Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3879101 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.01.2013. u 14:52 - pre 135 meseci
Citat:
Blue NS:Ne slazem se. Ja sam malo obnavljala jezik preko ovih knjiga pre razgovora za predaju dokumentacije. I bilo je jedno konkretno pitanje koje me je sluzbenica pitala, na koje sam znala odgovor bas zahvaljuci lekciji iz knjige.
Ja sam jezik pricala kao mala. A knjiga mi je pomogla da obnovim vokabular i prosirim (jer nije isti vokabular deteta i odrasle osobe :)) i da sigurnije formiram recenice i odgovore.

Nisam rekao da ne treba uopšte učiti iz ove knjige (i ja sam iz te knjige učio), nego sam rekao da mislim da je besmisleno raditi gramatička vežbanja koja su u knjigama, bar ne za svrhu učenja mađarskog zbog predaje za državljanstvo.
jel možeš da kažeš koje te je to pitanje pitala službenica? može da bude nekom od koristi ko se sprema za predaju...

@Rehak B
najiskrenije ti želim je da završiš u željenom roku, ali ako sada tek počinješ da učiš mađarski, mislim da nije realno da do septembra očekuješ da imaš pasoš u rukama...
može se desiti da čekaš i 6 meseci na odgovor... pa kad ti se jave onda recimo još mesec dana do zakletve, pa dok ti stigne lakcim još mesec/dva pa tek onda predaješ za paoš.
period koji smatram da je realan od početka učenja do pasoša je godinu dana.
 
Odgovor na temu

Misi167
beograd
beograd

Član broj: 309978
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.01.2013. u 15:41 - pre 135 meseci
Gde mislite da je najbolje predati,tj.koje mesto je najbolje odabrati za zakletvu,da sto pre bude zakazana zakletva?
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.01.2013. u 17:01 - pre 135 meseci
Da li uzimaju dokumenta ako ne znate dovoljno dobro jezik i kazu vam da dodjete kad naucite bolje? ili vam vrate dokumenta?

Imena mesta sa dokumenta - recimo sa izvoda iz maticnih knjiga rodjenih:da li se pisu u obliku koji su nekad imali, recimo umesto Novi Sad Ujvidek?
 
Odgovor na temu

nada_alexa
nis

Član broj: 169771
Poruke: 25
*.superkabel.de.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.01.2013. u 18:11 - pre 135 meseci
evo da vam se obratim svima,interesuju me ljudi koji su vec dobili pasos i dosli u nemacku sa madjarskim pasosem . kako ste se snasli?da li moze da se radi nesto bez znanja nemackog jezika,imamo li pravo kao eu drzavljani da se prijavimo na biro rada i da primamo neku pomoc dok ne nadjemo posao?bilo kakvo iskustvo bilo bi lepo da ga podeli.hvala
nada
 
Odgovor na temu

minjavasic
Beograd

Član broj: 310955
Poruke: 35



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.01.2013. u 18:24 - pre 135 meseci
Da li mi neko moze reci, ko vec ima pasos, a nije prijavljen na adresu u Madjarskoj, da li mu pored naseg grada npr Kikinda, Subotica pise i adresa stanovanja? Kako to izgleda za nas koji nece mozda imati adresu u Madjarskoj?
Hvala!
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.01.2013. u 19:00 - pre 135 meseci
@nada_alexa
da radiš imaš prava, na soc. pomoć nemaš prava.

@minjavasic
ne piše adresa. piše samo mesto rođenja i mesto izdavanja pasoša.
 
Odgovor na temu

Rehak B
Boris Rehak
nowhere :-)
Lalic

Član broj: 311127
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.01.2013. u 20:08 - pre 135 meseci



@Rehak B
najiskrenije ti želim je da završiš u željenom roku, ali ako sada tek počinješ da učiš mađarski, mislim da nije realno da do septembra očekuješ da imaš pasoš u rukama...
može se desiti da čekaš i 6 meseci na odgovor... pa kad ti se jave onda recimo još mesec dana do zakletve, pa dok ti stigne lakcim još mesec/dva pa tek onda predaješ za paoš.
period koji smatram da je realan od početka učenja do pasoša je godinu dana.[/quote]


hvala, ali mene jako zanima da mi neko odgovori gde bih mogao da predam u Madjarskoj papire, kao sto sam pitao, a gde su opusteni i nece me zezati i oboriti odmah posle prvog pitanja sto ne znam..bio sam danas na prvi cas, raspitao sam se vec dosad, pa i kod zene sto mi predaje casove, i ona je vec obucavala njih dvoje koji su se bazirali na to da sve sto je oko papira zna savrseno i kaze oboje su prosli ali ne zna u kojoj opstini a cuo sam slicno od jos jednog momka sto je neko njegov vec bio preko ali ne zna gde je to bilo, molim vas jos jednom ko moze da pomogne sve je dobrodoslo, sigurno cu za mesec i po doc do nivoa gde mogu sve vezano za papire da se sporazumem, siguran sam jer cu uciti puno i nece mi biti tesko to , please friends, help me! ko god zna nesto slicno.
 
Odgovor na temu

bane1983
student
Novi Sad,Srbija

Član broj: 306824
Poruke: 2
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.01.2013. u 22:09 - pre 135 meseci
>
 
Odgovor na temu

tina1

Član broj: 303358
Poruke: 99
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.01.2013. u 08:31 - pre 135 meseci
http://www.euwork.hu/nemet.html
@nada_alexa
ovo sam ja dobila prosle godine od kumine mame koja zivi u Madjarskoj a godinama vec radi u Nemackoj,jedino sto je na madjarskom pa moras prevest sebi na srpski....nadam se da sam ti pomogla a i drugima ...pozzz
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.01.2013. u 16:39 - pre 135 meseci
Gde i kako mogu da proverim tacan naziv mesta na madjarskom? recimo, za veoma malo mesto - selo.

Oni tamo u Budimpesti gde obradjuju aplikacije moraju imati neke spiskove, mape, na osnovu kojih utvrdjuju da li je to mesto pripadalo toj teritoriji. Jel zna neko broj, neki kontakt za njih?
 
Odgovor na temu

Alfa Romeo 166
Hr menadzer

Član broj: 307276
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.01.2013. u 16:43 - pre 135 meseci
Link koji cu navesti nema toliko veze sa madjarskim drzavljanstvom ali sa druge strane ima veze sa razlogom zbog kog uzimamo papire

Ko je malo upuceniji nek kaze da li je ovo istina?


http://www.business.hr/ekonomi...prazno-svako-peto-radno-mjesto
 
Odgovor na temu

mariovrbas
sve pomalo

Član broj: 301890
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.01.2013. u 17:23 - pre 135 meseci
Pozdrav drugari, mene zanima da li neko ima iskustva ili je cuo nesto o programima sledecih agencija za zaposljavanje u okviru EU zemalja. To su

1. Agava iz Novog Sada..........http://www.agava.rs/
2.Joker iz Subotice........http://www.joker-job-agency.com/

Naravno jedan od uslova pri zaposljavanju je i posedovanje EU pasosa, u ovom slucaju madjarski. Znaci licna iskustva ili nekog svog , eventualno ako znate jos neke slicne organizacije koje posreduju u pronalazenju poslova u EU zemljama, hvala i pozzz za sve........
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.01.2013. u 20:34 - pre 135 meseci
Citat:
Alfa Romeo 166:
Link koji cu navesti nema toliko veze sa madjarskim drzavljanstvom ali sa druge strane ima veze sa razlogom zbog kog uzimamo papire

Ko je malo upuceniji nek kaze da li je ovo istina?


http://www.business.hr/ekonomi...prazno-svako-peto-radno-mjesto



Biće i nova tema: Austrujski pasoš - znanje Nemačkog jezika...
Videćemo kakvu će odluku Austrija doneti u vezi sa Hrvatskim ulaskom u EU ( ako već nisu ).
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

Alfa Romeo 166
Hr menadzer

Član broj: 307276
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.01.2013. u 22:35 - pre 135 meseci
Pa dobro, ovde pricamo o madjarskom drzavljanstvu a ne o hrvatskom. Zbog toga i pitam za austriju, jer tamo moze da se radi sa HU papirima. Koliko sam razumeo neki ucesnici teme su vec u austriji, pa nek napisu da li je zaista takvo blagostanje.
 
Odgovor na temu

C.I.C.I.

Član broj: 310560
Poruke: 10
*.adsl.eunet.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2013. u 07:36 - pre 135 meseci
Citat:
maaar:
Gde i kako mogu da proverim tacan naziv mesta na madjarskom? recimo, za veoma malo mesto - selo.

Oni tamo u Budimpesti gde obradjuju aplikacije moraju imati neke spiskove, mape, na osnovu kojih utvrdjuju da li je to mesto pripadalo toj teritoriji. Jel zna neko broj, neki kontakt za njih?


Ja sam u Segedinu predala papire i sluzbenica je imala u racunaru te spiskove pa je odmah proverila. Sva sreca da sam ja unapred na internetu pronasla madjarski naziv tog mesta, inace ne znam kako bi ga ona pronasla. I ovako je dugo trazila.

Madjarski naziv mesta sam nasla tako sto sam istrazivala istrazivala njegovu istoriju, a mogu da se nadju i istorijske mape Austro Ugarske.
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Član broj: 811
Poruke: 1317

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2013. u 07:54 - pre 135 meseci
Citat:
maaar: Gde i kako mogu da proverim tacan naziv mesta na madjarskom? recimo, za veoma malo mesto - selo.

1.Odeš na wikipedia.com
2.Ukucaš i nađeš mesto/selo na srpskom
3.Sa leve strane izabereš 'Magyar' za stranu na mađarskom jeziku
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2013. u 09:15 - pre 135 meseci
@3okc
probao sam na wiki, ali ime se ne manja, ostaju cak i kukice (š, ć) u nazivu...

@C.I.C.I.
Hvala puno, nazvacu segedin i pitacu ih!

 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2013. u 09:42 - pre 135 meseci
ljudi da li je tacno da ako ne znas jezik dovoljno dobro
da ti zadrze dokumenta i kazu da dodjes ponovo kad naucis bolje?

prateci ovaj forum, shvatio sam da vracaju dokumenta; medjutim, cuo sam da navodno zadrzavaju...
 
Odgovor na temu

Atinski
Tanulom a magyar
Magyarország

Član broj: 307037
Poruke: 30



+36 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2013. u 09:51 - pre 135 meseci
Meni su vratili dokumenta i rekli da dodjem za mesec dana :) odn. kad naucim malo bolje jezik
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2013. u 09:53 - pre 135 meseci
@Atinski

u koje mesto si isao?


hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3879101 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.