti si drzavljanin Madjarske i imas status kao i svaki drugi Madjar, kao da u Madarskoj svi rade i studiraju kao da nema prosijaka na ulici ili ljudi koji nista ne rade, stvarno ne znam o cemu pricas. Kao da je nekog briga kako ti i od cega zivis tamo.
stefa
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 20:33 - pre 135 meseci
O jos kako ti moze svasta. Pa nisu ljudi blesavi, vidi se ko je Madjar a ko nije. Mozes ti da imas i 100 drzavljanstava ali brale kad si u Srbiji ti si drzavljanin Republike Srbije i podlezes svim zakonima koji u njoj vaze. Moze tebi to sve biti glupavo i ako mislis da si pametan ti lepo uradi tako samo nemoj da se iznenadis kad ti jednog dana oduzmu autu pa odes kod sudije a on te jos ribne 40-50k dinara. Ja ti ovo govorim zato sto se time bavim a ti budi pametan pa radi kako mislis.
Stranci su izuzeti iz toga i zato se zovu STRANCI. Bices stranac u Srbiji jedino ako se odreknes naseg drzavljanstva a do tada to nisi a mozes da das na uvid i 5 pasosa.
 
Odgovor na temu

jovancemitic

Član broj: 307720
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 20:43 - pre 135 meseci
hahhaha provala:D
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 21:03 - pre 135 meseci
Poenta je da da kad vidi srpsko ime i prezime postavice ti pitanje "da li ste vi gospodine mozda i drzavljanin Srbije?" e sad ako slazes i kazes da nisi moze ili da te pita kada si usao u zemlju pa da te vija ako ne mozes da mu dokazes da si usao pre manje od 90 dana ili da kaze "da mi to ipak proverimo" i onda ce videti da jesi i drzavljanin Srbije a po pravu se tretiras drzavljaninom one zemlje u kojoj si, u Srbiji si srpski a u Madjarskoj madjarski drzavljanin. I onda odatle moze da ti napravi probleme o kojima prica mihaleks. Medjutim nesto ne mogu da zamislim da bi se iko od saobracajaca time bavio.

Inace od NG su ukinute carine na uvoz automobila iz EU a sto se tice poreza, oni su najvisi u Madjarskoj od cele EU tako da ne vidim poentu.
 
Odgovor na temu

stefa80
super star

Član broj: 147755
Poruke: 33
*.static.rdsor.ro.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 21:07 - pre 135 meseci
Citat:
mihaleks:
O jos kako ti moze svasta. Pa nisu ljudi blesavi, vidi se ko je Madjar a ko nije. Mozes ti da imas i 100 drzavljanstava ali brale kad si u Srbiji ti si drzavljanin Republike Srbije i podlezes svim zakonima koji u njoj vaze. Moze tebi to sve biti glupavo i ako mislis da si pametan ti lepo uradi tako samo nemoj da se iznenadis kad ti jednog dana oduzmu autu pa odes kod sudije a on te jos ribne 40-50k dinara. Ja ti ovo govorim zato sto se time bavim a ti budi pametan pa radi kako mislis.
Stranci su izuzeti iz toga i zato se zovu STRANCI. Bices stranac u Srbiji jedino ako se odreknes naseg drzavljanstva a do tada to nisi a mozes da das na uvid i 5 pasosa.

A sto kao na celu ti pise da si Madjar mislim stvarno a po toj logici ne bi mogao ni auto sa srpskim tablicama da vozis u Madjarskoj zato sto imas njihovo drzavljanstvo i prijavljan boravak tamo i onda ispade da ti ne mozes da vozis kola uopste.
stefa
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 21:14 - pre 135 meseci
hajde da se drzimo cinjenica ,i da ne lupetamo.u zakonu jasno pise da li i kako moze da se vozi auto sastranim tablama.naravno da moze i drzavljanin madjarske ,i neko ko radi u madjarskoj samo a nema drzavlajnstvo itd..pise sve u zakonu.citajte ,pa onda cinjenicama debatujte.
 
Odgovor na temu

bojan_sm

Član broj: 159071
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+72 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 21:19 - pre 135 meseci
Smarate.
Napravite temu o vozačkim dozvolama.
Trebao bi neko da napravi faq o ovoj temi, jer se pojavljuje dosta lupetanja, pogotovo ovih što nude učenje jezika na brzaka i plaše ljude sa pooštravanjem kriterijuma, bla, bla...
??

 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 21:32 - pre 135 meseci
Citat:
stefa80:
Citat:
mihaleks:
O jos kako ti moze svasta. Pa nisu ljudi blesavi, vidi se ko je Madjar a ko nije. Mozes ti da imas i 100 drzavljanstava ali brale kad si u Srbiji ti si drzavljanin Republike Srbije i podlezes svim zakonima koji u njoj vaze. Moze tebi to sve biti glupavo i ako mislis da si pametan ti lepo uradi tako samo nemoj da se iznenadis kad ti jednog dana oduzmu autu pa odes kod sudije a on te jos ribne 40-50k dinara. Ja ti ovo govorim zato sto se time bavim a ti budi pametan pa radi kako mislis.
Stranci su izuzeti iz toga i zato se zovu STRANCI. Bices stranac u Srbiji jedino ako se odreknes naseg drzavljanstva a do tada to nisi a mozes da das na uvid i 5 pasosa.

A sto kao na celu ti pise da si Madjar mislim stvarno a po toj logici ne bi mogao ni auto sa srpskim tablicama da vozis u Madjarskoj zato sto imas njihovo drzavljanstvo i prijavljan boravak tamo i onda ispade da ti ne mozes da vozis kola uopste.

Tvoja logika je bez logike.
 
Odgovor na temu

stefa80
super star

Član broj: 147755
Poruke: 33
*.static.rdsor.ro.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 21:34 - pre 135 meseci
Citat:
agora11:
Poenta je da da kad vidi srpsko ime i prezime postavice ti pitanje "da li ste vi gospodine mozda i drzavljanin Srbije?" e sad ako slazes i kazes da nisi moze ili da te pita kada si usao u zemlju pa da te vija ako ne mozes da mu dokazes da si usao pre manje od 90 dana ili da kaze "da mi to ipak proverimo" i onda ce videti da jesi i drzavljanin Srbije a po pravu se tretiras drzavljaninom one zemlje u kojoj si, u Srbiji si srpski a u Madjarskoj madjarski drzavljanin. I onda odatle moze da ti napravi probleme o kojima prica mihaleks. Medjutim nesto ne mogu da zamislim da bi se iko od saobracajaca time bavio.

Inace od NG su ukinute carine na uvoz automobila iz EU a sto se tice poreza, oni su najvisi u Madjarskoj od cele EU tako da ne vidim poentu.

Slazem se potpuno. Samo mi molim te jos objasnite kako se tretiraju nasi gradjani koji imaju nase drzavljanstvo a voze kola zemlje u kojoj zive znaci ja imam bar desetak rodjaka i jos toliko prijatelja u raznim zemljama evrope i svi do jednog voze kola na tablicama te zemlje a imaju nase drzavljanstvo i naravno boravak ili drzavljanstvo neke strane zemlje(nikada problema nisu imali) po ovome oni isto ne bih smeli da voze ta kola po srbiji. Evo i ja pre nego sto sam dobio Madjarsko drzavljanstvo imao sam boravisne papire Rumunije vozio sam kola na njihove tablice znaci zaustavljali su me X puta saobracajci u Srbiji samo im dam nasa dokumenta i rumunsku boravisnu dozvolu i nikada problema nije bilo.
stefa
 
Odgovor na temu

stefa80
super star

Član broj: 147755
Poruke: 33
*.static.rdsor.ro.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 21:36 - pre 135 meseci
Citat:
mihaleks:
Citat:
stefa80:
Citat:
mihaleks:
O jos kako ti moze svasta. Pa nisu ljudi blesavi, vidi se ko je Madjar a ko nije. Mozes ti da imas i 100 drzavljanstava ali brale kad si u Srbiji ti si drzavljanin Republike Srbije i podlezes svim zakonima koji u njoj vaze. Moze tebi to sve biti glupavo i ako mislis da si pametan ti lepo uradi tako samo nemoj da se iznenadis kad ti jednog dana oduzmu autu pa odes kod sudije a on te jos ribne 40-50k dinara. Ja ti ovo govorim zato sto se time bavim a ti budi pametan pa radi kako mislis.
Stranci su izuzeti iz toga i zato se zovu STRANCI. Bices stranac u Srbiji jedino ako se odreknes naseg drzavljanstva a do tada to nisi a mozes da das na uvid i 5 pasosa.

A sto kao na celu ti pise da si Madjar mislim stvarno a po toj logici ne bi mogao ni auto sa srpskim tablicama da vozis u Madjarskoj zato sto imas njihovo drzavljanstvo i prijavljan boravak tamo i onda ispade da ti ne mozes da vozis kola uopste.

Tvoja logika je bez logike.

Ne ozbiljno te pitam da li smes da vozis auto sa nasim tablicama u Madjarskoj posto si njihov drzavljanin
stefa
 
Odgovor na temu

Rehak B
Boris Rehak
nowhere :-)
Lalic

Član broj: 311127
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 21:39 - pre 135 meseci
Mozda Bojane . Ja se prvi nadam da nece poostriti kriterijume. Bilo bi to velika nepravda. Ali zar vecina, koja ovde diskutuje, a prosla je, nije prosla sve, pa mogu slobodno reci u selima i malim mestima kojih nema ni na mapi:-) , a ne u konzulatima, tu ne mislim na one koje bas dobro govore jezik za njih nije bilo vazno gde je. Sta nam ostaje od prvoga, konzulati, veci gradovi i ostale drzavne institucije zar ne. A i da, jos plus toga manje termina cim je i manje mesta na raspolaganju, zar se ne slazes samnom. I naravno guzve po hodnicima i neizbezna nervoza sluzbenika u ionako malo mesta za polagati
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 21:40 - pre 135 meseci
Citat:
agora11:
Poenta je da da kad vidi srpsko ime i prezime postavice ti pitanje "da li ste vi gospodine mozda i drzavljanin Srbije?" e sad ako slazes i kazes da nisi moze ili da te pita kada si usao u zemlju pa da te vija ako ne mozes da mu dokazes da si usao pre manje od 90 dana ili da kaze "da mi to ipak proverimo" i onda ce videti da jesi i drzavljanin Srbije a po pravu se tretiras drzavljaninom one zemlje u kojoj si, u Srbiji si srpski a u Madjarskoj madjarski drzavljanin. I onda odatle moze da ti napravi probleme o kojima prica mihaleks. Medjutim nesto ne mogu da zamislim da bi se iko od saobracajaca time bavio.

Inace od NG su ukinute carine na uvoz automobila iz EU a sto se tice poreza, oni su najvisi u Madjarskoj od cele EU tako da ne vidim poentu.

Pa nece se baviti saobracajci sa tim na granici, vec policija i carina. Carini si duzan da prijavis sve sto podleze carinskom zakonu u suprotnom cinis carinski prekrsaj. Probaj npr. udji u drzavu sa col tablicama pa kazi cariniku da nemas nista da prijavis...
Ako si samo u tranzitu najverovatnije te niko nece drndati. Ali ako se vozikas po nekom gradu, duze vremena, sa stranim tablama, itekako ce te neko zapaziti pa jednog dana ces i naleteti na tu saobracajnu policiju a ljudi se bave takvim stvarima. Masa automobila je oduzeta u zadnjih nekoliko godina, upravo zbog carinskog prekrsaja. Da li je to u skladu sa evropskim pravom ili nije to je vec posebna prica ali dok ti dokazes drzavi, pa sudu u Strazburu da si u pravu ode 3-7 godina najmanje....
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 21:41 - pre 135 meseci
Citat:
stefa80:
Citat:
mihaleks:
Citat:
stefa80:
Citat:
mihaleks:
O jos kako ti moze svasta. Pa nisu ljudi blesavi, vidi se ko je Madjar a ko nije. Mozes ti da imas i 100 drzavljanstava ali brale kad si u Srbiji ti si drzavljanin Republike Srbije i podlezes svim zakonima koji u njoj vaze. Moze tebi to sve biti glupavo i ako mislis da si pametan ti lepo uradi tako samo nemoj da se iznenadis kad ti jednog dana oduzmu autu pa odes kod sudije a on te jos ribne 40-50k dinara. Ja ti ovo govorim zato sto se time bavim a ti budi pametan pa radi kako mislis.
Stranci su izuzeti iz toga i zato se zovu STRANCI. Bices stranac u Srbiji jedino ako se odreknes naseg drzavljanstva a do tada to nisi a mozes da das na uvid i 5 pasosa.

A sto kao na celu ti pise da si Madjar mislim stvarno a po toj logici ne bi mogao ni auto sa srpskim tablicama da vozis u Madjarskoj zato sto imas njihovo drzavljanstvo i prijavljan boravak tamo i onda ispade da ti ne mozes da vozis kola uopste.

Tvoja logika je bez logike.

Ne ozbiljno te pitam da li smes da vozis auto sa nasim tablicama u Madjarskoj posto si njihov drzavljanin

Najverovatnije da mozes ali najbolje bi bilo da na granici nekom sledecom prilikom pitas njihove nadlezne organe da li je to skroz ok. Zakoni su od drzave do drzave razliciti.
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 21:52 - pre 135 meseci
http://www.paragraf.rs/zastupnik/predstavka_15112_07.htm
Evo jednog zanimljivog slucaja iz Kikinde. Coveku 2004. godine oduzeli auto zbog carinskog prekrsaja pa se tuzio sa drzavom i na kraju stigao do Strazbura koji je presudio u njegovu korist. Dobio je sud ali mu je trebalo osam godina i jedan mesec. E sad zar nije lakse uopste ne ulaziti u taj problem i prosto ne voziti auto za koji postoji mogucnost da vam ga oduzmu nego izgubiti osam godina zivota?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3879535 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.