Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3879070 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rehak B
Boris Rehak
nowhere :-)
Lalic

Član broj: 311127
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2013. u 19:08 - pre 135 meseci
mihaleks javi seeeeeeeeee....
dzonitopola javi seeeeee............
isidorvu javi seeeeee.........
dajte bilo kakav znak, kontakt, mejl,skajp,...
saljem vam PP ali ne odgovarateeeee, ko zna je li stizuuuuu.....:-)

salu na stranu gori pod nogama, pomagajte savetima, prvi mart je sve blize, please......

[Ovu poruku je menjao Rehak B dana 26.01.2013. u 20:19 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Rehak B dana 26.01.2013. u 20:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2013. u 20:22 - pre 135 meseci
Cim budem imao nesto, tj. neki kontakt javicu svima koji su me kontaktirali preko pp. Voleo bih i odmah da vam pomognem ali prosto ne mogu jer nemam nikakav kontakt.
 
Odgovor na temu

krahi

Član broj: 183843
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2013. u 11:15 - pre 135 meseci
1, mart ili 1.januar 2011 isto je.Ko zna jezik,makar malo i ima uredne papire nema brige.
POWA
 
Odgovor na temu

ignja.86
Zoran Ignjovski

Član broj: 311435
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+50 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2013. u 14:33 - pre 135 meseci
,,Ko zna jezik, makar malo,, rece Krahi. E to je ono sto je nepredvidivo, ko zna na koga ces naleteti, i kojeg ce raspolozenja biti ko od sluzbenika. Ajde, shvatio sam dosad da je definitivno bolje predati dokumenta u pogranicnom delu u Madjarskoj, mesta oko samog Segedina, ima ih podosta. Ja licno zadnja 2 meseca ucim iz ove literature sto sam na forumu nasao, koje su ucesnici ostavljali, i uz pomoc online recnika, ali je jezik definitivno vrlo nezgodan i tezak. Ne bih se obazirao ni malo, ali su me izbacile iz koloseka najavljene promene u birokratskom aparatu kod komsija. Logicno je za ocekivati da ce biti i manje termina ubuduce. Samim tim, hteli to da priznamo ili ne, verovatno ce biti teze proci, verujem da ce odsad rezati zesce, jer ce im biti guzve, a samim tim i nervoza. No, videcemo, valjda ce biti i spisak mesta gde ce se moci predavati dokumenti. Nadam se da gresim, ali i ja sam u tom sosu, kud ne poceh da ucim ranije,kud ne predadoh ranije... Interesuje me i misljenje drugih, iskusnijih ucesnika rasprave, da ne ispadnem paranoik,hvala. Mozda neko ima preciznije pokazatelje, ovo sam laicki napisao, nadam se da niko nece zameriti.
 
Odgovor na temu

tina1

Član broj: 303358
Poruke: 99
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2013. u 16:48 - pre 135 meseci
PAŽNJA PAŽNJA,
ima li medju vama neko ko zna da radi postavljanje termoizolacija na cevi za gasovod,naftovod.......
a da pri tome ima pasoš EU već u rukama,ako neko zna taj posao neka mi se javi na privatne poruke,napominjem netreba neko ko bi možda znao, nego neko ko je majstor u tom poslu.
U pitanju je dobra ponuda za rad.
 
Odgovor na temu

Zarko.Hu

Član broj: 307623
Poruke: 24



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2013. u 18:53 - pre 135 meseci
Citat:
deligii:
Mozda glupo pitanje ali ipak da pitam , jel moze da se kupi Madarski pasos ??? PP

Pa sad je na raspravi zakon - ako ga usvoje, svako ko ulozi 250.000,00 Evra u Madjarsku privredu moci ce da trazi drzavljanstvo . Al to je na dugom stapu i mislim da na kraju ipak od toga nece biti nista.
U drugoj varijanti moguce je tacno onako kako ti je napisala tina1
Pozdrav
 
Odgovor na temu

slaban

Član broj: 304841
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.01.2013. u 13:40 - pre 135 meseci
Da li neko ima neku informaciju u vezi lakcim karte?Moj prijatelj je polozio zakletvu 6.decembra u Segedinu i jos je nije dobio a rekli su mu da se dobija za mesec dana i da salju na kucnu adresu!

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Zarko.Hu

Član broj: 307623
Poruke: 24



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.01.2013. u 15:23 - pre 135 meseci
Nema potrebe da brine, stici ce mu lakcim. Ponekad se to razvuce i do dva meseca.
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.01.2013. u 15:27 - pre 135 meseci
bio sam ,obisao jedan pogranicni gradic i par pogranicnih sela.tesko bez jezika.u gradicu u kom ce se moci predati i od 1.marta znanje jezika ce biti bas bas strozije nego u selima.u selima imaju volju da pomognu ,ali izgleda..da ne smeju...,korektni su pricljivi ali..,ne znam kako resiti stvar.mislim da se imalo vreman tj da je neko sa voljom ucio par meseci najosnovnije recenice i razumevanej pitanja iz podataka i biografije da bi u selima prosao.mislim da bi.ovako ..tesko a ima se jos 30 dana.a da..,na nekim mestima uopste ne primaju..,zato sto imaju sve termine zakazane.
 
Odgovor na temu

ignja.86
Zoran Ignjovski

Član broj: 311435
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+50 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.01.2013. u 15:56 - pre 135 meseci

,,bio sam ,obisao jedan pogranicni gradic i par pogranicnih sela.tesko bez jezika.u gradicu u kom ce se moci predati i od 1.marta znanje jezika ce biti bas bas strozije nego u selima.u selima imaju volju da pomognu ,ali izgleda..da ne smeju...,korektni su pricljivi ali..,ne znam kako resiti stvar.mislim da se imalo vreman tj da je neko sa voljom ucio par meseci najosnovnije recenice i razumevanej pitanja iz podataka i biografije da bi u selima prosao.mislim da bi.ovako ..tesko a ima se jos 30 dana.a da..,na nekim mestima uopste ne primaju..,zato sto imaju sve termine zakazane,,


-E, pa o tome sam i govorio, doduse mozda napamet, ali logicki, pa naravno da je tako. Povremen, mozete li malo blize reci sta su sve ispitivali? Da li je u pitanju Segedin? Pa i dalo se pretpostaviti da ce se sada svi, ajde da se tako izrazim, sjatiti,, . E sad nakon februarskih termina, koji su mahom zauzeti, ide mart, znaci u verovatno Segedin i veci gradovi, tacnije ,da ne kazem, reprezenti drzave tipa konzulati, sto automatski znaci i ozbiljnija prica, kao u Subotici. Da li gresim? Voleo bih da da. Da li ima neko od starih ili novih ucesnika, da se malo dotaknemo i ove novine u temi? Znam, ko je prosao, prosao je, svaka cast, nema sta, ko nam je kriv kad nismo ranije o tome mislili, ali zaista, sta cemo mi koji nismo predali? Pitam se, hmmmm, da li ce nam biti teze, sta mislite, ja licno mislim da hoce.... Ima li ko kakve proverene informacije? Misljenja?
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.01.2013. u 16:24 - pre 135 meseci
nije segedin,razmisljam da odem i tamo..,ima 500 mesta gde moze,ali..,obisao sam 6 ili 7 ,nije me niko pitao vec sam se raspitivao i itd..da pregledaju papire i dokumenta..,ali to niko ne gleda,znaju da su dokumenta ok..,popunjeni su termini svagde.otisao bih i u miskolc ako treba ali ne verujem.ali mislim da "znanje" koje se moglo steci za 2 ili 3 meseca svakodnevne price i citanja na netu i sa nasim komsijama ,bilo bi dovoljno negde,ali ne i u vecim gradovima a to nas ocekuje od 1 marta.
 
Odgovor na temu

krahi

Član broj: 183843
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.01.2013. u 17:50 - pre 135 meseci
Pa da..Za vas dvojicu bi bilo najbolje da se odma upisete u "centar".

Kolko sam ja cuo u Baji je opustenica,kao i u okolnim selima.I ja sam se malo raspitivao,Santovo i Davod su prebukirani,ali svako sledece selo prima papire.Takodje...maticari odatle su rekli da ce u Baji moci da se preda i posle 1.marta.Ja nisam rekao da predas ako neznas jezik,ali ako ga znas,makar malo,tj. da razumes sta se pita...nema potrebe da se ustrucavas.Jedno je sigurno,ako ne probas nikad neces ni dobiti drzavljanstvo.
POWA
 
Odgovor na temu

ignja.86
Zoran Ignjovski

Član broj: 311435
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+50 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.01.2013. u 18:19 - pre 135 meseci
Toga se i ja bojim. A bojim se i da ce rusiti kao od sale zbog prenatrpanosti i da ce morati da se zakazuje prethodno. Videcemo sta narednih mesec-dva nose
 
Odgovor na temu

spaske87
student
Ada

Član broj: 238756
Poruke: 5
*.cable.adacity.net.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.01.2013. u 18:59 - pre 135 meseci
Predao sam papire 25. septembra 2012. u Subotici i cekam poziv za zakletvu. Da li neko zna koliko se ceka na polaganje ? Magyar szo je juce objavio da svaki dan oko 120 lica polaze zakletvu, to je nedeljno oko 500 novih madjara.
 
Odgovor na temu

MilanOki
MilanOns
NS

Član broj: 115788
Poruke: 3
212.200.155.*



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 07:58 - pre 135 meseci
Citat:
AccaNS:
Pozdrav svima,
ja imam nedoumicu oko popunjavanja formulara: Prva stvar je da li ih treba popuniti pre odlaska na razgovor? Pretpostavljam da treba, ali sam video jedan post u kome piše da se oni popunjavaju na licu mesta sa službenikom. Druga stvar; koji formular treba meni s obzirom na to da sam oženjen ali ja sam apliciram za državljanstvo, tj. bez žene. Da li mi treba :
ADATLAPa honosított, visszahonosított személyek külföldön történt házasságának hazai anyakönyvezéséhez a 125/1993.(IX.22.) Korm. rendelet 3/A.§-a alapján, ili samo
ADATLAPa honosított, visszahonosított személyek külföldön történt születésének hazai anyakönyvezéséhez a 125/1993.(IX.22.) Korm. rendelet 3/A.§-a alapján

Hvala unapred!



Jel ima neko info?
Koji ADATLAP ako si ozenjen bez dece a sam predajes (i ucis, naravno)?
 
Odgovor na temu

bajt

Član broj: 113463
Poruke: 43



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 09:04 - pre 135 meseci
Koja je procedura zamene nashe vozachke dozvole za madjarsku ?
 
Odgovor na temu

gilavanila
nezaposlen
Zrenjanin

Član broj: 309343
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 16:01 - pre 135 meseci
Da li neko zna, gde mogu najbrze dobiti pasos, Subotica, beograd ili preko u Madjarskoj, i sta mi je potrebno od papira? Imam drzavljanstvo i karticu sa brojem.
 
Odgovor na temu

ignja.86
Zoran Ignjovski

Član broj: 311435
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+50 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 17:01 - pre 135 meseci
Jedno pitanje, sta ako se pretpostavimo dobije drzavljanstvo, pa pasos, pa posle 6 meseci dobije i madj.vozacka, da li imam prava da po srbiji vozim stranca, npr nemacke table, a da mi milicija ne pise kazne zbog blablabla.... opklada je u pitanju, zna li ko?
 
Odgovor na temu

vukaschin
Beograd

Član broj: 310842
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 17:34 - pre 135 meseci
koliko ja znam moras da bi mogao da vozis stranca kod nas moras da budes prijavljen negde u inostranstvu :P

ali nisam siguran...proveri jos malo :)
 
Odgovor na temu

ignja.86
Zoran Ignjovski

Član broj: 311435
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+50 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2013. u 18:11 - pre 135 meseci
Pa zato i pitam. Detaljno sam se raspitao i znam da je izvodljivo da se uradi i madjarska licna karta i pasos, sa prebivalistem u Madjarskoj. Tako da bi valjda bilo ok da mozes da vozis auto na strane table ovde, bez ogranicenja, jedino je pitanje registracije, osiguranja i slicnih stvari. Logicki bi trebalo da je izvodljivo, ali pitam da li neko zna tacnu informaciju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3879070 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.