Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897354 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KoVacH_
She Kovach

Član broj: 61447
Poruke: 46
212.178.235.*



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.01.2016. u 10:42 - pre 101 meseci
Mitramitri, ja ucim sa zenom iz Novog Sada, ako zelis, mogu ti poslati njen broj, ja sam prezadovoljna, divna jedna osoba, i sto je jako vazno, jako lepo ume da prenese i objasni sta treba, doduse, meni se casove sa njom svode na konverzaciju o svemu i svacemu jer sam ja insistirala na tome, da to ucenje ne bude usko vezano samo za dokumenta.
 
Odgovor na temu

QDF

Član broj: 310723
Poruke: 11



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.01.2016. u 11:58 - pre 101 meseci
Koliko su casovi kod nje?
 
Odgovor na temu

QDF

Član broj: 310723
Poruke: 11



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.01.2016. u 11:59 - pre 101 meseci
Citat:
KoVacH_:
Mitramitri, ja ucim sa zenom iz Novog Sada, ako zelis, mogu ti poslati njen broj, ja sam prezadovoljna, divna jedna osoba, i sto je jako vazno, jako lepo ume da prenese i objasni sta treba, doduse, meni se casove sa njom svode na konverzaciju o svemu i svacemu jer sam ja insistirala na tome, da to ucenje ne bude usko vezano samo za dokumenta.


Koliko su casovi kod nje?
 
Odgovor na temu

mitramitri
Aleksandra Teovanovic
menager
mts

Član broj: 327865
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.01.2016. u 16:55 - pre 101 meseci
Citat:
KoVacH_:
Mitramitri, ja ucim sa zenom iz Novog Sada, ako zelis, mogu ti poslati njen broj, ja sam prezadovoljna, divna jedna osoba, i sto je jako vazno, jako lepo ume da prenese i objasni sta treba, doduse, meni se casove sa njom svode na konverzaciju o svemu i svacemu jer sam ja insistirala na tome, da to ucenje ne bude usko vezano samo za dokumenta.

Mozete li mi reci koja je cena casa i u kom delu grada se nalazi? Mozete mi u privatnoj poruci poslati broj.
 
Odgovor na temu

NS_Miky

Član broj: 160804
Poruke: 4



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.01.2016. u 07:26 - pre 101 meseci
Zdravo svima. Oko 4 meseca učim mađarski i polako se pripremam za intervju. Za sada znam oko 2000 reči. Dosta razumem ali mi izgovor ide malo losije. Cak mi je i pisanje i gramatika bolja Prelazim dve knjige uporedo i gledam neku mađarsku seriju. Ako neko može, bio bih mu mnogo zahvalan kada bi mi poslao ili podelio ovde na forumu opis filma ili prepricanu knjigu koju ste navodili. Ja sam u principu veliki tremaroš i planiram da što manje pišem o hobiju u biografiji kako me ne bi pitali o tome. Razmišlja sam da napišem da volim kuvanje jer mi je nekako lakše da nabubam recep nego film ili knjigu (loše prepričavam i na srpskom), ali za svaki slučaj voleo bih da naučim i po jedan film i po jednu knjigu pa ako neko može da podeli šta je pričao, na mađ. naravno Hvala svima na savetima i podeljenim informacijama!!!
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.customer.telenor.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.01.2016. u 07:28 - pre 101 meseci
Citat:
NS_Miky: Zdravo svima. Oko 4 meseca učim mađarski i polako se pripremam za intervju. Za sada znam oko 2000 reči. Dosta razumem ali mi izgovor ide malo losije. Cak mi je i pisanje i gramatika bolja :-) Prelazim dve knjige uporedo i gledam neku mađarsku seriju. Ako neko može, bio bih mu mnogo zahvalan kada bi mi poslao ili podelio ovde na forumu opis filma ili prepricanu knjigu koju ste navodili. Ja sam u principu veliki tremaroš i planiram da što manje pišem o hobiju u biografiji kako me ne bi pitali o tome. Razmišlja sam da napišem da volim kuvanje jer mi je nekako lakše da nabubam recep nego film ili knjigu (loše prepričavam i na srpskom), ali za svaki slučaj voleo bih da naučim i po jedan film i po jednu knjigu pa ako neko može da podeli šta je pričao, na mađ. naravno :-) Hvala svima na savetima i podeljenim informacijama!!!


Gde planiras da predas?
 
Odgovor na temu

NS_Miky

Član broj: 160804
Poruke: 4



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.01.2016. u 07:41 - pre 101 meseci
Planiram da predam u BG. Ako sam dobro informisan oni koji su zvali krajem decembra dobijali su termine za kraj marta. Ja planiram da zakažem polovinom februara da dobijem do maja neki termin...A do tada zagrevanje stolice
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.customer.telenor.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.01.2016. u 08:07 - pre 101 meseci
Citat:
NS_Miky: Planiram da predam u BG. Ako sam dobro informisan oni koji su zvali krajem decembra dobijali su termine za kraj marta. Ja planiram da zakažem polovinom februara da dobijem do maja neki termin...A do tada zagrevanje stolice


Pa da, u 90% slucajeva daju termin za 3-3.5 meseca.
Mislim da ti za BGD ne treba prepricavanje filma i knjige. Samo nemoj reci da ucis madjarski manje od godinu dana!! Trudi se da pricas ispravno gramaticki i da odgovoris na ono sto te pitaju, da vide da si razumeo pitanje. Sam razgovor ne traje vise od 7-10 minuta, i za to vreme, veruj mi, imaju mnogo stosta da te pitaju, cak i ona osnovna pitanja ne mogu sva da se ispucaju za to vreme. Kod mene je bilo tako, samo treba biti siguran u sebe, bez treme, samouveren i pricati ispravno, niti previse brzo, niti sporo. Prepricavanje filma i knjige se uglavnom odnosilo na one kod kojih konzul (ili sluzbenik/ca) uvide nesigurnost pa zadaju kandidatu da se cupa tako sto ce prepricati nesto. Bitno im je koliko si u kontaktu/dodiru sa madjarskim, imas li prilike da pricas sa nekim, dal gledas madjarsku televiziju (ja sam rekao M1, M2, Duna) i koje programe (rekao sam beszilgeto musorok-talk show i nabrojao emisije), citam sajtove (pa smisli koje). Ok ti je to za kuvanje oko hobija, al nauci dosta oko toga onda. Najdetaljnije pitaju u vezi posla, UCENJA jezika i porodice.
Daj mi email da ti posaljem nesto korisno!
 
Odgovor na temu

NS_Miky

Član broj: 160804
Poruke: 4



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.01.2016. u 08:30 - pre 101 meseci
Citat:
brazilac: Pa da, u 90% slucajeva daju termin za 3-3.5 meseca.
Mislim da ti za BGD ne treba prepricavanje filma i knjige. Samo nemoj reci da ucis madjarski manje od godinu dana!! Trudi se da pricas ispravno gramaticki i da odgovoris na ono sto te pitaju, da vide da si razumeo pitanje. Sam razgovor ne traje vise od 7-10 minuta, i za to vreme, veruj mi, imaju mnogo stosta da te pitaju, cak i ona osnovna pitanja ne mogu sva da se ispucaju za to vreme. Kod mene je bilo tako, samo treba biti siguran u sebe, bez treme, samouveren i pricati ispravno, niti previse brzo, niti sporo. Prepricavanje filma i knjige se uglavnom odnosilo na one kod kojih konzul (ili sluzbenik/ca) uvide nesigurnost pa zadaju kandidatu da se cupa tako sto ce prepricati nesto. Bitno im je koliko si u kontaktu/dodiru sa madjarskim, imas li prilike da pricas sa nekim, dal gledas madjarsku televiziju (ja sam rekao M1, M2, Duna) i koje programe (rekao sam beszilgeto musorok-talk show i nabrojao emisije), citam sajtove (pa smisli koje). Ok ti je to za kuvanje oko hobija, al nauci dosta oko toga onda. Najdetaljnije pitaju u vezi posla, UCENJA jezika i porodice.
Daj mi email da ti posaljem nesto korisno!


Hvala ti na ovim savetima! Kod mene je malo komplikovano, živim sam, ne radim već neko vreme i ne studiram. Radno iskustvo mi je totalno različito od struke i bolje da ne pominjem jer necu znati kako da objasnim. Ne znam sta mogu da me pitaju kao alternativu. Mogu eventualno reći da živim sa roditeljima.... Na žalost nemam sa kim da pričam (sem sa samim sobom ) Nadam se uskoro da cu pronaci nekog, taman da malo bolje savladam izgovor. Čitam dosta po netu malo konkretnije sta pitaju i sta sve pada pod "opšta pitanja". Ja sam za sada nabubao biografiju (ko sam, odakle sam, datumi rođenja mene i mojih predaka) po tri rečenice o roditeljima, o kući, kućnim ljubimcima, namirnice (voće i povrće (oko 30.)), vremenskoj prognozi, delovima tela, boje, odeća i obuća, institucije i mislim da je to - to.
 
Odgovor na temu

stolesss
Pancevo Srbija

Član broj: 330697
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.01.2016. u 08:46 - pre 101 meseci
POZZ , Dobio sam poziv za zakletvu 21.1.2016 u Roszke , medjutim posto smo predali porodicno jednom clanu jos nije stigao poziv , to sam i rekao sluzbenici i ostalo je da se cujemo
par dana pre zakletve da vidimo dali su stigli papiri za tog clana porodice ... e sad ja broj telefona nemam a poziv je bio iz madjarske ali sa ogranicenog broja tj skrivenog . i sad ne znam gde bih mogao da nadjem broj .. pa ako ima neko neku ideju ili broj tel bio bih mu zahvalan .. u pitanju je ROSZKE MADJARSKA .. KÖSZÖNÖM SZÉPEN

[Ovu poruku je menjao stolesss dana 06.01.2016. u 13:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.customer.telenor.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.01.2016. u 08:58 - pre 101 meseci
Citat:
stolesss: POZZ , Dobio sam poziv za zakletvu 21.1.2016 u Roszke , medjutim posto smo predali porodicno jednom clanu jos nisu stigli papiri , to sam i rekao sluzbenici i ostalo je da se cujemo
par dana pre zakletve da vidimo dali su stigli papiri za tog clana porodice ... e sad ja broj telefona nemam a poziv je bio iz madjarske ali sa ogranicenog broja tj skrivenog . i sad ne znam gde bih mogao da nadjem broj .. pa ako ima neko neku ideju ili broj tel bio bih mu zahvalan .. u pitanju je ROSZKE MADJARSKA .. KÖSZÖNÖM SZÉPEN


Brzo si dobio odgovor nakon provere. Super.
Cestitam.
 
Odgovor na temu

KoVacH_
She Kovach

Član broj: 61447
Poruke: 46
212.178.247.*



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.01.2016. u 11:14 - pre 101 meseci
Citat:
QDF:
Citat:
KoVacH_:
Mitramitri, ja ucim sa zenom iz Novog Sada, ako zelis, mogu ti poslati njen broj, ja sam prezadovoljna, divna jedna osoba, i sto je jako vazno, jako lepo ume da prenese i objasni sta treba, doduse, meni se casove sa njom svode na konverzaciju o svemu i svacemu jer sam ja insistirala na tome, da to ucenje ne bude usko vezano samo za dokumenta.


Koliko su casovi kod nje?


300,00 din...
 
Odgovor na temu

KoVacH_
She Kovach

Član broj: 61447
Poruke: 46
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.01.2016. u 09:58 - pre 100 meseci
Ajde i ovde da pitam pošto tamo na temi o nemačkoj niko neće da odgovori ljudski...

Deca i ja imamo državljanstvo, uskoro uzimamo i pasoše. Ja imam u planu da idem za Berlin, tamo mi mama živi.

Moje pitanje je, da li moj muž, pošto nema eu pasoš, mora ovde da sedi i čeka 3 meseca da bi meni prošle 3 plate, ili može odmah sa nama za DE pa tamo da sedi i čeka na dozvole?

Imam još par pitanja u vezi ove teme ali da ne uzurpiram ovu temu, zamolila bih nekoga ko zna više da mi se javi na pp.

Hvala!
 
Odgovor na temu

varaxi28

Član broj: 331087
Poruke: 64
*.srbijagas.com.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.01.2016. u 11:21 - pre 100 meseci
koVacH, ako si u Segedinu podnosila zahtev za pasoš ili već gde...za sebe i decu, zamolio bih te da mi opišeš proceduru...(koliko se čeka , cena, oba roditelja da/ne..??)
Unapred hvala!!
Pozz
 
Odgovor na temu

KoVacH_
She Kovach

Član broj: 61447
Poruke: 46
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.01.2016. u 12:03 - pre 100 meseci
@ Varaxi.....

Nisam još uvek, čekam iskustva jednog člana koji za koji dan ide u Tompu, pa možda sledeće nedelje i ja odem tamo :)
Oba roditelja moraju da budu pristuna, ako ne, roditelj koji je podnosilac zahteva mora da ima ovlašćenje drugog roditelja, a to je ja mislim, više komplikovano, nego da povedeš ženu sa sobom :)
 
Odgovor na temu

smajli1234

Član broj: 325375
Poruke: 41
..9.209.wireless.dyn.drei.com.



+25 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.01.2016. u 20:20 - pre 100 meseci
Kovach moze muz sa tobom, ali posto ima srpski pasos moze ostati samo 3 meseca pa da ide nazad za Srbiju. Moj savet je da ostane sto vise moze u Srbiji i da stedi dane u EU da mu ne ispadne problem posle da mora da dolazi u Nemacku radi nekih dokumenata a ispucao je sve dane u EU i ne moze doci. Znam ljude kojima je viza bila gotova ali nisu je mogli podici jer nisu mogli uci u EU jer su ispucali sve dane preko srpskog pasosa. Morali su cekati 3 meseca van EU pa tek onda da idu po vizu.
 
Odgovor na temu

Ajdukovac

Član broj: 330845
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.01.2016. u 22:20 - pre 100 meseci
Pozdrav!

Interesuje me, da li je neko imao sledece iskustvo - da dobije poziv iz konzulata u Subotici, bude mu receno da mu je odobren zahtev za drzavljanstvo i onda se pojavi u recenom terminu, ali da mu u samoj proceduri zakletve bude receno kako ce ga opet propitati konzul, te da mu konzul nakon propitivanja kaze da mu znanje nije lose, ali da mora govoriti tecnije na madjarskom i kaze mu da se ponovo javi za tri meseca.

Zanima me, da li je neko imao slicno iskustvo, kako je prijavio novi termin za zakletvu i kako je protekao taj novi razgovor sa konzulom?
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-144-126.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.01.2016. u 22:54 - pre 100 meseci
Citat:
Ajdukovac: Pozdrav!

Interesuje me, da li je neko imao sledece iskustvo - da dobije poziv iz konzulata u Subotici, bude mu receno da mu je odobren zahtev za drzavljanstvo i onda se pojavi u recenom terminu, ali da mu u samoj proceduri zakletve bude receno kako ce ga opet propitati konzul, te da mu konzul nakon propitivanja kaze da mu znanje nije lose, ali da mora govoriti tecnije na madjarskom i kaze mu da se ponovo javi za tri meseca.

Zanima me, da li je neko imao slicno iskustvo, kako je prijavio novi termin za zakletvu i kako je protekao taj novi razgovor sa konzulom?


Ako ovoga ima,a cim neko pita verovatno ima,Ja bih odmah poslao protestno pismo u ministarstvo njihovo i zatrazio kako izuzece konzula tako i drugom mestu da polazem..Pa ko ja taj Konzul,pa nije on iznad predsednika Madjarske da on se tu kerii..SAM pREDSENIK JE hONOSITASI OKIRAT Potpisao i sta se taj konzul pravi pametan.
bezite od te Subotice,da mu ne bi mozda i pevao uspavanke..
Boze sta sve ja ovde procitah.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Ajdukovac

Član broj: 330845
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.01.2016. u 23:21 - pre 100 meseci
Desilo se meni. Ja sam intervju prosao na konzularnom danu, kod sluzbenika konzulata. U roku od 6 meseci sam dobio telefonski poziv iz konzulata da mi je zahtev odobren i kada da se pojavim. Tada sam shvatio da su oni mene kontaktirali i mesec dana ranije, ali sam tada bio na godisnjem odmoru i kasno sam video propusten poziv. Medjutim broj je bio "cudan" svega cetiri cifre, a nije se mogao pozivati, uzivao je neku vrstu zastite.

Ja sam na intervjuu bio veoma dobar, bez lazne skromnosti. Ucio sam madjarski godinu dana u Novom Sadu u skoli jezia i po nesto sam kuci, imao sam ukupno 115 skolskih casova. Nakon toga sam pokusao sa predajom papira u Madjarskoj. Sluzbenica mi je rekla da govorim solidno, ali da su njih upozoril iz vlade i da se plasi da preuzme papire nekoga ko nije madjarski ne govori kao "anyanyelv". Onda sam se malo razocarao i batalio. U medjuvremenu sam se zaposlio. Medjutim, dobrih godinu dana, nakon svega toga, u moj rodni gradic su dosli iz konzulata. Odlucio sam da okusam srecu. Uzeo sam 4-5 casova, malo obnovio znanje i izasao. Nisam znao nista bolje nego u Madjarskoj. Pricao sam prvo sa jednim momkom kratko, a onda sa jednom ljubaznom i lepom devojkom. Razgovarali smo dobrih 15 minuta, ako ne i 20. Dao sam sve od sebe i slobodno mogu reci da sam "izdominirao". Ona je bila vidno zadovoljna i nekako sam imao osecaj da sam prosao, ali kako sam skeptik po prirodi nisam se hteo radovati unapred. I onda je dosao taj poziv, uhvatili su me na ulici, oko pola pet popodne. Bio sam zaista prijatno iznenadjen. Rekli su mi da dodjem kroz nedelju dana (ponedeljak za ponedeljak). Otisao sam tamo, ali se taj odlazak nazalost poklopio sa nekim drugi vaznim profesionalnim obavezama, bukvalno dan za dan. U glavi su mi bile sasvim druge cinjenice, mnogo vise energije sam usmerio ka tom profi izazovu nego ka madjarskom, gde sam zakazao i odradio samo jedan, neformalni cas, konverzacije. Od intervjua do zakletve nisam nista radio u skoli, a dodira sam madjarskim sam imao pomalo, kroz neobavezno caskanje sa kolegama Majdarima. Naravno, Bog me je kaznio. Posledice su se osetile.

Dosao sam tog dana u Suboticu, veoma umoran i pod stresom zbog gorepomenutih obaveza. Isao sam od stola do stola, konverzacija je bila osnovnog karaktera. Jedna devojka mi je nakon dva postavljenja pitanja (sta ste po struci i gde radite) rekla kako ce konzul malo popricati sa mnom i da sacekam sa strane. Tada sam shvatio da je od 30 ljudi tog dana, tamo bilo 5 Srba i da su svim kojima madjarski nije maternji odredili "dodatan intervju". OK, da budem precizan, bio je sa nama izdvojen i jedan Madjar, koji je upisao madjarski kao maternji, ali su ga brzo prozreli i rekli mu da mora i on na dodatnu proveru. Momku madjarski stvarno nije "native", nego srpski, tako da necu da pomislite kako diskriminisu Srbe, jednostavno, kriterijum je jezik. Mozete se zvati Srboljub Petrović ali ako madjarski govorite C2 neće biti nikakve dodatne provere. Isto vazi i ukoliko se zovete Attila Orban, ukoliko vam mađarski nije "native", idete na dodatnu proveru, ma sta vi napisali na onom listicu koji dobijate u Konzulatu, koji je uzgred vrlo jednostavan za popuniti.

I tako, usao ja u onaj hodnik, tamo tri fotelje, preda mnom konzul i vicekonzul. Nisam bio dovoljno koncentrisan i veoma loše sam ušao u razgovor, ali kako je vreme prolazilo ja sam pričao bolje i bukvalno se prisećao reči koje dugo nisam koristio. Naposletku, konzul mi je rekao da solidno govorim, ali da mi očito fali konverzacije, te da moram pričati sigurnije, samouverenije, slobodnije i brže. Održao mi je mini predavanje i pitao me da li sam sve razumeo? Ja sam odgovorio potvrdno. Pošto mi nije verovao, zatražio je da mu prevedem na srpski, sve šta mi je rekao (a pričao je barem dva minuta). Ja sam sve preveo čega sam u momentu uspeo da se setim, vice konzul je potvrdio da je prevod tačan i konzul se prijatno iznenadio. Rekao mi je, da veruje u mene, da radim intenzivno i da se javim za tri meseca.
Još mi je pokazao moju potvrdu, Orbanov potpis i lakcim i rekao da me čekaju u Subotici, da neće nikuda otići i da se nada kako ću ih uskoro preuzeti. Bili su korektni i ne mogu da se ljutim na njih. Da sam radio nakon intervjua, kao što sam obećao sebi da ću, sigurno bih prošao. A ne želim da pokrećem nikakve procedure. Dokle god se ja ne upišem u knjigu državljana, ja i nisam državljanin. Druga stvar, jednom steknuto državljanstvo na ovaj način se može i izgubiti. Svakog meseca čitam kako je po nekoliko ljudi koji su na osnovu "honositasa" stekli državljanstvo, isto i izgubili, pri tom se uopšte ne navode razlozi. Dakle, njihov pasoš, njihova pravila. Ja ne planiram da se selim, vremena imam, nikoga neću da podmićujem niti na bilo kakav nelegalan, nemoralan i nezaslužen način dođem do državljanstva.

Koliko me sećanje služi, na ovom forumu se javljaja jedna devojka koja je imala iskustvo slično mom. Mnogo bi mi značilo ukoliko bi se neko javio i podelio iskustva sa mnom. Rad sam da sa forumom podelim i druge detalje mog dosadašnjeg "mađarskog putešestvija". :)

Hvala na pažnji i nadam se skorom odgovoru i pomoću nekog od forumaša/forumašica. ;)
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-144-126.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.01.2016. u 23:48 - pre 100 meseci
Ajdukovac
Sve sto si napisao moze a i ne mora biti tacno jer ova recenica (Još mi je pokazao moju potvrdu, Orbanov potpis i lakcim)Moram te razocarati nigde nema Orbanovog potpisa,Okirat ti potpisuje ministar unutrasnjih poslova i licno Janos Ajder PREDSEDNIK MADJARSKE.

Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897354 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.