Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3879420 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2013. u 11:46 - pre 135 meseci
Jel moze neko konkertno da mi kaze sta je potreban i dovoljan uslov za dobijanje, pored znanja jezika.

Zato sto mi je neko prekjuce rekao da sprema dokumenta iako mu niko iz linije predaka nije madjar. Ide da preda po osnovu toga sto su mu baba i keva rodjeni u Vojvodini.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Član broj: 811
Poruke: 1317

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2013. u 12:05 - pre 135 meseci
Na osnovu toga što ti je neko iz predačke linije bio državljanin Mađarske imaš pravo na državljanstvo. Ako možeš da dokažeš da si potomak (i ne predstavljaš opasnost po državni poredak) to pravo je ostvareno i ti samo tražiš da te re-zavedu u knjigu državljana; sa svim pripadajućim pravima.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2013. u 12:16 - pre 135 meseci
Predacka linija, to je prilicno sirok pojam. Mislim, Vojvodina je u neko vreme bila deo Austrougarske, sto znaci da svi kojima je neko rodjen u vojvodini u to vreme ispunjvaju uslov, ne? Sto ukljucuje i starosedeosce Rumune, Slovake, itd. Uostalom kako nesto tako dokazati uopste kad arhive iz tog vremena prakticno ne postoje? Ili postoje neka konkretna ogranicenja u vezi godina i ostalog?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Član broj: 811
Poruke: 1317

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2013. u 12:29 - pre 135 meseci
Naravno, kada sam naveo "predačku liniju" podrazumevao sam direktno potomstvo a ne bilo koje moguće srodstvo sa bivšim državljanima.
Najbolje da kreneš sa čitanjem od početka ako te zanimaju detalji.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2013. u 12:30 - pre 135 meseci
@mmix

o svim ovim pitanjima je vec dosta pisano.
odgovore na njih ces naci upravo na ovom temu, samo kreni od pocetka sa iscitavanjem.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2013. u 12:45 - pre 135 meseci
Pa tema je prilicno konfzna i prilicno usmerena ka individualnim slucajevima i iskustvima pre nego ka konkretnim pravilima. Takav je cak i clanak na prvoj strani. Mozda sam nesto i prpoustio ali 54 strane je stvarno preobimna materija za cedjenje.

Np, moja baba je rodjena 1922e, dakle posle trianonskog sporazuma. Ako su njeni keva i cale rodjeni u Vojvodini, pretpostavljam da je uslov i dalje ispunjen, ne? Kako dokazivati tako nesto?



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2013. u 13:00 - pre 135 meseci
@mmix

http://www.allampolgarsag.gov....ticle&id=110&Itemid=68

tu ti tacno pise za koje teritorije koji period.

dokumenta koja treba da ispunis sa vec uradjenim primerima:
http://www.allampolgarsag.gov....ticle&id=133&Itemid=71

sta sve od dokumenata treba da skupis:
http://www.allampolgarsag.gov....rticle&id=53&Itemid=34


ja sam iscitao celu temu i nikako se ne bih slozio sa tobom. veoma jasno pise koji su uslovi, koja dokumneta trebaju itd.

lepo iscitaj temu i onda postavi konkretno pitanja. pravila se nisu menjala od pocetka.
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Član broj: 811
Poruke: 1317

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2013. u 13:12 - pre 135 meseci
Što se teme tiče, takva je jer se ne moderiše. Možeš npr da 'loviš' samo postove u kojima su linkovi, na njih da obratiš pažnju pošto su, po prilici, u njima odgovori na nečije pitanje.

Kako se dokazuje rođenje - najbolje izvodom iz knjige rođenih, to je standard. Međutim, pošto se radi o specifičnoj potrebi, dokazuješ da je neko nekada bio državljanin, u teoriji možeš iskoristiti bukvalno bilo koji dokument - sudski, poreski-imovinski izvod (sa pečatom države), školski-diploma (dokazuje da se školovao), vojna knjižica... Pretpostavka je da bi se onda takvi dokazi obrađivali mimo standardne procedure, ali ako je neko fakat bio državljanin, morali bi postojati mnogi dokazi u više različitih arhiva.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2013. u 13:17 - pre 135 meseci
Citat:
mmix:
Np, moja baba je rodjena 1922e, dakle posle trianonskog sporazuma. Ako su njeni keva i cale rodjeni u Vojvodini, pretpostavljam da je uslov i dalje ispunjen, ne? Kako dokazivati tako nesto?


Baka je malo zakasnila pa ti treba neko stariji :) Ne mora da bude rodjen na teritoriji Vojvodine može i Hrvatska ali bez nekih delova ( ono što je bilo pod Austrijancima ). Da bi dokazao poreklo dovoljna ti je Prababina/dedina umrlica, izvod... Nije obavezno da su madjarskog porekla u pitanju je državljanstvo koje se stiče po rodjenju na teritoriji bivše Ugarske ili neko na teritoriji Vojvodine izmedju 1941-1944, +/- 1.
Možeš ovde da daš podatke od predaka i dobiješ odgovor za 24 h Centar za edukaciju
Koristan link Pastor Balint
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2013. u 13:54 - pre 135 meseci
Ako uspes da dokazes da je baka zivela u Vojvodini 1941-1945 onda moze.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2013. u 13:59 - pre 135 meseci
Sa kevine strane porodica je u Banatu vec nekih 5, 6 kolena minimalno da se zna, verovatno i duze, jedino sto su bili paori i seoski svet. Moracu do sela da prekopam arhivu da vidim dal uopste postoje papiri za pradedu (rodjen 1892) i prababu (1903), zato me je i interesovalo da li bas mora krstenica ili moze i nesto drugo da se primeni (ako i to mogu da nadjem). Sve to naravno ako uopste i posedujem lingivsticku sposobnost da naucim Madjarski od nule




Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Rehak B
Boris Rehak
nowhere :-)
Lalic

Član broj: 311127
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2013. u 18:24 - pre 135 meseci
Ej drugari, pa jel moguce da bas niko nece da da biklo kakav korisan savet gde predati preko? nemoguce da nema nikog ko nije znao bas dobro madjarski a da su mu preko
primili dokumenta, pa citao sam i ovde slicne postove, ajte, sve je dobrodoslo, moze i na PP ili na mail - [email protected]...... ajte bas bih bio zahvalan za pomoc, casticu posteno, puno pozdrava !!!
 
Odgovor na temu

stefa80
super star

Član broj: 147755
Poruke: 33
*.static.rdsor.ro.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2013. u 22:34 - pre 135 meseci
Da li je neko predavao za maloletnu decu nakon dobijanja drzavljanstva i ako jeste sta je sve potrebno

stefa
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2013. u 23:27 - pre 135 meseci
Citat:
mmix:
Sa kevine strane porodica je u Banatu vec nekih 5, 6 kolena minimalno da se zna, verovatno i duze, jedino sto su bili paori i seoski svet. Moracu do sela da prekopam arhivu da vidim dal uopste postoje papiri za pradedu (rodjen 1892) i prababu (1903), zato me je i interesovalo da li bas mora krstenica ili moze i nesto drugo da se primeni (ako i to mogu da nadjem). Sve to naravno ako uopste i posedujem lingivsticku sposobnost da naucim Madjarski od nule :)

Dokazivanje porekla ide tako što direktnom linijom ideš do pretka rođenog do 1921 (ovo ti je već objašnjeno/jasno). Za svakog pretka ti treba tačno jedan dokument koji to dokazuje (uglavnom to bude izvod iz MKR ili MKU, eventualno krštenica može da bude zgodna ako je crkva katolička/reformatska jer je u formularu sve već i na mađarskom i ne mora da se prevodi). U opštini gde je pradeda umro možeš pribaviti izvod iz MK umrlih bez problema i to je dovoljan dokaz.

Inače, planiram da otvorim novu temu gde će u FAQ formi biti objašnjeno sve vezano za ovu tematiku, od osnovnih stvari do često postavljanih pitanja... Ova tema, kao ovakva, gde se iznova i iznova postavljaju ista pitanja i pružaju isti odgovori (nekad čak i polu-tačni), na preko 50 strana, izgubila je svoj smisao...
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2013. u 23:35 - pre 135 meseci
Citat:
Rehak B:
Ej drugari, pa jel moguce da bas niko nece da da biklo kakav korisan savet gde predati preko? nemoguce da nema nikog ko nije znao bas dobro madjarski a da su mu preko
primili dokumenta, pa citao sam i ovde slicne postove, ajte, sve je dobrodoslo, moze i na PP ili na mail - [email protected]...... ajte bas bih bio zahvalan za pomoc, casticu posteno, puno pozdrava !!!

Stvarno pokusavam da shvatim ali ne mogu. Pa ako je 50 njih napisalo da je bilo preko u Segedin i da nisu imali posebnih problema onda nije ni cudno sto niko ne odgovara. Pa ja sam to isto pisao. Da si kojim slucajem procitao samo pet strana ovog foruma bilo bi ti jasno. E sad ako tebe mrzi da procitas deo ili ceo forum na kojem je po vec 100x sve receno onda bolje nemoj nista da radis oko madjarskog drzavljanstva. Forumi su tu da se ljudi informisu i to je ok, ali ako treba X puta sve da se napise onda forum nije za one sto ih mrze da citaju. Otidji preko u Segedin, povedi nekog ko zna madjarski i 99,99% ti nece praviti problem. Evo da napisem i 101. put. Opet ovo je iz iskustva ljudi koje poznajem a ne rekla-kazala.
 
Odgovor na temu

Rehak B
Boris Rehak
nowhere :-)
Lalic

Član broj: 311127
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.01.2013. u 16:40 - pre 135 meseci
Hvala mikaleks, ali niko skroz konkretno nije napisao, ili mi se bar tako cini, ti si dobro skockao, hvala jos jednom, al sam skoro sa jednim drugom iz NS bas pricao na tu temu i on je isao sa devojkom u Segedin, koja solidno prica madjarski, al bome je nisu pustili sa njim u kancelariju, i on naravno nije uspeo dalje da komunicira sa njima na nekom osnovnom nivou, ni blizu, i nista od predaje, zasad, eto cisto da se zna da ne znaci bas za svakog da ce pustiti oboje unutra...zato sam tolko dosadan, ne zamerite, hvala mikaleks i pozdrav svima bez ljutnje, nema predaje!!
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.01.2013. u 16:58 - pre 135 meseci
Ok, mozda sam ja malo prenaglio. Gledaj da naucis koliko mozes, sto bi se reklo namenski. Nadji nekoga ko dobro zna madjarski da ide sa tobom, za svaki slucaj. Takodje ces trebati da ostavis svoj broj telefona da mogu da te kontaktiraju. Znaci ako imas nekog prijatelja Madjara ostavi njegov broj telefona pa neka njega zovu a on ce ti preneti (ovako rade ljudi). U sirokom luku zaobidji konzulat ako ne znas dobro jezik. Kad budes predao zahtev preko pitace te gde ces da polazes zakletvu. Ti im kazi u Tiszasziget (malo mesto odmah posle Djale). Em ti je blizu em je malo. Aj pa srecno!
 
Odgovor na temu

Zarko.Hu

Član broj: 307623
Poruke: 24



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.01.2013. u 18:00 - pre 135 meseci
Citat:
keresztur:
U Libri-ju je 2803Ft, tako bar kaze ovaj sajt: http://www.libri.hu/konyv/hallo-itt-magyarorszag.html

Nesto od resenja ima i ovde: http://books.google.rs/books?i...er#v=onepage&q&f=false ali u pitanju je samo preview knjige, tako da to nije cela knjiga. Ipak, mozda nekome u medjuvremenu pomogne.


Hvala puno za link.
 
Odgovor na temu

mira pravnica

Član broj: 308690
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



+43 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.01.2013. u 07:45 - pre 135 meseci
Pozdrav svim forumasima,imam jednu informaciju koju verujem da vecina od Vas nezna,a to je da od 1 marta 2013 godine se vrsi reorganizacija drzavne uprave u Republici Madjarskoj.
Naime,podnosenje zahteva za prijem u madjarsko drzavljanstvo vise nece moci da se vrsi u svakoj opstini u Madjarskoj,uredu za strance kao ni kod maticara,vec samo u tacno odredjenim mestima ( za sada sto se zna moci ce se samo predavati dokumentacija u Segedinu,Budimpesti i diplomatsko-konzularnim predstavnistvima Republike Madjarske ) , tako da ljudi ako niste predali do sada a mislite to da uradite,zavrsite to do 1 marta posto kazu da posle 1 marta ce biti jako tesko proci uopste intervju navodno zbog toga sto ce traziti srednji nivo znanja madjarskog jezika.
Eto toliko od mene,nadam se da sam ovim postom makar nekom pomogla

Viszlát
 
Odgovor na temu

minjavasic
Beograd

Član broj: 310955
Poruke: 35



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.01.2013. u 10:09 - pre 135 meseci
Ovo sto je Mira napisala i ja sam cula, ali sam mislila da je dezinformacija.
Miro, da li znate da li ce se zakletva nakon marta odrzavati u tim manjim mestima posto smo npr sestra i ja predale vec i taman negde u martu, aprilu, ako sve bude ok bismo trebale ici na zakletvu?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3879420 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.